Największy przegląd kryptowalut z potencjałem inwestycyjnym

Są takie momenty w cyklu, że inwestorzy powoli zapominają o złotych czasach wysokich cen kryptowalut. Kursy niektórych projektów odbijały się od wsparć i wzrastały, inne czekały na lepsze czasy. Hossa na rynku zmienia jednak wszystko i ludzie znów zaczynają kupować tokeny. I to nie tylko kryptowaluty z potencjałem, tylko po prostu wszystko.

Niezależnie od sytuacji, rynek wciąż jest pełen dobrych okazji inwestycyjnych. Jak sprawdzić, który projekt oferuje duży potencjał i akceptowalne ryzyko? Podejmujemy wyzwanie i oceniamy kilkadziesiąt wybranych kryptowalut z największym potencjałem!

W jakie kryptowaluty z potencjałem inwestować?

Zanim zainwestujesz, ułatw sobie gromadzenie zysków z kryptowalut. Załóż konto na Binance i otrzymuj zwrot prowizji z transakcji kupna i sprzedaży!

Jeśli zapyta się przeciętnego inwestora w kryptowaluty o inwestycyjne typy, najczęściej otrzyma się rekomendacje zakupu największych projektów. Wszyscy znają Bitcoina, Ethereum czy Ripple, polecają również stablecoins, takie jak Tether, głównie ze wskazaniem na cięższe czasy. Co robić, jeśli ma się większy apetyt na ryzyko i większe zyski?

Odpowiedź na pytanie w jakie kryptowaluty inwestować nie jest łatwa, chociażby ze względu na to, że ich liczba jest już liczona w tysiącach. W odnalezieniu się na rynku cyfrowych aktywów pomaga z pewnością jasna i łatwa do zastosowania strategia. To na jej podstawie podejmuje się konkretne decyzje.

Potencjał projektu można powierzchownie sprawdzić. Warto poznać zespół, ilość zebranego kapitału i szanse na przejęcie rynku lub grupy docelowej klientów. Istotnym czynnikiem jest społeczność, która gromadzi się wokół projektu. Oddani i wspierający inwestorzy mogą przyczynić się do ostatecznego sukcesu projektu.

Kryptowaluty z potencjałem można znaleźć na wielu giełdach. Niewiele z nich prowadzi ich restrykcyjną selekcję pod kątem technologii i potencjalnych zwrotów z inwestycji. Są jednak giełdy, gdzie token musi spełnić wiele warunków, żeby zostać zakwalifikowany do tradingu.

Kryptowaluty warte głębszego spojrzenia

Niektóre projekty sięgają głębiej niż rozwiązanie palącego problemu na styku informatyki i finansów. Adresują głębokie potrzeby rynku, systemu rozliczeniowego lub wprowadzają rewolucyjne rozwiązanie oparte o blockchain.

Zapraszamy do zagłębienia się w listę kryptowalut z potencjałem. Jak zawsze jednak przestrzegamy, to nie jest porada inwestycyjna. Przybliżamy projekty od strony technologii i wskazujemy na ich najważniejsze naszym zdaniem aspekty. Do Your Own Research.

Bitcoin, największa kryptowaluta

Bitcoin to najbardziej znana kryptowaluta, czyli zdecentralizowany projekt informatyczny oparty o technologię blockchain. Ma wg wielu inwestorów największy potencjał spośród wszystkich tokenów. Jej siła to rozpoznawalność i prawdziwa decentralizacja, poparta działaniem w praktyce. Zamiast używać skomplikowanych terminów IT, możemy powiedzieć, że Bitcoin to internetowe pieniądze oparte o kryptografię.

Bitcoin jest pierwszą kryptowalutą, do której idą pieniądze inwestorów chcących zainwestować w blockchain. Czy słusznie? Warto podjąć większe ryzyko?

Jeśli chcesz uzyskać jedynie małą ekspozycję na kryptowaluty, wystarczy Ci zakup Bitcoina. Najwygodniej będzie użyć któregoś z dostępnych w dużych miastach bitomatu.

Dowiedz się więcej o BTC z naszych artykułów:

Jeśli jednak zamierzasz zaryzykować swój czas i uwagę, przy okazji ucząc się nowej technologii, sprawdź również poniższe kryptowaluty z potencjałem.

Ethereum, kryptowaluta z największym potencjałem

Ethereum ma zrealizować marzenie o zdecentralizowanych, programowanych pieniądzach. Ma być podstawą świata, gdzie kod jest nowym prawem, które nie podlega już zawodnej lub przekupnej interpretacji człowieka.

Głównym zastosowaniem Ethereum są smart kontrakty, dzięki którym programiści (i nie tylko!) mogą łatwo stworzyć zdecentralizowane aplikacje. Mają one szeroki wachlarz zastosowań: od przechowywania i przesyłania wartości, przez potwierdzanie tożsamości, obniżanie kosztów umów i kontraktów aż do potencjału technologii usprawniającej świat wielkich pieniędzy.

Ethereum ma wielki potencjał do rozwoju, ponieważ stoi za nim rzesza developerów, którzy rozwijają oprogramowanie i smart kontrakty w przyszłościowych dziedzinach.

Ethereum cieszy się największym gronem developerów i informatyków wspierających ekosystem. Prace nad uczynieniem ETH bardziej ekologicznym i szybszym posuwają się do przodu według założeń wieloletniej roadmapy. Ulokowanie pieniędzy w Ethereum wymaga wiary w to, że projekt spełni pokładane w nim nadzieje.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, warto zacząć od naszego wstępu o Ethereum dla początkujących i nietechnicznych.

Tokeny giełd kryptowalut

Giełdy kryptowalut to krwioobieg ekosystemu blockchain. Miejsca, gdzie dokonuje się najwięcej wymian i transakcji. Często to tam właśnie dokonuje się prezentacji i dystrybucji nowych tokenów z potencjałem.

Binance Coin

Token giełdy Binance był jednym z najlepszych zakładów na pozytywną przyszłość branży kryptowalut. W czasie, gdy giełdy były jeszcze niedoceniane, tokeny można było dostać taniej, a jedyną zachętą była możliwość zapłaty w BNB prowizji za dokonywanie transakcji na Binance.

Dziś giełda jest największym tego typu miejscem na świecie i przykładem błyskawicznej ekspansji i rozwoju technologicznego. Liczba założonych kont to setki milionów. Użytkownicy mają dostęp do setek wyselekcjonowanych tokenów i handlu nimi, ryzykownego tradingu z dźwignią, produktów oszczędnościowych.

Samo posiadanie tokenów BNB umożliwia również uczestnictwo w emisjach nowych projektów. Tak oznacza to, że jeśli posiadasz BNB zdeponowane na giełdzie Binance, otrzymasz w ramach Launchpool tokeny w nowych emisjach całkowicie za darmo!

Token LEO giełdy Bitfinex

Pełna nazwa tokenu to UNUS SED LEO i ma on odzwierciedlać potencjał giełdy Bitfinex. Wykres ceny LEO zdaje się potwierdzać tezę o długoterminowym rozwoju giełdy. Najczęściej kontroluje się postępy za pomocą monitorowania liczby aktywnych użytkowników, realnego obrotu, nowych projektów i wpływu giełdy na rozwój ekosystemu.

Długoterminowy wykres ceny tokenów Unus Sed LEO giełdy Bitfinex

Czy zakup tokenów LEO przy dolnym ograniczeniu trendu wzrostowego ma dodatnią wartość oczekiwaną? Na to pytanie odpowie analiza sytuacji giełdy i jej konkurencji. Na papierze trend wygląda na silny.

Stable coins: USDT, BUSD, USDC

Stable coins, czyli tokeny o stałej wartości jednego dolara amerykańskiego zapewniają technologii blockchain stabilność monetarną. Dopóki trzymają tzw. pega, czyli wartość jednego dolara, można udać się do nich w celu zapewnienia stałej wartości naszego kapitału. Jest to świetny sposób na przeczekanie bessy, gorszego czasu lub niepewności gdzie ulokować środki.

Ważne jest, aby wybrać rzetelnego dostawcę stable coinów. Niechlubny przykład stable coina UST z ekosystemu Terra, który stracił “pega” pogrążając inwestorów, powinien być przestrogą. Najbardziej znanymi dostawcami stable coinów są USDT (Tether), Circle (USDC), Binance (BUSD), Gemini, DAI. W kolejce pod względem kapitalizacji jest tych stable coinów jeszcze co najmniej kilkanaście.

Który stable coin wybrać? USDT, czyli Tether jest bez wątpienia najbardziej popularny i dostępny w wielu blockchainach: Ethereum jako ERC-20, Binance Chain, Solana, Algorand, wymieniając tylko te najbardziej znane.

USDC od Circle i Gemini Dollar to stable coiny, które są uregulowane przez restrykcyjny, amerykański nadzór. Dokłada to sporo zaufania, którym możemy obdarować twórców tych projektów.

Inne, jak przykładowo DAI, opiera się o algorytmy i zastaw w Ethereum. Stable coiny to ogólnie mieszanka technologii opierających się o zachęty arbitrażowe, algorytmy balansujące, zastawy w tradycyjnych dolarach, tokenach lub instrumentach finansowych, oprócz innych, kreatywnych mechanizmów i pomysłów. Wymagają wcześniejszego zbadania projektu, aby nie sparzyć się jak inwestorzy w UST.

Solana, cichy challenger skazany na sukces

Solana to dynamicznie rozwijający się ekosystem, który zdaje się nie mieć wystarczającego medialnego rozgłosu. I to chyba dobrze dla inwestorów, bo w projekcie nie ma zbyt dużo zapatrzonych w schematy “get rich quick” i spekulantów.

Logo projektu Solana SOL

O sile projektu świadczy chociażby to, że cena tokenów SOL nie chce za bardzo spadać na tle szerokiego rynku blockchain. Potencjał projektu potwierdza rosnąca liczba developerów rozwijających aplikacje i dostarczających wkład w narzędzia dostępne w ekosystemie. Stabilność projektu wskazuje na jego dobre perspektywy. Rzetelne podsumowanie dostarcza niezastąpione Messari w raporcie Solana.

Jakie są zalety Solany? To projekt wspierający LLVM, dzięki czemu można pisać aplikacje w Rust czy C++. Solana wybiła się na drugie miejsce w wolumenie sprzedaży NFT. Aktywność deweloperów, społeczności i użytkowników wciąż regularnie rośnie.

Wady? Jak każdy projekt we wczesnej fazie, dotykają go bugi i niedociągnięcia. Wciąż nie udało się rozwiązać problemów z wydajnością po hacku Wormhole bridge.

Więcej o Solana w naszym śledzeniu ceny SOL i perspektywach projektu.

PolkaDot i Kusama

PolkaDot to dość skomplikowany od strony koncepcyjnej projekt. Twórcy mają nadzieję na rozwiązanie długoterminowej bolączki projektów blockchain, czyli skalowalności i uniwersalności. Wprowadzenie parachains i mostków ma odciążyć główny ledger, co samo w sobie jest całkiem niezłym pomysłem. Rolę stabilizującą pełni relay chain, a parachains są niezależnymi łańcuchami, które można kształtować według potrzeb podprojektów.

Nasz artykuł pozwala na szybki start z zarabianiem na stakingu PolkaDot. Jeśli zamierzasz kupić DOT, czeka Cię pewnie również inwestycja w edukację szczegółów technologicznych projektu. Będzie to jednak prawdopodobnie warte czasu i wysiłku.

Avalanche i token AVAX

Avalanche jest uważane za najszybszą platformę smart kontraktów w branży. Co więcej, jest tania w użytkowaniu i przyjazna środowisku, czego nie można powiedzieć o konkurencyjnym Proof of Work. Platforma łączy tokeny i umożliwia komunikację między odrębnymi projektami. Co jest wyjątkowe, udało się to osiągnąć przy jednoczesnym zachowaniu decentralizacji.

Co warto wiedzieć o AVAX? Jest to natywny token dla platformy Avalanche i jest jego jednostką rozrachunkową. Ma ograniczoną podaż do 720 milionów, dodatkowo niszczone są opłaty transakcyjne, co dodatkowo pozytywnie może wpłynąć na cenę. Mamy zatem deflacyjny projekt z potencjałem, który obniża koszty funkcjonowania DeFi.

Kryptowaluta Maker DAO

Kryptowaluta Maker i DAI to obiecujący projekt z sektora DeFi, czyli zdecentralizowanych finansów.

Jak błyskawicznie awansować do TOP20 TOP50 kryptowalut pod względem kapitalizacji coinmarketcap? Stworzyć projekt, który rzeczywiście ma szanse na zrewolucjonizowanie światowych rynków finansowych. Na czy polega fenomen Maker DAO, który kosztuje… kilkaset dolarów kilka tysięcy dolarów za 1 MKR?

Kryptowaluta Maker – o co chodzi?

Idea projektu Maker (MKR) i jego waluty, stable coina DAI może na początku wydawać się skomplikowana. I taka w sumie jest, choć po wgłębieniu się w szczegóły sytuacja nieco się rozjaśnia. Pomysł na DAI jest prosty: jednostka tej waluty ma odzwierciedlać wartość jednego dolara USD.

W odróżnieniu od innych stable coinów, nie dzieje się to za pomocą manipulacji podażą przez zcentralizowany system. Taki system najczęściej korzysta z banku jako bazy fizycznych dolarów, będących podstawą wyemitowanych stablecoinów. W przypadku Makera zabezpieczeniem kursu jest Ether, który jest zamykany w smart kontraktach. W ekosystemie Maker jest widziany jako coś w rodzaju zabezpieczonego długu (collateralized debt).

Czy jest to kryptowalutowy mechanizm tworzenia pieniędzy z powietrza?

W skrócie, tak. Wygenerowane dzięki zabezpieczonemu długowi DAI mogą zostać użyte jako collateral (zabezpieczenie, zastaw) i puszczone kolejny raz “w obieg” zabezpieczeń. Dokładnie tak samo, jak w teorii działa rezerwa cząstkowa banków. Na tym właśnie polega, między innymi, rewolucyjność tego rozwiązania. Zdecentralizowany banking, gdzie następuje realna akcja kredytowa, to jedna z przyczyn, dla których ten projekt tak szybko zyskał kapitalizację pozwalającą na awans do top20 kryptowalut.

Czy warto i gdzie kupić Maker DAO?

Maker DAO można kupić na giełdzie kryptowalut Binance, gdzie znajdziemy pary z BTC, ETH i DAI. Inną giełdą (bez weryfikacji!), która wspiera handel Maker jest BitFinex.

Czy warto zainwestować w Makera? Nie da się ukryć, że rewolucja w finansach dzieje się na naszych oczach. Prędkość wdrożenia nowych funkcjonalności zaskakuje nawet siedzących w branży. Kurs MKR jest zmienny i zależy od zaufania inwestorów w realizację wizji twórców systemu. Jeśli potrafisz znieść duże zmiany, warto wziąć udział w rewolucji DeFi i przynajmniej nauczyć się jej podstaw. Z tej nauki powinna wyniknąć decyzja o inwestycji.

Kryptowaluta Chainlink

Kryptowaluta Chainlink to objawienie sektora blockchain.

Chainlink to projekt, który rozpalił głowy inwestorów w kryptowaluty. LINK doświadczył ogromnych wzrostów w bardzo krótkim czasie: token, który był wart mniej niż $1, w parę tygodni poszybował do prawie $4. Szczyty cen powędrowały jednak mocno wyżej, do kilkudziesięciu dolarów! Sytuacja się powtórzyła, tylko poziom wyżej. LINK zdrożał z $4 do $20, po czym spadł do… $10, a w ostatniej hossie przekroczył $30! Zmienność tej kryptowaluty zrywa czapki z głów. Co stoi za tak gwałtownymi wzrostami ceny Chainlink?

Chainlink współpracuje z gigantami

Współpraca z wielkimi firmami i korporacjami to pewny sposób na pompowanie kursu. W przypadku Chainlink nie było inaczej. Co prawda ogłoszenie współpracy z Microsoft nie nastąpiło oficjalną drogą, ale inwestorzy szybko dopatrzyli się, że Chainlink był zaangażowany w projekty razem z Google i SWIFT. To wystarczyło, żeby napędzić machinę wzrostów.

LINK jest aktualnie na etapie tokena ERC-20 z dodatkową funkcjonalnością ERC-223 i działa na blockchainie Ethereum. Mimo tego, nie przeszkadza to inwestorom w ciągłym kupowaniu tej kryptowaluty. Twórcy deklarują, że Chainlink stanie się łącznikiem nie tylko pomiędzy kryptowalutami mającymi API opartymi o blockchain, ale też całym ekosystemem finansowym, gdzie aktualnie królują Paypal, banki oraz Visa i Mastercard.

Dostępność Chainlink na największych giełdach

Ważnym czynnikiem, dzięki któremu tempo wzrostów było tak duże, była dostępność Chainlink. Można go dostać już od dłuższego czasu na Binance, a informacja o dodaniu LINK do Coinbase dołożyła paliwa pod wzrostowy trend. Największy wolumen transakcji jest oczywiście na Binance, ale gonią ją chińskie rynki aktywów cyfrowych. Czy warto zatem kupić Chainlink? Wykres wyglądał zniechęcająco…

Czy tempo wzrostu kursu Chainlink jest zbyt szybkie?

Wydwało się, że tempo wzrostu kryptowaluty Chainlink było zbyt szybkie. Można było dać się oszukać widząc spadki po osiągnięciu krótkoterminowego szczytu. Analiza techniczna podpowiadała, że możemy znów zobaczyć poziom poniżej $1 za LINK, po czym mógł rozpocząć się nowy cykl wzrostów.

W rzeczywistości, zadziałało tempo rozwoju projektu i pozytywny sentyment inwestorów. Tokeny, które doświadczyły spadków ponad 50% od szczytów mogą stanowić pewną atrakcyjną wartość dla długoterminowego inwestora, który może pozwolić sobie na uśrednienie cen lub potrzebuje token do bieżących transakcji lub prac nad projektem.

Wzrosty kryptowaluty Chainlink były spekulacyjne, ale utrzymały się na poziomie wyższym niż się zaczęły. Warto obserwować!

Długoterminowy trend wzrostowy na Chainlink pozostał nienaruszony. Inwestorzy, którzy dokupowali w dołkach mogą być z siebie zadowoleni. LINK pokonywał przez ostatni rok nowe szczyty i znajduje się w silnym, długoterminowym trendzie wzrostowym.

Kryptowaluta Tezos

Kryptowaluta Tezos jest popularna ze względu na staking.

Kryptowaluta Tezos (XTZ) to projekt, którego głównym filarem jest platforma smart kontraktów służąca do rozwoju zdecentralizowanych aplikacji. Jest z tego względu porównywalny do Ethereum. Z drugiej strony, Tezos proponuje rozwiązanie kwestii decydowania o przyszłości przedsięwzięcia za pomocą przekazania mocy decyzyjnej posiadaczom tokenów XTZ. Oznacza to, że każdy, kto posiada kryptowalutę Tezos, ma prawo głosu w najważniejszych kwestiach dotyczących projektu. Tezos cieszył się ogromną popularnością podczas rundy zbierania funduszy i zebrał miliony dolarów od inwestorów oraz ponad 250 milionów dolarów w kryptowalutach w ICO.

Staking Tezos

Staking lub soft staking to możliwość zarabiania na samym posiadaniu kryptowalut (w rzeczywistości często jest to doganianie inflacji wynikającej z przyrostu podaży tokenów). Użytkownicy są już przekonani do tej opcji, czego dowodzą duże kwoty deponowane na giełdzie Binance, gdzie można zarobić nawet kilkanaście procent w skali roku. Użytkownicy portfeli Ledger, czyli taniego Ledgera Nano S i zaawansowanego Ledger Nano X mogą skorzystać ze stakingu w portfelu Ledger Live.

Portfel Ledger Live służy do bezpiecznego przechowywania kryptowalut na sprzętowym portfelu.
Portfel Ledger Live służy do zarządzania przechowywanymi kryptowalutami.

Jak zarabiać na samym posiadaniu kryptowaluty XTZ? Sprawdźmy najpierw, na czym to polega. Metoda walidacji Proof of Stake, w odróżnieniu od Proof of Work, na którym działa Bitcoin, pozwala właścicielom uzyskiwać dodatkowe benefity. Użytkownicy “stakują” swoją kryptowalutę i uzyskują dzięki temu prawo do walidacji transakcji i tworzenia nowych bloków. Jest to jedna z metod otrzymywania gratyfikacji za uczestnictwo w sieci. Nie ma jednocześnie wad metody Proof of Work, takich jak zużywanie ogromnych ilości energii elektrycznej na mining. 

Jak zatem zarabiać? Wystarczy trzymać kryptowalutę Tezos w portfelu Ledger Live lub innym portfelu wspierającym staking, np. Atomic. W przypadku Tezos używany jest mechanizm Liquid Proof of Stake. Właściciele tokenów przekazują prawa do głosowania delegatom bez przekazywania praw własności. Dzięki temu można wycofać tokeny w każdej chwili bez okresu karencji.

Kryptowaluta Algorand

Czy kryptowaluta Algorand spełni pokładane w niej nadzieje? Protokół Pure Proof of Stake!

