Pomimo tego, że lata 2018-19 nie był dla kryptowalut najlepszym czasem pod względem wyników kapitałowych, wiele projektów rozwija się według długoterminowej wizji. Jednym z nich jest VeChain, gdzie przez ostatni rok dokonało się wiele technologicznych zmian i postępów. VEN, bo tak teraz nazywa się ticker tej kryptowaluty, wdrożył nowy ekosystem, opierający się na tokenach VTHOR. Jak zmiana wpłynie na perspektywy VeChain? Sprawdzamy.

Kryptowaluta Vechain wdrożyła w 2018 sporo zmian w ekosystemie. Zaprezentowany VeThor generowany jest przez posiadanie VET i działa jak dywidenda. Jednocześnie można sprzedać go lub skorzystać z blockchain VET.

Dlaczego i dla kogo wprowadzono VeThor?

VeThor to mówiąc wprost token, dzięki któremu biznesowe przedsięwzięcia i korporacje będą mogły uzyskać dostęp do zasobów blockchain VeChain. Tokeny VeThor powstają u każdego, kto posiada kryptowalutę VET. Minimalne tempo generowania VTHO zostało ustalone na poziomie 0.000432 VTHO / dzień, na każdy 1 VET. Warto zwrócić uwagę na fakt, że pomysł na taką dystrybucję roboczych tokenów został już zrealizowany w świecie kryptowalut, między innymi w projekcie Neo.

Jak działa ekosystem biznesowy VeChain? Na początku istnienia projektu wprowadzone zostały tokeny VEN. Wraz z rozwojem wizji biznesowej, przekształciły się one w pulę VET oraz VTHOR. Te dwa rodzaje kryptowaluty, choć ściśle powiązane, służą różnym celom?

VET to smart money, służące do finansowych rozliczeń oraz obsługi biznesowej aktywności. Służą do generowania VTHOR oraz są de facto udziałami w ekosystemie VeChain.

VTHOR to robocza waluta, służąca do obsługi transakcji oraz zasilania smart kontraktów i aplikacji. VTHOR można wygenerować poprzez wejście w posiadanie VET albo zakupić na giełdach.

Czy warto kupić kryptowalutę VeChain? Sprawdzamy potencjał VET i VTHOR.

Czy warto zainwestować w VeChain?

Wszystkie projekty kryptowalutowe, które wprowadzają dodatkowe zachęty do inwestycji są warte uwagi. W przypadku VeChain jest to regularnie rozdzielana porcja tokenów. Inwestorzy mogą liczyć dzięki temu na wzrost wartości swojego portfolio. Co dodatkowo przemawia za VeChain? Posiadacze dużej liczby VET mogą bezpośrednio wpływać na przyszłość projektu. Dodatkowo, społeczność zelektryzowała wiadomość o pogłębieniu współpracy z potentatem motoryzacyjnym BMW. Z drugiej strony, cena VET i VTHOR nie wygląda optymistycznie: rynek wycenia ten projekt bardzo nisko, wyrzucając VeChain poza pierwszą dwudziestkę wg coinmarketcap.

Zwrot z inwestycji nie jest trudno policzyć. Kalkulator wartości wygenerowanych przez posiadanie kryptowaluty VET wskazuje, że należy spodziewać się ROI na poziomie ok 1,7%. Nie jest to oszałamiający wynik, szczególnie w świetle dużo lepszych, potencjalnych zwrotów np. z dywidendy giełdy kryptowalut, dodatkowo oferującej program partnerski, pozwalający uzyskać zwrot ponad 10%! Przy okazji, ta giełda również oferuje handel VeChain.

 Gdzie kupić VeChain i jak przechowywać VET?

Gdzie kupić kryptowalutę Vechain? Najlepiej na sprawdzonej giełdzie kryptowalut, gdzie jest automatyczna dystrybucja VTHOR z każdego posiadanego tokenu VET

Największym miejscem, gdzie można kupić VET jest giełda kryptowalut Binance. Dodatkowo, na tej giełdzie automatycznie otrzymuje się przydział wygenerowanych VeThor. Jak kupić VEN krok po kroku?

  1. Załóż darmowe konto na Binance,
  2. Wpłać kryptowaluty, np. Bitcoin, Ethereum, Litecoin,
  3. Znajdź parę VET/BTC i kup kryptowalutę VeChain (zapłacisz najniższą prowizję o wysokości 0.075 w promocji BNB)

Aktualnie cena VET porusza się w okolicach wielomiesięcznego dołka, a transakcje nie generują wysokich dziennych wolumenów. Jest to okazja, żeby w miarę tanio zająć długoterminową pozycję, szczególnie, jeśli posiada się techniczne możliwości ustanowienia węzła w ekosystemie VET lub trzymać tokeny przez cały 2020. Jeśli jesteście zainteresowani większą liczbą artykułów na ten temat, proszę dajcie nam znać na naszym profilu FB.

Jak przechowywać VeChain? Portfel VET

VeChain jest, pomimo ryzyka, przechowywany często na giełdzie kryptowalut. Ta strategia, wspierana dodatkowo faktem, że na Binance następuje automatyczna dystrybucja VTHOR, sprawdzała się przez cały 2017, 2018 i 2019. Alternatywą jest skorzystanie z natywnego portfela VeChain Thor Wallet lub, co wydaje się najbardziej sensowne, trzymać VeChain na cieszącym się dobrymi opiniami portfelu Ledger Nano S.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *