cenazysk.pl

kryptowaluty, inwestowanie, zarabianie

Podstawy Bitcoin w dokumencie napisanym przez bank centralny USA? Tak, wprowadzenie do kryptowalut, co to jest bitcoin, ryzyka i plusy.
Podstawy Bitcoin w dokumencie napisanym przez bank centralny USA? Tak, wprowadzenie do kryptowalut, co to jest bitcoin, ryzyka i plusy.

Najlepsze wprowadzenie do Bitcoina i kryptowalut zostało napisane przez… Bank Centralny USA!

| 0 comments

Ze względu na to, że Bitcoin i kryptowaluty są rozwijającą się technologią, wciąż większość ludzi na świecie nie wie, czym są kryptowaluty i na czym polegają zalety Bitcoin. Jesteśmy już po dwóch bańkach rynkowych z udziałem kryptowalut, a pomimo tego posiadanie kryptowalut deklaruje mniej, niż 4% mieszkańców USA. To wciąż za mało, żeby osiągnąć masę krytyczną. Lukę wiedzy starają się wypełnić poradniki i portale z newsami. Najlepiej jednak zadanie to wypełnił… FED, Bank Rezerwy Federalnej USA, publikując znakomity dokument przybliżający zasady działania, zalety, wady i zastosowanie kryptowalut opartych o blockchain.

Szukasz wprowadzenia do bitcoina i kryptowalut? Najlepsze podstawy bitcoin opublikował bank centralny usa, wytłumaczenie jak działają kryptowaluty w dokumencie napisanym prostym językiem.

Dokument można znaleźć tutaj i jest to, przyznaję, najlepsze wprowadzenie do kryptowalut, jakie możne znaleźć ktoś władający angielskim w stopniu podstawowym. Nie ma potrzeby znać się na informatyce, kryptografii, ekonomii i matematyce. Napisany prostym językiem, podzielony na jasno zdefiniowane sekcje.

  1. krótka historia Bitcoina, wraz z opisem wdrożenia
  2. wytłumaczenie co to jest gotówka i pieniądze cyfrowe oraz jak działają, z odpowiednim kontekstem historycznym
  3. matematyczne podstawy Bitcoin
  4. wydobywanie Bitcoinów i mechanizm decydowania o przyszłości kryptowaluty
  5. polityka monetarna w świecie kryptowalut
  6. jak dokonują się transakcje Bitcoin i jak są zabezpieczone w obliczu braku centralnego zarządzania
  7. potencjalne zastosowanie kryptowalut w przyszłości
  8. ryzyko Bitcoina i kryptowalut

Zapoznając się z tym dokumentem przyswajamy podstawy kryptowalut, przedstawione prostym językiem i opisane grafikami. Co jeszcze bardziej cieszy, konkluzja bankierów jest następująca: kryptowaluty są oczekiwanym i ciepło przyjmowanym uzupełnieniem światowego systemu monetarnego. Jest tak fajnie i miło, że chyba można zacząć być podejrzliwym…

###

Która giełda kryptowalut ma najniższe prowizje? Sprawdź Binance

Logo binance

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.