Projekt Oyster przeszedł w 2018 kryzys i został zdelistowany z większości dużych giełd kryptowalut. Polecamy handlować z rezerwą i uważnością.

Kryptowaluta Oyster Pearl logo

Kryptowaluta Oyster Pearl (PRL) to rozwiązanie wykorzystujące blockchain z dziedziny zdecentralizowanego przechowywania danych oraz marketingu internetowego. Z tej dziedziny opisywaliśmy ostatnio kryptowalutę Basic Attention Token i obiecujące, ale wymagające trochę wysiłku lutowe ICO. W ekosystemie kryptowaluty PRL (dobry skrót…) właściciele stron internetowych umieszczają prosty skrypt i dostają zapłatę od użytkowników przechowujących pliki w sieci Oyster. Użytkownicy tych stron poświęcają małą część mocy swoich urządzeń (CPU, GPU) na obliczenia związane z przechowywaniem plików w zdecentralizowanym i anonimowym ledgerze. Pliki, przechowywane w Oyster korzystają z IOTA Tangle, co zapewnia nadmiarowość i bezpieczeństwo (węzły uczestniczą w sieci na zasadzie Proof-of-Work). Możliwa jest również anonimowość – żadne personalne informacje ani hasła nie są potrzebne, ponieważ każdy upload posiada własny handler, który jest jednocześnie kluczem prywatnym i każdy, kto go posiada, może wyciągnąć dane z sieci. Mikser kontraktów Ethereum pomoże zanonimizować płatność. Protokół Oyster jest rozwijany przez społeczność skoncentrowaną na sukcesie projektu, a natura platformy pozwala na rozbudowywanie jej topologii i przyłączenia za pomocą API.

Projekt niestety upadł pod koniec 2018 i został zdelistowany na większości giełd kryptowalut. Stało się tak po publicznym konflikcie twórców kryptowaluty, którzy zdecydowali się zastopować projekt i doprowadzić do jego końca.

Oyster Pearl, czyli swojsko brzmiącą kryptowalutę PRL można było kupić na giełdzie Cryptopia (która w 2019 jest w likwidacji). Giełda kryptowalut Cryptopia logo

Kryptowalutę Pearl można było też kupić na chińskiej giełdzie Kucoin oraz na paru małych giełdach. Podziel się w komentarzu, jeśli miałeś do czynienia z projektem PRL.

###

Szukasz giełdy bez weryfikacji z jeszcze niższymi prowizjami, aż do 0.05%? Załóż darmowe konto na Binance.

Logo binance

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *