Każdy użytkownik kryptowalut wie, że podstawowym warunkiem korzystania z dobrodziejstw finansów opartych o blockchain jest mocne zabezpieczenie. Na drugim miejscu dopiero znajduje się łatwe i dostępne przesyłanie wartości między użytkownikami. Para adresów składa się z klucza prywatnego, który należy bezpiecznie przechowywać i chronić, oraz klucza publicznego, który jest identyfikatorem adresu i służy jako numer konta. Klucz publiczny przekazujemy drugiej stronie transakcji i na niego trafią przesyłane fundusze.

Jak zdobyć adres Ethereum Classic?

Adres Ethereum Classic można dostać na stronie ClassicEtherWallet.

  1. Zabezpiecz swój nowy adres hasłem, które będzie służyło do dostępu do konta przez przeglądarkę internetową na stronie ClassicEtherWallet. Hasło wpisujesz w polu, gdzie jest napisane Do NOT forget to save this!
    Utworzenie adresu Ethereum Classic wymaga zabezpieczenia hasła i ściągnięcia pliku z kluczem prywatnym. Nie zapomnij zabezpieczyć plików.
  2. Ściągnij plik, który przechowuje klucz, używając buttona: Download Keystore Key (UTC / JSON). Pamiętaj, żeby go nie otwierać! Plik posłuży do otwierania portfela na stronie ClassicEtherWallet lub w portfelach Mist, Geth lub sprzętowych portfelach Ledger Nano S. Zostaniesz poproszony o upload tego pliku podczas otwierania portfela.
  3. Wydrukuj klucz publiczny i klucz prywatny na papierowym portfelu, jeśli jesteś w stanie bezpiecznie go przechowywać. Jeśli nie, zapisz jedynie klucz publiczny, który będzie służył do dokonywania transakcji. Dostęp do portfela będzie możliwy np. za pomocą pliku Keystore i hasła.

Powyższy sposób pozwala na pełną kontrolę zarówno nad kluczem prywatnym, jak i nad sposobem korzystania z adresu Ethereum Classic.

###

Gdzie najtaniej kupić Ethereum Classic? Na Binance, najpopularniejszej giełdzie kryptowalut bez weryfikacji.

Giełda kryptowalut dla początkujących? Wybierz z niskimi prowizjami! Najpopularniejsza anonimowa giełda kryptowalut Binance, gdzie można sprzedać wykopane kryptowaluty lub wymienić je na bitcoin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *