Rewolucja blockchain w ubezpieczeniach. Jak się na tym wzbogacić?

Jedną z idealnych branż do przejęcia przez blockchain są ubezpieczenia. Zbyt drogie, zbyt wysokie prowizje, zbyt dużo pośredników… Aż prosi się o całkowitą automatyzację. W dodatku blockchain ma już wszystkie składniki, aby tego dokonać. Gdzie się ustawić, aby zyskać na rewolucji w ubezpieczeniach?

W jaki sposób blockchain zmieni ubezpieczenia?

Kluczem do sukcesu jest wspomniana już automatyzacja. Nie tylko chodzi o usunięcie czynnika ludzkiego we wsparciu klienta czy ocenie ryzyka. Technologia blockchain ma potencjał do praktycznie całkowitego wyeliminowania nadmiarowych ludzi z procesu ubezpieczenia.

Zwracają na to uwagę największe firmy analityczne, takie jak Deloitte czy PwC. Nie wydarzy się to oczywiście w krótkim czasie i w obsłudze procesu zostaną ludzie odpowiedzialni za kontrolę nad maszynami, algorytmami i ledgerem. Zmieni się jednak proces usługi ubezpieczeniowej, a w wizjach niektórych progres może być zapierający dech w piersiach.

Co już wydarzyło się w branży ubezpieczeń?

Wbrew podpowiedziom intuicji, firmy ubezpieczeniowe nie kupowały Bitcoinów w celu osiągnięcia zysków lub posiadania wysokiej jakości zastawu. Nie brały one również udziału w tworzeniu instrumentów finansowych opartych o najpopularniejsze kryptowaluty. Sprawiło to, że ominęła je faza największej zmienności.

Od 2017 roku trwają jednak prace nad usprawnieniem branży w oparciu o blockchain i jego największe zalety. Jakie to obszary?

Obniżka kosztów

Mniejsze koszty to większe zyski firm. Podstawowym pomysłem jest wyeliminowanie z procesu części agentów ubezpieczeniowych i zastąpienie ich prostymi interfejsami jest całkowicie realne. To przez nie ludzie będą mogli sami dobierać parametry produktów ubezpieczeniowych do aktualnych potrzeb i sytuacji.

Skuteczniejsza ocena ryzyka

Ocena ryzyka to podstawowa działalność firm ubezpieczeniowych. W jaki sposób blockchain pomaga? Smart kontrakty będą zawierane na podstawie analizy ogromnych zbiorów danych. Niezmienność danych w blockchain sprawi, że skrypty będą mogły ufać wynikom swoich obliczeń. Ludzie nie będą mogli manipulować danymi, aby uzyskać lepsze wyniki sprzedażowe lub załatwiać ponadprzeciętne zwroty kosztem klientów.

Automatyzacja procesów

Co można zautomatyzować w ubezpieczeniach? Zawieranie kontraktów i umów ubezpieczeniowych to najprostsze zastosowanie. Z pomocą przychodzą tutaj smart kontrakty. Za ich pomocą można zautomatyzować zawieranie umów i umieszczenie ich w niemożliwym do sfałszowania ledgerze.

Zautomatyzować można również rozpatrywanie i akceptację wniosków o wypłatę ubezpieczenia. Warunki umowy są zapisywane w smart kontrakcie. Gdy zostaną spełnione i wyrocznia zaakceptuje je, pieniądze mogą zostać wypłacone dużo szybciej, niż tradycyjną metodą.

Jak zainwestować w ubezpieczenia blockchain?

Czy da się zainwestować w rewolucję blockchain w ubezpieczeniach? Jest kilka projektów, które swoimi rozwiązaniami celują dokładnie w usprawnienie procesów branży ubezpieczeniowej. Sprawdźmy projekt COVER.

Czy warto zainwestować w Cover Protocol?

Cover Protocol to projekt, który ma na celu dostarczenie prostego ekosystemu ubezpieczeniowego. Co ciekawe, pozwala on zająć wszystkie dostępne w nim role. Główną walutą używaną w Cover jest stable coin DAI.

Za projektem stoi komitet wspierający walidację claimów oraz grupa developerów, wśród których znajduje się Andre Cronje. To właśnie twórca yearn.finance odpowiada za rozwój Covera, który niedawno dołączył do stajni innych projektów zgrupowanych pod szyldem yearn.

Cover Protocol pozwala na ubezpieczenie wartości kryptowalut

Jest to podstawowa funkcja ubezpieczalni, czyli redukcja ryzyka zmiany cen. Jeśli uważamy, że nasz 1 BTC za prawie $50k USD jest zbyt drogi, możemy kupić ubezpiecznie na wypadek spadku cen. Jeśli cena spadnie do poziomu, którego się obawiamy, otrzymamy wówczas wypłatę z zakupionego przez nas kontraktu ubezpieczeniowego.

Cover Protocol pozwala na zarabianie na dostarczaniu płynności

W tej sytuacji inwestor bierze na siebie funkcję dostarczyciela zastawu. W protokołach i pulach płynności, które potrzebują jej więcej, można umieścić swoje środki i zarabiać na różnicy pomiędzy wypłatach “odszkodowań” i ubezpieczeniach, które nie skończyły się wypłatą.

Token zarządzający Cover Protocol można od niedawna kupić na giełdzie Binance (tylko tutaj konto ze zwrotem prowizji).

Czy warto kupić Cover Protocol?

Cover Protocol jest notowany dopiero od początku 2021. Zdążył już jednak zdobyć zainteresowanie inwestorów i w kilka początkowych tygodni odnotował spore, nominalne zyski. Były to jednak wzrosty na małych obrotach, a protokół jest jeszcze niszowy w porównaniu do największych projektów kryptowalutowych.

Czy oznacza to, że jest to dobry moment na wejście? Z pewnością warto nauczyć się działania protokołu i ubezpieczyć swoje inwestycje. Skoro ubezpieczeniowe systemy oparte o blockchain i smart kontrakty to przyszłość, pionierzy osiągną ponadprzeciętne zyski.

Do korzystania z protokołu warto zakupić COVER, ponieważ pozwala on na uczestnictwo w ekosystemie yearn. Trzeba też pamiętać, że COVER jest zaprojektowany do dostarczania zabezpieczenia użytkownikom DeFi. Jest to bardzo rozsądny ruch, ponieważ uczestnictwu we wczesnej fazie zdecentralizowanych finansów towarzyszy branie na siebie ponadprzeciętnego ryzyka. Oczywiście nagrodą są też ponadprzeciętne zyski, ale co zrobimy, gdy coś pójdzie nie tak?

Najnowsze artykuły

spot_img

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź nas na facebooku!