cenazysk.pl

w poszukiwaniu wartości

Kup Bitcoin
Kup Bitcoin

Jak kupić Bitcoin – czyli jak szybko i bezpiecznie zacząć inwestować w kryptowaluty?

| 0 comments

Bitcoin można kupić na wiele sposobów, ale nie dla wszystkich te najprostsze, takie jak zakup za przelew elektroniczny czy mikropłatności są odpowiednie. W grę wchodzi anonimowość, posiadanie znacznych funduszy w nietypowych miejscach, wygoda, lokalizacja i wiele innych, indywidualnych czynników. Poniżej przegląd dostępnych możliwości wraz z rekomendacjami.

Jak kupić Bitcon za gotówkę?

Zakup Bitcoin za gotówkę wydaje się mieć najwięcej sensu, ponieważ przy swojej pseudo anonimowości obie strony transakcji stanowią potencjalne źródło identyfikacji. Wysyłając przelew z imiennego konta na giełdę lub do dealera kryptowalut jednoznacznie identyfikujemy się jako nabywcę kryptowalut. Płacąc gotówką, mamy jedynie ryzyko zidentyfikowania z jakiego adresu w blockchain przyszły środki.

Miejscem z długimi tradycjami, gdzie można kupić Bitcoin za gótówkę jest LocalBitcoins i to miejsce jest najbardziej godne polecenia. Znajdź na liście kontrahenta blisko Ciebie i dokonaj osobistej transakcji. Osoby sprzedające kryptowaluty są dostępne praktycznie w każdym zaludnionym miejscu na świecie.

Innym sposobem jest bankomat bitcoin przyjmujący gotówkę. Znajdź maszynę w pobliżu – najczęściej znajdują się w centrach handlowych lub popularnych punktach usług.

Większość giełd kryptowalut z Polski, jak Bitmarket lub Bitbay, pozwalają na przelew w Żabce lub na poczcie, co oczywiście wydłuża proces księgowania, ale pozwala na wpłaty gotówkowe. Pamiętaj o tym, żeby zadbać o anonimowość.

Jak kupić Bitcoin kartą kredytową?

Sprawdzoną giełdą jest CEX.IO, gdzie po założeniu konta możesz wybrać podpięcie karty kredytowej do konta, prowizja od transakcji wynosi 3.5% + $ 0.25. Podobna możliwość jest np. w Coinbase (tutaj dostajesz dodatkowo 10 zł w BTC za pierwszą transakcję).

Warto pamiętać, że również na LocalBitcoins można znaleźć sprzedawców z terminalem, którzy będą chętni do sprzedaży bitcoin za pośrednictwem karty kredytowej. Trzeba liczyć się jednak z tym, że kupujący będzie musiał pokryć prowizję oraz premium za dodatkowe ryzyko dla sprzedawcy, polegające na możliwości odwołania transakcji zgłaszając ją do banku jako nieautoryzowaną.

Istnieją bankomaty bitcoin, które przyjmują karty kredytowe, sprawdź, czy w Twojej okolicy znajduje się takie urządzenie.

Jak kupić Bitcoin kartą debetową?

Tutaj również sprawdzoną giełdą jest CEX.IO, gdzie po założeniu konta możesz wybrać podpięcie karty debetowej do konta, prowizja od transakcji wynosi 3.5% + $ 0.25. Podobna możliwość jest np. w Coinbase, polskim Bitbay.

W przypadku LocalBitcoins i chętnych sprzedawców z terminalem płatniczym, ryzyko dla sprzedającego jest minimalnie mniejsze, ze względu na trochę inne zasady dla kart debetowych (porównując do kart kredytowych). Wciąż jednak kupujący będzie musiał pokryć prowizję za transakcję.

Bankomaty bitcoin, które przyjmują karty płatnicze będą działać w przypadku większości kart Visa, Maestro i MasterCard. W Polsce bankomaty bitcoin znajdują się w Warszawie, Bydgoszczy i na Śląsku.

Jak kupić Bitcoin za przelew bankowy?

Przelew z banku to preferowana opcja zasilenia konta w większości giełd kryptowalut. Czy będzie to Bitbay, czy CEX.IO, czy Bitmarket, czy popularny Coinbase, procedura jest taka sama: wpłacamy, najlepiej przelewem elektronicznym na wskazany numer konta. Oczywistym minusem jest fakt, że od strony systemu bankowego tracimy anonimowość i od tej pory występujemy w roli domniemanego nabywcy kryptowalut w kwocie równej sumie przelewów na giełdy. Weź pod uwagę, że w czasie, gdy wiele osób wpłaca pieniądze na giełdy, czas księgowania może znacznie się wydłużyć, nawet do kilku dni ponad planowane widełki.

Na LocalBitcoins również znajdziemy wielu sprzedawców, którzy przyjmują przelew bankowy. Najwygodniej znaleźć takiego, który przyjmie wpłatę na konto w tym samym banku, znacznie skróci to czas potwierdzania zaksięgowania.

Jak kupić Bitcoin za Paypal?

Paypal to portfel elektroniczny pozwalający na przesyłanie pieniędzy do wielu krajów. Sprzedawców, od których kupisz Bitcoin za Paypal, znajdziesz np. na LocalBitcoins lub na bitcoinowych forach internetowych (zwróć szczególną uwagę na reputację). Poszukaj również wśród bliższych i dalszych znajomych, być może ktoś będzie chciał przyjąć przelew na Paypal w zamian za Bitcoin lub inną kryptowalutę.

Aktualnie, do konta Paypal często można zamówić kartę debetową, która może posłużyć do płatności za Bitcoin na giełdach lub w punktach obsługi oferujących kryptowaluty.

Jak kupić Bitcoin za Skrill (MoneyBookers)?

Skrill (dawniej MoneyBookers) to wygodny portfel elektroniczny pozwalający na wysyłanie pieniędzy do wielu krajów. Są posiadacze kryptowalut, od których kupisz Bitcoin za przelew Skrill, np. na LocalBitcoins lub na bitcoinowych forach internetowych (zwróć uwagę na reputację). Tradycyjnie popytaj znajomych, czy nie przyjmą na konto Skrill pieniędzy za kryptowaluty.

Pamiętaj, że do konta Skrill często dołączana jest karta płatnicza, którą da się zapłacić za kryptowalutę na niektórych giełdach lub w bankomatach – to wydaje się być najlepszą opcją.

Jak kupić Bitcoin za funty (GBP)?

Kupno Bitcoin za funty jest nawet prostsze, niż za złotówki – ze względu na to, że w Wielkiej Brytanii jest więcej użytkowników kryptowalut. Większość giełd przyjmie przelewy z brytyjskich kont bankowych lub zapłaty brytyjskimi kartami kredytowymi. Rekomendowane są: CEX.IO ma specjalny dział w FAQ poświęcony klientom z Zjednoczonego Królestwa oraz Coinbase, najpopularniejsza giełda „na zachodzie”.

Jeśli dysponujesz gotówką, zapytaj się na LocalBitcoins – z pewnością znajdziesz lokalnego sprzedawcę w większych miastach UK. W metropoliach znajdziesz bankomaty Bitcoin, gdzie kupisz i sprzedasz kryptowaluty.

Jak kupić Bitcoin za korony norweskie (NOK)?

Zakup Bitcoin za norwerskie korony NOK może być większym wyzwaniem, porównując do USA lub Wielkiej Brytanii. Mimo to, w największych norweskich miastach nie powinno być problemu z zamianą koron norweskich na Bitcoin z lokalnym posiadaczem kryptowalut za pośrednictwem LocalBitcoins. Również większość giełd pozwala na rejestrację z norweskim adresem i wpłatę z norweskich kont. Pamiętaj, żeby sprawdzić warunki weryfikacji dla rezydentów kraju spoza Unii Europejskiej.

Jak kupić Bitcoin za SMS?

Pomysł, żeby kupować Bitcoin za SMS jest, mówiąc wprost, niezbyt opłacalny. Prowizje i podatki sprawią, że otrzymasz około 30% zapłaconej za SMS kwoty. Np. polska giełda Coinbe.net (dawny Beatcoin)  oferuje wpłaty SMS, jednakże prowizja na start wynosi 50%. Jest zrozumiałe, z drugiej strony, że trzeba wykorzystać nagromadzone na koncie prepaid środki, które nie muszą zostać wykorzystane na usługi telekomunikacyjne. Ten problem będzie trwał, szczególnie w dobie pakietów unlimited, popularnych w ofertach operatorów telekomunikacyjnych.

Jest jednak inne wyjście – jeśli Twój operator oferuje inne usługi, takie jak ubezpieczenia, konta w serwisie muzycznym lub audiobooki, możesz wykorzystać zebrane środki do opłacenia takiej usługi dla kogoś, oczywiście za odstępne.

Jak kupić Bitcoin za PaySafeCard (PSC)?

Niektóre giełdy pozwalają na wpłatę na poczcie lub w Żabce. Sprawdź, czy na poczcie lub w Żabce w Twojej okolicy możesz opłacić przelew do giełdy za pomocą kart PSC. Możesz również spróbować sprzedać opłaconą kartę z dyskontem w zamian za przelew lub gotówkę. W ostateczności można przetransferować posiadane środki do Skrill lub Neteller.

Nietypowe płatności za Bitcoin

Jeśli znalazłeś ciekawy sposób na rozwiązanie nietypowego problemu związanego z płatnościami Bitcoin, podziel się w komentarzu.

###

Znasz się na kryptowalutach? Załóż konto na giełdzie kryptowalut bez weryfikacji z najniższymi prowizjami.

Kopanie bitcoinów na dowolnym urządzeniu przez przeglądarkę internetową – Sprawdź czy opłaca się kopać kryptowaluty na laptopie.

Masz już kryptowaluty i nie czujesz się bezpiecznie? Pamiętaj, żeby trzymać je w pod kontrolą na sprzętowym portfelu bitcoin / ethereum.

ICO w styczniu 2018, w których trzeba uczestniczyć!

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.