Kolejny odcinek serii “W które kryptowaluty inwestować”. Znów sprawdzamy projekty, których cena ostatnio mocno się zmieniła, lub w inny sposób przyciągnęły naszą uwagę. Niezmiennie przypominamy, że wzrosty na rynkach nie są gwarancją zysków, ponieważ nawet najlepsze projekty cyfrowych aktywów mają tendencje do zachowywania się tak, jak rynek krypto.

Dziś bierzemy na tapet projekty z bardzo obiecujących branż:

  • Power Ledger to blockchain dedykowany branży energetycznej i rozliczeniom zielonej energii,
  • Ravencoin to ulepszony Bitcoin, obsługujący dodatkowo cyfrowe aktywa.
Czy Power Ledger spełni pokładane w nim nadzieje i rozwiąże problemy branży energetycznej za pomocą blockchain?

Czy warto zainteresować się projektem Power Ledger?

Kryptowaluta Power Ledger to bardzo obiecujący projekt z branży energetycznej, mający siedzibę w Australii. Działalność nie ogranicza się jednak tylko do antypodów i firma rozwija się również w USA, Japonii i Indiach. POWR to projekt, który wdrożył technologię blockchain do rozliczeń rynku energii elektrycznej. Produkty Power Ledger to mechanizm rozliczeń za dostarczanie i używanie energii elektrycznej dla dużych sieci przesyłowych, mikroGrid do rozliczeń dla drobnych konsumentów lub prosumentów oraz rozwiązania dedykowane elektrycznym pojazdom i stacjom ładującym. POWR jest jednym z przedstawicieli power-techów z ogromnym potencjałem na trudnym rynku energii odnawialnej. W perspektywie miesiąca cena utrzymuje się na stabilnym poziomie, a większość światowych obrotów kryptowalutą POWR odbywa się na największej giełdzie kryptowalut.

Kryptowaluta Ravencoin pozwoliła inwestorom na zyski. Czy to nie koniec wzrostów, a potencjał Ravencoin ujawni się w 2020?

Ravencoin to fenomen szybkiego awansu w rankingu coinmarketcap

Ravencoin to fork Bitcoina, który ma na celu rozwiązanie jednego, podstawowego problemu: transferu aktywów dołączonych do blockchaina. Do tokenów można przypisać różnorakie aktywa z realnego świata: walory, akcje, certyfikaty, udziały, inne tokeny, licencje, bilety, a nawet waluty czy fizyczne złoto lub srebro. Możliwości są ograniczone wyobraźnią tworzącego aktywa i drugiej strony transakcji. Bardzo kreatywnie został rozwiązany problem Proof-of-Work, w którym zastosowano algorytm x16R, który jest odporny na kopanie urządzeniami ASIC. Dodatkowo, podczas startu kryptowaluty na początku 2018 nie przeprowadzano ICO oraz nie wdrożono masternodów: ten open-sourcowy projekt opiera się na sieci potwierdzającej transakcje, analogicznie do kryptowaluty Bitcoin. Ravencoin przebojem dostał się w szybkim tempie do top100 kryptowalut pod względem kapitalizacji wg coinmarketcap, a gros obrotu odbywa się na giełdzie z niskimi prowizjami.

Gdzie można kupić kryptowaluty z największym potencjałem?

Inwestowanie długoterminowe w kryptowaluty warto rozpocząć od zadania sobie pytania, która giełda kryptowalut umożliwi inwestorowi dostęp do największej liczby kryptowalut z potencjałem. Nie jest to jednak jedyny warunek, ponieważ istnieją giełdy, które przyjmują do tradingu właściwie wszystkie tokeny, których developerzy o to proszą. Niestety, skutkuje to brakiem selekcji i przesiewaniu gorszych projektów, nie mówiąc już o próbach oszustwa. Warto zatem wybrać giełdę, która gra z inwestorami do jednej bramki i uczestniczy aktywnie w selekcji kryptowalut. Dzięki temu, inwestor może dokonać analizy i selekcji spośród projektów, które rokują na przyszłość. Najlepszym balansem pomiędzy niską ceną prowizji a liczbą wyselekcjonowanych tokenów cieszy się aktualnie giełda kryptowalut Binance. Darmowe konto pozwala na rozpoczęcie tradingu lub zakup na długi termin.

Giełda kryptowalut bez weryfikacji i z niskimi prowizjami, gdzie można kupić mniej znane kryptowaluty i tokeny, takie jak Poet, Monetha, AppCoin i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *