Kolejny odcinek serii “W które kryptowaluty inwestować”. Tym razem przyglądamy się projektom, których cena mocno wzrosła w ostatnich tygodniach i miesiącach. Nie oznacza to niestety, że utrzymała się na najwyższym poziomie, ponieważ nawet najbardziej obiecujące projekty kryptowalutowe są wrażliwe na zachowanie szerokiego rynku.

Dziś sprawdzamy dwa obiecujące projekt z top 100 wg kapitalizacji coinmarketcap:

  • Factom, który udostępnia działający blockchain dużym organizacjom i korporacjom,
  • Augur, który jest wielkim rynkiem monetyzacji przewidywań i prognoz.

Kryptowaluta Factom z dużymi wzrostami na początku 2019

Na czym polega fenomen Factom? To projekt, który oferuje organizacjom łatwy dostęp do technologii blockchain. Dzięki temu firmy czy korporacje nie muszą rozwijać swojego wewnętrznego systemu opartego o blockchain, wystarczy, że skorzystają z łatwego dostępu przez API. Projekt Factom skupia się na branży nieruchomości, branży zdrowotnej i innowacyjnej Internet of Things. Co prawda potencjalni klienci tego systemu wywodzą się ze świata korporacji i dużego biznesu, jednak token jest dostępny na wielu giełdach. Zarówno potencjał systemu, jak i dostęp do API jest również udostępniony chętnym programistom, którzy chcą wziąć udział w budowaniu ekosystemu. Projekt jest przykładem wdrożenia z powodzeniem architektury Blockchain-as-a-Service. Kryptowaluta Factom zanotowała spore wzrosty na początku grudnia 2018, jednak przez kolejne dwa miesiące cena zdążyła spaść już trochę niżej.

Czy kryptowaluta Factom to obiecujący projekt, który przyniesie inwestorom korzyści w 2019?

Rynek Augur (REP) to pole do popisu dla spekulantów, ale…

Również ciekawy projekt z potencjałem. Augur to zdecentralizowany rynek, na którym można zakładać się o wynik przeróżnych wydarzeń: politycznych, sportowych, finansowych i innych. Jest to miejsce, gdzie można zarówno starać się zarabiać na swoich przewidywaniach, jak i zabezpieczać się na wypadek zrealizowania się ryzyka. Augur jest zbudowany na ekosystemie Ethereum i zależny od ceny ETH. Poważnym ułatwieniem dla inwestorów jest komunikacja z twórcami projektu i regularne raportowanie postępów. Od początku roku 2019 cena tokena REP wzrosła o ponad 50%. Większość handlu tokenem Augur i najbardziej aktualna wycena jest na giełdzie Binance.

Czy kryptowaluta Augur przyniesie zyski inwestorom w 2019?

Gdzie można kupić kryptowaluty z potencjałem

Do inwestowania w kryptowaluty trzeba mieć jedną z popularnych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum czy Litecoin. Potem te kryptowaluty można wymienić na obiecujące tokeny na jednej z dużych giełd kryptowalut. Konta na giełdach kryptowalut najczęściej są darmowe, warto zatem zakładać je, póki nie ma np. skomplikowanych procesów weryfikacyjnych. Jeśli jesteś zaawansowanym inwestorem, możesz rozważyć grę z dźwignią na kontraktach terminowych na kryptowaluty. Najlepszymi miejscem z najwyższą dźwignią, nawet do 100x, jest giełda Bitmex.

W które kryptowaluty inwestować?

Zauważyliśmy zdecydowany spadek liczby zapytań od początkujących inwestorów o inwestycyjne podpowiedzi dotyczące najbardziej ryzykownego sektora krypto. To dobry znak, ponieważ inwestowanie w ryzykowne aktywa bez doświadczenia i umiejętności analitycznych rzadko kończy się zyskiem. Częściej kończy się kosztowną stratą i nabyciem doświadczenia…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *