Jak radzi sobie Zilliqa? Przypominamy, że rok temu sprawdzaliśmy ten skupiony na skalowalności projekt, który ogłaszał się jako następca Bitcoina i Ethereum, znacznie wyprzedzający ich pod względem liczby możliwych do dokonania transakcji. Kurs kryptowaluty ZIL osiągnął dołek w grudniu 2018, po czym doświadczył gwałtownych zmian, najpierw wzrastając o 50%, potem spadł do początkowych poziomów tylko po to, żeby wzrosnąć o 100% do poziomu 0,025 centów za token. Na początku 2019 trend powrócił do spadkowego.

Wiadomości z projektu Zilliqa

Inwestorzy Zilliqa i użytkownicy sieci czekają na pełne wdrożenie mainnetu, który wystartował na początku lutego 2019. Jest to główny kamień milowy projektu, po którym nastąpi transfer tokenów do wewnętrznego ekosystemu projektu. Marketing Zilliqa zapewnia, że sieć jest w stanie obsługiwać ponad 2000 transakcji na sekundę! Audyty są przeprowadzane na bieżąco i mają zapewnić bezpieczeństwo i funkcjonalność wdrażanego kodu. Działająca sieć ma być podstawą ekosystemu smart kontraktów, który ma w planach stać się głównym konkurentem Ethereum. Ważną poprawką w stosunku do aktualnych liderów BTC i ETH jest algorytm kopania, który co prawda opiera się o mechanizm Proof of Work, ale dzięki sprytnemu rozwiązaniu nie wymaga tyle energii elektrycznej i sprawiedliwiej dystrybuuje tokeny. Czy to wystarczy, żeby z powrotem zainteresować inwestorów?

Kryptowaluta Zilliqa, powstająca w Singapurze, ma być odpowiedzią na słabą skalowalność sieci Bitcoin i Ethereum

Kryptowaluta Zilliqa (ZIL) to platforma, która ma być odpowiedzią na słabą skalowalność tradycyjnych kryptowalut, takich jak Bitcoin czy Ethereum. Skutecznie zaimplementowany sharding, wysoka przepustowość i potencjalnie niska wariancja wydobycia Zillings to tylko niektóre zachęty, które są warte rozważenia. Dobry i doświadczony zespół z bazą w Singapurze. Jak ocenić ten projekt?

Jak skalują się  Bitcoin i Ethereum?

Słabo, szczególnie patrząc się na wyniki Visy i innych monetarnych metod tradycyjnej bankowości. Tradycyjny, bankowy system do przetwarzania transakcji jest w stanie przetworzyć kilka tysięcy transakcji na sekundę. Dla porównania podstawowy system Ethereum obsługuje 15 transakcji na sekundę, co okazało się za mało nawet do obsługi szybko rosnących krypto-kociaków. Bitcoin w jego standardowej postaci obsługuje do 7 transakcji, co było przyczyną dramatycznych wahań kursu w sytuacji, w której zapchana sieć nie była w stanie odetkać się przez tygodnie. Pamiętacie przypadek konferencji o Bitcoin, która zawiesiła przyjmowanie wpłat w… Bitcoin?

Odpowiedź Zilliqa to sharding

Wbudowaną odpowiedzią kryptowaluty Zilliqa na problemy ze skalowalnością tradycyjnych krypto jest sharding. To możliwość podziału sieci na podsieci zwane shardami, które będą równolegle przetwarzać transakcje. Mając 100 węzłów, mechanizm shardingu podzieli je na podsieć 10 shardów po 10 węzłów, które będą jednocześnie przetwarzać przychodzące potwierdzenia kupna i sprzedaży. Do zarządzania shardami został oddelegowany DS Committee, który zbiera rozproszone transakcje i łączy je w blok. Przy okazji, określenie sharding nie wydaje się szczególnie szczęśliwe dla operujących angielskim, ale to tylko opinia redakcji.

Czy 2018 należał do kryptowalut następnej generacji?

Dużo na to wskazuje. Rozwiązanie problemów ze skalowalnością jest jednym z głównych wyzwań, jakie czekają kryptowaluty w czasie postboom. Zilliqa aktualnie funkcjonuje jako token ERC-20, ale jeszcze w 2018 (update: wydarzyło się to na początku 2019) ma zaistnieć jako token we własnym ekosystemie, z oddzielnym blockchainem. Jak zająć miejsce w szeregu inwestorów już dzisiaj? Jeśli masz dobrą opinię o kryptowalucie Zilliqa, zarejestruj się na giełdzie kryptowalut Binance. Jak kupić kryptowalutę ZIL?

Binance anonimowa giełda kryptowalut bez weryfikacji - tutaj kupisz Zilliqa, gdzie jest duży obrót i kapitalizacja.

Są dostępne trzy pary walutowe: ZIL/BTC, ZIL/ETH i ZIL/BNB. Za transakcję zapłacisz najniższą prowizję, czyli 0.1% lub 0.05% w promocji, płacąc Binance CoinZalecamy przechowywanie kryptowalut w bezpiecznym portfelu sprzętowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *