cenazysk.pl

kryptowaluty, inwestowanie, zarabianie

Jak zdobyć Bitcoin będąc początkującym użytkownikiem? Można dokonać zakupu, zdobyć Bitcoin, wykopać go lub dostać darmowe BTC.
Jak zdobyć Bitcoin będąc początkującym użytkownikiem? Można dokonać zakupu, zdobyć Bitcoin, wykopać go lub dostać darmowe BTC.

Odpowiedzi na najpopularniejsze pytania o Bitcoin, które każdy MUSI znać

| 0 comments

Adaptacja Bitcoina postępuje, choć czasem wydaje się, że progres jest zbyt wolny w odniesieniu do oczekiwań. Nie do przeceniania jest to, co dzieje się wewnątrz branży i za zamkniętymi drzwiami wielu projektów lub inicjatyw, a nawet często biurek pojedynczych osób. Każdy nowy sklep, który adaptuje płatności kryptowalutami, każdy projekt, który umożliwia płatność krypto to krok w kierunku większej popularności Bitcoina. A co się z tym wiąże, coraz więcej ludzi będzie zainteresowanych podstawami technologii BTC i możliwościami, jakie niesie. Szczególnie tyczy się to podstawowej wiedzy i podstawowych pytań o Bitcoin. Odpowiadamy na najpopularniejsze pytania dotyczące Bitcoina.

Najpopularniejsze pytania o Bitcoin. Jak zacząć z Bitcoinami?

Jak zacząć z Bitcoinami?

Jak z większością skomplikowanych technologii, początkowa niemoc przejawia się w pytaniu o Bitcoin: jak zacząć? Dzięki temu, że Bitcoin w zeszłych latach był często na pierwszych stronach gazet, technologia trafiła do wielu odważnych i pojętnych użytkowników. Następny etap to adaptacja w szerszym gronie, czyli dostarczenie rozwiązań i usług, które pozwolą osobom niezbyt biegłym technicznie na korzystanie z walut opartych o blockchain. Żeby zacząć z Bitcoin w 2019 i później nie potrzeba już dokonywać skomplikowanej instalacji oprogramowania i przeliczać opłat za transakcję w oparciu o liczbę bitów.

Polecamy zapoznać się z naszym poradnikiem krok po kroku Jak zacząć z kryptowalutami? Zdecydowanie też polecamy przeczytać wszystkie pytania i odpowiedzi w tym artykule. Jak szybko zacząć z Bitcoinami? Wystarczy kilka kroków:

 • Wybrać najlepszą giełdę kryptowalut i założyć na niej konto, po czym dokonać zakupu Bitcoina po wpłacie środków.
 • Nauczyć się, jak bezpiecznie przechowywać Bitcoiny.
 • Używać Bitcoinów do płatności, jeśli jest taka możliwość.

Jak kupić Bitcoin?

Jak kupić bitcoin to jedno z najpopularniejszych pytań, jakie zadają osoby nowe w świecie BTC. Najprościej jest dokonać tego na giełdzie kryptowalut, takiej jak Binance (najpopularniejsza giełda na świecie) czy BitBay (giełda ze wsparciem po polsku). Bitcoiny można kupić też od znajomych, w bitomatach w największych miastach lub od pośredników.

Przegląd różnych sposobów zakupu Bitcoinów przygotowaliśmy w artykule Jak kupić Bitcoin? Dokonaliśmy przeglądu różnych metod płatności, miejsc i usług, dzięki którym możemy kupić Bitcoiny.

Gdzie kupić Bitcoin?

Gdy decyzja o zakupie Bitcoin zostaje podjęta, pozostaje jeszcze kwestia gdzie dokonać zakupu BTC? Odpowiedź na pytanie gdzie kupić bitcoin jest często ograniczona jedynie do kilku opcji, w których zawiera się na start możliwość zakupienia niewielkich ilości BTC od znajomych lub krewnych (w każdej rodzinie jest młody, utalentowany człowiek znający się na komputerach, na pewno słyszał o Bitcoinach).

Jakie są opcje, gdy ktoś chce wejść w posiadanie Bitcoin: gdzie kupić?

 • giełda kryptowalut, z których najpopularniejszym wyborem jest Binance. Inne giełdy również mają zalety, takie jak posiadające polska obsługę BitBay czy mająca obiecujący token KuCoin.
 • bitomat, czyli urządzenie, który pozwala na zakup lub sprzedaż kryptowalut. Najczęściej są umiejscowione w popularnych miejscach dużych miast, takich jak galerie handlowe czy dworce kolejowe
 • serwisy pośredniczące w sprzedaży kryptowalut, takie jak LocalBitcoins lub projekty działające na istniejących ekosystemach blockchain
 • zakup Bitcoina od znajomych lub przyjaciół

Jak kopać Bitcoin?

Kopanie Bitcoin bierze swoją popularność z kilku czynników. Główny bierze się z przeszłości i przekroczonych oczekiwań tych, którzy wykopywali Bitcoin na swoich domowych komputerach i osiągnęli ogromne zyski sprzedając podczas bańki spekulacyjnej. Innym ważnym aspektem jest fakt, że dzięki sprzętowi komputerowemu można uzyskać konkretny zysk. Jeszcze inny czynnik to fakt, że kopanie Bitcoina wcale nie jest trudne z technicznej perspektywy, szczególnie w świetle dużej liczby poradników.

Jak kopać Bitcoin wiedząc, że jest to atrakcyjna i potencjalnie zyskowna działalność? Najprościej kupić wyspecjalizowane urządzenie do kopania Bitcoina od chińskiego producenta. Warto pamiętać jednak, że moc obliczeniowa takiego urządzenia podlega inflacji, czyli liczba wykopanych jednostek kryptowaluty ma tendencję do zmniejszania się z biegiem czasu, wskutek postępu technologicznego i wyścigu z innymi kopiącymi Bitcoiny.

Aby dowiedzieć się więcej szczegółów, sprawdź poradnik, w którym wyjaśniamy kopanie kryptowalut. Zobacz też ocenę opłacalności kopania Bitcoin na komputerze, laptopie czy smartfonie. Po uważnej lekturze tych tekstów z pewnością będziesz wiedzieć więcej o tym, jak kopać Bitcoin, niż przeciętna osoba.

Jak zdobyć Bitcoin?

Jednym z najczęściej przejawiających się pytań dotyczących najpopularniejszej kryptowaluty jest jak zdobyć Bitcoin? Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to najbardziej uniwersalny sposób badania, w jaki sposób można wejść w posiadanie jednostek BTC. Ci, którzy z jakichś powodów nie chcą go kupować oraz uważają, że kopanie Bitcoin jest w ich sytuacji nieopłacalne, i dodatkowo wizja zarabiania w Bitcoin zbyt odległa, mają zdecydowanie ograniczone pole manewru. Co zatem mogą zrobić?

Dla osób, które szukają kreatywnego podejścia do tematu wejścia do ekosystemu Bitcoina przygotowaliśmy duży zbiór opcji, jakie są do wyboru. Warto sprawdzić 100 sposobów na zdobycie Bitcoin, żeby zainspirować się do działania lub dać się natchnąć ciekawym pomysłem.

Jak zdobyć Bitcoin będąc początkującym użytkownikiem? Można dokonać zakupu, zdobyć Bitcoin, wykopać go lub dostać darmowe BTC.

Jak zarobić Bitcoin?

Osoby, które doceniają moc technologii blockchain rozważają otrzymywanie wynagrodzenia wypłacanego w Bitcoinach. Nie jest to jeszcze popularne w biznesach, gdzie łatwo jest płacić za pomocą przelewów bankowych lub gotówką, ale ta sytuacja powoli się zmienia. Łatwiej mają z pewnością technicznie uzdolnieni pracownicy, którzy działają w internecie lub w usługach, choć dzięki innowacyjnym projektom metody płatności Bitcoinami docierają do coraz większej liczby przedsiębiorców. Co zatem robić, gdy chcemy otrzymać za naszą pracę Bitcoin – jak zarobić BTC?

Zarabianie w Bitcoinach można zacząć od prostego pytania do pracodawcy czy klientów, czy rozważyliby rozliczanie w BTC. Taką drogą poszła większość tych, którzy sami nie otrzymali takiej propozycji. Przedsiębiorcy, którzy operują w branży usługowej lub sprzedaży mogą rozważyć implementację terminali płatniczych zintegrowanych ze smartfonem do przyjmowania płatności w kryptowalutach. Jeśli rozpoczynasz dopiero pracę lub jeśli się jeszcze uczysz, spróbuj wykonywać usługi w internecie, za które dostaniesz Bitcoiny. Długą listę inspiracji znajdziesz w opracowaniu jak zdobyć Bitcoiny. Jeśli chciałbyś działać od razu, spróbuj zdobyć darmowe Bitcoiny.

Jak zarobić na Bitcoin?

Osoby, które liczą na krótkoterminowe korzyści z kryptowalut zastanawiają się, jak zarobić na Bitcoin? Sama istota tego pytania zakłada, że przedsiębiorczy człowiek będzie czerpał korzyści z samej technologii, jej wdrożenia i użytkownikach. Można też rozumieć je jako lista sposobów na zdobycie pieniędzy na zakup Bitcoin. Znamy kilka sprawdzonych sposobów na to, żeby wejść do branży zarabiających na Bitcoinach:

 • jeśli wierzysz w to, że wartość Bitcoina wzrośnie, wystarczy kupić BTC i trzymać do momentu, w którym osiągnie wysoką wartość. Najlepiej kupić najtaniej na giełdzie kryptowalut z najniższą prowizją.
 • kup Bitcoiny i sprzedawaj je z prowizją ludziom, którzy chcą je bezpiecznie kupić
 • rozwiń usługę, która rozwiąże konkretny problem, np. z płatnościami lub rozliczeniami
 • spekuluj na rynku Bitcoin z lewarem
 • zdobądź wiedzę i zatrudnij się u pracodawcy (najczęściej korporacje, ale też fintech i startupy), który szuka specjalisty od blockchain
 • wziąć udział w bounty hunting, airdropach, programach polecających i innych aktywnościach popularyzujących Bitcoin

Jak zarabiać na Bitcoin?

Osoby, które pytają się jak zarabiać na Bitcoin mają pewnie w głowie długoterminową wizję, gdzie uczestniczą w rozwoju rynku kryptowalut i czerpią z tego profity. Chodzi zatem o regularne zarabianie na Bitcoinach. Tutaj z pomocą przychodzi wiele aktywności, które pozwolą na regularny przychód z Bitcoina:

 • kopanie kryptowalut lub kopanie Bitcoinów, które opisaliśmy szczegółowo od podstaw w naszym przewodniku dla początkujących jak kopać kryptowaluty
 • założenie startupu lub przedsięwzięcia, które rozwiązuje konkretny problem lub dostarcza produkt lub usługę. Może być to zwykła usługa, lub bardziej skomplikowany model, np. token do przechowywania i przesyłania wartości, lub nawet Blockchain-as-a-service
 • freelancing za Bitcoiny
 • daytrading na rynku BTC lub ina rynkach altcoinów, włączając w to arbitraż i szukanie okazji na nowych tokenach
 • wdrażanie i utrzymywanie masternodów
 • dywidendy z projektów kryptowalutowych
 • posiadanie kryptowalut Proof-of-Stake, takich jak Neo lub Vechain i inkasowanie za to wypłat
 • posiadanie kryptowalut, które wypłacają airdropy, takich jak Tron i BTT

Jak widać, sporo jest możliwości na to, żeby regularnie zarabiać na Bitcoin.

Jak zacząć zarabiać Bitcoin?

Skoro pojawił się już pomysł, że na Bitcoinie można zarabiać i mamy już ogólną odpowiedź, jak można to robić, spróbujmy pójść krok dalej. Jakie konkretnie zrobić kroki, żeby zacząć zarabiać Bitcoiny?

 1. Załóż konto na freebitcoin i odbierz swoje pierwsze darmowe Bitcoiny
 2. Załóż konto na giełdzie kryptowalut z najniższymi prowizjami i spróbuj swoich sił w spekulacji na rynku Bitcoin
 3. Kup kryptowaluty za Bitcoin, które wypłacają dywidendę, na przykład KuCoin Shares
 4. Miej w swoim portfolio kryptowaluty opierające się o Proof of Stake, takie jak Neo. Kupisz je za Bitcoiny
 5. Jeśli masz umiejętności techniczne, spróbuj utrzymywać masternody
 6. Kop Bitcoin lub inne kryptowaluty, więcej dowiesz się z naszego poradnika Jak kopać kryptowaluty?

Szukasz szybkiej instrukcji dla Bitcoina jak zacząć zarabiać? Zacznij od powyższych sposobów i podążaj w kierunku trudniejszych tematów.

Jak sprzedać Bitcoin?

Załóżmy, że masz już Bitcoina i myślisz, jak z powrotem wrócić do tradycyjnych walut, takich jak złotówki czy funty. Jak sprzedać Bitcoin? Najlepiej osobiście osobie, która chciałaby dołożyć więcej kryptowalut do swojego zbioru oszczędności w formie cyfrowej. Jeśli nie ma takich możliwości, z pomocą przyjdą giełdy kryptowalut. Większość z nich pozwala na sprzedaż kryptowalut i wypłatę pieniędzy z tej sprzedaży na konto bankowe. Anonimowym rozwiązaniem jest skorzystanie z bitomatu, które znajdują się w większości dużych miast na całym świecie.  Warto jednak pamiętać o tym, że zapłaci się wtedy kilkuprocentową prowizję.

Przy sprzedaży Bitcoina należy koniecznie zapoznać się z lokalnymi przepisami. W większości krajów przy sprzedaży kryptowalut do zwykłej waluty pojawia się obowiązek podatkowy, analogicznie do zysków kapitałowych.

Jaki portfel Bitcoin jest najlepszy dla początkującego użytkownika? Czy wybrać rozwiązanie na komputerze, laptopie, smartfonie czy sprzętowy portfel, taki jak Ledger Nano czy Trezor?

Jaki portfel Bitcoin wybrać?

Wybór odpowiednio bezpiecznego i wygodnego miejsca przechowywania Bitcoina jest kluczowy. Jaki portfel bitcoin wybrać, jeśli jest się początkującym użytkownikiem? Najprościej oczywiście trzymać Bitcoina na giełdzie kryptowalut, ale jest to krótkowzroczne rozwiązanie. Giełdy kryptowalut, pomimo coraz większego zaawansowania i funduszy przeznaczanych na bezpieczeństwo, nie są w stanie zapewnić 100% ochrony przed utratą kryptowalut.

Należy zatem zadbać osobiście o bezpieczeństwo portfela Bitcoin, co wiąże się z zabezpieczeniem klucza prywatnego pod własną kontrolą. Najlepszym wyborem jest sprzętowy portfel, taki jak Ledger Nano X, Ledger Nano S lub Trezor, gdzie klucz prywatny jest bezpiecznie zaszyfrowany. Kolejną możliwością jest portfel Bitcoin zainstalowany na bezpiecznym i odłączonym od internetu komputerze. Do wyboru jest wiele rozwiązań, takich jak Bitcoin Core, Electrum, Mycelium, Armory i wiele innych. Warto również zaopatrzyć się w portfel Bitcoin na urządzeniu mobilnym, w tym przypadku do wyboru mamy Bitcoin Wallet, Mycelium, Bither, BRD, Edge, Electrum i wiele innych.

Jak założyć portfel Bitcoin?

Skoro wiemy już, że do bezpiecznego przechowywania Bitcoina potrzeba portfela, zobaczmy jak krok po kroku poradzić sobie z zakładaniem portfela Bitcoin. Oczywiście, jeśli wybieramy sprzętowe rozwiązanie, zostaniemy przeprowadzeni “jak po sznurku” przez wszystkie zawiłości konfiguracji i użytkowania sprzętowego portfela Bitcoin. Odsyłamy do naszego testu portfela Ledger Nano S.

Jak założyć portfel Bitcoin, jeśli będziemy mieli go na komputerze lub urządzeniu mobilnym? Najważniejsze są następujące etapy:

 • upewnij się, że masz pełną kontrolę nad urządzeniem (komputerem, laptopem, smartfonem), ponieważ najważniejszym czynnikiem stanowiącym o bezpieczeństwie jest zwykle człowiek. Wybierz instalację portfela na urządzeniu, do którego dostęp ma tylko jeden użytkownik i który jest dokładnie sprawdzony pod kątem zagrożeń ze strony wirusów lub nieuprawnionego dostępu przez sieć,
 • sprawdź, czy oprogramowanie, które ściągasz rzeczywiście pochodzi ze strony producentów lub autorów portfela,
 • zainstaluj portfel i wykorzystaj wszystkie dostępne metody zabezpieczeń: trudne hasło, dwu faktorowe potwierdzanie (2FA), pin, i inne,
 • zabezpiecz backup portfela w miejscu niedostępnym dla innych i bezpiecznym do długoterminowego przechowywania

O co chodzi z kopaniem Bitcoin?

Od kilku lat są już w Polsce ludzie, którzy zajmują się kopaniem Bitcoina. Niektórzy rozszerzają swoje koparki o takie, które mogą kopać inne kryptowaluty. Rozkładając na czynniki pierwsze kopanie Bitcoin, tłumaczymy o co chodzi. Na pierwszy ogień kopanie Bitcoinów: sprawdzaliśmy, czy da się kopać Bitcoin na laptopie, komputerze czy smartfonie, po czym przygotowaliśmy pełną instrukcję krok po kroku jak kopać kryptowaluty na komputerze. Dla tych, którzy potrzebują wprowadzenia do tematu polecamy nasze proste definicje i tłumaczenie podstaw kopania kryptowalut.

Jak zatem krótko opisać o co chodzi z kopaniem Bitcoinów? Funkcjonowanie blockchaina Bitcoin zależy od osób, które trudnią się kopaniem Bitcoinów. Kopanie Bitcoin ma jeden cel: znalezienie poprzez skomplikowane obliczenia odpowiedniego wyniku algorytmu, dzięki któremu blockchain rozrasta się co 10 minut o jeden blok z nowymi transakcjami. Bitcoiny najbardziej efektywnie kopie się aktualnie za pomocą wyspecjalizowanych urządzeń, np. firmy Bitmain, Innosilicon, Canaan, GMO, Bitfury czy Ebang.

Co to jest koparka Bitcoin?

Skoro już wiemy na czym generalnie polega kopanie Bitcoin, sprawdźmy termin koparka bitcoin i co to jest koparka Bitcoin. Jest to urządzenie, które służy do wykonywania obliczeń, których rezultatem jest utrzymywanie blockchaina Bitcoin. Ze względu na wbudowany potencjał zarobku za “trafienie” bloku, najprostsze rozumienie koparki Bitcoin to przedsięwzięcie to zamiany energii elektrycznej w cyfrowe aktywa, w tym przypadku Bitcoin. Główną aktywnością kopaczy kryptowalut jest zatem zapewnienie sobie wystarczająco taniej energii elektrycznej, żeby całe przedsięwzięcie było zyskowne.

Koparka Bitcoin to zwykle sprzęt od azjatyckiego producenta, który rywalizuje z innymi o coraz ekonomiczniejsze obliczenia pod kątem zużycia energii.  Najpopularniejszymi urządzeniami do kopania Bitcoinów w 2019 są koparki Bitcoin: Antminer S15, Innosilicon T3, ASICminer Zeon, GMO Miner B3, Ebit E11++, DragonMint T1.

Jak zacząć kopać Bitcoin?

Część użytkowników i inwestorów w kryptowaluty widzi korzyści z pozyskiwania Bitconów z kopania, zastanawia się zatem jak zacząć kopać Bitcoin? Przyjrzyjmy się temu procesowi krok po kroku. Zaczęcie kopania Bitcoinów warto rozpocząć od zastanowienia się, czy inwestor jest w stanie zdobyć energię elektryczną po cenie, która umożliwi zyskowne kopanie Bitcoina. Jeśli nie, to całe przedsięwzięcie jest wystawione na ryzyko, w którym cena BTC może spaść do tak niskiego poziomu, że odzyskanie inwestycji i zyski będą niemożliwe do osiągnięcia w krótkim okresie. Z tego powodu ważna jest cena energii elektrycznej i odpowiednia płynność finansowa.

Jeśli problem taniej energii elektrycznej mamy załatwiony, kolejnym krokiem jest wybór odpowiednich urządzeń, najlepiej od jednego producenta, żeby ułatwić konfigurację i utrzymanie. Do wyboru w 2019 są minery Bitmain, Innosilicon, Canaan, GMO, Bitfury czy Ebang. Następnie należy zorganizować miejsce, gdzie będą dokonywane obliczenia: musi być bezpieczne, suche i spełniać wymagania producenta co do temperatury i wentylacji. Z pewnością przyda się przemysłowa umowa z dostawcą prądu lub korzystny podział na taryfy. Jak widać, pierwsze kroki do utrzymywania firmy kopiącej Bitcoiny są proste, ale szczegóły procesu zaczynania kopania Bitcoinów mogą wymagać sporo wysiłku i negocjacji.

Czy koparka Bitcoin opłaca się w Polsce? Koszty prądu są obciążone sporymi podatkami, a w innych krajach można skorzystać z taniego, ekologicznego prądu.

Jak zrobić koparkę Bitcoin?

Gdy inwestor zdecyduje się na kopanie Bitcoinów, najprościej jest oczywiście kupić gotowy sprzęt w jak najniższej cenie, zwykle od chińskiego producenta. Jednakże, jeśli ktoś ma umiejętności i doświadczenie, może sam zrobić koparkę Bitcoin. Samo zamówienie części z Chin lub zwykłego sprzętu komputerowego, który nadaje się do obliczeń kryptowalut jest możliwe u producentów lub dystrybutorów. Przyjrzyjmy się krok po kroku jak zrobić koparkę Bitcoin?

Jeśli wybierzesz prostszą drogę i chcesz złożyć koparkę Bitcoin z dostępnych w sklepach komponentów, takich jak karty graficzne czy zintegrowane układy, skorzystasz prawdopodobnie z krajowych lub zagranicznych dystrybutorów. Sprzęt powinien mieć odpowiednie chłodzenie, więc będą to prawdopodobnie karty graficzne na specjalnie zaprojektowanych ramach. Prąd powinien dostarczać zasilacz o podwyższonych parametrach, z nadwyżką Wattów po dołączeniu wszystkich urządzeń. Do kontroli działania układu przydadzą się dołączane ad hoc monitory lub zaślepki do kart graficznych, które pozwolą na użycie oprogramowania do zdalnego dostępu.

Gdy inwestor zdecyduje się na samodzielne zmontowanie koparki Bitcoin, czeka go podobna droga. Oprócz przygotowania odpowiednio stabilnego, wentylowanego i zasilanego środowiska, potrzeba jeszcze zdobyć wiedzę z zakresu składania układów ASIC lub FPGA. Po zaprojektowaniu układu należy poświęcić czas na optymalizację i regularne update oprogramowania sterującego koparką. Nie musimy chyba dodawać, że kopanie Bitcoina wymaga monitorowana 24 godziny na dobę? Jeśli jesteś zainteresowany, skonfigurowaliśmy testową konfigurację do kopania kryptowalut, sprawdź instrukcję krok po kroku jak zrobić koparkę kryptowalut na zwykłym komputerze.

Jak kupić Bitcoin?

Pytanie jak kupić Bitcoin zadają sobie lub zadawali wszyscy, którzy zetknęli się z technologią Bitcoin. Odpowiedź należy zacząć od uściślenia, w jakiej formie chcemy zapłacić za Bitcoin? Jeśli chcemy po prostu kupić trochę BTC, żeby zapoznać się z technologią, możemy zrobić to z pomocą znajomych lub rodziny, jeśli w tym gronie znajduje się ktoś bardziej doświadczony. Można też złożyć wizytę w stowarzyszeniu BTC lub na tematycznej konferencji, gdzie specjaliści pomogą postawić pierwsze kroki.

Dla tych, którzy chcą rozwiązać te kwestie samodzielnie, najprostszą opcją wydaje się giełda kryptowalut, taka jak BitBay czy Binance, gdzie można dokonać wpłaty za pomocą przelewu bankowego lub karty kredytowej czy debetowej. Można też skorzystać z bitomatu, który przyjmie gotówkę, a zakupione Bitcoiny prześle na mobilny portfel, np. na smartfonie lub wydrukowanym na papierze QR kodzie. Jak widać, jeśli chodzi o Bitcoin, jak kupić wydaje się już dostępne dla każdego, nawet mniej zaawansowanego użytkownika internetu.

Jak kupić Bitcoin za złotówki?

Dla tych, którzy chcą szybko rozpocząć inwestowanie w Bitcoina, najprostszą drogą wydaje się po prostu kupienie Bitcoina za złotówki. Sprawdzamy, czy jest to w rzeczywistości takie łatwe: jak kupić Bitcoin za złotówki? Po pierwsze, najprostszym sposobem, jak podpowiada intuicja, jest po prostu zapłata złotówkami komuś, kto chce nam bezpośrednio sprzedać Bitcoiny. Taką możliwość możemy znaleźć:

 • wśród znajomych i ich znajomych
 • w serwisach, które łączą ludzi chętnych dokonywać transakcji w Bitcoin, np. LocalBitcoins
 • w bitomatach, czyli bankomatach Bitcoin
 • w hubach kryptowalut i stowarzyszeniach, które są najczęściej w największych miastach

Jeśli nie chcemy szukać konkretnej osoby, można skorzystać z usług giełd kryptowalut, które pozwalają na wpłaty w złotówkach, np. przelewem internetowym lub przekazem. Warto pamiętać, że tym sposobem pozbywamy się sporej dozy prywatności. Tak zakupiony Bitcoin, np. na giełdzie BitBay, może zostać wypłacony na portfel Bitcoin na komputerze, komórce lub papierze czy portfelu sprzętowym.

Jak kupić Bitcoin w Żabce?

Choć wydaje się to dość nieprawdopodobne, jednak w Polsce można kupić Bitcoiny w sklepie ogólnospożywczym Żabka. Potrzeba do tego jedynie konta na giełdach kryptowalut, które współpracują z tym sklepem: np. BitBay. Jak kupić bitcoin w Żabce? Czy rzeczywiście jest to dobra droga, aby łatwo kupić BTC?

Aby kupić Bitcoin w Żabce, należy wydrukować formularz wpłaty z giełdy Bitbay. Z takim formularzem należy udać się do Żabki, tam pokazać kartę identyfikacyjną klienta (można zdobyć taką kartę na miejscu w sklepie) i dokonać wpłaty przy użyciu formularza z giełdy. Jakie są ograniczenia? Jednorazowo można wpłacić maksymalnie parę tysięcy złotych oraz dzielimy się naszą tożsamością zarówno z Żabką, jak i z giełdą kryptowalut. Wielką zaletą jest fakt, że wspierające te wpłaty giełdy kryptowalut działają już długo na rynku, a punktów umożliwiających wpłaty w Polsce jest kilka tysięcy i wciąż ich przybywa.

Jak wypłacić Bitcoin?

Osoba, która została już wcześniej posiadaczem Bitcoinów może poczuć potrzebę spieniężenia swojego stanu posiadania. Podpowiadamy zatem jak wypłacić Bitcoin. Po pierwsze, w zależności od ilości posiadanych Bitcoinów, wypłata powinna zostać przeprowadzona odpowiednim kanałem. Dla niewielkich ilości najlepiej sprawdzi się przeprowadzenie transakcji ze znajomym lub zakup produktów lub usług. Można płacić Bitcoinami za usługi w wielu miejscach na świecie, dokonać zakupu sprzętu elektronicznego, a nawet biletów lotniczych w niektórych serwisach.

Wypłata Bitcoinów w większej ilości będzie wiązała się z większym wysiłkiem. Dobrą drogą jest giełda kryptowalut, musimy jednak wcześniej liczyć się z koniecznością weryfikacji i przesłania dokumentów, np. dowodu osobistego. Zaletą wypłaty przez giełdę kryptowalut jest możliwość otrzymania przelewu na konto bankowe oraz niskie prowizje. Jeśli chcemy uniknąć długotrwałej lub niekomfortowej weryfikacji na giełdzie kryptowalut, można, kosztem większej prowizji, skorzystać z bitomatu. W Polsce bitcoinomaty znajdują się w wielu miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Gliwice, Lublin, Łódź, Poznań, Wrocław i innych.

Gdzie najprościej kupić Bitcoiny za gotówkę, przelew lub inne kryptowaluty? Sprawdzamy najpopularniejsze miejsca zakupu BTC.

Jak inwestować w Bitcoin?

Przyjrzyjmy się jak inwestować w Bitcoin, na wstępie wysokopoziomowo, zagłębiając się coraz mocniej w szczegóły. Inwestowanie w Bitcoin ma wiele wymiarów, które dzielą się na różne strategie. Najprostsza metoda, która sprawdzała się już w przeszłości to po prostu kupić jednostki BTC, np. na giełdzie kryptowalut z najniższą prowizją i czekać na wzrost ich wartości. Warunkiem koniecznym jest inwestowanie w Bitcoina po niskiej cenie. Jeśli jesteśmy już na tym etapie i chcemy pójść krok dalej, do wyboru mamy kolejne strategie, z których jedną z najbardziej obiecujących jest inwestowanie w usługi lub produkty oparte o blockchain Bitcoin. Istnieje ogromny, jeszcze nie zasiedlony rynek sprzedaży hurtowej i detalicznej pomiędzy kontrahentami z różnych krajów lub kontynentów, dla których jedyną czasem opcją, a zarazem bardzo prostą i tanią, jest rozliczenie w BTC. Dla osób tolerujących ryzyko dostępne są ICO, ETO i inne formy kryptowalutowego crowdfundingu.

Dobrym pomysłem dla inwestora, który wierzy w długoterminowy sukces Bitcoina jest inwestowanie w infrastrukturę i usługi wokół samej technologii Bitcoin. Firmy, które zajmują się kopaniem Bitcoina, producenci bezpiecznych portfeli, jednorazowych form płatności, gadżetów związanych z BTC to tylko niektóre, proste pomysły. Sam proces inwestowania w Bitcoina wymaga na inwestorze zadbanie o bezpieczne przechowywanie środków, czy będą to jednostki BTC, udziały w przedsięwzięciach czy prawa majątkowe do technologii czy kodu.

Jak zainwestować w Bitcoin?

Gdy inwestorowi udało się przetransformować ideę w decyzję, poszukuje konkretnej odpowiedzi jak zainwestować w Bitcoin? Sprawdźmy możliwości jak stać się inwestorem w Bitcoin:

 • dokonaj zakupu BTC na giełdzie kryptowalut, miejscu wymiany BTC, bitomacie lub osobiście, po czym długoterminowo zabezpiecz swoje kryptowalutowe portfolio
 • weź udział w ICO, ETO lub innej formie fundowania projektów związanych z technologią blockchain
 • kup lub obejmij udziały w spółce lub firmie z branży blockchain
 • dostarcz usługę lub produkt, dzięki czemu osiągniesz zyski z działalności operacyjnej i wzrostu wartości przedsiębiorstwa korzystającego z technologii Bitcoin i inwestującego w Bitcoin
 • dołącz do teamu rozwijającego Bitcoin i zostań kontrybutorem, dzięki czemu zyskasz umiejętności potrzebne do stania się ekspertem od Bitcoina i technologii blockchain
 • zainwestuj na rynku kontraktów terminowych na Bitcoin z dźwignią, żeby efektywniej wykorzystać zmiany cen BTC

Jak szybko zdobyć Bitcoin?

Paradoksalnie, jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez początkujących w temacie Bitcoina i kryptowalut. Jak szybko zdobyć Bitcoiny przewija się na forach internetowych, na facebooku i w komentarzach. Dla tych, którzy nie lubią czekać, przygotowaliśmy obszerną listę, w której wskazujemy aż 100 sposobów na zdobycie Bitcoin. Najprostsze sposoby, które są dostępne dla każdego internauty, rozpoczynają się od następujących sposobów szybkiego zdobycia Bitcoin:

Powyższa lista z pewnością nie wyczerpuje sposobów na szybkie zdobycie BTC, ale jest dobra dla każdego, aby wystartować zdobywanie Bitcoinów już teraz!

Jak wymienić Bitcoin na złotówki?

Dla Polaków jest szczególnie ważne, żeby wymieniając Bitcoin na złotówki nie płacić prowizji za przewalutowanie na dolary, euro, funty lub juany. Niestety, większość giełd kryptowalut, z paroma chlubnymi wyjątkami, nie wspiera pary kryptowalutowej z polską złotówką. Pojawia się w tej sytuacji kwestia: Jak wymienić bitcoin na złotówki? Z pomocą przyszły popularne już i dostępne usługi zamiany Bitcoin.

 • wypłać posiadane Bitcoiny w Bitomacie na terenie Polski we wszystkich większych miastach. Bitomaty wypłacą kwotę pomniejszoną o prowizję i spread (o czym należy pamiętać), ale będą to złotówki.
 • giełdy kryptowalut takie jak Bitbay pozwalają na sprzedaż kryptowalut za złotówki (wybierz parę walutową BTC/PLN) i wypłatę środków z Bitcoin na konto w złotówkach, założone w polskim banku.
 • lokalna usługa w stowarzyszeniach Bitcoin lub firmach zajmujących się obrotem kryptowalutami z chęcią przyjmą Bitcoin i wypłacą jego równowartość w złotówkach (pomniejszony o drobną prowizję).
 • lokalni entuzjaści technologii i fani blockchain ogłaszają często możliwość wymiany kryptowalut za lokalną walutę, takie ogłoszenia można znaleźć na localbitcoins lub na facebooku.

Powyższa lista z pewnością nie wyczerpuje wszystkich sposobów na to, jak zamienić Bitcoin na złotówki. Jest to jednak dobry punkt startowy, żeby odzyskać część kapitału z kryptowalut.

Jak kupić Bitcoin za SMS?

Możliwość zakupu kryptowaluty Bitcoin za SMS jest wciąż chętnie wyszukiwanym pytaniem wśród początkujących użytkowników Bitcoina. Bierze się to stąd, że często wśród młodszych użytkowników kryptowalut występuje zjawisko kumulowania salda na rachunkach telefonów i smartfonów prepaid. Takie saldo nie może zostać wypłacone i musi zostać przeznaczone na usługi telekomunikacyjne. Co da się zatem z tym zrobić: jak kupić Bitcoin za sms?

Otóż, ta możliwość nie jest już szeroko dostępna dla większości ludzi. Powodem jej braku są ogromne prowizje, które sięgają nawet kilkudziesięciu procent kwoty płaconej SMS-em za Bitcoina. Nie ma drugiego sposobu kupienia BTC, który byłby obarczony taką dużą prowizją. Tym, którzy mają takie duże saldo i nie wiedzą, co z nim zrobić, polecamy umówienie się z rodziną i znajomymi i wydanie go na inne, potrzebne dla innych usługi (Audiobooki, abonamenty muzyczne), a otrzymane w zamian od nich pieniądze mogą przeznaczyć na kryptowaluty. Jest to realny sposób zakup BTC za SMS przy jednoczesnym uniknięciu wielkich prowizji.

Czy da się szybko zarobić Bitcoin i wzbogacić na kryptowalutach? Mamy kilka sposobów

Jak zarabiać Bitcoin?

Ktoś, kto uwierzył w rewolucję cyfrową za sprawą kryptowalut i tokenów opartych o blockchain mogą wpaść na pomysł, żeby po prostu zarabiać Bitcoiny. Jak zabrać się zatem za to, żeby co miesiąc konto pracownika powiększało się o Bitcoiny: jak zarabiać? Wbrew pozorom, technologia jest już w tej fazie adaptacji, że nie jest to całkiem niedostępne.

Najłatwiej zacząć od sprzedawania usług lub umiejętności, które łatwo rozliczyć w internecie: korepetycje, programowanie, nauka języków obcych czy prace copywriterskie lub graficzne, to tylko początek listy. Jeśli ktoś prowadzi sprzedaż online z dowolnej branży, może dołożyć rozliczenie za pomocą Bitcoinów (jest do tego proste i darmowe oprogramowanie dla większości cms-ów) i liczyć wpływy na konto. W 2019, gdy prawie wszyscy słyszeli już o Bitcoinie, jest możliwość przedstawienia propozycji pracodawcy, żeby przed wypłatą pensji przekonwertował ją na BTC? Są to tylko podstawowe sposoby na to, jak zarabiać Bitcoin. Więcej sposobów znajdziesz na stronie z innymi sposobami na zdobywanie Bitcoin.

Jak zdobyć Bitcoin za darmo?

Zdobywanie Bitcoinów za darmo to jedna z wczesnych strategii, która miała przyspieszyć adaptację. Tradycja ta jest wciąż kontynuowana przez strony, które wyświetlają reklamy lub zajmują się kopaniem Bitcoina. Sprawdziliśmy, które serwisy oferujące darmowe bitcoiny są warte uwagi. Sprawdzamy zatem, jak zdobyć Bitcoin za darmo, naszymi typami są dwa największe serwisy:

 • serwis freebitcoin działa od wielu lat, choć po szczytach cenowych BTC nie pozwala na zdobycie wielu satoshi, wciąż wypłaca regularnie tym, którzy poświęcili temu serwisowi kilka tygodni wizyt
 • serwis moonbitcoin również pozwala na zdobycie darmowych Bitcoinów. Warto wcześniej założyć portfel do zbierania darmowych kryptowalut z serii “moon”.

Szukając Bitcoinów za darmo warto pamiętać, że jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych dziedzin i nie warto wierzyć w ogromną większość zapewnień, szczególnie nowych stron i serwisów oferujących zdobycie Bitcoinów za darmo.

Jak założyć konto Bitcoin?

Dosyć popularne pytanie pada od osób, które myślą o rynku kryptowalut jako analogii do bankowości lub serwisów internetowych. Często jednak, nie znając popularnego nazewnictwa z branży Bitcoin, trudno jest się na początku rozeznać. Myślimy zatem, że ekwiwalentem tego, jak założyć konto Bitcoin byłoby po prostu skonfigurowanie miejsca do przechowywania Bitcoinów. Najprościej jest po prostu zdobyć adres Bitcoin (sprawdź instrukcję, jak szybko zdobyć adres Bitcoin), choć do startu z kryptowalutami nie potrzeba własnej konfiguracji. Na start można skorzystać z adresu utrzymywanego przez giełdę kryptowalut lub inny serwis, który zajmuje się sprzedażą lub transferem kryptowalut. Stamtąd Bitcoin może trafić na bezpieczny, sprzętowy portfel, papierowy portfel lub adres skonfigurowany na bezpiecznym, odłączonym od internetu komputerze.

Co można kupić za Bitcoin?

Dzięki szybkiej adaptacji coraz więcej sprzedawców i usługodawców umożliwia zapłatę w Bitcoinach. Liczba firm, które akceptują BTC co dzień się rozszerza, szczególnie, że znajduje się coraz więcej sposobów, żeby zmniejszyć wahania wartości portfolio kryptowalut. Sprawdźmy zatem co można kupić za Bitcoin?

 • produkty elektroniczne (komputery, laptopy, sprzęt elektroniczny), np. na overstock czy newegg
 • karty podarunkowe, np. poprzez serwis gyft
 • bilety lotnicze i noclegi, np. na expedia lub cheapair
 • produkty i usługi firmy microsoft
 • lokalne sklepy i usługi, których listy prowadzi m.in. spendbitcoins czy coinmap
 • serwisy VPN, wordpress, reddit i wiele innych

Dlaczego Bitcoin spada?

Pytanie o spadający kurs Bitcoina stało się najczęściej zadawanym pytaniem tuż po przełamaniu wsparć na wykresie po szczytach cenowych z przełomu lat 2017 / 2018. Jak to się stało, ze taka nowoczesna technologia, która miała zmienić wiele branż i zrewolucjonizować światowe finanse, doświadczyła spadku ceny o kilkadziesiąt procent? Próbujemy odpowiedzieć na pytanie dlaczego Bitcoin spada?

Jedna ze śmielszych hipotez stwierdza, że Bitcoin spada dlatego, że po prostu za mocno wzrósł. Kurs BTC był zbyt wysoki, biorąc pod uwagę popyt na Bitcoina oraz podaż wykopywanych jednostek BTC, sprzedawanych na bieżąco, żeby pokrywać rosnące koszty utrzymania infrastruktury. Część przedsiębiorców i inwestorów zaczynało sprzedawać swoje BTC tylko z tego powodu, że wysoka cena BTC pozwoliła na znaczącą poprawę jakości ich życia dzięki wyjściu z inwestycji. Na początku “bańki” wzrostom sprzyjała mała liczba giełd kryptowalut, które nie nadążały z dostarczaniem bitcoinów chętnym inwestorom, a pod koniec giełdy zostały zalane płynnością przez inwestorów, chcących panicznie wyjść z rynku. Co dzieje się na początku 2019? Prawdopodobnie czeka nas kolejny cykl wzrostów i spadków.

Sprawdzamy, dlaczego cena Bitcoina spadła i kurs załamał się po szczytach z 2017 roku, nie odzyskując wigoru przez kolejny rok.

Jak rozliczyć Bitcoin?

Kwestie podatkowe dokoła kryptowalut powinny być konsultowane ze specjalistami od podatków, znającymi się na przepisach w jurysdykcjach właściciela BTC. W większości popularnych miejsc zyski ze sprzedaży Bitcoinów należy rozliczyć analogicznie do zysków kapitałowych. W sytuacji, gdy ze sprzedaży Bitcoina należącego do polskiego rezydenta powstał zysk, należy obliczyć i zapłacić za niego podatek w wysokości 19%. Jak widać, odpowiedź na pytanie jak rozliczyć bitcoin nie jest trudna i formalność polega po prostu na dołączeniu deklaracji zysków do zeznania podatkowego. Przeszkodą może być nietypowa sytuacja, jak na przykład konieczność rozliczenia zysku na firmę lub skomplikowane ścieżki transakcji na Bitcoinie i innych kryptowalutach. Warto tutaj nadmienić, że transakcje pomiędzy kryptowalutami, np. trading lub spekulacja, nie są opodatkowane per transakcja, a liczy się ostateczny zysk w momencie sprzedaży Bitcoina za złotówki lub walutę.

Jak wypłacić pieniądze z Bitcoin?

Pytanie, jak wrócić do walut narodowych pojawi się prędzej czy później w głowie każdego inwestora. Zarówno w przypadku, gdy inwestycja przyniosła zyski, jak i w momencie, gdy nagła sytuacja lub szansa zmusza inwestora do spieniężenia swojego stanu posiadania, ważne jest kilka kwestii. Sprawdzamy zatem, jakie warunki musi spełnić inwestor, aby wypłacić pieniądze z Bitcoina.

Po pierwsze, musi mieć kontrolę nad adresem, na którym znajduje się Bitcoin. W przypadku długoterminowej inwestycji proces odkrywania klucza prywatnego może być skomplikowany, łącznie z próbą odzyskiwani backup-ów. W przypadku giełd kryptowalut konieczna jest kontrola adresu e-mail oraz urządzenia do dwustopniowej autoryzacji.

Po drugie, sprzedaż Bitcoin do waluty może zostać dokonana w niewielu miejscach. Czy wybór padnie na brokera, giełdę kryptowalut z promocją na prowizje, bitomat czy prywatną osobę, warto pamiętać o podstawowych środkach bezpieczeństwa i zdrowym rozsądku.

Po trzecie, trzeba pamiętać o rozliczeniu podatkowym, jeśli ze sprzedaży udało się osiągnąć zysk. W Polsce podatek od zysku jest analogiczny do zysków kapitałowych, czyli wynosi 19%.

Jak wypłacić Bitcoin na Paypal?

Paypal to amerykański portfel elektroniczny, dzięki któremu można błyskawicznie przesłać pieniądze w różnych walutach do innych użytkowników tego serwisu. Ze względu na jego popularność, sporo użytkowników chciałoby wykorzystać go jako miejsce do przechowywania pieniędzy ze sprzedaży Bitcoina. Zastanówmy się zatem jak wypłacić Bitcoin na Paypal?

Główną przeszkodą dla chętnych do sprzedaży Bitcoinów i przyjmowania płatności na Paypal jest możliwość podważania zasadności transakcji aż do 180 dni po jej dokonaniu. PayPal z definicji zakłada, że to odbiorca towaru i jego zastrzeżenia są na pierwszym miejscu, co czyni transakcje kryptowalutowe działaniem bardzo wysokiego ryzyka. Stąd sprzedaż Bitcoinów za środki na Paypal jest sensowna tylko wtedy, gdy mamy dużo zaufania do drugiej strony, a co wiąże się często z utratą części anonimowości. Warto jednak poszukać, szczególnie na localbitcoins czy na forach Bitcoin.

Jak spieniężyć Bitcoin?

To konkretne pytanie o spieniężenie BTC dotyczy najczęściej transformacji posiadanych Bitcoinów do gotówki. Sprawdzamy zatem, jakie są możliwości dla inwestora długoterminowego, który chce otrzymać gotówkę (złotówki, dolary, funty) za swoje Bitcoiny. Jak spieniężyć Bitcoin?

 • najprościej udać się do najbliższego bitomatu (znajdują się we wszystkich większych miastach), jednak trzeba liczyć się z kilkuprocentową prowizją, a przy większych kwotach trzeba pewnie wykonać kilka podejść. Warto też dysponować mobilnym portfelem w smartfonie, aby ułatwić sobie dokonywanie transakcji.
 • można spieniężyć Bitcoiny u agenta, brokera lub w lokalnym stowarzyszeniu u sprzedawców o wysokiej reputacji (warto sprawdzić opinie w internecie). Taka usługa jest dostępna w największych miastach, w Warszawie jest nawet kilka takich punktów.
 • prywatnego kontrahenta łatwo można znaleść w serwisie localbitcoins, gdzie warto kierować się opiniami, wystawionymi przez wcześniejszych klientów.

Gotówka jest też częstym medium transferu w przypadku dokonywania transakcji ze znajomymi lub rodziną. Warto pamiętać o tej opcji, ponieważ można uniknąć dzięki temu sporych prowizji u pośredników.

O co chodzi z Bitcoin?

Pytanie o co chodzi z Bitcoin jest niezbyt konkretne, ale wystarczająco popularne, żeby się nad nim pochylić. Osoby, które nie są zaznajomione z technologią mogą poczuć się przez moment zagubione, ponieważ Bitcoiny nie przyjmują, mimo wielu prób, fizycznych cech i właściwości. Portfele i klucze prywatne służą jedynie dostępowi do środków, które są utrzymywane w istnieniu przez infrastrukturę do kopania bloków i potwierdzania transakcji. W takim razie, odpowiedź na pytanie o Bitcoin: o co chodzi, jest tak naprawdę zapytaniem o wytłumaczenie w co się tak naprawdę inwestuje, jeśli nie ma fizycznej reprezentacji aktywów.

Z Bitcoin chodzi więc o uczestnictwo w cyfrowej rewolucji, gdzie jednostki BTC są poniekąd udziałami w medium umożliwiającym błyskawiczny, tani, transgraniczny transfer wartości. Udziały te zmieniają wartość w zależności od popytu, podaży, stanu sieci i wielu innych czynników. Zmienność wartości BTC nie jest jednak naszym głównym fokusem, ponieważ świadomość transformacji, jaka czeka świat dzięki technologii blockchain pozwala na wiarę, że w długim terminie posiadanie Bitcoinów i innych kryptowalut będzie dobrą decyzją.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.