Tron. Czy rozwój platformy daje nadzieję na lepszą przyszłość?

UPDATE: Opisywaliśmy kryptowalutę Tron od kilku lat, jako jeden z potencjalnych liderów wzrostu. Nasze przewidywania potwierdziły się, inwestycja w TRX przyniosła inwestorom dużo radości. Kryptowaluta Tron cały czas znajduje się w pierwszej dwudziestce największych kryptowalut na świecie wg coinmarketcap z kapitalizacją na poziomie ponad miliard dolarów.

Co warto wiedzieć o TRON?

Kryptowaluta Tron utrzymuje swoją wartość na rynku kryptowalut i cały czas jest jednym z potencjalnych liderów wśród chińskich projektów. Sprawdzamy w 2018 jak wygląda status projektu TRX

Tron to chiński projekt zdecentralizowanej platformy opartej o blockchain. Na początku celem było dostarczenie światowego systemu rozrywki, opartego o bezpłatny dostęp do danych (filmy, muzyka, treści, etc.), umożliwiającego twórcom zarabianie bez pośredników. W ICO udało mu się zebrać ponad 70 milionów dolarów!

Dane przechowywane w systemie opartym o blockchain i rozproszone przechowywanie danych zapewniałyby wolność  w publikacji, przechowywaniu i własności treści.

Projekt później dojrzał do rozwoju “po szerokości” i stał się całym ekosystemem kryptowalutowym. Na tej platformie blockchain znajdziemy:

 • tokeny TRX i inne, takie jak BitTorrent (BTT),
 • zdecentralizowane aplikacje,
 • obsługę smart kontraktów w wirtualnej maszynie Tron (kodowanie w Solidity lub Java),
 • delegated Proof of Stake, co daje energetyczną przewagę nad Proof of Work.

Jak działa Tron?

Tokeny TRX służą do zalokowania zasobów sieci blockchain (CPU, RAM, network), podobnie do projektu WAX. Tron Virtual Machine to silnik do obsługi smart kontraktów, pełniący rolę systemu operacyjnego. Jest ona blisko kompatybilna z Ethereum, dzięki czemu można łatwo importować kod z ekosystemu ETH.

Tron DAO

Tron DAO to zdecentralizowana autonomiczna organizacja, która ma za zadanie rozwijać innowacje w ekosystemie Tron. To właśnie Tron DAO odpowiada za emisję i stabilność USDD.

Stable coin USDD

W ekosystemie Tron ważną rolę pełni stable coin USDD. Jego stabilność opiera się na algorytmicznych rozwiązaniach oraz na zastawie zarządzanym przez Tron DAO. Standardowo znajdują się tam również zachęty arbitrażowe, dzięki czemu to rynek i inwestorzy zainteresowani zyskiem będą kierować kurs jak najbliżej do wartości $1.

Informacje o utracie “pega”, czyli odejście od wartości $1 są zawsze niepokojące. Oznaczają zwykle problemy projektu, co w przypadku Terra i UST skończyło się katastrofą. Inwestorzy w TRON i USDD mają nadzieję, że epizod depeggingu w czerwcu 2022 to jedynie krótkotrwały impuls.

Istotne cechy projektu Tron

Największym wyzwaniem ostatnich lat była migracja tokenów z technologii Ethereum ERC-20 do technologii natywnej Tron. Na szczęście dla inwestorów, którzy trzymają swoje środki na giełdach, transfer został dokonany automatycznie na większości największych giełd.

Pozytywny impakt na kurs TRX dało dopiero potwierdzenie, że migracja TRX na własny blockchain działa. Otworzyło to możliwość implementacji USDD i innych wewnętrznych projektów, takich jak obsługa NFT czy zaawansowane zdecentralizowane aplikacje.

Tron jest zwykle beneficjentem odbicia cen kryptowalut. Kurs Tron, wzrastał momentami o kilkadziesiąt procent. Takie tempo rzadko jest utrzymywane, inwestorzy wtedy liczą na zatrzymanie ceny na wyższych poziomach i konsolidację. Przekonamy się w najbliższych miesiącach i trzymamy kciuki, żeby nadchodzące miesiące były łaskawe dla tokenów TRX.

Tron został niedawko co prawda wyprzedzony przez kilka projektów, w tym stable coiny, trzyma się jednak mocno. Przycichł szum dokoła jego twórcy, a ekosystem powoli rozwija się o nowe projekty i tokeny.

Justin Sun kupił kolację z Warrenem Buffettem za 4,5 miliona dolarów, tylko po to, żeby popularyzować kryptowaluty.

Tron i jego charyzmatyczny lider Justin Sun

Założyciel Tron Justin Sun zasiada w Fundacji Tron i steruje projektem. Po udanym airdropie BTT, kryptowaluta Tron usunęła się z pierwszych stron gazet. Jej twórca Justin Sun zbierał zasłużone pochwały po nabyciu największego na świecie systemu wymiany plików BitTorrent i emisji jego tokena. Jak się okazuje, nie spoczął jednak na laurach i organizuje coraz to nowe wydarzenia mające na celu promocję kryptowalut.

Mogłoby się na początku wydawać że jego pomysł wykupienia corocznej kolacji charytatywnej z najsłynniejszym inwestorem na świecie Warrenem Buffettem za 4,5 miliona dolarów nie wypalił. Z drugiej jednak strony negatywne komentarze w social media szybko się skończyły, a zespół który Sun zaprosił ze sobą na kolację miał szansę dostarczyć znaczącą wiadomość o wirtualnych walutach opartych o blockchain.

W końcu doszło jednak do spotkania i kolacji w Omaha w Nebrasce, w prywatnym domu szefa Berkshire Hathaway. Z Justinem Sun przybył twórca Litecoin Charlie Lee, CEO eToro Yoni Assia, CFO Huobi Chris Lee i szefowa Binance Charity Foundation Helen Hai. Dyskutowano o przyszłości kryptowalut, a po samym spotkaniu Sun wypowiadał się o Buffecie w samych superlatywach. Zaproszenia otrzymali również założyciel giełdy Binance Changpeng Zhao oraz szef Ethereum Buterin, ale najwyraźniej z nich nie skorzystali.

Czego się spodziewać, czyli token TRX z potencjałem

Jednym z głównych powodów, dla którego warto jest zainwestować w Tron jest dostęp do chińskiego rynku inwestycyjnego w blockchain. Bitcoin i inne kryptowaluty pozostaną w krajobrazie finansowym na długo. Można bezpiecznie założyć, że w tym świecie ekosystem będzie rozwijać się wspólnie z Tronem i Neo, będącymi największymi ekspozycjami na badania i eksperymenty w obszarze państwa środka. TRX i NEO to historycznie najkrótsza droga do ulokowania środków w chińskim blockchain.

Gdzie kupić kryptowalutę Tron, czyli token TRX?

Tron jest dostępny na giełdach kryptowalut w Azji: Binance (największy obrót względem popularności) czy zachodnim Bitfinex. Jak krok po kroku kupić Tron na giełdzie?

 1. Wpłać kryptowaluty na giełdę (BTC lub LTC, ETH, taka, która pozwala na tani i szybkie przesyłanie), lub środki z banku.
 2. Znajdź parę walutową TRX/BTC i kup Tron.
 3. Sprawdzaj regularnie stan portfela na giełdzie.

Jeśli nie masz jeszcze kryptowalut, łatwo zdobyć je kupując je na giełdach umożliwiających zasilenie konta przez przelew (potrzeba w nich weryfikacji!). Jeśli chcesz od razu dołączyć do doświadczonych użytkowników kryptowalut i zależy Ci na anonimowości, Bitcoiny możesz kupić anonimowo.

Na fali popularności niektóre giełdy rozpoczynają procedurę weryfikacji, zatem wypróbuj konto na giełdzie kryptowalut bez weryfikacji.

Najnowsze artykuły

Dowiedz się więcej:

4 KOMENTARZE

 1. Dla entuzjastów kryptowaluty TRON (TRX) zbliżają się dwa ważne wydarzenia:

  1) Migracja tokenów TRX z sieci blockchain Ethereum do własnej sieci TRON
  między 21 a 25 czerwca

  2) Wybór Super Reprezentantów i Reprezentantów sieci TRON
  w dniu 26 czerwca

  Specjalnie na tę okazję przygotowałem dwa artykuły:
  https://kryptowaluty.org.pl/trx/migracja-trx-do-wlasnej-sieci-(mainnetu)-faq/
  https://kryptowaluty.org.pl/trx/jak-oddac-glos-na-super-reprezentantow/

  W międzyczasie kontynuuje swoje starania w kwestii przetłumaczenia portfela, dokumentacji oraz sieci blockchain TRON na język Polski.
  Otrzymałem też zaproszenie do kanału na Slacku Fundacji TRON (nie jest możliwe samodzielnie dołączenie do niego).

  Sam wezmę udział w wyborach na Reprezentantów pod swoim nickiem, becometa,
  jednak niezależnie od tego czy uda mi się dostać na listę czy też nie, dalej będę
  kontynuować swoje wysiłki w celu propagowania ekosystemu TRON.

 2. Dziękujemy za wartościowy komentarz o aktualnych wydarzeniach. Wyjątkowo publikujemy go razem z odnośnikami, prosimy w miarę możliwości o linka na portalu do nas.

  Pozdrawiamy, redakcja

 3. Dziękuję za pozostawienie wiadomości.
  kryptowaluty.org.pl/strony-i-projekty/ – w tym miejscu możecie Państwo utworzyć własny temat, który może posłużyć za link zwrotny i reklamę strony. Jednocześnie wklejać tam ostatnio opublikowane wiadomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sprawdź nas na facebooku!