Jak zarobić nawet 10000 zł w Sorare? Sprawdzone strategie

Sorare to gra komputerowa online nowej generacji, menedżer piłkarski pozwalający zarabiać prawdziwe pieniądze. Wystarczy zarejestrować się używając adresu email (załóż konto teraz, aby otrzymać darmową kartę Limited). Tłumaczymy, jak zarobić nawet 10 tysięcy złotych na budowaniu drużyny piłkarskiej!

Podstawy gier komputerowych, które płacą za granie opisywaliśmy w artykule Zarabiaj dużo i szybko na rozrywce! Wprowadziliśmy tam podstawy Sorare i innych gier “Play to Earn”. Przejdźmy do omówienia gry i strategii zarabiania pieniędzy za przyjemność grania w grę komputerową.

Gry, w których można zarobić prawdziwe pieniądze

Wcześni inwestorzy, wierząc w sukces gry, zainwestowali w rozwój gry prawie miliard dolarów. Oznacza to, że gra przetrwa i ma wystarczająco pieniędzy na rozwój na całym świecie.

Menedżer piłkarski Sorare opiera się na prawdziwych klubach, prawdziwych graczach i wynikach, jakie drużyny osiągają w meczach realnych lig. Gracz wystawia swoje pięcioosobowe drużyny w różnych wirtualnych zawodach, w których zliczane są wyniki zawodników z prawdziwych meczów. Każdy zawodnik może zdobyć za swój występ od 1 do 100 punktów.

Jak działa menedżer piłkarski Sorare?

Przykładowo, jeśli mam kartę Roberta Lewandowskiego, będzie on liczył się w mojej drużynie np. w lidze Gwiazd. Jeśli zdobędzie bramki i asysty, może zdobyć za swój występ nawet 100 punktów na 100 możliwych. Im więcej punktów zdobędą moi zawodnicy i będzie miała moja drużyna, tym wyżej jestem w klasyfikacji drużyn i zdobywam pieniądze i karty NFT. W niektórych zawodach wystarczy zdobyć same punkty zawodników!

Piłkarze jako karty NFT warte nawet dziesiątki tysięcy złotych

W każdym sezonie gra emituje karty zawodników. Nas na początku interesują darmowe karty, które nie są limitowane. Za ich pomocą zdobędziemy żółte karty limited, które warte są od kilku do kilkuset euro za sztukę.

Każdy zawodnik ma następujące karty:

 • 1000 kart Limited (żółte karty warte od kilku do kilkuset euro)
 • 100 kart Rare (czerwone karty warte od kilkudziesięciu euro do kilku tysięcy euro)
 • 10 kart Super Rare (niebieskie karty warte od kilkuset euro do kilkunastu tysięcy euro)
 • 1 karta Unique (czarne karty, warte wiele tysięcy euro)

Wszystkie rodzaje kart mają własne ligi, w których można zarabiać. Im droższe karty, tym większe nagrody w postaci pieniędzy i kart.

Strategia w Sorare na 2023

Od 2023 Sorare skupia się na dostarczeniu jak najlepszego doświadczenia graczom, którzy chcą stać się menedżerami piłkarskimi. Gra została przeprojektowana, aby rzeczywiście poczuć się jak trener. A może bardziej jak piłkarski scout?

Wybieramy w Draftach zespół, który gra w danej lidze, dzięki czemu możemy skupić się na jednych rozgrywkach. Ambitni wystartują jednak we wszystkich dostępnych popularnych ligach, takich jak: Premier League z Wielkiej Brytanii, La Liga z Hiszpanii, Serie A z Włoch, niemieckiej Bundeslidze czy francuskiej pierwszej lidze.

Od czego zacząć? Zakładamy konto z tego odnośnika, aby w nagrodę otrzymać później kartę Limited.

Jak wygląda rozwój gracza?

Progresja menedżera w Sorare jest nieskomplikowana. Zaczyna się od amatorskich lig, gdzie za darmo dokonujemy wyboru składu w drafcie.

Następnie, gdy skompletujemy karty Limited, zaczynamy rywalizować w wyższych grupach:

 • Amateur (tylko drafted karty Common – darmowe)
 • Semi-Pro (1 gracz Limited, 4 drafted Common) – tylko dla graczy mających mniej niż 10 kart Limited
 • Pro 270 (4 lub 5 kart Limited)

Jeśli masz więcej kart Limited lub zaczynasz zbierać karty Rare, Super Rare lub Unique, wchodzisz do rywalizacji profesjonalistów. Tutaj są do wyboru następujące progi:

 • Capped 220
 • Capped 250
 • Capped 270

Limit punktów “Capped” opiera się o wynik punktowy danego gracza (czyli danej karty) z ostatnich 15 meczów. Jeśli mamy 5 świetnych graczy, którzy mają po 60 punktów, to… nie damy rady zmieścić ich w składzie, ponieważ 5 razy 60 to 300, a my mamy limit (czyli Cap) 220, 250 lub 270, zależnie od wybranej przez nas ligi. Warto zatem tak dobrać graczy, aby zmieścić się tuż pod limitem.

Istnieje też grupa Capped 240, gdzie można wygrywać ETH. Gramy tutaj przeciwko samej grze, zakładając się, że nasz skład przekroczy próg punktów w danym tygodniu.

Ten schemat jest aktualny dla wszystkich typów kart, od Limited aż do Unique.

Progresja piłkarskich managerów w Sorare przypomina tę z realnego świata, gdzie trenerzy coraz lepszych drużyn rywalizują o coraz wyższe nagrody.

Jakie konsekwencje miały te zmiany dla cen? Sporo kart zostało przecenionych i można dostać je dużo taniej, niż wcześniej. Czy oznacza to, że mamy w końcu okazję spekulacyjną?

Jaka strategia pozwala na duże zarobki? (stary schemat)

Skupiamy się na strategii nie wymagającej inwestowania dużych pieniędzy.

 1. Tworzymy jak najsilniejszy zespół gwiazd złożonych z DARMOWYCH KART.
 2. Za pomocą nagród zdobywanych przez zespół “darmowych” gwiazd budujemy zespoły drużyn wartych spore pieniądze.
 3. Kupujemy karty, gdy jest tanio i sprzedajemy, gdy jest drogo.

Jak wygrać kartę Limited? Wystarczy silny zespół.

Dobra drużyna wystawiona w Akademii pozwala na łatwe przekroczenie 400 punktów i zdobycie karty Limited!

Zespół złożony z kilku gwiazd regularnie wygrywa w Akademii karty Limited.

Jak wystartować w Sorare?

Na początek, tuż po rejestracji, wybieramy silny “ulubiony” zespół, z którego otrzymamy darmowe karty. Jeśli mamy szczęście, otrzymamy jedną lub dwie gwiazdy, które nieźle punktują.

Staramy się również w ciągu kilku dni kupić pięć tanich kart Limited na aukcji kart. Nie powinny kosztować więcej, niż kilka euro za sztukę. Będzie to podstawa naszego zespołu wystawianego w ligach za prawdziwe pieniądze oraz w Akademii, gdzie karty Limited punktują o 40% więcej! Szóstą kartę otrzymamy od Sorare, zarejestruj się więc już teraz.

Jak grać w Sorare i zarabiać?

Turnieje odbywają się w tzw. sezonach, które trwają kilka dni. Można przyjąć, że w ciągu tygodnia mamy dwa sezony, więc w ciągu roku będziemy mieli około 100 turniejów! Oznacza to, że mamy sto okazji w roku do zarabiania pieniędzy i kart wartych euro.

Zacznij od wystawiania drużyny w turnieju Casual Common, gdzie wystarczy mieć tylko darmowe karty. Zbieraj coraz lepszych graczy, aby zdobywać coraz wyższe miejsca. Jednym z najlepszych momentów jest zdobycie karty gwiazdy piłkarskiej. Oznacza to, że w kolejnych turniejach łatwiej o sukces!

Erling Haaland w Sorare to skarb, który będzie punktował w wielu turniejach Casual i Academy.
Erling Haaland jest fantastycznym, młodym i perspektywicznym napastnikiem. Znakomity dodatek do każdej drużyny!

Gdy zbierzesz już odpowiednią liczbę wysoko punktujących zawodników, czas zacząć rywalizację w Akademii. Jest to rywalizacja z samym sobą, nie liczą się tam miejsca, a przekroczenie granicy 400 punktów. Za każde przekroczenie 400 punktów otrzymujesz kartę Limited!

Jeśli zebrałeś darmowe karty wśród których są gwiazdy, zaczniesz szybko zdobywać karty Limited. Co ciekawe, wystawianie kart Limited w Akademii pozwala na zdobycie o 40% punktów więcej, niż karty darmowe. Oznacza to, że jeszcze łatwiej zarabiać tam pieniądze.

Karty Limited zarabiają o 40% więcej punktów w Academy Sorare.
Bardzo tania karta drugoligowego obrońcy hiszpańskiej Malagi, Juanfran, pozwoliła na zarobienie kolejnej karty Limited.

Nie można się zniechęcać, ponieważ zasady gry faworyzują tych, którzy wytrwale zdobywają karty dobrych zawodników. Im więcej dobrych kart masz, tym więcej ich wygrywasz!

Czy spekulacja i handel kartami NFT Sorare to dobry pomysł?

Jak najbardziej to dobry pomysł. Warto jednak podążać za długoterminowym trendem. Zasady są następujące:

Karty graczy są tanie poza sezonem. Niewiele się wtedy dzieje, a gracze często sprzedają je tanio, aby odzyskać kapitał i ulokować go w innych ligach albo w innej grze. Wtedy należy kupować!

Karty graczy są drogie w sezonie, szczególnie jeśli osiągają oni dobre wyniki lub jest na nie popyt przed meczami – pewniakami. Po seriach dobrych występów, szczególnie jeśli gracz ma średni wynik w okolicach 60 i więcej, warto go sprzedać z zyskiem!

Sprawdzona strategia długoterminowa ligi portugalskiej

Większość graczy podąża za swoimi wieloletnimi sympatiami. Fani Barcelony, Ajaxu Amsterdam albo Arsenalu kupują graczy swoich zespołów licząc, że ich przywiązanie odpłaci.

Optymalna strategia jest inna. Warto skupić się na ligach zdominowanych przez jedną, dwie, maksymalnie trzy drużyny. Najlepszym przykładem jest liga portugalska Primeira Liga i jej liderzy, Benfica Lizbona, Sporting Lizbona i FC Porto. Są to drużyny, które mają ponad 80% wygranych meczy w sezonie!

Przykładem sukcesu tej strategii jest wygrana karty Limited Tier 2, wartej kilkadziesiąt euro, dzięki składowi graczy dla portugalskich drużyn.

Skład zawodników z ligi portugalskiej ma często duże szanse na dobry wynik!

Czy jest jeszcze jakaś liga, która ma tak duży potencjał do wygrywania kart? A może trzeba inwestować w graczy gwiazd silniejszych lig? Potencjalne pomysły to:

 • Haaland z Manchesteru City,
 • Neymar z PSG,
 • młodzi i obiecujący gracze z Ajaxu Amstardam i PSV Eindhoven,
 • Salah z Liverpoolu.

Czy opłaca się inwestować w Polaków w Sorare?

Jest kilku graczy, którzy regularnie dobrze punktują. Dobrze grał Zieliński z Napoli. Nasi drodzy i nieźli bramkarze mają świetne statystyki. Taka strategia nie pozwala jednak na regularność. Warto jednak polować na młode talenty, takie jak Kozłowski, rozpoczynający swoją karierę na zachodzie w ligach Beneluxu.

Jak zatem zarobić nawet 10000 zł w Sorare?

Kroki są proste. Zaczynamy od założenia konta, po czym po zakupie pięciu tanich kart i otrzymaniu szóstej jako nagroda, nasze konto jest warte kilka euro.

Grając regularnie w ligach otrzymujemy darmowe karty gwiazd. Te pozwalają na regularne wygrywanie kart Limited w Akademii lub Casual Common. Karty Limited pomagają nam wygrywać jeszcze więcej kart Limited w Academy. Po kilkudziesięciu turniejach nasze konto może być warte co najmniej kilkadziesiąt euro.

Jeśli mamy już gwiazdy, jesteśmy w stanie parę razy zdobyć kartę Limited Tier 2. Szczególnie, jeśli zastosowaliśmy strategię z graczami topowych drużyn ligi portugalskiej. Każda z tych kart jest warta kilkadziesiąt euro, więc nasze konto jest już warte ponad sto euro.

Mając wiele kart Limited, możemy rozpocząć spekulację. Sprzedajemy karty w wysokim sezonie z zyskiem. Kupujemy rzadkie karty młodych napastników z potencjałem, szczególnie poza sezonem w Europie lub USA. Po paru sezonach z łatwością dobijemy do kilkuset euro.

Mamy już drużynę pełną gwiazd i możemy wybierać spośród wielu świetnie punktujących zawodników. Drużyna regularnie zdobywa Limited Tier 3, a co najmniej raz w sezonie może zdarzyć się, że drużyna gwiazd przekroczy 500 punktów (to możliwe!) i zdobędziemy kartę Limited Tier 1. Od razy wywinduje to wartość kolekcji do tysiąca euro lub więcej!

Mając drużynę gwiazd darmowych kart, wiele kart Limited do spekulacji oraz wystawiania w lidze All Stars, Underdog i Akademii, regularnie zdobywamy karty Limited. Spekulacja między sezonami jest prosta, jeśli mamy karty, których pragną inni zawodnicy. Sprzedajemy je tylko w sytuacji, gdy mamy z tego zysk i nie wahamy się czekać na dobrą okazję. Granica kilku tysięcy euro, czyli ponad 10000 zł za granie w grę jest bardziej niż realna.

Jak zdobyć aż 471 punktów drużyną bez wielkich gwiazd?

Do zdobycia wielu punktów w turnieju nie potrzeba koniecznie wielu gwiazd. Warto jednak regularnie wystawiać drużyny i zdobywać najlepszych.

Potrzeba do tego jedynie wytrwałości i regularnego wystawiania drużyn. A to dla fana piłki nożnej przyjemność i pasja. Załóż konto już dziś.

Najnowsze artykuły

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sprawdź nas na facebooku!