cenazysk.pl

kryptowaluty, inwestowanie, zarabianie

Kup bitcoin za przelew elektroniczy, kartę kredytową, kartę debetową, SMS, Paypal, Skrill, Moneybookers, ale też za funty, korony norweskie lub złotówki. Sposoby na zakup kryptowalut, prowizje, szanse i zagrożenia.
Kup bitcoin za przelew elektroniczy, kartę kredytową, kartę debetową, SMS, Paypal, Skrill, Moneybookers, ale też za funty, korony norweskie lub złotówki. Sposoby na zakup kryptowalut, prowizje, szanse i zagrożenia.

Jak kupić Bitcoin – czyli jak szybko i bezpiecznie zacząć inwestować w kryptowaluty?

| 3 komentarze

Aktualizujemy na 2019 rok jeden z naszych najpopularniejszych artykułów i jednocześnie najbardziej docenianych wpisów. Tysiące ludzi, którzy nie znali kryptowalut, zapoznali się z podstawowymi sposobami jak kupić Bitcoin, jak dokonać zakupu kryptowalut, altcoinów czy cyfrowych aktywów za pomocą różnych środków. Setki ludzi pisze do nas podziękowania i prośby o rozwinięcie tematu. Siadamy zatem pod koniec 2018 do uzupełnienia, dziękujemy jednocześnie wszystkim za przesłane sugestie.

Bitcoin można kupić na wiele sposobów, ale nie dla wszystkich te najprostsze, takie jak zakup za przelew elektroniczny czy mikropłatności są odpowiednie. W grę wchodzi anonimowość, posiadanie znacznych funduszy w nietypowych miejscach, wygoda, lokalizacja i wiele innych, indywidualnych czynników. Poniżej przegląd dostępnych możliwości wraz z rekomendacjami. U progu 2019 roku krajobraz środowiska dla totalnie początkującego nie jest już tak złowrogi, jak ci, którzy chcieli zacząć z Bitcoinem przed 2017 rokiem.

Jak kupić Bitcon za gotówkę – btc za złotówki?

Zakup Bitcoin za gotówkę wydaje się mieć najwięcej sensu, ponieważ przy swojej pseudo anonimowości obie strony transakcji stanowią potencjalne źródło identyfikacji. Wysyłając przelew z imiennego konta na giełdę lub do dealera kryptowalut jednoznacznie identyfikujemy się jako nabywcę kryptowalut. Płacąc złotówkami, mamy jedynie ryzyko zidentyfikowania, z jakiego adresu w blockchain przyszły środki.

Miejscem z długimi tradycjami, gdzie można kupić Bitcoin za gotówkę, jest LocalBitcoins i to miejsce jest najbardziej godne polecenia. Znajdź na liście kontrahenta blisko Ciebie i dokonaj osobistej transakcji. Osoby sprzedające kryptowaluty są dostępne praktycznie w każdym zaludnionym miejscu na świecie.

Innym sposobem jest bankomat bitcoin przyjmujący gotówkę. Znajdź maszynę w pobliżu, najczęściej znajdują się w centrach handlowych lub popularnych punktach usług.

Większość giełd kryptowalut dla Polaków, takich jak Bitbay, pozwalają na przelew w Żabce lub na poczcie, co oczywiście wydłuża proces księgowania, ale pozwala na wpłaty gotówkowe. Pamiętaj o tym, żeby zadbać o anonimowość. W tzw. międzyczasie giełda BitBay przeniosła się na Maltę, jednakże możliwość wpłat w złotówkach działa cały czas bez zakłóceń.

Jak kupić Bitcoin kartą kredytową?

Giełdą o najprostszym interface, która pozwala na zakup kryptowaluty kartą kredytową jest Coinbase (przy rejestracji dziś dostajesz dodatkowo 10 złotych dolarów w BTC za pierwszą transakcję).  Inną giełdą jest CEX, gdzie po założeniu konta możesz wybrać podpięcie karty kredytowej do konta, prowizja od transakcji wynosi 3,5% + $ 0,25. Podobna możliwość jest np. w Changelly, gdzie algorytm dodatkowo poszuka najlepszej ceny.

Warto pamiętać, że również na LocalBitcoins można czasami spotkać sprzedawców z terminalem, którzy będą chętni do sprzedaży bitcoin za pośrednictwem karty kredytowej. Trzeba liczyć się jednak z tym, że kupujący będzie musiał pokryć prowizję oraz premium za dodatkowe ryzyko dla sprzedawcy, polegające na możliwości odwołania transakcji zgłaszając ją do banku jako nieautoryzowaną.

Istnieją bankomaty bitcoin, które przyjmują karty kredytowe, sprawdź, czy w Twojej okolicy znajduje się takie urządzenie.

Zakup Bitcoin za kartę kredytową lub kartę debetową nie jest taki prosty, jak by się mogło wydawać. Na kupującego czekają spore prowizje, a na sprzedającego ryzyko odwołania transakcji.

Jak kupić Bitcoin kartą debetową?

Giełdą o najprostszym interface, która pozwala na zakup kryptowaluty kartą debetową jest Changelly. Tutaj również sprawdzoną giełdą jest CEX.IO, gdzie po założeniu konta możesz wybrać podpięcie karty debetowej do konta, prowizja od transakcji wynosi 3,5% + $ 0,25. Podobna możliwość jest np. w Coinbase, przyjaznym polskim klientom Bitbay.

W przypadku LocalBitcoins i chętnych sprzedawców z terminalem płatniczym, ryzyko dla sprzedającego jest minimalnie mniejsze, ze względu na trochę inne zasady dla kart debetowych (porównując do kart kredytowych). Wciąż jednak kupujący będzie musiał pokryć prowizję za transakcję.

Bankomaty bitcoin, które przyjmują karty płatnicze, będą działać w przypadku większości kart Visa, Maestro i MasterCard. W Polsce bankomaty bitcoin znajdują się w Warszawie, Bydgoszczy i na Śląsku.

Jak kupić Bitcoin za przelew bankowy?

W 2019 pojawiła się nowa możliwość zakupu Bitcoin i Ethereum za pomocą przelewu bankowego. Binance Jersey to założona w przyjaznej kryptowalutom jurysdykcji giełda, która pozwala na dyskretny i szybki zakup kryptowalut za pomocą przelewu SEPA.

Binance Jersey to giełda kryptowalut pozwalająca na wpłatę funtów i euro i zamianę ich na kryptowaluty

Przelew z banku to preferowana opcja zasilenia konta w wielu innych giełdach kryptowalut. Czy będzie to Bitbay czy popularny Coinbase, procedura jest taka sama: wpłacamy, najlepiej przelewem elektronicznym na wskazany numer konta. Oczywistym minusem jest fakt, że od strony systemu bankowego tracimy anonimowość i od tej pory występujemy w roli domniemanego nabywcy kryptowalut w kwocie równej sumie przelewów na giełdy. Weź pod uwagę, że w czasie, gdy wiele osób wpłaca pieniądze na giełdy, czas księgowania może znacznie się wydłużyć, nawet do kilku dni ponad planowane widełki.

Na LocalBitcoins również znajdziemy wielu sprzedawców, którzy przyjmują przelew bankowy. Najwygodniej znaleźć takiego, który przyjmie wpłatę na konto w tym samym banku, znacznie skróci to czas potwierdzania zaksięgowania.

Jak kupić Bitcoin za Paypal?

Paypal to portfel elektroniczny pozwalający na przesyłanie pieniędzy do wielu krajów. Sprzedawców, od których kupisz Bitcoin za Paypal, znajdziesz np. na LocalBitcoins lub na bitcoinowych forach internetowych (zwróć szczególną uwagę na reputację). Poszukaj również wśród bliższych i dalszych znajomych, być może ktoś będzie chciał przyjąć przelew na Paypal w zamian za Bitcoin lub inną kryptowalutę.

Aktualnie, do konta Paypal często można zamówić kartę debetową, która może posłużyć do płatności za Bitcoin na giełdach lub w punktach obsługi oferujących kryptowaluty.

Kupno Bitcoin za Paypal nie jest takie proste, jak mogłoby się to wydawać. Dla kupującego jest to łatwe, natomiast na sprzedającym ciąży ryzyko odwołania transakcji, nawet do 180 dni.

Jak kupić Bitcoin za Skrill (MoneyBookers)?

Skrill (dawniej MoneyBookers) to wygodny portfel elektroniczny pozwalający na wysyłanie pieniędzy do wielu krajów. Są posiadacze kryptowalut, od których kupisz Bitcoin za przelew Skrill, np. na LocalBitcoins lub na bitcoinowych forach internetowych (zwróć uwagę na reputację). Tradycyjnie popytaj znajomych, czy nie przyjmą na konto Skrill pieniędzy za kryptowaluty.

Pamiętaj, że do konta Skrill często dołączana jest karta płatnicza, którą da się zapłacić za kryptowalutę na niektórych giełdach lub w bankomatach. Wydaje się to najlepszą opcją.

Jak kupić Bitcoin za Euro (EUR)?

Kupno Bitcoin za euro jest zdecydowanie prostsze niż za złotówki, głównie ze względu na to, że w zachodniej Europie kryptowaluty są popularne. Większość giełd przyjmie przelewy z europejskich kont bankowych lub przyjmie karty kredytowe lub debetowe. Nawet niektóre giełdy kryptowalut dostępne dla Polaków prowadzą rachunki w Euro i pozwalają kupować Bitcoin i kryptowaluty. W 2019 rekomendowana jest giełda Binance Jersey, umożliwiająca bezpośrednie depozyty w Euro lub popularny BitBay.

Jeśli dysponujesz gotówką Euro, spróbuj znaleźć sprzedawcę na LocalBitcoins, jest ich dużo w całej Europie. W europejskich metropoliach znajdziesz bankomaty Bitcoin, gdzie kupisz i sprzedasz kryptowaluty za wiele sposobów płatności.

Jak kupić Bitcoin za funty (GBP)?

Kupno Bitcoin za funty jest nawet prostsze, niż za złotówki: ze względu na to, że w Wielkiej Brytanii jest więcej użytkowników kryptowalut. Większość giełd przyjmie przelewy z brytyjskich kont bankowych lub zapłaty brytyjskimi kartami kredytowymi. Najbezpieczniejszym miejscem do zakupu Bitcoina za funty jest giełda Binance Jersey, która pozwala na bezpośrednie depozyty w GBP. Ponadto rekomendowana jest Coinbase, najpopularniejsza giełda “na zachodzie” (z bonusem!).

Jeśli dysponujesz gotówką, zapytaj się na LocalBitcoins – z pewnością znajdziesz lokalnego sprzedawcę w większych miastach UK. W metropoliach znajdziesz bankomaty Bitcoin, gdzie kupisz i sprzedasz kryptowaluty.

Jak kupić Bitcoin za korony norweskie (NOK)?

Zakup Bitcoin za norweskie korony NOK może być większym wyzwaniem, porównując do USA lub Wielkiej Brytanii. Mimo to, w największych norweskich miastach nie powinno być problemu z zamianą koron norweskich na Bitcoin z lokalnym posiadaczem kryptowalut za pośrednictwem LocalBitcoins. Również większość giełd pozwala na rejestrację z norweskim adresem i wpłatę z norweskich kont. Pamiętaj, żeby sprawdzić warunki weryfikacji dla rezydentów kraju spoza Unii Europejskiej.

Jak kupić Bitcoin za SMS?

Pomysł, żeby kupować Bitcoin za SMS, jest mówiąc wprost, niezbyt opłacalny. Prowizje i podatki sprawią, że otrzymasz około 30% zapłaconej za SMS kwoty. Np. polska gruzińska giełda Coinbe oferuje oferowała wpłaty SMS, jednakże prowizja na start wynosi 50%. Jest zrozumiałe, z drugiej strony, że trzeba wykorzystać nagromadzone na koncie prepaid środki, które nie muszą zostać wykorzystane na usługi telekomunikacyjne. Ten problem będzie trwał, szczególnie w dobie pakietów unlimited, popularnych w ofertach operatorów telekomunikacyjnych. Chyba już lepiej poświęcić czas na konfigurację konta na najtańszej giełdzie kryptowalut Binance lub uczyć się tradingu kryptowalut z dźwignią.

Jest jednak inne wyjście: jeśli Twój operator oferuje inne usługi, takie jak ubezpieczenia, konta w serwisie muzycznym lub audiobooki, możesz wykorzystać zebrane środki do opłacenia takiej usługi dla kogoś, oczywiście za odstępne.

Zakup Bitcoina za SMS wiąże się z wielkimi prowizjami i utratą części kapitału. Lepiej tego uniknąć, kupując usługi lub abonament.

Jak kupić Bitcoin za PaySafeCard (PSC)?

Niektóre giełdy pozwalają na wpłatę na poczcie lub w Żabce. Sprawdź, czy na poczcie lub w Żabce w Twojej okolicy możesz opłacić przelew do giełdy za pomocą kart PSC. Możesz również spróbować sprzedać opłaconą kartę z dyskontem w zamian za przelew lub gotówkę. W ostateczności można przetransferować posiadane środki do Skrill lub Neteller.

Nietypowe płatności za Bitcoin

Jeśli znalazłeś ciekawy sposób na rozwiązanie nietypowego problemu związanego z płatnościami, podziel się w komentarzu jak kupić Bitcoin i gdzie kupić Bitcoin?

###

Kopanie bitcoinów na dowolnym urządzeniu przez przeglądarkę internetową – Sprawdź czy opłaca się kopać kryptowaluty na laptopie.

Znasz się na kryptowalutach? Załóż konto na giełdzie kryptowalut bez weryfikacji z najniższymi prowizjami.

Masz już Bitcoin? Spróbuj handlu kryptowalutami z dźwignią 100x (zniżka na prowizje!)

3 Comments

  1. Jakie prowizje ma Binance Jersey?

  2. Czy macie jakiś artykuł opisujący, jak kupić bitcoin? Myślałem, że znajdę takie informacje tutaj, ale widzę tu tylko listę giełd itp. na których można kupić bitcoin.

  3. Prowizje za krypto na binance jersey są niskie, jak za wypłaty na binance, a depozyty gbp/eur są za darmo. Prowizje za wypłaty na konto zaczynają się od 3 eur.

    Do zakupu btc wystarczy mieć adres btc, po rejestracji kupić btc na giełdzie za przelew lub kartę i przesłać sobie na adres

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.