Wakacyjny okres charakteryzuje się zwykle zmniejszoną aktywnością inwestorów i pracowników. Czy chodzi o tutaj o wysokie, letnie temperatury, umowny okres urlopów w większości przedsiębiorstw i urzędów, czy po prostu konwencję społeczną, rezultat jest zawsze taki sam: mniej się dzieje. Świat wraca do aktywności w okolicach końcówki sierpnia, kiedy dzieci trzeba wysłać znów do szkoły i zacząć przygotowywać się na wzrost aktywności związanej z wrześniem. Kryptowaluty, jednakże, nie dały nam odpocząć na początku lipca. Po ogromnych wzrostach kursów w ostatnich miesiącach mamy co prawda chwilę oddechu, ale nie wróciliśmy już do dawnych poziomów. Mimo mniej aktywnego czasu, wciąż dostajemy pytania od czytelników: w jakie kryptowaluty inwestować? Wciąż jest potrzeba wsparcie w długoterminowym planowaniu i analizach. Sprawdzamy zatem kolejne tokeny.

Zanim zainwestujesz, ułatw sobie zbieranie kryptowalut. Załóż nowe konto na Binance i otrzymuj zwrot prowizji z transakcji kupna i sprzedaży! Jeśli masz już konto, wystarczy nowy e-mail, aby cieszyć się stałymi zwrotami.

Załóż nowe konto na binance i otrzymaj zwrot prowizji na stałe!
Kliknij w banner, aby założyć konto na Binance ze zwrotem prowizji.

Gdzie można kupić kryptowaluty z największym potencjałem?

Pomimo tego, że moda na ICO już przeminęła, nowe projekty oparte o blockchain wciąż znajdują nabywców. Aktualnie najczęściej mają postać ETO lub STO, choć wciąż zdarzają się prywatne emisje lub start z wcześniej określoną, wybraną grupą inwestorów. Projekty, które są dostępne dla większości ludzi są dystrybuowane na najpopularniejszych giełdach kryptowalut. Liderem wśród nich jest Binance, w której zespół analityczny decyduje, czy dany token jest wystarczająco bezpieczny i perspektywiczny, żeby znaleźć się na liście dostępnych do handlu. Aby zacząć, załóż darmowe konto na i korzystaj z promocji na mniejsze prowizje, gdy płacisz za pomocą Binance Coin.

Na jakie kryptowaluty warto zwrócić uwagę?

Kryptowaluty, ze względu na swoją zmienność, mogą pojawić się wysoko na liście tokenów względem kapitalizacji i jeszcze szybciej z niej spaść. Sprawdzamy dzisiaj dwa projekty, które co prawda nie mogą przebić się do czołówki kryptowalut pod względem kapitalizacji, ale trzymają się wysoko w pierwszej setce i mają potencjał, żeby rozwiązać konkretne problemy:

  • Ren (poprzednia nazwa: Republic Protocol) to otwarty protokół, który dostarcza zdecentralizowanym aplikacjom płynności w wielu kryptowalutach. Oznacza to możliwość transferu każdego tokenu do innego tokenu, nawet na różnych technologicznie łańcuchach i projektach.
  • Elrond to projekt, który zapowiada ekstremalny fokus na wydajności, która ma osiągnąć nawet 10000 transakcji na sekundę, bez rezygnacji z bezpieczeństwa, skalowalności i decentralizacji.

Komunikacja między blockchainami to wyzwanie wyższego rzędu

Może się wydawać, że świat kryptowalut jest technologicznie skoncentrowany i spójny, ale jest to tylko powierzchowne wrażenie. Nawet tak duże projekty, jak Bitcoin i Ethereum praktycznie się nie przenikają, a ich największym punktem styku są giełdy kryptowalut, gdzie można dokonać sekwencyjnej wymiany jednej kryptowaluty na drugą. Kryptowaluta Ren umożliwia istniejącym zdecentralizowanym aplikacjom na połączenie różnych kryptowalut, wymianę tokenów z zachowaniem poufności bez konieczności dostarczania zabezpieczenia transakcji. Darknodes zapewniają wysoki poziom poufności, a ich funkcjonowanie jest wspierane prowizjami z transferowanych funduszy, dzięki czemu jest ich coraz więcej.

Kryptowaluta Ren ma potencjał stać się hitem inwestycyjnym

Poufność w REN opiera się na dystrybucji zaszyfrowanych danych, dzięki czemu nie ma prostej możliwości przejęcia ich i odkodowania. Działanie skryptów w ekosystemie również opiera się na dyskrecji, dzięki czemu nawet dane wejściowe i wyjściowe nie są znane nawet maszynom, które je przetwarzają. Wszystko to jest opakowane w mechanizmy znane i sprawdzone w wielu projektach opartych o blockchain. Kryptowalutę REN można kupić na giełdzie kryptowalut Binance.

Jeszcze więcej transakcji na sekundę

Co prawda miłośnicy Tolkiena kojarzą nazwę Elrond z imieniem Elfa, to tym razem jest to projekt kryptowalutowy o skrócie ERD, który charakteryzuje się fokusem na wydajności. Co więcej, w porównaniu do Bitcoina zadbano również o bardziej wydajny energetycznie konsensus. Zamiast Proof of Work zdecydowano się na innowacyjny Secure Proof of Stake oraz metody upraszczania blockchaina: intra-sharding oraz ograniczanie się do zapisania jedynie najważniejszych danych do ledgera.

Kryptowaluta Elrond ma potencjał rozwiązania problemu skalowalności i wydajności blockchain.

Innowacje dotyczą nie tylko sposobu potwierdzania transakcji, ale również metod zapewniania decentralizacji i łączenia platform. Roadmapa projektu jest bardzo ambitna i zawiera bardzo dużo zaplanowanych milestonesów już w 2019 roku. Potencjalne zastosowania Elrond (ERD) to finanse i transfery ponadgraniczne, internet of things, przemysł, nieruchomości oraz procesy w IT.  Największym wydarzeniem w 2019 było jednak rozpoczęcie tradingu na giełdzie kryptowalut Binance.

W jakie kryptowaluty inwestować?

Odpowiedź na pytanie w jakie kryptowaluty inwestować nie jest łatwa, chociażby ze względu na to, że ich liczba jest już liczona w tysiącach. W odnalezieniu się na rynku cyfrowych aktywów pomaga z pewnością jasna i łatwa do zastosowania strategia, na podstawie której podejmuje się konkretne decyzje. Potencjał projektu można powierzchownie sprawdzić badając zespół, ilość zebranego kapitału i szanse na przejęcie rynku lub grupy docelowej klientów. Istotnym czynnikiem jest społeczność, która gromadzi się wokół projektu. Oddani i wspierający inwestorzy mogą przyczynić się do ostatecznego sukcesu projektu.

Kryptowaluty z potencjałem można znaleźć na wielu giełdach. Niewiele z nich prowadzi ich restrykcyjną selekcję pod kątem technologii i potencjalnych zwrotów z inwestycji. Jedną z nich jest giełda kryptowalut Binance, gdzie token musi spełnić wiele warunków, żeby zostać zakwalifikowany do tradingu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *