Forki Bitcoina rozpalają wyobraźnię nawet wiele miesięcy po tym, jak się dokonały. Opisywaliśmy wielokrotnie temat największego z nich, czyli Bitcoin Cash, chociażby w artykule jak można było sporo zarobić na forku i na manipulacjach cen kryptowalut. W 2019 mamy powtórkę z rozrywki.

Bitcoin Cash SV hitem hossy 2019

Wydarzenia na rynku kryptowalut dzieją się bardzo gwałtownie. To już nie jest śledzenie newsów w perspektywie tygodni lub dni. W przypadku Bitcoin Cash Satoshi Vision, ciąg zdarzeń zmienia percepcję inwestorów z godziny na godzinę. Co zatem działo się w maju 2019? Skutkiem tych wydarzeń był wzrost ceny o zapierające dech w piersiach 300%! Zacznijmy od najwcześniejszych newsów, a były to wiadomości, które ukradły najważniejsze nagłówki.

Czy Craig Wright to Satoshi Nakamoto?

Światem Bitcoina wstrząsnęła wiadomość, z której miałoby wynikać, że programista i wczesny inwestor Craig Wright, który stoi za Bitcoin Cash SV… jest twórcą Bitcoina Satoshi Nakamoto. Miałoby o tym świadczyć potwierdzenie, że to właśnie on złożył wniosek patentowy na Bitcoina w 2008. W załączonym wniosku, który nie jest sprawdzany przez komisję, a jedynie rejestrowany, rzeczywiście Craig Wright widnieje jako osoba o pseudonimie Satoshi Nakamoto.

Czy Craig Wright to rzeczywiście Satoshi Nakamoto?

Ta wiadomość spowodowała skokowy wzrost wartości BCHSV, ale to był dopiero początek.

Bitcoin Cash SV został usunięty z największej giełdy kryptowalut

Największa giełda kryptowalut na świecie, Binance, oświadczyła krótkim komunikatem, że usuwa trading kryptowaluty Bitcoin Cash SV. Wiadomość spowodowała oczywiście odwrót od kryptowaluty i spadek zaufania jeszcze przed majem 2019. Posiadacze, żeby utrzymać kontrolę nad swoimi BCHSV musieli wycofać ją na swoje portfele Bitcoin lub na inne giełdy, jeśli chcieli aktywnie handlować. Konsekwencje tego wydarzenia było jednak poważniejsze. Brak handlu Bitcoin Cash SV na największej giełdzie kryptowalut nie tylko ograniczył łatwo dostępną podaż tej kryptowaluty, to dodatkowo ułatwił manipulację ceną, ponieważ na innych giełdach kryptowalut głębokość rynku jest dużo mniejsza.

BCHSV wzrasta o 300%

20 maja rozpoczęła się pierwsza, szaleńcza faza wzrostów. BCHSV z okolic $55 wzrósł o… 100%, do poziomu $110. Przez kilka dni był spokój, a cena powoli zsuwała się w okolice $90. 26 maja rozpoczęła się kolejna faza panicznych wzrostów, która wyniosła cenę na poziom $240, by ustabilizować się w okolicach $210. Trzeba było naprawdę dużo silnej woli, aby nie sprzedać po zdublowaniu wartości. Nagroda za cierpliwość była jednak bardzo duża. Swoją drogą, inwestorzy, którzy mają aktualnie kryptowalutę, która jest warta trzy razy więcej, niż jeszcze kilka dni temu, mogą ze spokojem zrealizować część zysków i spróbować ustawić się na innych projektach z potencjałem.

Manipulacje na rynku Bitcoin Cash

Pomimo pewnej nerwowości na rynku, inwestor musi być przygotowany również na dramatyczne wydarzenia. Takich na rynku Bitcoin Cash nie brakuje, czego potwierdzeniem jest… flash crash, który wydarzył się w czwartek, 30 maja. Cena błyskawicznie spadła z ponad $200 do $44. Przyczyną była nagła sprzedaż 25k BCHSV.

Czy flash crash na Bitcoin Cash Satoshi Vision z maja 2019 ma związek z manipulacją na rynkach kryptowalut?

Co interesujące, rynek od razu zareagował pozytywnie, skupując przecenione BCHSV i powracając szybko do szczytów cen.

Jak inwestować w kryptowaluty w takim trudnym czasie?

Najważniejsze jest nie dać się panice i nie dokonywać nieprzemyślanych transakcji. Zakup Bitcoin Cash SV za cenę poniżej $100 może był okazyjny, ale wymagał wcześniej sporo samozaparcia i chłodnej głowy. Teraz, zakup BCHSV za prawie ćwierć tysiąca dolarów nie wydaje się bezpieczną inwestycją, choć rynek może wyciągnąć tę kryptowalutę jeszcze sporo wyżej. Pytanie o to, czy warto zainwestować w Bitcoin Cash Satoshi Vision pozostawiamy otwarte. Tymczasem rekomendujemy przesiadkę na aktywa cyfrowe, które nie miały jeszcze swojej kolejki do ogromnych wzrostów. Choć rynkowi przydałaby się chwila oddechu.


Inwestycja w Bitcoin Cash? Sprawdź KuCoin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *