Logo kryptowaluty Bancor - najbardziej reklamowanego ICO roku 2017. Zebrało ponad sto milionów dolarów.

Kryptowaluta Bancor (BNT) to izraelski projekt, który był najmocniej promowanym initial coin offering 2017 roku. Był obecny na prawie każdej stronie z targetowaną reklamą kontekstową i pojawiał się na wielu profilach związanych z kryptowalutami. Zebrał oszałamiające setki milionów dolarów od rozochoconych inwestorów i spekulantów.

Jaki problem ma rozwiązać Bancor?

Otóż przedsiębiorcy zabrali się za jeden z podstawowych problemów ekonomicznych – “coincidence of wants”. Czyli, mówiąc krótko, problem akceptowanego braku środka płatniczego. Producent danego dobra “A” ma niewielką szansę na to, że producent czegoś, co on aktualnie chce, będzie chciał w tym miejscu i w tym czasie przyjąć zapłatę w “A”. Rozwiązanie tego problemu to dostarczenie zaufanego medium of exchange, czyli de facto systemu kredytowania. A co za tym idzie, rozwiązanie kwestii zaufania, bezpieczeństwa, płynności. To ostatnie ma zapewnić protokół Bancor.

Co ma być elementem spajającym sieć?

Bancor Coin (BNT) to kryptowaluta, w dodatku smart coin, która jest podstawą sieci BANCOR i funkcjonuje jako jej natywna waluta i punkt odniesienia. Wszystko, co zostanie dołączone do protokołu BANCOR, według zapewnień twórców, ma być natychmiastowo wymienialne na realną wartość poprzez właśnie kryptowalutę BNT.

Zastosowanie Bancor

Protokół pozwala użytkownikom na budowanie własnych modeli monetarnych, aplikacji, środków przenoszenia i zachowywania wartości. Przykładowe pomysły to lokalne kryptowaluty, zdecentralizowane fundusze, systemy płatności, aplikacje finansowe, systemy punktowe i wiele innych.

Co potrzeba, żeby to wszystko się powiodło? Zaufania do kryptowalut i do systemu opracowanego przez zespół developerów. Płynnego działania sieci i sprawdzenia jej funkcjonowania w momentach, kiedy wycofuje się płynność lub jest duże natężenie ruchu. Warto sprawdzić, czy projekt jest gotowy na takie wyzwanie.

Która giełda kryptowalut wspiera Bancor?

Bancora najłatwiej kupić tam, gdzie jest jego największy wolumen, czyli na giełdzie kryptowalut Binance. Parę walutową BNT z Bitcoin i Ethereum znajdziesz na liście kryptowalut.

Zarejestruj się na anonimowej giełdzie kryptowalut Binance

Kryptowaluty możesz szybko kupić od indywidualnych sprzedawców lub dealerów w serwisie LocalBitcoins. Jako system wymiany, Bancor ma własną sieć tokenów, gdzie non-stop dokonuje się wymiany pomiędzy różnymi kryptowalutami. Bancor jest jeszcze nie dość popularny, żeby wybić się wysoko na liście kapitalizacji, ale wspierają go pomniejsze, chińskie giełdy. Zespół pracuje nad dodawaniem coraz to nowych tokenów ER20, rozszerzając współpracę z twórcami obiecujących projektów.

###

Wolisz zachować anonimowość? Anonimowe giełdy kryptowalut.

Przyłącz się do konwersacji

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *