Jak kupić Bitcoin i kryptowaluty? (Aktualizacja)

Minęło już ponad 10 lat od momentu, w którym mała grupa ludzi wystartowała projekt Bitcoin. Od tamtej pory zarówno cena 1 BTC, jak i stopień adaptacji mocno wzrosły. Setki milionów ludzi słyszało o Bitcoinach, a miliony używały BTC przynajmniej 1 raz w życiu. Jak kupić Bitcoin i dołączyć do rewolucji cyfrowych aktywów?

Bitcoin można kupić na wiele sposobów, spośród których najpopularniejsze są:

 • zakup za pomocą karty kredytowej lub karty debetowej,
 • przelew elektroniczny,
 • mikropłatności,
 • zakup osobisty za gotówkę,
 • zakup za gotówkę w bankomacie Bitcoin.

Co może być ważne w ustalaniu kryteriów transakcji zakupu BTC? W grę wchodzi anonimowość lub rezygnacja z niej, konieczność przeniesienia znacznych funduszy z nietypowych miejsc, wygoda i szybkość transakcji, lokalizacja i wiele innych, indywidualnych czynników.

Jak bezpiecznie kupić Bitcoin krok po kroku?

Instrukcja zakupu Bitcoinów jest z pewnością potrzebna najbardziej początkującym użytkownikom. Tłumaczymy zatem jak przeprowadzić od zera transakcję zakupu Bitcoinów i bezpiecznie wejść w posiadanie BTC.

Do zakupu Bitcoina potrzeba spełnić następujące warunki:

 • Należy mieć źródło pieniędzy, którymi zapłacimy za Bitcoiny. My użyjemy popularnej metody zakupu za pomocą zwykłej karty debetowej.
 • Należy mieć konto na giełdzie kryptowalut. Użyjmy darmowego konta na Binance ze zwrotem prowizji za zakup kryptowaluty. Giełda będzie naszym pierwszym, tymczasowym portfelem kryptowalut.
 • Warto mieć portfel kryptowalut na bezpiecznym urządzeniu, gdzie później przelejemy nasze BTC.

Jak zatem najprościej kupić Bitcoiny?

 1. Użyjmy konta na giełdzie Binance.
 2. Należy wybrać z górnego menu “Buy crypto (USD)” (Zakup kryptowalut). Nie warto przejmować się “USD”, ponieważ walutę można zmienić później.
 3. Poszukaj i kliknij “Credit/debit card” (Karta płatnicza).
 4. Wybierz walutę, w której kupujesz Bitcoin. Można wybrać PLN, aby uniknąć kosztownych przewalutowań.
 5. Wybierz kryptowalutę, którą kupujesz: Bitcoin.
 6. Znajdź w sekcji “Pay with” kartę Visa lub Mastercard.
 7. Następnie wpisz dane karty płatniczej i adres, potwierdzając przyciskiem na ekranie (Add card – Dodaj kartę).
 8. Potwierdź zamówienie klikając “Confirm” (Potwierdź). Pamiętaj, żeby sprawdzić i przeliczyć kwotę ile BTC dostaniesz.
 9. Dla bezpieczeństwa środki mogą zostać zablokowane na okres do 24 godzin, ale możesz je już zobaczyć na swoim koncie na giełdzie oraz nimi obracać, kupując i sprzedając tokeny.

Jak widać, zakup Bitcoina jest łatwy i szybki. Postarały się o to giełdy kryptowalut, maksymalnie upraszczając proces zakupu i weryfikacji. Po zakupie warto rozważyć przeniesienie BTC na własny portfel, np. na smartfonie, bezpiecznym portfelu sprzętowym lub komputerze.

Jak się przygotować do posiadania BTC?

Poniżej przegląd dostępnych możliwości wraz z rekomendacjami. Śmiałkowie, którzy chcieli zacząć z Bitcoinem jeszcze kilka lat temu mieli dużo trudniej. Aktualnie istnieje wiele sposobów na szybkie i bezproblemowe zainwestowanie w Bitcoin.

