Giełda kryptowalut Cryptopia padła ofiarą hackingu i doznała poważnych strat finansowych. Ze względu na toczące się śledztwo policji nowozelandzkiej, giełda została przełączona w stan nieaktywny: brak możliwości rejestracji oraz zalogowania się. Będziemy śledzić sytuację na bieżąco.

W serii “Najlepsza giełda kryptowalut” spróbujemy popatrzeć na różne giełdy kryptowalut i sprawdzić, na których giełdach warto założyć konto i wymieniać kryptowaluty. Zaczynamy od niezbyt intuicyjnego typu, ale naszym zdaniem aktualnie przedstawiającego wartość.

Są giełdy kryptowalut, które świadczą dobre usługi, ale z jakichś powodów są niedoceniane i nie mają tak dużej liczby użytkowników, jak te najpopularniejsze. W Polsce szczególną popularnością cieszy się pobierający dość wysokie prowizje Bitbay, mimo, że używanie innych giełd zapewnia zarówno niższe prowizje, jak i dostęp do większej liczby kryptowalut (nie mówiąc o anonimowości).

Giełda kryptowalut Cryptopia logo

Dziś prześwietlamy jedną z najbardziej niedocenianych giełd. Jej zalety – jeśli chcesz trzymać i tradować środki daleko od centrum świata, jednocześnie będąc w kraju o standardach zachodniej cywilizacji i brytyjskiego prawa, to najlepszym wyborem jest Cryptopia. Giełda, która utrzymuje kilkadziesiąt kryptowalut i tokenów więcej niż stary, polski Bitmarket, ma wystarczający wolumen i przyjazny interface. Z drugiej strony? Na pewno będzie daleko w razie problemów – wycieczka na drugi koniec świata, żeby odzyskać wkład w razie kłopotów? No way. Nie myślimy jednak o tym dzisiaj, ciesząc się z prostego interface i łatwego panelu do kupowania i sprzedawania kryptowalut. Oczywiście jest też dostępny podgląd kursu BTC na żywo.

Niewielka popularność może sprawić, że giełda przegra konkurencję z większymi podmiotami, trzymajmy jednak kciuki, żeby pozostała na rynku. Prowizje to niskie 0.2%. Polecamy oczywiście trzymać środki w bezpiecznym portfelu, a na giełdę przelewać jedynie na potrzeby tradingu.

###

Szukasz giełdy bez weryfikacji z jeszcze niższymi prowizjami, aż do 0.075%? Załóż darmowe konto na Binance.

Logo binance

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *