Nie gaśnie echo konsekwencji zmian prawa w Polsce. Niechęć urzędników do kryptowalut objawiła się bardzo drastycznym efektem w postaci ewakuacji większości giełd kryptowalut. Część giełd przeniosła się za granicę, tak jak BitBay, która prowadzi działalność z Malty, czy giełda Abucoins, która… całkiem się zamknęła. Mniejsze giełdy również nie uniknęły turbulencji.

Giełda kryptowalut Bitmarket24 to miejsce, gdzie od lat można kupić bitcoin i litecoin. Czy dla inwestorów kryptowalutowych jest wystarczająca? Sprawdzamy i porównujemy z innymi giełdami.

Giełda kryptowalut BitMarket24: opinie

BitMarket24 to jedna ze starszych, polskich giełd. Jak to często bywa w przypadku starszych projektów, mała grupa użytkowników jest w systemie od początku istnienia i nie ma siły zmienić przyzwyczajeń. Stają się tym samym ambasadorami giełdy, utrzymując ją w aktywności. Już od początku istnienia giełda szczyciła się niskimi prowizjami. Dodatkowo umożliwiała łatwe wpłaty, pozwalając zainwestować gotówkę elektroniczną z banków w kryptowaluty.

Zalety BitMarket24 i nieoczekiwana zmiana

Szybkie wpłaty, nawet w niedziele i święta to ważny argument promotorów giełdy. Wielką popularnością cieszył się również wymarły w 2018 chat, gdzie wymieniano najciekawsze inwestycyjne podpowiedzi. Do gustu użytkownikom przypadł również prosty interface.

Sporą zaletą był fakt prowadzenia giełdy w Polsce. Wszystko zmieniło się w 2018, kiedy BitMarket24 błyskawicznie ewakuował się do Wielkiej Brytanii. Giełda nie pozostawiła wyboru użytkownikom, sprzedając po prostu polską spółkę swojemu brytyjskiemu następcy. Podczas zmian wśród użytkowników pojawiła się plotka, że BitMarket24 nie działa (co okazało się później nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności). Aktualnie giełda operuje jako brytyjska spółka.

Co z liczbą kryptowalut na giełdzie BitMarket24?

Użytkownicy niezbyt skutecznie naciskają na wprowadzenie większej liczby kryptowalut. Klony Bitcoina to w 2018 zdecydowanie za mało. BitMarket24 czuje naciski nie tylko ze strony konkurencyjnych giełd, ale również kryptowalutowych kantorów. Małej liczby kryptowalut nie tłumaczy już dobry poziom zabezpieczeń, są większe giełdy, które potrafią zapewnić bezpieczeństwo, obsługując setki tokenów. Polskojęzyczne giełdy wypadają w porównaniu z zagranicznymi odpowiednikami jak… żółwie.

Giełda kryptowalut Bitmarket24 ma mało tokenów, żeby konkurować z gigantami jak Binance czy BitBay. Z giełdy korzystają nieliczni użytkownicy, którzy przyzwyczaili się do swoich opinii o bitmarket24

Postępowy inwestor w kryptowaluty

Co ma zrobić inwestor w kryptowaluty, który uważa, że nie może sobie pozwolić na to, żeby okazje przelatywały mu koło nosa? Mieć dostęp do szerokiego rynku kryptowalut. Dostęp do większej liczby kryptowalut i tokenów zapewniają dziś giełdy chińskie i zachodnie, warto zatem przenieść się na nie i inwestować w najbardziej obiecujące projekty. Inwestor, który zamierza rozszerzyć swoje portfolio o takie kryptowaluty, jak IOTA, Tron czy Nano, powinni rozważyć inwestowanie poprzez Binance (najniższe prowizje) lub Kucoin (giełda oferująca dochód pasywny).

###

Jak kupić kryptowaluty z potencjałem? Załóż darmowe konto na Binance

Giełda kryptowalut bez weryfikacji i z niskimi prowizjami, gdzie można kupić mniej znane kryptowaluty i tokeny. Giełda Binance może być dobrą alternatywą giełdy Bitmarket24, która mimo dobrych opinii ma mało kryptowalut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *