Sorare dzięki NFT zrobi milionerów z fanów piłki nożnej

Sorare to oparta o blockchain gra, w której wcielasz się w menedżera drużyny piłkarskiej. To, co odróżnia Sorare od dotychczasowych gier to fakt, że gra opiera się o NFT, które mają w społeczności realną wartość i mogą zostać sprzedane za ETH. Oznacza to, że model Play to Earn już działa!

Aby otrzymać darmową kartę NFT o rzadkości Rare, zarejestruj się w Sorare już teraz. Trzeba spełnić warunki, o których piszemy dalej. Pamiętaj, że można też grać ZA DARMO (bez konieczności kupowania kart) i robią tak tysiące ludzi.

Po rejestracji przechodzimy onboarding i otrzymujemy w nagrodę co najmniej 11 tzw. common cards. Nie są to NFT, ale pozwalają na grę w Rookie League. Nagrodą w Rookie League jest karta Rare NFT. Jeśli zdecydujemy się na rywalizację w Globalnych Ligach, wygrywamy prawdziwe pieniądze pod postacią kryptowalut i limitowane karty NFT.

Co sprawia, że Sorare jest warta czasu?

Karty w Sorare odpowiadają kartom kolekcjonerskim z naszej znanej przeszłości. W przeciwieństwie do drukowanych kart, które można wyprodukować w nieograliczonej liczbie, NFT są… po prostu rzadkie. Każdy piłkarz z największych światowych drużyn w danym sezonie ma swoje NFT w następującej liczbie:

  • 1000 kart Limited
  • 100 kart Rare
  • 10 kart Super Rare
  • 1 karta Unique

Sprawia to, że karty mogą być warte nawet całkiem spore pieniądze. Wyobraźmy sobie więc, że gra gromadzi…. 100 milionów graczy. Paradoksalnie można sobie taką liczbę łątwo wyobrazić patrząc na rzeszę fanów piłki nożnej. Do ilu dolarów wywindują ceny tysiąca kart fani największych gwiazd? Warto zwrócić uwagę, że przykładowy Robert Lewandowski będzie miał 1111 NFT w sezonie 2020/21, a potem kolejne 1111 w sezonie 2021/22 i niezależnie od roku wydania będzie można tych kart używać do gry.

Czy gra Sorare będzie hitem na miarę światowego centrum piłki nożnej?

Jak grać w Sorare?

Aby rywalizować z innymi Menedżerami piłkarskimi, gracz próbuje skompletować jak najlepszy zespół. Piłkarze oceniani są na podstawie wyników z realnego świata, czyli statystyk meczów, które odbyły się na boiskach ich drużyn w najwyższych ligach. Oznacza to, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć ani dyspozycji, ani wyników graczy. Dodatkowo ich kontuzje mogą zniweczyć wysiłek dobranego zespołu. Potrzebne są zarówno umiejętności analityczne, jak i szczęście.

Po onboardingu gracz dysponuje otrzymanymi od serwisu Sorare kilkunastoma kartami “Common”. W lidze Global All-Star, w Dywizji 4 drużyna składa się z 4 unikalnych kart graczy i jednej karty common. Jeśli zatem mamy świetnego gracza spośród naszych kart, wystarczy dokupić na giełdzie jedynie czterech kolejnych NFT. Posiadanie karty common Roberta Lewandowskiego lub Leo Messiego oznacza sporą przewagę nad tymi, którzy mieli mniej szczęścia.

Do czego dążymy jako Menedżer piłkarski?

Chcemy, aby nasza drużyna osiągała wystarczająco dużo punktów w Ligach Global All-Stars. Aby załapać się na nagrody 0.01 ETH wystarczało 205 punktów, a 0.02 ETH to poziomi 250+ punktów.

Bez żadnych wydatków gracz może zacząć od 8 tygodni w Rookie League, o której wspominaliśmy na początku. Jeśli pójdzie nam dobrze, dostaniemy za darmo jedną darmową kartę NFT (może nawet Rare!). Potem wystarczy dokupić 4-5 kart i zdobywając średnio ponad 50 punktów na gracza będziemy zarabiać. Warto pamiętać o bonusach (boost bonus i capitains bonus).

Podsumowując, jeśli zarządzamy dobrze zespołem, to zarabiamy. Potrzebne umiejętności to wybieranie dobrych i obiecujących graczy, którzy realizują swój potencjał w rzeczywistości.

Podstawowe strategie gry w Sorare

Jak tanio zacząć? Kup taniego bramkarza i obiecujących graczy z pola i spróbuj zbudować doświadczenie na takiej kombinacji. Jeszcze lepsze wydaje się kupienie graczy z potencjałem i użycie “Common” bramkarza, który wydaje się droższy w porównaniu do lepiej punktujących graczy z pola.

Kombinacja znakomity, darmowy bramkarz “Common” i 4x “Rare” obiecujący piłkarze z pola to pomysł na start, dzięki któremu można przekroczyć próg nagród w ETH. Zdobyte nagrody mogą następnie zostać użyte do poprawy potencjału zespołu.

