Podstawy Ethereum Classic. Czy warto kupić ETC?

Kryptowaluta Ethereum Classic pochodzi od swojego starszego brata, Ethereum. Powstała na skutek hard forka blockchainu Ethereum z powodu hackingu projektu The DAO, prekursora zdecentralizowanych organizacji, o których można przeczytać więcej w naszej bazie wiedzy o DAO.

Kryptowaluta Ethereum w ogromnej większości przeniosła się na nową odnogę łańcucha, który przyjął nazwę oryginalnej kryptowaluty Ethereum (ETH). Ci, którzy nie zgodzili się na hard fork pozostali na oryginalnym łańcuchu, który przyjął nazwę Ethereum Classic (ETC).

Kryptowaluta Ethereum Classic to pełnowartościowa platforma smart kontraktów, od Ethereum odróżnia ją fakt, że skradzione z projektu The DAO środki nie zostały zwrócone, czyli “cofnięte” w blockchain. Waluta ETC funkcjonuje i jest sprzedawana na wielu giełdach. ETC ma wsparcie ludzi ideowo związanych z podejściem ewolucyjnym, akceptującym wszystkie zachowania i wydarzenia, nawet nieprzyjemne lub niezgodne z wcześniej przyjętymi zasadami.

Kryptowaluta Ethereum Classic wciąż działa i jest aktywną platformą smart kontraktów.

Jak przechowywać ETC?

Każdy użytkownik kryptowalut wie, że podstawowym warunkiem korzystania z dobrodziejstw finansów opartych o blockchain jest mocne zabezpieczenie. Na drugim miejscu dopiero znajduje się łatwe i dostępne przesyłanie wartości między użytkownikami.

Para adresów składa się z klucza prywatnego, który należy bezpiecznie przechowywać i chronić, oraz klucza publicznego, który jest identyfikatorem adresu i służy jako numer konta. Klucz publiczny przekazujemy drugiej stronie transakcji i na niego trafią przesyłane fundusze.

Jaki portfel Ethereum Classic?

Wiele portfeli kryptowalut wspiera ETC. Najpopularniejsze to:

  • MyEtherWallet
  • MyCrypto
  • Portis
  • Exodus
  • MetaMask
  • Ledger
  • Tresor

I wiele innych portfeli. Pełną listę można znaleźć na stronie projektu Ethereum Classic.

Jak kupić Ethereum Classic?

Jeśli wierzysz w potencjał Ethereum Classic, wybierz giełdę, na których możesz szybko kupić ETC.

Binance, giełda kryptowalut gdzie można kupić wszystkie popularne tokeny.

Giełda kryptowalut Binance – zarejestruj się i wybierz parę walutową ETC/BTC. Oprócz Ethereum Classic giełda oferuje kryptowaluty z potencjałem inwestycyjnym, m.in. IOTA, Cardano oraz popularne, jak Ethereum czy Monero (również forki BTC). Rejestracja jest szybka i darmowa.

Żeby kupić kryptowaluty, potrzebne do zasilenia azjatyckiej giełdy, możesz skorzystać z Bitomatów.  Ethereum Classic możesz dostać też na giełdzie z konieczną weryfikacją, takich jak Kraken lub Poloniex. Ethereum Classic jest ciekawą propozycją z wielowątkową historią. Jeśli wierzysz w jej potencjał i bezkompromisowość rozwiązań, skorzystaj z giełdy.

Najnowsze artykuły

spot_img

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sprawdź nas na facebooku!