Podstawy Ethereum Classic. Czy warto kupić ETC?

Kryptowaluta Ethereum Classic pochodzi od swojego starszego brata, Ethereum. Powstała na skutek hard forka blockchainu Ethereum z powodu hackingu projektu The Dao. Kryptowaluta Ethereum w ogromnej większości przeniosła się na nową odnogę łańcucha, który przyjął nazwę oryginalnej kryptowaluty Ethereum (ETH). Ci, którzy nie zgodzili się na hard fork pozostali na oryginalnym łańcuchu, który przyjął nazwę Ethereum Classic (ETC). Kryptowaluta Ethereum Classic to pełnowartościowa platforma smart kontraktów, od Ethereum odróżnia ją fakt, że skradzione z projektu The Dao środki nie zostały zwrócone (“cofnięte”). Waluta ETC funkcjonuje i jest sprzedawana na wielu giełdach. ETC ma wsparcie ludzi ideowo związanych z podejściem ewolucyjnym, akceptującym wszystkie zachowania i wydarzenia, nawet nieprzyjemne lub niezgodne z wcześniej przyjętymi zasadami.

Kryptowaluta Ethereum Classic logo

Jak przechowywać ETC?

Każdy użytkownik kryptowalut wie, że podstawowym warunkiem korzystania z dobrodziejstw finansów opartych o blockchain jest mocne zabezpieczenie. Na drugim miejscu dopiero znajduje się łatwe i dostępne przesyłanie wartości między użytkownikami. Para adresów składa się z klucza prywatnego, który należy bezpiecznie przechowywać i chronić, oraz klucza publicznego, który jest identyfikatorem adresu i służy jako numer konta. Klucz publiczny przekazujemy drugiej stronie transakcji i na niego trafią przesyłane fundusze.

Jak zdobyć adres Ethereum Classic?

Adres Ethereum Classic można dostać na stronie ClassicEtherWallet.

  1. Zabezpiecz swój nowy adres hasłem, które będzie służyło do dostępu do konta przez przeglądarkę internetową na stronie ClassicEtherWallet. Hasło wpisujesz w polu, gdzie jest napisane Do NOT forget to save this!
    Utworzenie adresu Ethereum Classic wymaga zabezpieczenia hasła i ściągnięcia pliku z kluczem prywatnym. Nie zapomnij zabezpieczyć plików.
  2. Ściągnij plik, który przechowuje klucz, używając buttona: Download Keystore Key (UTC / JSON). Pamiętaj, żeby go nie otwierać! Plik posłuży do otwierania portfela na stronie ClassicEtherWallet lub w portfelach Mist, Geth lub sprzętowych portfelach Ledger Nano S. Zostaniesz poproszony o upload tego pliku podczas otwierania portfela.
  3. Wydrukuj klucz publiczny i klucz prywatny na papierowym portfelu, jeśli jesteś w stanie bezpiecznie go przechowywać. Jeśli nie, zapisz jedynie klucz publiczny, który będzie służył do dokonywania transakcji. Dostęp do portfela będzie możliwy np. za pomocą pliku Keystore i hasła.

Powyższy sposób pozwala na pełną kontrolę zarówno nad kluczem prywatnym, jak i nad sposobem korzystania z adresu Ethereum Classic.

Jak kupić Ethereum Classic?

Jeśli wierzysz w potencjał Ethereum Classic, wybierz giełdę, na których możesz szybko kupić ETC.

Logo binance

Giełda kryptowalut Binance – zarejestruj się i wybierz parę walutową ETC/BTC. Oprócz Ethereum Classic giełda oferuje kryptowaluty z potencjałem inwestycyjnym, m.in. IOTA, Cardano oraz popularne, jak Ethereum czy Monero (również forki BTC). Rejestracja jest szybka i darmowa.

Żeby kupić kryptowaluty, potrzebne do zasilenia azjatyckiej giełdy, możesz skorzystać z Bitomatów.  Ethereum Classic możesz dostać też na giełdzie z konieczną weryfikacją, takich jak BitBay, Kraken lub Poloniex. Ethereum Classic jest ciekawą propozycją z wielowątkową historią. Jeśli wierzysz w jej potencjał i bezkompromisowość rozwiązań, skorzystaj z giełdy, najlepiej bez weryfikacji.

Najnowsze artykuły

spot_img

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź nas na facebooku!