Anonimowa giełda kryptowalut bez weryfikacji. Którą wybrać?

Anonimowość to deficytowy towar, coraz trudniej jest ją zdobyć i utrzymać. No i nie oszukujmy się, coraz mniejszej liczbie ludzi na niej zależy. Mimo to, społeczność kryptowalut wciąż uważa, że anonimowa giełda umożliwiająca wymianę kryptowalut bez weryfikacji dokumentów i ujawniania danych osobowych jest koniecznie potrzebna.

Pomimo tego, że większość użytkowników wybiera giełdy, które wymagają wysłania dowodu osobistego, paszportu, a nawet czasem rachunku bankowego, usługi anonimowej wymiany kryptowalut są najbliższe oryginalnej idei społecznej wymiany, gdzie zaufanie jest oddelegowane do algorytmu komputerowego.

Dlaczego nacisk na prywatność jest taki ważny? Popularny schemat: przesłanie giełdzie dowodu osobistego, przelew bankowy, inwestycja w kryptowaluty, zamiana na złotówki, wypłata na konto bankowe to bezpieczny sposób, ale ma kilka wad. Udostępniamy wszystkie swoje podstawowe dane, dzięki czemu transakcja jest widoczna dla zainteresowanych naszym zachowaniem, stanem naszych finansów i zainteresowaniami. Stąd tylko krok od sprzedaży informacji o sprofilowanych użytkownikach do marketerów, banków i co gorsza, szeroko pojętej administracji. Warto o tym pomyśleć wcześniej.

Kupowanie i sprzedawanie w odpowiednim momencie

Bańka z roku 2017 i 2018 zaprosiła inwestorów do wkładania pieniędzy w projekty blockchain bez większych analiz. Potem dopiero inwestorzy zaczęli proces w którym ci, którzy już kupili, zastanawiali się gdzie zainwestować kryptowaluty (rychło w czas).

Wielka fala popularności kryptowalut sprawiła, że ludzie wchodzili na rynek bez patrzenia na fundamenty, miejsce wejścia i dalsze kroki. Zwracaliśmy wtedy uwagę na bardzo ważny czynnik, o który należało myśleć już na początku, czyli anonimowość. Nasze priorytety nie zmieniły się i wciąż zdecydowanie rekomendujemy rozwiązania, które sprzyjają anonimowości.

Odbywa się to oczywiście kosztem większego ryzyka, ale jeśli przestrzegamy podstawowych środków bezpieczeństwa i używamy giełd jedynie do transakcji, minimalizujemy ryzyko proporcjonalnie do czasu, przez który środki znajdują się na koncie giełdy kryptowalut.

Dalszy czas przyniósł wiele zmian. Sporo słabych rąk wypuściło na rynek posiadane Bitcoiny i zakończyło, na razie tymczasowo, przygodę z kryptowalutami. Projekty okrzepły i dalej funkcjonują, akceptując niższe ceny. Rządy ukończyły legislację i pojawiły się nowe przepisy jak rozliczać podatek od kryptowalut, podatek od handlu kryptowalutami i inne polityczne opłaty za przebywanie w danej rezydencji podatkowej.

Myślenie o anonimowości nabrało więcej sensu, który da się bezpośrednio wywnioskować z działań rządów i regulatorów. Myśląc o inwestowaniu w kryptowaluty na 2021, 2022 i później, trzeba poczynić kilka kroków w tym kierunku.

Która anonimowa giełda kryptowalut bez weryfikacji jest najlepsza? Binance, KuCoin, Huobi to tylko niektóre propozycje. Zobacz, gdzie anonimowo kupić Bitcoin.
Czy anonimowy zakup kryptowalut Bitcoin, Ethereum czy Ripple jest trudny?

Czym charakteryzuje się anonimowa giełda kryptowalut?

Anonimowa giełda kryptowalut cechuje się tym, że pozwala na dokonywanie transakcji, wpłat i wypłat bez konieczności wysyłania im dokumentów. Samo podzielenie się dowodem osobistym, paszportem czy prawem jazdy z giełdą kryptowalut jest co najmniej tak ryzykowne, jak z każdym innym, prywatnym biznesem. Giełdy kryptowalut zobowiązane są do sensownego przetwarzania danymi osobowymi przez skomplikowane przepisy prawne jurysdykcji, w których się znajdują. Często wielkie bazy danych dokumentów stanowią wielkie aktywa spółek prowadzących giełdy, przez co stają one przed wieloma pokusami. Tych problemów nie mają anonimowe giełdy kryptowalut.

Czy w ogóle potrzeba giełd kryptowalut?

Wielu użytkowników zaczęło zadawać sobie tytułowe pytanie. Jest ono całkiem zasadne, ponieważ pojawiła się nowa możliwość wymiany kryptowalut: DeFi. Pule płynności pozwalają na wymianę nie tylko najpopularniejszych kryptowalut, ale również niszowych projektów. Na UniSwap lub SushiSwap można łatwo i tanio wymienić kryptowaluty oparte o Ethereum, BSC czy Polygon.

Jakie giełdy kryptowalut bez weryfikacji mają najlepsze opinie?

Jeśli akceptujesz wyższe ryzyko i kupujesz w celu długoterminowego trzymania we własnym portfelu, skorzystaj z giełdy, w której nie ma weryfikacji dokumentów (która sama w sobie jest bardzo ryzykowna) Nie musisz wysyłać dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy. Weryfikacji nie wymagają dwie wyróżniające się giełdy kryptowalut: BitFinex i KuCoin.

Giełda kryptowalut Bitfinex

BitFinex to giełda, która wraca do naszego zestawienia po ponownym otwarciu rejestracji po chwilowej przerwie. Zbyt duża popularność giełdy sprawiła, że nie była w stanie obsługiwać zwiększonego napływu klientów. Problemy zostały już rozwiązane i infrastruktura została poprawiona. Giełda BitFinex szczyci się największą płynnością na świecie.

Ogromna liczba użytkowników handluje na rynkach Bitcoin, Ethereum, EOS, Ripple, NEO, dzięki czemu zawsze można znaleźć drugą stronę transakcji lub zakładu spekulacyjnego. Giełda jest również przygotowana na wymagania bardziej zaawansowanych traderów, oferując różnego rodzaju zlecenia i mechanizmy wykorzystywania sytuacji rynkowej. Załóż darmowe konto na BitFinex bez weryfikacji.

Kucoin to anonimowa giełda kryptowalut bez konieczności weryfikowania dokumentów

Giełda kryptowalut KuCoin, oprócz braku weryfikacji i zapewnienia anonimowości, oferuje również możliwość pasywnego zarabiania dzięki tokenom KuCoin Shares. Jeśli szukasz giełdy z dużą liczbą kryptowalut, niskimi prowizjami i brakiem weryfikacji, załóż konto na KuCoin.

KuCoin przetrwała swoją pierwszą “wtopę” z atakiem hackerskim zarówno pod względem technologicznym, jak i finansowym. Dziury udało się w miarę szybko załatać, a giełda wzięła całość strat finansowych na siebie. Dzięki temu użytkownicy nie stracili środków.

Pamiętaj, żeby po zakupie kryptowaluty przenieść ją na bezpieczny portfel pod swoją kontrolą.

Mniejsze giełdy bez weryfikacji

Giełda kryptowalut mercatox pozwala na anonimowy trading - nie trzeba przesyłać dokumentów

Giełda kryptowalut Mercatox oferuje wiele niszowych kryptowalut.

  1. Zarejestruj darmowe konto na Mercatox.
  2. Qpłać kryptowaluty, które mają krótki czas potwierdzenia transakcji.
  3. Znajdź interesującą Cię parę walutową.
  4. Zadbaj o bezpieczeństwo i sprawdzaj często stan portfela na giełdzie, jeśli ryzykujesz i trzymasz tam znaczące środki.
Giełda kryptowalut Huobi to propozycja z Azji dla spekulantów i inwestorów aktywnych. Sprawdź jakie propozycje do handlu botami tradingowymi ma giełda Huobi.

Duża chińska giełda kryptowalut Huobi również nie wymaga weryfikacji do wypłat. Jest to giełda przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników, który planują aktywny trading lub handel przy pomocy botów. Dzięki dużym wolumenom giełda może zaproponować szereg dodatkowych usług (takich jak pożyczka inwestycyjna), z którymi można zapoznać się na stronie giełdy Huobi.

Giełda kryptowalut Bybit, oprócz możliwości anonimowego tradingu i zakupu oferuje również solidny bonus aż do wysokości 60 dolarów. Aby dołączyć do traderów korzystających z giełdy ByBit, przygotuj adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Następnie przejdź do strony rejestracji i wypełnij wymagane pola. Rejestracja jest mało wymagająca, potrzeba jedynie wymyślić bezpieczne hasło i potwierdzić adres e-mail. Potem możesz przejść do przyjemniejszych czynności: zebrania bonusów aż do wysokości 225 zł!

Czy na anonimowych giełdach jest większe ryzyko?

Warto pamiętać o tym, że posiadając konto na giełdzie kryptowalut bez weryfikacji, naszym jedynym potwierdzeniem własności jest adres e-mail (i ewentualnie numer telefonu, jeśli go podaliśmy). W razie problemów jesteśmy zdani na zasady prawne, które obowiązują w kraju, w którym działa spółka prowadząca giełdę.

Należy pamiętać, że gdy będziemy potrzebować wyegzekwować prawo, może być to związane z podróżą do tego kraju, reprezentacją prawną lub inną niedogodnością. Najprościej kupić niewielkie ilości kryptowalut w bitomacie, a potem rozpocząć przygodę na giełdzie, poznając coraz głębiej świat kryptowalut.

Zachowując zasady zdrowego rozsądku i bezpieczeństwa, można uniknąć większości zagrożeń. Powodzenia!

Najnowsze artykuły

spot_img

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź nas na facebooku!