Najlepszy portfel kryptowalut – test i opinie o Ledger Nano S

Portfel Ledger Nano S jest popularnym urządzeniem do przechowywania kryptowalut. Zaprojektowany pod kątem bezpieczeństwa, podłączany kabelkiem do komputera pendrive z ekranem pozwala na przechowywanie Bitcoina i innych krypto, dokonywanie transakcji, sprawdzanie stanu konta i wiele więcej. Jaka jest rzeczowa opinia o kupowaniu i korzystaniu z portfela Ledger Nano S?

Gdzie kupić portfel kryptowalut Ledger Nano S?

Portfele Ledger są dostępne na stronie producenta z opcją przedpłaty i wysyłki do domu wliczonej w cenę. W zależności od nastrojów na rynku portfel Ledger Nano S można również znaleźć w internecie w serwisach aukcyjnych, w internetowych sklepach lub prywatnych ogłoszeniach na portalach ogłoszeniowych. W powyższych miejscach można zapłacić przelewem, odebrać za pobraniem lub odebrać osobiście, jeśli osoba lub sklep znajdują się w Twojej okolicy.

Rozpakuj pudełko przysłanego ze sklepu Ledger Nano S. Kupionego od polskiego sprzedawcy, z ceneo lub z allegro. Powinno zawierać tylko oryginalne akcesoria. Sprawdź wcześniej, czy masz najlepszą cenę Ledger Nano S.

Jaka jest cena Ledger Nano S?

Portfel kosztuje 59 euro u producenta (przesyłka jest bezpłatna, w UE należy doliczyć podatek). Na polskich portalach aukcyjnych do ceny Ledgera Nano S należy dodać do ceny producenta co najmniej 50 złotych, na które składa się podatek, koszty wysyłki i marżę wystawiającego.

Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o polski sklep z Ledger Nano S, gdzie marża sprzedającego może być nawet wyższa niż na Allegro, ze względu na wyższe koszty. Z pewnością warto sprawdzić ceny Ledger Nano S na ceneo lub innej porównywarce.

Czy warto kupić Ledger Nano S na Allegro?

Co prawda można dostać na allegro Ledger Nano S, jednak istnieje niezerowe ryzyko, że zakup portfela będzie mniej bezpieczny. Koszt portfela będzie większy porównywalny z ceną producenta, która od kilku miesięcy zawiera darmową wysyłkę z Francji. Sporo osób jednak wybiera zakup portfela Ledger Nano S na allegro, prawdopodobnie licząc na szybszą wysyłkę i wsparcie sprzedawcy w języku polskim.

Bezpieczeństwo portfeli kryptowalut zaczyna się… w przesyłce

Plastikowe opakowanie, które szczelnie zamyka fabrycznie nowy portfel Ledger Nano S, nie jest żadnym gwarantem bezpieczeństwa, trzeba to sobie szczerze powiedzieć. Twórcy szczycą się, że nie potrzeba mechanicznych zabezpieczeń, ponieważ użytkownik rozpoczynając korzystanie z portfela, generuje świeże ustawienie, które trzymane w tajemnicy zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Nie uchroniło to paru użytkowników od niemiłej niespodzianki. Nieuczciwi sprzedawcy spreparowali fałszywą kartę do zapisywania seeda w postaci zdrapki, generując go wcześniej i zapisując. Nowy, fabryczny portfel musi zostać wygenerowany u użytkownika, warto o tym pamiętać.

Portfel kryptowalut Ledger Nano S cieszy się dobrymi opiniami. Czy został kupiony na allegro, na ceneo lub w sklepie, Ledger Nano S zabezpiecza kryptowaluty i pozwala spokojnie inwestować.

Rozpakowanie i wygląd portfela

Portfel jest bezpiecznie zapakowany razem z instrukcją i akcesoriami. W opakowanym przylegającą folią pudełku znajduje się urządzenie, przewód usb, instrukcje, karta do zapisania klucza i dodatki.

Pomimo małego pudełka wydaje się, że producent zmieścił tam całkiem sporo. Niezbędne akcesoria, takie jak przewód USB czy samo urządzenie zajmują trochę miejsca, a udało się tam wsadzić kilka kartek, smycz z zawieszką.

Ledger Nano S za dobrą cenę, kupiony na allegro, na ceneo lub od producenta zawiera ten sam zestaw akcesoriów. Akcesoria portfela sprzętowego Ledger Nano S to jedna z zalet.

Jak łatwo zacząć korzystanie z portfela Ledger Nano S?

Przed rozpoczęciem korzystania z portfela należy sprawdzić, czy jest dostępna aktualizacja oprogramowania. Jeśli tak, producent rekomenduje zrobienie tego bezzwłocznie.

Najpierw należy wygenerować seed, czyli zestaw 12 lub 24 słów. Stanowi on kopię zapasową portfela i zabezpieczenie przed utratą środków. Podczas pierwszego podłączenia trzeba ustalić 4-8 cyfrowy PIN dostępowy do Ledgera Nano S. Następnie należy zainstalować aplikację zarządzającą portfelem, pobierając ją z repozytorium Google Chrome, po czym można przejść do instalacji poszczególnych portfeli: BTC, ETH, NEO, Ripple i innych.

Po włączeniu portfela Ledger Nano S należy zapisać seed i zainstalować aplikacje Bitcoin, Ethereum i inne. Nie zapomnij zabezpieczyć backupu i skonfigurować kryptowalut.

Korzystanie na co dzień z Ledgera Nano S

Jeśli chcemy dokonać transakcji, wystarczy podłączyć Ledger Nano S do komputera za pomocą kabla USB i po wpisaniu PIN-u, włączyć aplikację odpowiedniej kryptowaluty. Interface transakcyjny jest prosty i intuicyjny.

Opinie o Ledger Nano S są dobre również ze względu na zaprojektowane aplikacje, które są proste i intuicyjne. Na ekranie widać aktualne ceny Bitcoin, możliwość przesłania i stan konta.

Jakie kryptowaluty są dostępne w portfelu Ledger Nano S?

Wspierane są następujące kryptowaluty:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Bitcoin Gold (BTG)
 • Ethereum Classic (ETC)
 • Litecoin (LTC)
 • Dogecoin (DOGE)
 • Zcash (ZEC)
 • XRP Ripple
 • Dash
 • Stratis (STRAT)
 • Komodo (KMD)
 • Ark (ARK)
 • Ubiq (UBQ)
 • Neo
 • Stealthcoin (XST)
 • Stellar (XLM)
 • Digibyte (DGB)
 • Qtum (QTUM)
 • oraz tokeny ERC-20 (kilkaset najważniejszych aktualnie projektów!)

Z biegiem czasu są dodawane nowe kryptowaluty. Aktualną listę warto sprawdzić na stronie producenta.

Jakie kryptowaluty Ledger Nano S wspiera? Oprócz najpopularniejszych Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Monero, Dogecoin mamy też do dyspozycji Neo, Pivx, Digibyte i wiele innych. Niestety nie ma wsparcia Lisk i IOTA, na co niecierpliwie czekamy.

Przechowywanie portfeli kryptowalut

Na co dzień portfel powinien leżeć w bezpiecznym miejscu, a seed, zapisany na kartce jest przechowywany z zachowaniem najwyższych standardów. Można kupić specjalne, wodoodporne pokrowce do Ledgera, służące do zabezpieczenia portfela np. w podróży. Dzięki temu, że możemy odzyskać portfel z seeda, nie jest końcem świata zgubienie urządzenia lub długotrwały brak dostępu.

Plusy i minusy portfela Ledger Nano S

Opinie o portfelu kryptowalut są bardzo dobre. Przypomina pendrive i łatwo się go obsługuje. Tył portfela sprzętowego bitcoin Ledger Nano S - Vires in numeris.

Plusy portfela Ledger Nano S

Wygląda jak pendrive, dzięki czemu mniej rzuca się w oczy.

Dopracowane bezpieczeństwo i świetna obsługa klienta u producenta.

Proste i intuicyjne portfele i zarządzanie aplikacjami.

Odporny na reset i zapomniane hasło.

Dopracowany design, wzorowany na Apple.

Minusy portfela Ledger Nano S

Nieatrakcyjny wygląd wg części użytkowników, którym zależy na atrakcyjnym wyglądzie.

Drogi w porównaniu do papierowego rozwiązania.

Nie mieszczą się na nim jednocześnie wszystkie dostępne aplikacje, tylko kilka (wg różnych relacji od 5 do 8). Odinstalowując aplikację, nie traci się jednak środków z portfela, więc można na jednym portfelu trzymać wszystkie możliwe kryptowaluty.

Opinie o Ledger Nano S

Społeczność podzieliła się na (dwa) obozy, jeden wspierający Trezora, drugi Ledgera. Ostatnio konkurencja powiększyła się o paru pomniejszych producentów, ale ten fundamentalny spór jest ciągle żywy. Strony potrafią się jednak zjednoczyć pod szyldem propagowania idei kryptowalut. Ogromna większość użytkowników chwali sobie korzystanie z Ledgera, ponieważ jest niewiele rzeczy, które może popsuć doświadczenie przechowywania i korzystania z tego portfela.

Wsparcie producenta portfela Ledger przekracza oczekiwania klientów i jest nieporównywalne do sklepów, ceneo czy allegro. Ledger Nano S z przodu, kartka do haseł i seed, sposób na backup.

Jak szybko kupić portfel kryptowalut Ledger Nano S?

Najbezpieczniej kupić portfel Ledger Nano S na stronie producenta, Ledger Wallet. Portfel kosztuje 59 euro plus podatki, warto jednak sprawdzić aktualne promocje, w tym darmową wysyłkę do Polski. Portfel jest również czasem dostępny na polskich portalach aukcyjnych lub u resellerów, w tym przypadku warto mieć się na baczności i uważać na potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa. Cena Ledger Nano S może wydawać się wysoka, jednakże patrząc na wzrastające ceny kryptowalut, będzie to na pewno dobra inwestycja: w technologię, bezpieczeństwo i spokojny sen.

Kupuj Ledger Nano S w promocji

Często z różnych okazji możemy kupić LNS taniej. Jakie to okazje? Black Friday, Cyber Monday, powrót do szkoły, rocznice, ciekawe wydarzenia z dziedziny blockchain i wiele innych…. Działaj szybko, jeśli chcesz kupić portfel Ledger Nano S po najniższej możliwej cenie, 50% taniej.

Najnowsze artykuły

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sprawdź nas na facebooku!