Pierwszą rzeczą, o którą musi zadbać każdy inwestor w Bitcoiny jest własny, bezpieczny portfel Bitcoin. Środki trzymane w kryptowalutach na giełdach kryptowalut nigdy nie będą tak bezpieczne, jak trzymane na własnym, niedostępnym dla nikogo innego kluczu prywatnym. Sprawdź jak założyć swój bezpieczny portfel Bitcoin i dowiedz się więcej o największej kryptowalucie.

Jak kupić Bitcoin kartą kredytową lub kartą debetową?

Zakup kryptowalut za pomocą karty kredytowej wydaje się najwygodniejszym rozwiązaniem dla ludzi, którzy cenią czas i szybkość dokonania transakcji. Giełda kryptowalut Binance oferuje płatność kartami za Bitcoina i setki wyselekcjonowanych kryptowalut i tokenów. Odkąd najpopularniejsza giełda kryptowalut zaoferowała zakupy aktywów cyfrowych kartą w złotówkach (!), jest to pierwszy wybór inwestorów.

Jak kupić Bitcoin używając karty debetowej lub karty kredytowej? Zakup nie jest taki prosty, jak by się mogło wydawać. Na kupującego czekają spore prowizje.

Coinbase wciąż bramą do świata krypto…

Giełdą o najdłuższej historii i najprostszym interface, która pozwala na zakup Bitcoinów za pomocą kart kredytowych i debetowych jest Coinbase. Dodatkowo, przy rejestracji dziś dostajesz dodatkowo 10 dolarów w BTC za pierwszą transakcję.

Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że prostota i wygoda kosztuje: zakup za pomocą karty to prawie 4% prowizji. Można jej uniknąć przenosząc się na interface dla zaawansowanych, gdzie struktura opłat jest bardziej opłacalna dla użytkowników.

…ale największa giełda kryptowalut też akceptuje karty!

Największa giełda kryptowalut Binance również pozwala na zakup Bitcoinów kartą kredytową lub kartą debetową. Obsługą płatności zajmują się systemy Koinal lub Simplex, a opłata jest mniejsza niż u konkurencji i wynosi 2.5% (często są promocje obniżające prowizję!). Akceptowane są karty Visa i Mastercard.

Metody płatności kartami kredytowymi i debetowymi za bitcoiny

Co na to inne giełdy kryptowalut?

Większość giełd kryptowalut wspiera jedynie wymianę kryptowalut na inne kryptowaluty, na przykład można wymienić Bitcoiny na Ethereum, albo na USD Tethery lub PAX. W przypadku kart debetowych lub kredytowych trzeba liczyć się z tym, że kupujący będzie musiał pokryć prowizję oraz premium za dodatkowe ryzyko dla sprzedawcy. Ryzyko giełdy polega na możliwości odwołania transakcji zgłaszając ją do banku jako nieautoryzowaną.

Jak kupić Bitcoin za przelew bankowy?

Przelew bankowy to jedna z popularniejszych metod zasilania kont na giełdzie kryptowatut. Wymaga ona identyfikacji źródła pieniędzy, więc stopień anonimowości zakupionych Bitcoinów jest bardzo niski.

Najpopularniejsze giełdy akceptują przelewy z banków na całym świecie. Giełdy kryptowalut przyjmujące przelewy to:

 • BitFinex
 • Zonda
 • Coinbase
 • CEX.io

Przelew z banku to preferowana opcja zasilenia konta w wielu innych giełdach kryptowalut. Czy będzie to BitBay czy popularny Coinbase, procedura jest taka sama: wpłacamy, najlepiej przelewem elektronicznym na wskazany numer konta. Oczywistym minusem jest fakt, że od strony systemu bankowego tracimy anonimowość i od tej pory występujemy w roli domniemanego nabywcy kryptowalut w kwocie równej sumie przelewów na giełdy. Warto wziąć pod uwagę, że w czasie, gdy wiele osób wpłaca pieniądze na giełdy, czas księgowania może znacznie się wydłużyć, nawet do kilku dni ponad planowane widełki.

Również na LocalBitcoins znajdziemy wielu sprzedawców, którzy przyjmują przelew bankowy. Najwygodniej znaleźć takiego, który przyjmie wpłatę na konto w tym samym banku, znacznie skróci to czas potwierdzania zaksięgowania.

Jak kupić Bitcon za gotówkę? BTC za złotówki (PLN)

Zakup Bitcoin za gotówkę wydaje się mieć najwięcej sensu, ponieważ przy swojej pseudo anonimowości obie strony transakcji stanowią potencjalne źródło identyfikacji. Wysyłając przelew z imiennego konta na giełdę lub do dealera kryptowalut jednoznacznie identyfikujemy się jako nabywcę kryptowalut. Płacąc złotówkami, mamy jedynie ryzyko zidentyfikowania, z jakiego adresu w blockchain przyszły środki.

Jak kupić Bitcoin za złotówki? W bitomacie albo na Binance.

Z gotówką do Bitomatu

Wygodnym sposobem jest bankomat Bitcoin przyjmujący gotówkę. Maszyny wymieniające gotówkę za Bitcoin, najczęściej znajdują się w centrach handlowych lub popularnych punktach usług.

Sprawdź naszą instrukcję i mapę Bitomatów, żeby dowiedzieć się gdzie są bankomaty Bitcoin i jak z nich skorzystać. Automaty są zaprojektowane do prostego zakupu Bitcoinów za gotówkę i sama operacja przychodzi każdemu bardzo łatwo.

Pamiętaj o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, bo zdarzyły się już próby wykorzystania naiwności klientów bankomatów Bitcoin. W porównaniu do Paxful czy LocalBitcoins bitomaty pobiorą większą prowizję, sięgającą nawet kilku procent od kursu.

Z gotówką na giełdę kryptowalut?

Giełdy kryptowalut z obsługą po polsku, takie jak Bitbay, pozwalają na przelew w Żabce lub na poczcie, co wydłuża proces księgowania aż do kilku dni, ale pozwala na wpłaty gotówkowe.

Pamiętaj o tym, żeby zadbać o anonimowość. W tzw. międzyczasie giełda BitBay przeniosła się na Maltę, a później do Estonii. Możliwość wpłat w złotówkach działa mimo to cały czas, według giełdy, bez zakłóceń.

LocalBitcoins wciąż dobrym miejscem do zakupu BTC za gotówkę

Miejscem z długimi tradycjami, gdzie można kupić Bitcoin za gotówkę, jest LocalBitcoins i to miejsce jest najbardziej godne polecenia. Znajdź na liście kontrahenta blisko Ciebie i dokonaj osobistej transakcji. Osoby sprzedające kryptowaluty są dostępne praktycznie w każdym zaludnionym miejscu na świecie.

Istotą serwisu, który opiera się często na bezpośrednim kontakcie z wymieniającym i osobistym spotkaniu, jest reputacja. Jeśli ktoś ma długą historię uczciwych wymian i dobrego kontaktu, można ze sporą pewnością założyć, że również w transakcji z nami wszystko pójdzie dobrze.

Konkurencja, która zjada LocalBitcoins: Paxful

Paxful to miejsce, gdzie każdy będzie mógł znaleźć metodę zakupu BTC, którą preferuje i jest dla niego odpowiednia akurat w tym czasie. Zakup za gotówkę, przelew na konto czy kartą debetową? Na pewno znajdzie się jakiś chętny sprzedawca.

Ponadto, można kupić Bitcoiny po niższej cenie. Sprawdź nasz artykuł o Paxful i kartach podarunkowych.

Jak kupić Bitcoin za Paypal?

Paypal to portfel elektroniczny pozwalający na przesyłanie pieniędzy do wielu krajów. Sprzedawców, od których kupisz Bitcoin za Paypal, znajdziesz w sieci, serwisach społecznościowych lub na bitcoinowych forach internetowych (zwróć szczególną uwagę na reputację).

Poszukaj również wśród bliższych i dalszych znajomych, być może ktoś będzie chciał przyjąć przelew na Paypal w zamian za Bitcoin lub inną kryptowalutę. Aktualnie, do konta Paypal często można zamówić kartę debetową, która może posłużyć do płatności za Bitcoin na giełdach lub w punktach obsługi oferujących kryptowaluty.

Inną możliwością, szczególnie popularną w USA jest używanie konta Paypal do zasilenia Coinbase. Użytkownicy z Ameryki Północnej mogą również sprzedawać kryptowaluty bez opłat bezpośrednio na swoje konto Paypal.

Kupno Bitcoin za Paypal nie jest takie proste, jak mogłoby się to wydawać. Dla kupującego jest to łatwe, natomiast na sprzedającym ciąży ryzyko odwołania transakcji, nawet do 180 dni.

Jak kupić Bitcoin za Skrill (MoneyBookers)?

Skrill (dawniej MoneyBookers) to wygodny portfel elektroniczny pozwalający na wysyłanie pieniędzy do wielu krajów. Są posiadacze kryptowalut, od których kupisz Bitcoin za przelew Skrill, np. na bitcoinowych forach internetowych (zwróć uwagę na reputację).

Tradycyjnie popytaj znajomych, czy nie przyjmą na konto Skrill pieniędzy za kryptowaluty. Pamiętaj, że do konta Skrill często dołączana jest karta płatnicza, którą da się zapłacić za kryptowalutę na niektórych giełdach lub w bankomatach. Wydaje się to najlepszą opcją.

Jak kupić Bitcoin za Euro (EUR)?

Kupno Bitcoin za euro jest zdecydowanie prostsze niż za złotówki, głównie ze względu na to, że w zachodniej Europie kryptowaluty są popularne. Większość giełd przyjmie przelewy z europejskich kont bankowych lub przyjmie karty kredytowe lub debetowe.

Nawet niektóre giełdy kryptowalut dostępne dla Polaków prowadzą rachunki w Euro i pozwalają kupować Bitcoin i kryptowaluty. Binance umożliwia depozyty w Euro. Podobną funkcjonalność oferuje popularny BitBay.

Jeśli dysponujesz gotówką Euro, spróbuj znaleźć bitomat w swojej okolicy, jest ich dużo w całej Europie. W europejskich metropoliach znajdziesz bankomaty Bitcoin, gdzie kupisz i sprzedasz kryptowaluty za pomocą wielu sposobów płatności.

Jak kupić Bitcoin za funty (GBP)?

Kupno Bitcoin za funty jest nawet prostsze, niż za złotówki: ze względu na to, że w Wielkiej Brytanii jest więcej użytkowników kryptowalut. Większość giełd przyjmie przelewy z brytyjskich kont bankowych lub zapłaty brytyjskimi kartami kredytowymi.

Najbezpieczniejszym miejscem do zakupu Bitcoina za funty jest giełda Binance, która pozwala na bezpośrednie depozyty w GBP. Ponadto rekomendowana jest giełda Coinbase, najpopularniejsza giełda “na zachodzie” (z bonusem 10$ za pierwszą transakcję). Jeszcze innym wyborem jest CEX.io oraz BitFinex.

Jeśli dysponujesz gotówką, z pewnością znajdziesz lokalnego sprzedawcę w większych miastach UK. W metropoliach znajdziesz bankomaty Bitcoin, gdzie kupisz i sprzedasz kryptowaluty.

Jak kupić Bitcoin za korony norweskie (NOK)?

Zakup Bitcoin za norweskie korony NOK może być większym wyzwaniem, porównując do USA lub Wielkiej Brytanii. Mimo to, w największych norweskich miastach nie powinno być problemu z zamianą koron norweskich na Bitcoin z lokalnym posiadaczem kryptowalut lub bitomat.

Również większość giełd pozwala na rejestrację z norweskim adresem i wpłatę z norweskich kont. Pamiętaj, żeby sprawdzić warunki weryfikacji dla rezydentów kraju spoza Unii Europejskiej. Większość giełd traktuje Norwegię jako kraj na równi tym będącym w UE.

Jak kupić Bitcoin za SMS?

Pomysł, żeby kupować Bitcoin za SMS, jest mówiąc wprost, niezbyt opłacalny. Prowizje i podatki sprawią, że otrzymasz około 30% zapłaconej za SMS kwoty. Np. polska gruzińska giełda Beatcoin oferowała wpłaty SMS, jednakże prowizja na start wynosi 50%.

Można jednak zrozumieć chęć wydania salda konta prepaid. Najczęściej trzeba wykorzystać nagromadzone na koncie prepaid środki do konkretnego dnia. No i muszą zostać one wykorzystane na usługi telekomunikacyjne. Ten problem będzie istniał, szczególnie w dobie pakietów nielimitowanych, popularnych w ofertach operatorów telekomunikacyjnych.

Jest jednak kilka wyjść. Jeśli Twój operator oferuje inne usługi, takie jak ubezpieczenia, konta w serwisie muzycznym lub audiobooki, możesz wykorzystać zebrane środki do opłacenia takiej usługi.

Zakup Bitcoina za SMS wiąże się z wielkimi prowizjami i utratą części kapitału. Lepiej tego uniknąć, kupując usługi lub abonament.

Jak kupić Bitcoin za PaySafeCard (PSC)?

Niektóre giełdy pozwalają na wpłatę na poczcie lub w Żabce. Sprawdź, czy na poczcie lub w Żabce w Twojej okolicy możesz opłacić przelew do giełdy za pomocą kart PSC. Możesz również spróbować sprzedać opłaconą kartę z dyskontem w zamian za przelew lub gotówkę. W ostateczności można przetransferować posiadane środki do Skrill lub Neteller.

Czy można kupić mniej niż 1 BTC?

Zdecydowanie tak, można kupić mniej niż 1 BTC. Jest to szczególnie zasadne pytanie, ponieważ cena Bitcoina sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych. Bitcoin dzieli się aż do ósmego miejsca po przecinku. Każda jednostka 0.00000001, zwana Satoshi jest dostępna do transferu, zakupu lub sprzedaży.

Każda giełda kryptowalut lub inne miejsce, gdzie kupujesz BTC pozwoli Ci na określenie cząstki 1 BTC, którą możesz kupić. Jeśli chcesz kupić Bitcoinów za 100 złotych, kontrahent przeliczy odpowiednią liczbę satoshi i otrzymasz na swój portfel tyle BTC, ile jest aktualnie warte 100 zł w BTC.

Nietypowe płatności za Bitcoin

Jeśli znalazłeś ciekawy sposób na rozwiązanie nietypowego problemu związanego z płatnościami, podziel się w komentarzu jak i gdzie kupiłeś Bitcoin?

Co dalej z Bitcoinami?

Jeśli kupiłeś Bitcoiny, jesteś jednym z nielicznych posiadaczy tokenów przyszłościowej technologii blockchain. Co z nimi zrobić? Większość ludzi trzyma je w celach spekulacyjnych. Niewiele osób rozumie technologię na tyle, aby stać się inwestorami i powiększyć swój stan posiadania. Część osób szuka sposobów jak sprzedać kryptowaluty. Zdecyduj za siebie, ponieważ blockchain jest dla samodzielnych, odpowiedzialnych i kreatywnych osób! Zawsze rób swoje analizy i opieraj się na własnych wnioskach.

Najnowsze artykuły

Dowiedz się więcej:

4 KOMENTARZE

 1. Czy macie jakiś artykuł opisujący, jak kupić bitcoin? Myślałem, że znajdę takie informacje tutaj, ale widzę tu tylko listę giełd itp. na których można kupić bitcoin.

 2. Prowizje za krypto na binance jersey są niskie, jak za wypłaty na binance, a depozyty gbp/eur są za darmo. Prowizje za wypłaty na konto zaczynają się od 3 eur.

  Do zakupu btc wystarczy mieć adres btc, po rejestracji kupić btc na giełdzie za przelew lub kartę i przesłać sobie na adres

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sprawdź nas na facebooku!