cenazysk.pl

kryptowaluty, inwestowanie, zarabianie

Bankomaty Bitcoin są usługą wymiany kryptowalut na gotówkę i gotówki na bitcoiny
Bankomaty Bitcoin są usługą wymiany kryptowalut na gotówkę i gotówki na bitcoiny

Bankomaty Bitcoin w Polsce: mapa bitomatów oraz instrukcja zakupu i sprzedaży

| 0 comments

Kryptowaluty zadomowiły się w świadomości inwestorów. Mimo że cena Bitcoina pojawia się często na ekranach najważniejszych finansowych kanałów telewizyjnych, statystyki posiadaczy kryptowalut są wciąż niskie. Zakup i sprzedaż kryptowalut wiąże się z koniecznością zarówno dodatkowej edukacji, jak i zabezpieczenia zakupionych środków. Z pomocą przychodzą bitomaty, czyli bankomaty Bitcoin, gdzie można kupić i sprzedać Bitcoiny oraz inne kryptowaluty. Dzięki temu unikamy dzieleni się wrażliwymi danymi z dowodów osobistych czy paszportów, czego często wymagają giełdy kryptowalut.

Bankomat Bitcoin, czyli bitomat stoi w każdym większym mieście

Co to jest bankomat Bitcoin i do czego służy?

Bankomat Bitcoin to urządzenie przypominające zwyczajny bankomat, w którym można dokonać (w miarę) anonimowego i łatwego zakupu lub sprzedaży Bitcoinów lub innych kryptowalut. Bitcoin ATM, czyli bankomat Bitcoin znajduje się najczęściej w popularnym miejscu, takim jak galeria handlowa, dworzec lub inne miejsce, gdzie w ciągu dnia pojawia się dużo ludzi. Do obsługi bankomatu Bitcoin nie potrzeba ani specjalnych urządzeń, ani dodatkowych urządzeń czy umiejętności. Na ekranie dotykowym pojawiają się kolejne komendy i informacje, a wbudowana w kryptowalutowy bankomat kamera pozwała łatwo przeczytać adresy w postaci QR kodów.

Dlaczego warto korzystać z bankomatów Bitcoin?

Głównymi zaletami bitomatów są anonimowość oraz łatwość dokonania transakcji. Wystarczy pojawić się przed bankomatem Bitcoin, dokonać transakcji i już można cieszyć się zwiększonym saldem BTC na prywatnym portfelu lub gotówką w ręku. Co prawda każdy inwestor w kryptowaluty pamięta, że po osiągnięciu zysku, nawet od anonimowych transakcji z kryptowalut do gotówki i z powrotem należy uiścić podatek od zysków kapitałowych. Nie jest żadną tajemnicą, że są okoliczności, w których lepiej pozostać poza systemem bankowym. Giełdy kryptowalut, najczęściej, pozwalają na wypłatę środków na konto w banku. Jeśli inwestor chciałby tego uniknąć, bitomat jest dobrym rozwiązaniem.

Firma, która zajmuje się instalowaniem Bitomatów Shitcoins Club.

Gdzie znaleźć bitomaty w Polsce?

Mapa bankomatów Bitcoin w Polsce stale powiększa się o nowe lokalizacje. Bitomaty można znaleźć nie tylko w największych miastach, ale też w centrach handlowych lub punktach kryptowalutowych w mniejszych miastach. Popularny serwis CoinATMRadar pokazuje w Polsce 44 miejsca, gdzie można wymienić kryptowaluty:

Mapa bitomatów wg CoinATM

Lista bankomatów Bitcoin firmy FlyingAtom (sprawdź adresy bitomatów) to główne miasta w Polsce:

Lista bitomatów FlyingAtom

Bitomaty firmy shitcoins club (sprawdź aktualną listę) znajduja się w całej Polsce:

Lista bitomatów shitcoins club

Jak kupić Bitcoin w bankomacie?

Czy zakup BTC w bitomacie to dobry pomysł? Jeśli zależy Ci na anonimowości i prędkości transakcji, to jest jeden z najlepszych sposobów na posiadanie Bitcoinów. Zakup Bitcoinów (lub innej kryptowaluty) sprowadza się do przygotowania gotówki w banknotach oraz przygotowania adresu BTC, na który mają trafić zakupione Bitcoiny. Jak przygotować się do wizyty w bankomacie kryptowalut i jak kupić Bitcoin w bitomacie?

 1. Przygotuj portfel kryptowalut na telefonie komórkowym lub papierowy portfel btc. Kod QR portfela trzeba będzie zeskanować do kamery w bitomacie.
 2. Przygotuj gotówkę w banknotach. Bitomaty zwykle nie przyjmują monet.
 3. Sprawdź aktualny kurs BTC w bankomacie bitcoin i zdecyduj, czy chcesz kupić po takiej cenie. Kurs BTC powinien już zawierać prowizję, przez co będzie różnił się o kilka procent od kursu “na żywo” np. na stronie CoinMarketCap.
 4. Sprawdź jakie są opłaty transakcyjne za przelew BTC. Będziesz musiał zatwierdzić wysokość minimalnej opłaty transakcyjnej. Pamiętaj, że w czasach największej popularności Bitcoin mogła ona wynosić nawet kilkadziesiąt dolarów za transakcję.
 5. Podejdź do bitomatu, gdy uważasz, że wokół jest odpowiednio bezpiecznie i zachowany jest satysfakcjonujący poziom dyskrecji.
 6. Włóż banknoty do bankomatu Bitcoin.
 7. Zeskanuj adres portfela, na który ma zostać przelana kupiona kryptowaluta kryptowaluta. Możesz też go wpisać za pomocą klawiatury na ekranie, ale ta opcja nie wydaje się dobra ze względu na możliwość pomyłki.
 8. Dokładnie zweryfikuj adres BTC, na który mają trafić środki.
 9. Potwierdź wysokość opłaty transakcyjnej. Zostanie ona przeliczona na złotówki lub walutę, która została wybrana. Środki zostaną wysłane na wpisany adres.
 10. Sprawdź, czy środki dotarły na Twój adres.
 11. Na wydruku z bitomatu znajdziesz adres, kwotę, wysokość opłaty transakcyjnej oraz cenę zakupu BTC. Weź wydruk ze sobą.

Gotówka z bankomatu bitcoin

Jaka jest prowizja za zakup kryptowalut w Bitomacie?

Prowizja za zakup kryptowalut za gotówkę i transfer ich do własnego portfela zależy od kilku czynników. Nie ma jednoznacznej informacji ile procent od aktualnego kursu Bitcoina będzie przeznaczone na opłatę dla bitomatu. Jedyne, czego może spodziewać się użytkownik to odchylenie od kursu Bitcoina, które stanowi prowizję właściciela. Opłata za zakup kryptowalut wynosi najczęściej od 1% do 5% ceny BTC.

Jak sprzedać Bitcoin w bankomacie i wypłacić gotówkę?

Sprzedaż Bitcoinów w bitomacie jest łatwa i szybka. Jeśli posiadasz portfel kryptowalut w telefonie komórkowym, możesz w prosty sposób przesłać Bitcoiny do bankomatu Bitcoin i sprzedać je za gotówkę. Sprawdź instrukcję krok po kroku jak wymienić Bitcoiny na gotówkę w bankomacie BTC.

 1. Przygotuj mobilny portfel kryptowalut, z którego zamierzasz wymienić kryptowalutę na gotówkę.
 2. Sprawdź na ekranie bankomatu BTC, czy jest w nim wystarczająco środków w gotówce, szczególnie, jeśli wymieniasz dużą kwotę.
 3. Możesz wypłacić dowolną ilość kryptowaluty lub wybraną wcześniej na ekranie bitomatu kwotę w gotówce. Jeśli prześlesz dowolną kwotę, zostanie ona wypłacona z dokładnością do 10 złotych, a nadwyżka kryptowaluty zostanie przesłana z powrotem na Twój adres (po potrąceniu opłaty).
 4. Wybierz kwotę w gotówce (lub prześlij dowolną ilość BTC bez wyboru kwoty w gotówce) i wygeneruj na ekranie bankomatu adres BTC w postaci QR kodu, na który wyślesz Bitcoiny. Możesz też wpisać lub zeskanować klucz prywatny, ale nie rekomendujemy tej metody.
 5. Otrzymasz wydrukowane dwa kody: pierwszy to adres, na który należy przesłać Bitcoiny, drugi to kod kreskowy (lub numer do wpisania, na wypadek gdyby kod nie został odczytany), który służy do wypłaty gotówki po przesłaniu Bitcoina na wygenerowany adres i otrzymaniu ich przez bankomat Bitcoin.
 6. Prześlij BTC na wygenerowany adres z mobilnego portfela i czekaj na potwierdzenie (maksymalnie pół godziny). Weź pod uwagę, że kurs wymiany może być gwarantowany przez określny czas, np. tylko 10 minut.
 7. Pieniądze NIE BĘDĄ wypłacane do momentu zeskanowania kodu kreskowego, więc nie ma obawy, że po potwierdzeniu transakcji w blockchain bankomat Bitcoin sam zacznie wyrzucać pieniądze. Nie ma potrzeby również blokować bankomatu innym użytkownikom. Status transakcji możesz sprawdzić na dowolnej stronie, która pokazuje aktualny blockchain Bitcoina.
 8. Po potwierdzeniu transakcji zeskanuj kod kreskowy lub wpisz numer na ekranie, aby potwierdzić status wpłaty kryptowalut i rozpocząć wypłacanie gotówki. Jeśli transakcja nie jest jeszcze potwierdzona, poczekaj jeszcze kilka bloków.
 9. Odbierz gotówkę i potwierdzenie, gdzie znajdziesz wypłacone kwoty w tradycyjnej walucie (np. złotówkach) i przelicznik na wybraną kryptowalutę (np. Bitcoin).

Jak kupić i sprzedać Bitcoin w bitomacie?

Jaka jest prowizja za sprzedaż kryptowalut w bitomacie?

Opłata za sprzedaż kryptowalut w bitomacie i wypłatę gotówki zależy od kilku czynników. Prowizja dla właściciela bitomatu zawarta jest w cenie Bitcoina, która jest mniejsza niż aktualna cena BTC. W zależności od urządzenia, wybranej waluty, wybranej kryptowaluty i sytuacji na rynkach finansowych, można spodziewać się prowizji w granicach 1-5%.

Jak rozsądnie korzystać z bankomatów Bitcoin?

Bitomaty to urządzenia prywatnych firm, która pobierają prowizję za wymianę gotówki na kryptowaluty oraz wymianę kryptowalut na gotówkę. Jest to wciąż niszowa usługa, ale dzięki niej zmniejsza się bariera wejścia i wyjścia na rynek cyfrowych aktywów. Transakcje można przeprowadzać nie tylko na Bitcoinach, ale również na mniej popularnych kryptowalutach, takich jak Bitcoin Cash, Litecoin, Dash czy Ethereum. Czy masz doświadczenia w używaniu bitomatów? Podziel się w komentarzu!

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.