Pięć rzeczy, które warto mieć inwestując w kryptowaluty

Praktyczne narzędzia i ułatwienia są koniecznością, aby osiągnąć wysokie stopy zwrotu. Zamiast teoretycznych rozważań, abstrakcyjnych opisów czy przewidywania przyszłości ze szklanej kuli, potrzeba konkretów.

Co ułatwia inwestowanie w cyfrowe aktywa?

W zautomatyzowanym świecie, inwestor, który wyklikuje rzeczy ręcznie, robi wszystko za wolno. Nie ma szans rywalizując z automatyzującymi skryptami i botami. Można jednak wyrównać szanse, korzystając z możliwości, jakie daje nam oprogramowanie, pomysłowość i trochę wysiłku. Co ma do dyspozycji inwestor?

 • Portfele kryptowalut umożliwiające łatwe i bezpieczne inwestowanie.
 • Konta na giełdach i serwisach umożliwiających szybką i bezpieczną wymianę kryptowalut.
 • Boty tradingowe, dzięki którym zdobywa się konkurencyjność w handlu, szczególnie na lewarze.
 • Sposób na obniżenie wysokich opłat transakcyjnych.
 • Metodę oceny potencjału projektów blockchain.

Omawiamy po kolei wszystkie te sposoby na poprawienie wyników inwestycyjnych.

Najbardziej użyteczne portfele kryptowalutowe

W zależności od tego, w który token inwestujesz, chcesz wyciągnąć z niego maksimum potencjału. Gdy się to udaje, pojawiają się zyski.

Jeśli masz Bitcoiny, chcesz mieć nad nimi kontrolę i jednocześnie mieć pewność, że tylko Ty masz do nich dostęp. Portfele Electrum lub Wasabi to dobry wybór na komputer, a Coinomi czy Edge na smartfona.

W przypadku Ethereum nie ma konkurencji dla MetaMaska. Ten przeglądarkowy portfel pozwala na połączenie z praktycznie wszystkimi ważnymi usługami DeFi lub grami. Jedną z jego najważniejszych opcji jest możliwość łatwego generowania wielu adresów ETH. Potem kontroluje się je wszystkie w jednym portfelu. Za pomocą MetaMask możesz uzyskać dostęp do inwestycji w największym serwisie DeFi, Uniswap.

Jeśli korzystasz z ekosystemu Solana, portfel Solflare pozwoli Ci nie tylko przechowywać SOL, ale też zarabiać na stakingu (6.67% rocznie w deklaracji).

Desktopowy portfel Atomic pozwala na staking największych projektów blockchain. Można zarabiać nawet 10% rocznie na posiadaniu takich tokenów, jak ATOM projektu Cosmos, ADA od Cardano, TRX od Tron, Solana czy XTZ od Tezos.

Dostęp do giełd kryptowalut z różnych urzadzeń, komputera, tableta, smartfona pozwoli na lepszą kontrolę kapitału.

Giełdy kryptowalut umożliwiające szybki zakup tokenów

Giełdy kryptowalut to najpopularniejsze miejsce zakupu tokenów. Konkurencyjne dla nich są serwisy osobistego zakupu (tzw. peer to peer), takie jak Paxful czy LocalBitcoins.

Jeśli masz już kryptowaluty, możesz kupować i sprzedawać również w pulach płynności DeFi. Serwisy takie jak Uniswap czy 1inch nie wymagają weryfikacji.

Giełdy kryptowalut bez weryfikacji

Konto na giełdzie kryptowalut bez konieczności weryfikacji, czyli przesyłania skanu dokumentów i dzielenia się danymi osobowymi to już rzadkość. Serwisy starają się różnymi metodami skłaniać użytkowników do przejścia procedur KYC i AML. Sprawdź nasz długi artykuł na temat anonimowych giełd, gdzie zamieszczamy listę giełd kryptowalut bez weryfikacji. Poniżej parę propozycji:

 • Największą giełdą, z której można wypłacić środki w krypto jest BitFinex. Oferuje ona nie tylko wymianę kryptowalut, ale również trading, dostęp do nowych tokenów, handel z dźwignią.
 • Giełda kryptowalut HodlHodl pozwala na łatwe i szybkie założenie konta, handel i wypłaty kryptowalut bez weryfikacji.

Giełdy kryptowalut z najlepszymi możliwościami zarabiania

Popularne serwisy służące do handlu kryptowalutami podlegają regulacjom instytucji finansowych. Przykładowo, giełda Coinbase nie pozwala na dokonywanie żadnych operacji bez wysłania dokumentów.

Giełda kryptowalut, która daje największe możliwości zarabiania, dostęp do wielu narzędzi tradingowych i emisji nowych tokenów to Binance. Zweryfikowane konto na giełdzie pozwala na dostęp do:

 • wyselekcjonowanych tokenów, handlu z dźwignią,
 • wielu metod wpłat (przelew, karty płatnicze, etc.),
 • możliwości wypłat w wysokości równowartości 2 BTC dziennie.

Boty tradingowe dla amatorów błyskawicznego zarobku

Jeśli chcesz rywalizować z traderami, potrzebujesz narzędzi umożliwiających szybkie dokonywanie transakcji. Bez szybkości, boty, lepiej wyposażeni traderzy i brokerzy będą grali przeciwko tobie, zabierając Ci po trochu wypracowaną przewagę.

Zakładamy też z góry, że “umiesz” grać w trading i posiadasz jakąś przewagę nad rynkiem. Jeśli wciąż jednak tkwisz w chaosie i nie notujesz regularnych zysków, zacznij od naszego kompleksowego opracowania o Botach Tradingowych i tradingu kryptowalut.

Jeśli już jesteś gotowy na dołożenie do swojego arsenału konkurencyjnego narzędzia, warto zacząć od CryptoHopper. Serwis pozwala na łatwe konfigurowanie botów automatyzujących kupno i sprzedaż na najpopularniejszych giełdach (Binance, Bitfinex, etc.). Jakie wsparcie oferuje?

 • zautomatyzowany arbitraż między giełdami,
 • automatyczne wykonywanie założonej strategii spekulacyjnej,
 • zarabianie na market makingu (pamiętajmy, że są giełdy, które płacą, zamiast pobierać prowizję, za dokonywanie pewnego rodzaju transakcji),
 • wsparcie AI,
 • testowanie wsteczne, itd.
Warto obniżyć sobie opłaty transakcyjne. Stanowią one sporą część kosztów spekulacji i inwestycji.

Sposoby na wysokie opłaty transakcyjne

Opłaty transakcyjne zjadają dużą część Twojego kapitału? W przypadku Bitcoina, Lightning Network i przejście inwestorów do projektów Layer-2 obniżyło opłaty do poziomu “bardzo niskie”.

W przypadku Ethereum, niestety, opłaty transakcyjne wciąż dają się we znaki i są momentami bardzo wysokie. Sprawdź nasze szczegółowe opracowanie Jak obniżyć opłaty transakcyjne Ethereum?, aby oszczędzić na Gas i płacić mniej gwei za smart kontrakty i przesył środków w ETH.

Projekty takie jak Solana, Cosmos, Binance Smart Chain, Avax czy Matic stanowią ambitną konkurencję dla Ethereum. Istnieją już rozwiązania pozwalające na transfer tokenów pomiędzy różnymi technologicznie platformami. Dzięki temu można korzystać z protokołów o niższych opłatach i wciąż być użytkownikiem natywnych dla ETH projektów.

Metody oceny potencjału projektów blockchain

Jak ocenić, czy dany projekt blockchain ma przed sobą jasną przyszłość? Często zdarza się, że obietnice nie są spełniane, a cena kosztownego na starcie tokenu spada do zera. Inwestor pragnie uniknąć dramatycznych strat kapitału, ale inwestowanie w cyfrowe aktywa wciąż może wydawać się losowe, a straty przypominać grę w kasynie. To wrażenie jest uzasadnione!

Warto mieć zatem plan i konsekwentnie wdrażać go w życie. Istnieją modele ekonomiczne uzasadniające organiczny wzrost ceny deflacyjnych aktywów, takich jak Bitcoin czy Ethereum. Prostym językiem oznacza to, że w “długim terminie”, czyli więcej niż 10 lat, cena BTC i ETH będzie rosła szybciej niż prognozowany wzrost gospodarczy (kilka punktów procentowych). Wynika to z adaptacji technologii i wzrostu jej popularności.

My jednak zakładamy, że technologia blockchain będzie przynosiła zyski również dzięki wykorzystywaniu jej po prostu jako usługa IT. Zapis informacji w blokach, które są nieopłacalne do podrobienia kosztuje. Możemy zatem oszacować, ile zarobi Bitcoin lub Ethereum w długim terminie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach i potencjale poszczególnych projektów, zacznij od naszego podsumowania tokenów: Największy przegląd kryptowalut z potencjałem. Fundamentalne dla technologii kryptowaluty, które zostaną z nami na najbliższe lata to:

 • Bitcoin (“store of value”),
 • Ethereum (“blockchain for blockchains”, czyli blockchain dla innych protokołów i tokenów).

Bitcoin będzie używany coraz rzadziej, a coraz częściej będzie traktowany jako skarbiec. Jego cena będzie zmieniać się w rytm rozwoju i adaptacji BTC do jego docelowych ról.

Ethereum podobnie, tylko jego klientem nie będą już indywidualni ludzie, tylko projekty. Inwestorzy i użytkownicy przeniosą się na projekty layer-2, które będą działały “na Ethereum.

Co uzyskasz dzięki dobrym narzędziom?

Użyteczne narzędzia i technologie dadzą efekt wiatru w żagle. Przyspieszą osiąganie pozytywnych stóp zwrotu i pozwolą na szybszą ucieczkę z niebezpiecznych miejsc w rejsie po rynkowe zyski. Inwestor, który ma bezpieczny portfel, środki ulokowane w projektach z potencjałem może spać spokojnie i ma energię do poszukiwań jeszcze lepszych pomysłów inwestycyjnych.

Najnowsze artykuły

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sprawdź nas na facebooku!