Dla początkujących graczy najlepszą strategią jednak będzie trading kart. Uczestnictwo w ligach jest na początku pozbawione sensu, ponieważ oznacza to praktycznie pewną przegraną z graczami, którzy albo mieli więcej czasu na zebranie lepszych graczy, albo mieli większy budżet i wkupili się w wyższe ligi.

Dopiero później:

  • poznajemy mechanikę gry i zasady zdobywania punktów przez piłkarzy,
  • poznajemy graczy, którzy mają największy potencjał zdobywania punktów,
  • obliczamy ceny kart NFT poszczególnych graczy i szacujemy, jaki zwrot mogą przynieść (na podstawie zwycięstw w ligach oraz wzrostu ich wartości).
Młodzi piłkarze wydają się mieć najlepszy potencjał na przyszłość. Mogą też przynieść spore zyski przez wiele lat.
Czy przyjdzie czas, że dzieci i lokalni gracze będą mogli otrzymać wsparcie dzięki sprzedaży swoich kart NFT? Kupują lokalni fani i rodzice…

Jakim budżetem trzeba dysponować, aby wygrywać w Sorare?

W 2021 ceny kart wciąż idą w górę. Spadające ceny najczęściej oznaczają graczy trwale kontuzjowanych lub tych, którzy po prostu nie grają. Praktycy mówią, że potrzeba co najmniej $100, aby zgromadzić karty będące w stanie rywalizować w ligach. To przekonanie można podsumować powiedzeniem: “Najlepszą kartą w Sorare jest karta kredytowa”.

Zmyślni gracze będą jednak szukali młodych, utalentowanych graczy, którzy mają tanie karty i dużo szans w przyszłości na dobre występy. Z małym budżetem należy nastawić się na to, że czas będzie musiał grać na korzyść menedżera. $50 może kupić kilka podstawowych kart, które można potem sprzedać z niewielkim zyskiem i powtórzyć kilka razy ten schemat.

Warto zwrócić uwagę na kategorie graczy. Jeśli chcemy skompletować europejskich piłkarzy lub samych młodych poniżej 21 lub 23 lat, musimy przygotować się na większy wydatek. W przeciwnym razie czeka nas kilka miesięcy analizy, swapowania kart i budowania zespołu.

W poszukiwaniach najlepszej drogi do wygranych pomogą źródła wiedzy i danych, takie jak SorareData czy Reddit. Na Twitterze lub Discordzie najszybciej pojawiają się informacje o kontuzjach lub innych powodach eliminacji graczy. Dzięki nim można uniknąć kosztownych pomyłek.

Zaawansowana strategia inwestowania w Sorare

Długoterminowa strategia w Sorare to po prostu kupić lub zdobyć karty z potencjałem i wrócić na portal po kilku latach. Jest spora szansa, że na platformie będzie rozgrywać się światowe metauniwersum światowej piłki nożnej. Sam fakt, że liczba NFT jest limitowana sprawi, że wzrastająca liczba chętnych wywinduje ich ceny w górę.

Karty w 2021 nie są już tanie, ponieważ wielu inwestorów wyczuło swoją szansę i dokonało zakupów. Warto pamiętać, że rejestracja z tego odnośnika sprawi, że otrzymasz za darmo kartę Rare, która może być warta nawet kilkaset dolarów.

Jakie warunki trzeba spełnić? Wystarczy zarejestrować się za pomocą adresu e-mail oraz potwierdzić numer telefonu, który jest potrzebny jako bilet wstępu do grania w ligach All-Star. Następnie aby zagrać w lidze, należy posiadać 5 graczy, czyli kart NFT powyżej statusu Common. W rzeczywistości oznacza to konieczność zakupów na giełdzie. Zakupione karty mogą od razu zbudować zespół i zacząć rywalizację, a po piątym zakupie (czyli tyle, ile i tak potrzebujemy aby wystawić zespół do ligi) otrzymamy kartę Rare.

Czy wirtualną piłkę nożną czeka świetlana przyszłość?

Z rzeczy, które mniej interesują graczy możemy wspomnieć, że inwestorzy kochają Sorare. Ostatnia runda finansowania przyniosła prawie 700 milionów dolarów. Oznacza to, że inwestorzy wyceniają największego gracza w sektorze na ponad 4 miliardy dolarów!

Z praktycznego punktu widzenia liczy się jednak jedynie to, że gracze czują się właścicielami platformy i uniwersum piłkarskiego. Doświadczają tego posiadając unikalne karty we własnych portfelach i sprzedając oraz kupując wtedy, gdy tylko chcą. I to wszystko przy jednoczesnym zarabianiu.

Zarejestruj konto w Sorare, aby otrzymać co najmniej 11 kart Common i zacząć grać za darmo. Następnie sprawdź nasz poprzedni artykuł o zarabianiu na grach NFT).

Najnowsze artykuły

spot_img

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź nas na facebooku!