Według badań społeczności kryptowalut większość użytkowników wciąż przechowuje swoje aktywa cyfrowe na giełdach. Nie jest to bezpieczne, ale wciąż jest uważane za najwygodniejszy sposób. Można dzięki temu szybko dokonywać transakcji i cieszyć się z potencjalnych zysków wynikających z różnic kursu. Rozwiązania, które są dostępne nawet dla mniej technicznych użytkowników, takie jak Trezor One czy Ledger Nano S pozwalają na zabezpieczenie na bardzo wysokim poziomie bez ponoszenia wysokich kosztów. Dodatkowo dla użytkowników Ledgerów pojawiła się opcja automatycznego zarabiania na stakingu.

Co to jest staking kryptowalut?

Staking lub soft staking to możliwość zarabiania na samym posiadaniu kryptowalut, która zdobywała popularność w 2019. W 2020 użytkownicy są już przekonani do tej opcji, czego dowodzą duże kwoty deponowane na giełdzie Binance, gdzie można zarobić nawet kilkanaście procent w skali roku. Użytkownicy portfeli Ledger, czyli taniego Ledgera Nano S i zaawansowanego Ledger Nano X mogą skorzystać ze stakingu w portfelu Ledger Live.

Kryptowaluta Tezos

Kryptowaluta Tezos (XTZ) to projekt, którego głównym filarem jest platforma smart kontraktów służąca do rozwoju zdecentralizowanych aplikacji. Jest z tego względu porównywalny do Ethereum. Z drugiej strony, Tezos proponuje rozwiązanie kwestii decydowania o przyszłości przedsięwzięcia za pomocą przekazania mocy decyzyjnej posiadaczom tokenów XTZ. Oznacza to, że każdy, kto posiada kryptowalutę Tezos, ma prawo głosu w najważniejszych kwestiach dotyczących projektu. Tezos cieszył się ogromną popularnością podczas rundy zbierania funduszy i zebrał miliony dolarów od inwestorów oraz ponad 250 milionów dolarów w kryptowalutach w ICO.

Portfel Ledger Live
Portfel Ledger Live służy do zarządzania przechowywanymi kryptowalutami.

Jak odnosić korzyści ze stakingu w portfelach Ledger?

Jak zarabiać na samym przechowywaniu kryptowalut w portfelu Ledger? Sprawdźmy najpierw, na czym to polega. Metoda walidacji Proof of Stake, w odróżnieniu od Proof of Work, na którym działa Bitcoin, pozwala właścicielom uzyskiwać dodatkowe benefity. Użytkownicy “stakują” swoją kryptowalutę i uzyskują dzięki temu prawo do walidacji transakcji i tworzenia nowych bloków. Jest to jedna z metod otrzymywania gratyfikacji za uczestnictwo w sieci. Nie ma jednocześnie wad metody Proof of Work, takich jak zużywanie ogromnych ilości energii elektrycznej na mining. Jak zatem zarabiać? Wystarczy trzymać kryptowalutę Tezos w portfelu Ledger Live. W przypadku Tezos używany jest mechanizm Liquid Proof of Stake. Właściciele tokenów przekazują prawa do głosowania delegatom bez przekazywania praw własności. Dzięki temu można wycofać tokeny w każdej chwili bez okresu karencji.

Sprawdź aktualne promocje portfeli Ledger Nano X:

Gdzie kupić Ledger Nano X

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *