W poszukiwaniu pasywnego dochodu z kryptowalut przeszukaliśmy już wiele projektów i tokenów. Te, które mają niską barierę wejścia, takie jak płacący codzienną dywidendę token Kucoin Shares, oferują stopę zwrotu wyższą, niż lokata w polskim banku. Inne kryptowaluty, takie jak płacący “neogasem” Neo, Vechain lub dająca prawa do tokenów BTT kryptowaluta Tron. Do grona projektów, które operują na zasadzie “kto posiada, ten dostaje więcej” dołączył w 2019 roku Algorand. Projekt firmuje swoim nazwiskiem Silvio Micali, zdobywca wielu wyróżnień, w tym prestiżowej nagrody Turinga.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na Algorand?

Algorand wyróżnia się po pierwsze szybkim dotarciem do restrykcyjnej giełdy Binance, gdzie jest jednym z niewielu reprezentantów podejścia Proof of Stake. Technologia oparta o PoS jest szczególnie pilnie obserwowana przez świat inwestorów w cyfrowe aktywa. W tego typu projektach osiągnięcie odpowiedniej równowagi pomiędzy bezpieczeństwem, skalowalności i decentralizacją oznacza pewne zwroty z przetrzymywania waluty. ALGO jest przykładem, gdzie potencjał może przerodzić się w użyteczne rozwiązanie. Kluczem do sukcesu ma być nowe podejście: Pure Proof of Stake.

Logika tego systemu opiera się na paru założeniach. Zamiast zmuszać użytkowników do konkretnego zachowania za pomocą restrykcji i kar, projekt zakłada, że można inaczej osiągnąć sukces. W teorii, Pure PoS uniemożliwia mniejszości użytkowników oszukiwanie, a większości użytkowników oszustwo po prostu się nie opłaca, ponieważ nieuczciwe zachowanie zredukowałoby wartość ich portfeli. Akceptacją bloków zajmują się posiadacze tokenów, a proces charakteryzuje się sporą losowością, zarówno w przypadku proponowania bloku, jak i jego akceptowania przez tzw. komitet.

Czy kryptowaluta Algorand spełni pokładane w niej nadzieje? Protokół Pure Proof of Stake!

Jak zarobić na Algorand? Promocja na Binance

Start projektu Algorand to istna bonanza dla amatorów tokenów z potencjałemt. Można ustawić się w kolejce po airdrop  zbierać tokeny w aktywnym portfelu ALGO. Giełda kryptowalut Binance zorganizowała promocję, w której można otrzymać tokeny Algorand zebrane na początku okresu stakowania. Do rozdzielenia pomiędzy użytkowników jest 220000 tokenów (o wartości ponad 100k dolarów). Aby wziąć udział w promocji należy zarejestrować darmowe konto na Binance i upewnić się, że mamy na nim co najmniej 2 ALGO (aktualnie to kwota rzędu $1). Im więcej jednostek ALGO kupimy, tym większy udział w dystrybuowanej puli nam przypadnie. Warto się spieszyć, ponieważ stan konta ALGO na giełdzie jest sprawdzany codziennie, a udziały zostaną rozdystrybuowane już 1 września.

Dodatkowo, Binance zapewnia dystrybucję ALGO użytkownikom, którzy przechowują ją na giełdzie. Ze względu na to, że nie polecamy przechowywania kryptowalut na giełdach zalecamy ocenę ryzyka giełdy Binance i samodzielną decyzję, czy opłaca się trzymać ALGO właśnie w tym miejscu. Alternatywą jest portfel ALGO na systemy Android lub iOS. Dystrybucja dotyczy aż 200 milionów tokenów Algorand, jest więc o co walczyć. Binance będzie sprawdzało codziennie stan konta w ALGO (na koncie ma być co najmniej 2 ALGO), a zebrane jednostki będą wypłacane co pół roku. Oznacza to, że trzymane od 1 września 2019 środki zostaną nagrodzone 1 marca 2020. Jest to sensowna propozycja dla długoterminowych inwestorów, którzy oczekują stałego przyrostu liczby tokenów w portfelu.

Gdzie kupić Algorand?

Kryptowaluty z potencjałem można znaleźć na wielu giełdach. Niewiele z nich prowadzi ich ścisłą selekcję pod kątem technologii i potencjalnych zwrotów z inwestycji. Jedną z nich jest giełda kryptowalut Binance, gdzie token musi spełnić wiele warunków, żeby zostać zakwalifikowany do tradingu. Algorand już na początku swojej działalności zdobył listing na największej giełdzie kryptowalut.

Giełda kryptowalut bez weryfikacji i z niskimi prowizjami, gdzie można kupić mniej znane kryptowaluty i tokeny, takie jak Poet, Monetha, AppCoin i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *