Anonimowa giełda kryptowalut bez weryfikacji. Którą wybrać?

Coraz trudniej jest zdobyć i utrzymać usługi zapewniające anonimowość. Mimo to, społeczność blockchain wciąż uważa, że anonimowa giełda umożliwiająca wymianę kryptowalut bez weryfikacji dokumentów i ujawniania danych osobowych to niezbędna usługa.

Większość użytkowników wybiera giełdy, które wymagają wysłania skanu dowodu osobistego, paszportu, a nawet czasem wyciągu z rachunku bankowego. Usługi anonimowej wymiany kryptowalut są jednak najbliższe oryginalnej idei społecznej wymiany, gdzie zaufanie jest oddelegowane do algorytmu komputerowego.

Dlaczego nacisk na prywatność jest taki ważny? Popularny schemat:

 • rejestracja
 • przesłanie giełdzie dowodu osobistego,
 • przelew bankowy,
 • inwestycja w kryptowaluty,
 • sprzedaż kryptowalut,
 • zamiana na złotówki,
 • wypłata na konto bankowe

to bezpieczny sposób, ale ma kilka wad. Udostępniamy swoje podstawowe dane, dzięki czemu transakcja jest widoczna dla zainteresowanych naszym zachowaniem, stanem naszych finansów i zainteresowaniami. Stąd tylko krok od sprzedaży informacji o sprofilowanych użytkownikach do marketerów, banków i administracji państwowej.

Warto pomyśleć wcześniej, czy warto działać według tego schematu. Jeśli chcesz zachować anonimowość, warto wyjść poza utarte ścieżki. Możliwości jest coraz mniej. Giełdy takie jak Binance czy Coinbase nie pozwalają już na anonimową wymianę. Które giełdy kryptowalut pozostały anonimowe?

Czym charakteryzuje się anonimowa giełda kryptowalut?

Anonimowa giełda kryptowalut cechuje się tym, że pozwala na dokonywanie transakcji, wpłat i wypłat bez konieczności wysyłania im dokumentów. Samo podzielenie się dowodem osobistym, paszportem czy prawem jazdy z giełdą kryptowalut jest co najmniej tak ryzykowne, jak z każdym innym, prywatnym biznesem. Giełdy kryptowalut zobowiązane są do sensownego przetwarzania danymi osobowymi przez skomplikowane przepisy prawne jurysdykcji, w których się znajdują. Często wielkie bazy danych dokumentów stanowią wielkie aktywa spółek prowadzących giełdy, przez co stają one przed wieloma pokusami. Tych problemów nie mają anonimowe giełdy kryptowalut.

Która anonimowa giełda kryptowalut bez weryfikacji jest najlepsza? Binance, KuCoin, Huobi to tylko niektóre propozycje. Zobacz, gdzie anonimowo kupić Bitcoin.
Czy anonimowy zakup kryptowalut Bitcoin czy Ethereum jest trudny?

Jakie giełdy kryptowalut bez weryfikacji mają najlepsze opinie?

Jeśli akceptujesz wyższe ryzyko i kupujesz w celu długoterminowego trzymania we własnym portfelu, skorzystaj z giełdy, w której nie ma weryfikacji dokumentów (która sama w sobie jest bardzo ryzykowna) Nie musisz wysyłać dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy. Weryfikacji nie wymagają dwie wyróżniające się giełdy kryptowalut: BitFinex i KuCoin.

Giełda kryptowalut Bitfinex

Giełda kryptowalut BitFinex pozwala na anonimowy zakup i wymianę kryptowalut. Jest to jedna z największych giełd tokenów na świecie.

BitFinex to giełda, która wraca do naszego zestawienia po ponownym otwarciu rejestracji po chwilowej przerwie. Zbyt duża popularność giełdy sprawiła, że nie była w stanie obsługiwać zwiększonego napływu klientów. Problemy zostały już rozwiązane i infrastruktura została poprawiona. Giełda BitFinex szczyci się największą płynnością na świecie.

Ogromna liczba użytkowników handluje na rynkach Bitcoin, Ethereum, EOS, Ripple, NEO, dzięki czemu zawsze można znaleźć drugą stronę transakcji lub zakładu spekulacyjnego. Giełda jest również przygotowana na wymagania bardziej zaawansowanych traderów, oferując różnego rodzaju zlecenia i mechanizmy wykorzystywania sytuacji rynkowej.

Giełda kryptowalut KuCoin

Giełda kryptowalut Kucoin pozwala na anonimowy zakup i wymianę kryptowalut.

Giełda kryptowalut KuCoin, oprócz braku weryfikacji i zapewnienia anonimowości, oferuje również możliwość pasywnego zarabiania dzięki tokenom KuCoin Shares. Jeśli szukasz giełdy z dużą liczbą tokenów, niskimi prowizjami i brakiem weryfikacji KuCoin może być dla Ciebie.

KuCoin przetrwała swoją pierwszą “wtopę” z atakiem hackerskim zarówno pod względem technologicznym, jak i finansowym. Dziury udało się w miarę szybko załatać, a giełda wzięła całość strat finansowych na siebie. Dzięki temu użytkownicy nie stracili środków.

Pamiętaj, żeby po zakupie kryptowaluty przenieść ją na bezpieczny portfel pod swoją kontrolą.

Mniej popularne giełdy kryptowalut bez weryfikacji, które sprawdziliśmy

Mniejsze giełdy nie oznaczają automatycznie wyższego ryzyka. Często natura ich usług jest inna. Mogą to być również długo działające serwisy, które rozwijają się wolniej.

Giełda HodlHodl

Anonimowa giełda kryptowalut HodlHodl

Giełda Hodl Hodl to anonimowe miejsce spotkań i wymiany, które pozwala na bezpośredni zakup lub sprzedaż Bitcoinów. Stawki negocjuje się bezpośrednio ze sprzedawcami. Należy zwrócić baczną uwagę na rating kontrahenta.

Giełda Mercatox

Giełda kryptowalut mercatox pozwala na anonimowy trading - nie trzeba przesyłać dokumentów

Giełda kryptowalut Mercatox oferuje wiele niszowych kryptowalut.

 1. Zarejestruj darmowe konto na Mercatox.
 2. Qpłać kryptowaluty, które mają krótki czas potwierdzenia transakcji.
 3. Znajdź interesującą Cię parę walutową.
 4. Zadbaj o bezpieczeństwo i sprawdzaj często stan portfela na giełdzie, jeśli ryzykujesz i trzymasz tam znaczące środki.

Giełda Bybit

Anonimowa giełda kryptowalut bybit

Giełda kryptowalut Bybit, oprócz możliwości anonimowego tradingu i zakupu oferuje również solidny bonus aż do wysokości 60 dolarów. Aby dołączyć do traderów korzystających z giełdy ByBit, przygotuj adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Rejestracja jest mało wymagająca, potrzeba jedynie wymyślić bezpieczne hasło i potwierdzić adres e-mail.

Czy anonimowa giełda kryptowalut jest w ogóle potrzebna?

Pojawiła się nowa możliwość wymiany kryptowalut: DeFi, czyli zdecentralizowane finanse. Pule płynności pozwalają na wymianę nie tylko najpopularniejszych kryptowalut, ale również niszowych projektów. Na UniSwap lub SushiSwap można łatwo i tanio wymienić tokeny oparte o Ethereum, BSC czy Polygon.

Aby tego dokonać, trzeba mieć już kryptowaluty. Jest to zatem rozwiązanie dla kogoś, kto posiada już Ethereum lub tokeny ERC-20.

Kupowanie i sprzedawanie w odpowiednim momencie

Pierwsza wielka bańka inwestycyjna zaprosiła spekulantów do wkładania pieniędzy w projekty blockchain bez większych analiz. Potem dopiero inwestorzy zaczęli proces w którym ci, którzy już kupili, zastanawiali się gdzie zainwestować kryptowaluty (rychło w czas).

Wielka fala popularności kryptowalut sprawiła, że ludzie wchodzili na rynek bez patrzenia na fundamenty, miejsce wejścia i dalsze kroki. Zwracaliśmy wtedy uwagę na bardzo ważny czynnik, o który należało myśleć już na początku, czyli anonimowość. Nasze priorytety nie zmieniły się i wciąż zdecydowanie rekomendujemy rozwiązania, które sprzyjają anonimowości.

Odbywa się to oczywiście kosztem większego ryzyka, ale jeśli przestrzegamy podstawowych środków bezpieczeństwa i używamy giełd jedynie do transakcji, minimalizujemy ryzyko proporcjonalnie do czasu, przez który środki znajdują się na koncie giełdy kryptowalut.

Dalszy czas przyniósł wiele zmian. Sporo słabych rąk wypuściło na rynek posiadane Bitcoiny i zakończyło, na razie tymczasowo, przygodę z kryptowalutami. Projekty okrzepły i dalej funkcjonują, akceptując niższe ceny. Rządy ukończyły legislację i pojawiły się nowe przepisy jak rozliczać podatek od kryptowalut, podatek od handlu kryptowalutami i inne polityczne opłaty za przebywanie w danej rezydencji podatkowej.

Myślenie o anonimowości nabrało więcej sensu, który da się bezpośrednio wywnioskować z działań rządów i regulatorów. Myśląc o inwestowaniu w kryptowaluty na przyszłość, trzeba poczynić kilka kroków w tym kierunku.

Czy na anonimowych giełdach jest większe ryzyko?

Warto pamiętać o tym, że posiadając konto na giełdzie kryptowalut bez weryfikacji, naszym jedynym potwierdzeniem własności jest adres e-mail (ewentualnie numer telefonu, jeśli go podaliśmy tracąc część anonimowości). W razie problemów jesteśmy zdani na zasady prawne, które obowiązują w kraju, w którym działa spółka prowadząca giełdę.

Należy pamiętać, że gdy będziemy potrzebować wyegzekwować prawo, może być to związane z podróżą do tego kraju, reprezentacją prawną lub inną niedogodnością. Najprościej kupić niewielkie ilości kryptowalut w bitomacie, a potem rozpocząć przygodę na giełdzie, poznając coraz głębiej świat kryptowalut.

Pamiętajmy, że anonimowe giełdy kryptowalut służą jedynie do wymiany, a nie do długoterminowego przechowywania. Zachowując zasady zdrowego rozsądku i bezpieczeństwa, można uniknąć większości zagrożeń.

Najnowsze artykuły

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sprawdź nas na facebooku!