cenazysk.pl

w poszukiwaniu wartości

Kryptowaluta Zilliqa, powstająca w Singapurze, ma być odpowiedzią na słabą skalowalność sieci Bitcoin i Ethereum

Recepta na powolne kryptowaluty Bitcoin i Ethereum pochodzi z Singapuru

| 0 comments

Kryptowaluta Zilliqa, powstająca w Singapurze, ma być odpowiedzią na słabą skalowalność sieci Bitcoin i Ethereum

Kryptowaluta Zilliqa (ZIL) to platforma, która ma być odpowiedzią na słabą skalowalność tradycyjnych kryptowalut, takich jak Bitcoin czy Ethereum. Skutecznie zaimplementowany sharding, wysoka przepustowość i potencjalnie niska wariancja wydobycia Zillings to tylko niektóre zachęty, które są warte rozważenia. Dobry i doświadczony zespół z bazą w Singapurze. Jak ocenić ten projekt?

Jak skalują się  Bitcoin i Ethereum?

Słabo, szczególnie patrząc się na wyniki Visy i innych monetarnych metod tradycyjnej bankowości. Tradycyjny, bankowy system do przetwarzania transakcji jest w stanie przetworzyć kilka tysięcy transakcji na sekundę. Dla porównania podstawowy system Ethereum obsługuje 15 transakcji na sekundę, co okazało się za mało nawet do obsługi szybko rosnących krypto-kociaków. Bitcoin w jego standardowej postaci obsługuje do 7 transakcji, co było przyczyną dramatycznych wahań kursu w sytuacji, w której zapchana sieć nie była w stanie odetkać się przez tygodnie. Pamiętacie przypadek konferencji o Bitcoin, która zawiesiła przyjmowanie wpłat w… Bitcoin?

Odpowiedź Zilliqa to sharding

Wbudowaną odpowiedzią kryptowaluty Zilliqa na problemy ze skalowalnością tradycyjnych krypto jest sharding. To możliwość podziału sieci na podsieci zwane shardami, które będą równolegle przetwarzać transakcje. Mając 100 węzłów, mechanizm shardingu podzieli je na podsieć 10 shardów po 10 węzłów, które będą jednocześnie przetwarzać przychodzące potwierdzenia kupna i sprzedaży. Do zarządzania shardami został oddelegowany DS Committee, który zbiera rozproszone transakcje i łączy je w blok. Przy okazji, określenie sharding nie wydaje się szczególnie szczęśliwe dla operujących angielskim, ale to tylko opinia redakcji.

Czy 2018 będzie należał do kryptowalut następnej generacji?

Dużo na to wskazuje. Rozwiązanie problemów ze skalowalnością jest jednym z głównych wyzwań, jakie czekają kryptowaluty w czasie postboom. Zilliqa aktualnie funkcjonuje jako token ERC-20, ale jeszcze w 2018 ma zaistnieć jako token we własnym ekosystemie, z oddzielnym blockchainem. Jak zająć miejsce w szeregu inwestorów już dzisiaj? Jeśli masz dobrą opinię o kryptowalucie Zilliqa, zarejestruj się na giełdzie kryptowalut Binance. Jak kupić kryptowalutę ZIL?

Binance anonimowa giełda kryptowalut bez weryfikacji - tutaj kupisz Zilliqa, gdzie jest duży obrót i kapitalizacja.Są dostępne trzy pary walutowe: ZIL/BTC, ZIL/ETH i ZIL/BNB. Za transakcję zapłacisz najniższą prowizję, czyli 0.1% lub 0.05% w promocji, płacąc Binance CoinZalecamy przechowywanie kryptowalut w bezpiecznym portfelu sprzętowym.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.