W poszukiwaniu pasywnego dochodu z kryptowalut przeszukaliśmy już wiele projektów i tokenów. Te, które mają niską barierę wejścia, takie jak płacący codzienną dywidendę token Kucoin Shares, oferują stopę zwrotu wyższą, niż lokata w polskim banku. Inne kryptowaluty, takie jak płacący “neogasem” Neo, Vechain lub dająca prawa do tokenów BTT kryptowaluta Tron.

Do grona projektów, które operują na zasadzie “kto posiada, ten dostaje więcej” dołączył Algorand. Projekt firmuje swoim nazwiskiem Silvio Micali, zdobywca wielu wyróżnień, w tym prestiżowej nagrody Turinga.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na Algorand?

Algorand wyróżnia się po pierwsze szybkim dotarciem do restrykcyjnej giełdy Binance, gdzie jest jednym z niewielu reprezentantów podejścia Proof of Stake. Technologia oparta o PoS jest szczególnie pilnie obserwowana przez świat inwestorów w cyfrowe aktywa. W tego typu projektach osiągnięcie odpowiedniej równowagi pomiędzy bezpieczeństwem, skalowalności i decentralizacją oznacza pewne zwroty z przetrzymywania waluty. ALGO jest przykładem, gdzie potencjał może przerodzić się w użyteczne rozwiązanie. Kluczem do sukcesu ma być nowe podejście: Pure Proof of Stake.

Logika tego systemu opiera się na paru założeniach. Zamiast zmuszać użytkowników do konkretnego zachowania za pomocą restrykcji i kar, projekt zakłada, że można inaczej osiągnąć sukces. W teorii, Pure PoS uniemożliwia mniejszości użytkowników oszukiwanie, a większości użytkowników oszustwo po prostu się nie opłaca, ponieważ nieuczciwe zachowanie zredukowałoby wartość ich portfeli. Akceptacją bloków zajmują się posiadacze tokenów, a proces charakteryzuje się sporą losowością, zarówno w przypadku proponowania bloku, jak i jego akceptowania przez tzw. komitet.

Jak zarobić na Algorand? Giełdy wspierały staking, ale lepiej u siebie

Giełdy zapewniały dystrybucję ALGO użytkownikom. Ze względu na to, że nie polecamy przechowywania kryptowalut na giełdach zalecamy ocenę ryzyka giełdy i samodzielną decyzję, czy opłaca się trzymać ALGO właśnie w tym miejscu. Podstawową formą przechowywania powinien być portfel ALGO pod własną kontrolą. Jest to sensowna propozycja dla długoterminowych inwestorów, którzy oczekują stałego przyrostu liczby tokenów w portfelu. Warto jednak zapewnić wymagane środki bezpieczeństwa.

Zarabianie na governance Algorand

W celu zdecentralizowania procesu decyzyjnego Fundacja Algorand zdecydowała się przekazać zarządzanie posiadaczom. Oznacza to, że każdy użytkownik może przekierować swoje ALGO i dzięki nim głosować w ważnych sprawach dla protokołu. Za udział w zarządzaniu otrzymuje się wynagrodzenie. Dystrybucja “nagród” za uczestnictwo w podejmowaniu decyzji ma trwać aż do 2029.

Twórcy protokołu rekomendują portfel: Pera Wallet, The Algorand Wallet i MyAlgoWallet. Sam proces dedykowania ALGO do zarządzania i głosowania jest opisany w tej instrukcji. Część portfeli niezwiązanych z fundacją Algorand wspiera głosowanie (np. Exodus), warunkiem koniecznym jest wsparcie wysyłania pola Memo w transakcjach.

Najlepiej trzymać środki w bezpiecznym portfelu sprzętowym.

Aby zarabiać na Algorand dodatkowe oprocentowanie wystarczy:

  • przelać środki na portfel wspierający governance, transakcje są niezwykle tanie (np. 0,1 ALGO)
  • zalogować się na stronę fundacji Algorand za pomocą portfela, gdzie mamy te środki i zgłosić się do Governance,
  • ulokować tyle środków, ile chcemy (WAŻNE, aby zostawić drobne na transakcje na przyszłość),
  • regularnie głosować (może się zdarzyć, że więcej niż jeden raz podczas trzymiesięcznego okresu).

Nie jest to trudne, a zwrot z inwestycji może wynieść nawet kilka dodatkowych procent. Uczestnicząc w zarządzaniu protokołem zarobimy też na stakingu.

Gdzie kupić Algorand?

Kryptowaluty z potencjałem można znaleźć na wielu giełdach. Niewiele z nich prowadzi ich ścisłą selekcję pod kątem technologii i potencjalnych zwrotów z inwestycji. Jedną z nich jest giełda kryptowalut Binance, gdzie token musi spełnić wiele warunków, żeby zostać zakwalifikowany do tradingu. Algorand już na początku swojej działalności zdobył listing na największej giełdzie kryptowalut. Inne giełdy mające ALGO to Coinbase, Kraken, Kucoin, Huobi, Bitfinex i wiele innych.

Algorand i skompromitowany portfel MyAlgo

Warto wspomnieć o niefortunnej sytuacji z 2023, gdzie rekomendowany na oficjalnych stronach projektu portfel MyAlgo został shackowany. Właściciele ALGO, którzy trzymali środki w portfelu MyAlgo i logowali się aby np. zagłosować w Governance albo dokonać transakcji tracili swoje środki.

Rekomendacja twórców oprogramowania oraz fundacji to natychmiastowe przesłanie środków z MyAlgo w inne miejsce. Inną opcją jest tzw. Re-Keying, czyli podmiana kluczy przy przenoszeniu ALGO do bezpieczniejszego portfela.

Kryptowaluta IOTA

Jak kupić kryptowalutę IOTA? Jeden z najbardziej obiecujących projektów Internet of Things Blockchain można kupić na giełdach azjatyckich, np. Binance. Zachowaj środki bezpieczeństwa i kupuj z niską prowizją i anonimowo.

Tokeny Internet of Things, czyli kryptowaluta IOTA odzyskuje znów rozgłos. Jest coraz bardziej rozpoznawalna, między innymi dzięki współpracy z wiodącymi producentami przemysłowymi, jak Bosch. Inne firmy, w tym chińskie i koreańskie wyraziły swoje zainteresowanie. Jak wykorzystać tę szansę? IOTA jest dostępna na niewielu giełdach, a instalacja portfela wymaga dużo wysiłku i dostępu do wiedzy technologicznej.

Kryptowaluta IOTA wciąż celuje w rozwiązanie problemu uwolnienia danych gromadzonych przez użytkowników spod kontroli korporacji i dużych firm. Futurystyczna wizja twórców kryptowaluty IOTA ma ogromne perspektywy: kreślone są wizje autonomicznej sieci, w której urządzenia sprzedają sobie wzajemnie dostęp do zebranych o otoczeniu danych na samoregulującym się rynku opartym o blockchain. Jest to z założenia przekazanie mocy zarządzania i monetyzacji danych z powrotem od największych korporacji i producentów w ręce ludzi.

Współpraca IOTA z Land Roverem

Developerzy IOTA ogłosili strategiczne partnerstwo z producentem samochodów Jaguar Land Rover. Dzięki temu samochody będą nie tylko zbierały dane na platformie IOTA, ale również testowały na żywym organizmie działanie sieci i ciągłą wymianę danych i wartości. Użytkownicy tych samochodów będą o krok od zarabiana na tym, że ich auta zbierają i przetwarzają dane dotyczące jazdy, prędkości i użytkowania samochodu. Jak było wcześniej?

Kurs IOTA

Kryptowaluta IOTA cieszyła się w Polsce szczególnym poważaniem. Pisali do nas inwestorzy, którzy trzymają tokeny IOTA od czterech lat i cieszą się sporymi zyskami. Niestety, część z tych profitów została zjedzona przez bessę. Kurs IOTA utrzymywał się stabilnie powyżej poziomu $1, niestety bessa sprowadziła go do okolic 15 centów. Sprawdzamy, jakie są widoki na przyszłość tego obiecującego projektu. To, co najbardziej interesuje inwestorów to cena, jaką nowi inwestorzy będą płacili za token. Sytuacja, gdy nikt nie pytał o fundamenty i po prostu inwestował w ICO czy projekt prawdopodobnie długo się nie powtórzą, należy zatem spojrzeć na to, jak projekt będzie się rozwijał.

Blockchain IOTA przeżywał pewne problemy

Cały świat kryptowalut obiegła wiadomość, że tangle IOTA rozdzielił się na dwie części, co stanowi śmiertelne zagrożenie dla spójności ledgera i stabilności ekosystemu kryptowaluty.

Kurs IOTA zależy od stabilności sieci. Ostatnie problemy z tangle pokazują, że nie jest łatwo utrzymywać kryptowalutę, iota wallet i iota kurs cierpią z tego powodu, a cena może niestety spaść.

Wysiłki programistów i zarządzających projektem sprawiły, że udało się “zszyć” dwie części rozdzielonego ledgera i sprawić, że problem double spending został zażegnany. Miejmy nadzieję, że nie tymczasowo, ale na stałe. W trudnim okresie stwierdzono, że projekt IOTA charakteryzował się jednym z najniższych wskaźników aktywności programistycznych, jedynie 9 commitów (Bitcoin dla porównania miał ich ponad 150). Czy wiązało się to z urlopami czy natłokiem zadań związanych z rozwiązywaniem problemów z tanglem?

Jakie są jasne strony i pozytywne przesłanki kryptowaluty IOTA?

Kryptowaluta IOTA stabilnie utrzymuje się w pierwszej trzydziestce kapitalizacji kryptowalut, wg serwisu coinmarketcap i jest największym na świecie projektem związanym z Internet of Things. Duże korporacje cały czas inwestują w fundacje i think-tanki przy współpracy z IOTA: Audi, Bosch, Samsung… Liczba możliwych transakcji jest na obiecującym poziomie ok. 1500 na sekundę, co plasuje IOTA w środku stawki kryptowalut. Do zespołu dołączają inżynierowie, organizowane są meetupy i konferencje, gdzie propaguję się kryptowalutę IOTA. Czy IOTA spełni pokładane w niej oczekiwania?

Kryptowaluta Cardano

Kryptowaluta Cardano jest jedną z największych kryptowalut według kapitalizacji coinmarketcap. Sprawdź kurs Cardano na giełdach kryptowalut.

Kryptowaluta Cardano (ADA) to projekt zdecentralizowanej kryptowaluty opartej o blockchain. To platforma smart kontraktów, całkowicie open source, dostarczająca zaawansowane rozwiązania – jej filozofia opiera się na naukowym podejściu i metodologiach. Wyróżnia ją fakt wdrożenia Proof of Stake oraz portfel umożliwiający lokalne uruchamianie aplikacji opartych o blockchain kryptowaluty Cardano.

Co dzieje się z kursem Cardano?

Cardano jest często porównywany do Ripple i kryptowaluty Litecoin w kontekście inwestycyjnym. Nie jest to pozbawione sensu, ponieważ kryptowaluty te sąsiadują zarówno w kapitalizacji, jak i obszarze biznesowym. Wszystkie trzy znajdują się w cieniu Bitcoina i Ethereum, które toczą walkę o dominację w świecie blockchainu wartości.

Wykres ceny kryptowaluty Cardano
Co działo się z ceną Cardano po bańce kryptowalut?

Warto na początku zauważyć, że Cardano dał sporo zarobić inwestorom, którzy odpowiednio wcześnie zaufali twórcom projektu. Niestety, później nie mieli już powodów do zadowolenia, ponieważ cena spadała ze szczytów jak kamień, powolny trend spadkowy w kierunku kilkunastu, a potem kilku centów za ADA.

W 2021 trend się odwrócił. Cardano wróciło do łask inwestorów, a ci, którzy kupili odpowiednio wcześnie, cieszą się ogromnymi zyskami. Za 1 ADA znów trzeba było zapłacić ponad 1 dolara.

Potencjał kryptowaluty trzeciej generacji

W kuluarach dotyczących przyszłości i przyszłej ceny Cardano sporo się dzieje. Insiderzy i inwestorzy wymieniają się informacjami na temat przyszłych partnerstw, nowych pomysłów biznesowych i technicznych, a nawet nowych twarzy celebrytów, zaangażowanych w promocję projektu.

Jednym z częściej przewijających się motywów jest wsparcie ADA przez największy serwis kryptowalutowy na zachodzie, Coinbase. Dzięki temu token zyskałbym ogromny rynek, a wiadomość o udostępnieniu transakcji Cardano wyniosłaby ADA na nowe szczyty, podobnie jak to było z Ethereum Classic. Niestety, na razie są to jedynie plotki i oczekiwania. Przewagę nad resztą kryptowalut daje Cardano fakt bycia w pierwszej dziesiątce kryptowalut pod względem kapitalizacji CoinMarketCap.

Na korzyść Cardano przemawiają elastyczność technologii, niskie opłaty za transakcje, łatwość korzystania zarówno dla użytkowników, jak i łatwość pracy nad projektem dla developerów i wspierających ekosystem (Cardano wallet Daedalus). Na koniec najważniejszy argument, czyli wdrożony Proof-of-Stake.

Gdzie i jak kupić Cardano?

Jak i gdzie można kupić tokeny ADA? Polskie i amerykańskie giełdy są raczej pewne, ale przygotuj się na wysokie prowizje. Giełdy z najniższymi prowizjami pobierają 0.2% za transakcję w obie strony. Przechowywanie Cardano rekomendujemy tylko we własnym portfelu z zabezpieczonym kluczem prywatnym.

Kryptowaluta Stellar

Kryptowaluta Stellar Lumens to rywal Ripple.

Kryptowaluta Stellar (XLM) to zdecentralizowana i hybrydowa sieć, pozwalająca na dokonywanie transakcji i transfer pieniędzy. To, co wyróżnia tę kryptowalutę o fakt, że oprogramowanie jest open source, sieć jest globalna, a opłaty transakcyjne bardzo niskie. Sieć jest otwarta na uczestnictwo prywatnych użytkowników, przedsiębiorców, brokerów i banków oraz systemów IT. Zespół odpowiedzialny za rozwój Stellar poczuwa się do misji poprawy jakości międzynarodowego systemu finansowego.

Kryptowaluta ma skrót XLM (nie mylić z językiem opisu danych xml) i jest uważana za nowatorską technologię łączącą ludzi, systemy płatności i banki. Projekt jest skoncentrowany na rozwijającym się świecie cyfrowych aktywów. Pozwala na dokonywanie wielowalutowych integracji, między innymi transakcji i płatności, zapewniając szybką i stabilną łączność przy zachowaniu niskich opłat. Za realizację przepływów w projekcie odpowiada cyfrowe aktywo Lumens, od którego bierze się skrót XLM.

Jak radziła sobie kryptowaluta Stellar?

Wykres ceny Stellar zmieniał się w rytm trendów na szerokim rynku kryptowalut. Co charakterystyczne, można było zobaczyć silne wsparcie w okolicach $0.20, od którego odbijał się wykres ceny Stellar już kolejny raz.

Wykres ceny kryptowaluty Stellar Lumens XLM. Cena podąża za trendem na rynku krypto, a prognoza cen jest aktualnie neutralna

Silne wsparcie sprawia, że wcześni inwestorzy zachowali dużą część swoich zysków, a uczestnicy ICO i airdropów mogą w spokoju rozwijać swoje projekty, oparte o infrastrukturę Stellar. Ważną zaletą tej kryptowaluty jest otwartość. Technologia jest open source, więc każdy może rozpocząć rozwój swojego projektu i dorzucić swoją cegiełkę do rozwoju ekosystemu.

Z drugiej jednak strony, Stellar cierpi na jedną z nietypowych przypadłości wczesnych projektów kryptowalutowych: mała aktywność w sieci. Wcześni inwestorzy i beneficjenci cenowych wzrostów są przekonani o tym, że wartość ich stanu posiadania wzrośnie. Wahają się z tego powodu i często decydują się na przetrzymywanie tokenów, zamiast wydać je i przyczynić się do szerszej adaptacji.

Niestety, przełamanie silnego wsparcia sprowadziło kurs kryptowaluty XLM do zakresu 5-8 centów za jednostkę. Przyczynił się do tego ogromny airdrop, gdzie Stellar rozdał kryptowalutę o wartości ponad 16 milionow dolarów.

Zalety Stellar i przyszłość ceny XLM

Mimo tego, że jesteśmy już wiele miesięcy po szczytach cen i wysokości kapitalizacji rynku kryptowalut, projektanci Stellar cechują się wyjątkową powściągliwością. Przejawia się ona tym, że w obiegu jest dopiero… 20% wszystkich tokenów XLM. Co prawda powolna dystrybucja dodatkowej podaży pozwala urealnić kryptowalutę dzięki kontrolowanej inflacji, jednakże centralnie sterowana dystrybucja tworzy wąskie gardła. Jednym z nich jest zakaz sprzedaży tokenów przez wczesnych inwestorów, który już skończył się. To kolejny czynnik, który sprowadził ceny do atrakcyjnych poziomów rok później.

Oprócz tego, że ekosystem jest otwarty na nowe projekty, istnieje też bezpieczny portfel, który jest możliwy do zrozumienia i użytkowania przez zwykłych użytkowników. Mówi się też o partnerstwach z największymi światowymi korporacjami: IBM, Deloitte, Stripe.

Jaka przyszłość czeka Stellar Lumens? Ze względu na zwiększoną podaż w przyszłości prawdopodobnie warto rozważyć zakup tokenów w późniejszym terminie. Wstrzymanie się z zakupem tokenów nie oznacza, że nie warto rozwijać projektu opartego o infrastrukturę Stellar. Jest to długo działająca i godna zaufania platforma, polecana szczególnie inwestorom, którzy dysponują zasobami IT do rozwoju przyszłościowych systemów płatności.

Jak szybko i anonimowo kupić kryptowalutę Stellar? Najlepiej użyć pewnej giełdy. Tokeny Lumens, czyli jednostki kryptowaluty Stellar są dostępne na przykład na giełdzie kryptowalut Binance. W większości przypadków trzeba jednak pożegnać się z anonimowością.

Kryptowaluta VeChain

Kryptowaluta Vechain wdrożyła sporo zmian w ekosystemie. Zaprezentowany VeThor generowany jest przez posiadanie VET i działa jak dywidenda. Jednocześnie można sprzedać go lub skorzystać z blockchain VET.

Kryptowaluta Vechain (VEN) to kryptowaluta oparta o technologię, nad którą pracuje wykwalifikowany zespół (50+ developerów), współpracujący m.in. z firmą PricewaterhouseCoopers. Jest to rozwiązanie blockchainowe, które zostało już zaimplementowane w branży dóbr luksusowych oraz rolnictwie (głównie w branży związanej z winem). Biura przedsięwzięcia są we Francji, Singapurze i Hong Kongu, a fokus zespołu jest od początku ukierunkowany globalnie. VeChain dołączył do najważniejszych i największych projektów kryptowalutowych pod względem kapitalizacji.

Pomimo tego, że ostatnie lata nie były dla kryptowalut najlepszym czasem pod względem wyników kapitałowych, wiele projektów rozwija się według długoterminowej wizji. Jednym z nich jest VeChain, gdzie przez ostatni rok dokonało się wiele technologicznych zmian i postępów. VEN, bo tak teraz nazywa się ticker tej kryptowaluty, wdrożył nowy ekosystem, opierający się na tokenach VTHOR. Jak zmiana wpłynie na perspektywy VeChain?

Dlaczego i dla kogo wprowadzono VeThor?

VeThor to mówiąc wprost token, dzięki któremu biznesowe przedsięwzięcia i korporacje będą mogły uzyskać dostęp do zasobów blockchain VeChain. Tokeny VeThor powstają u każdego, kto posiada kryptowalutę VET. Minimalne tempo generowania VTHO zostało ustalone na poziomie 0.000432 VTHO / dzień, na każdy 1 VET. Warto zwrócić uwagę na fakt, że pomysł na taką dystrybucję roboczych tokenów został już zrealizowany w świecie kryptowalut, między innymi w projekcie Neo.

Jak działa ekosystem biznesowy VeChain? Na początku istnienia projektu wprowadzone zostały tokeny VEN. Wraz z rozwojem wizji biznesowej, przekształciły się one w pulę VET oraz VTHOR. Te dwa rodzaje kryptowaluty, choć ściśle powiązane, służą różnym celom?

VET to smart money, służące do finansowych rozliczeń oraz obsługi biznesowej aktywności. Służą do generowania VTHOR oraz są de facto udziałami w ekosystemie VeChain.

VTHOR to robocza waluta, służąca do obsługi transakcji oraz zasilania smart kontraktów i aplikacji. VTHOR można wygenerować poprzez wejście w posiadanie VET albo zakupić na giełdach.

Czy warto kupić kryptowalutę VeChain? Sprawdzamy potencjał VET i VTHOR.

Czy warto zainwestować w VeChain?

Wszystkie projekty kryptowalutowe, które wprowadzają dodatkowe zachęty do inwestycji są warte uwagi. W przypadku VeChain jest to regularnie rozdzielana porcja tokenów. Inwestorzy mogą liczyć dzięki temu na wzrost wartości swojego portfolio. Co dodatkowo przemawia za VeChain? Posiadacze dużej liczby VET mogą bezpośrednio wpływać na przyszłość projektu. Dodatkowo, społeczność zelektryzowała wiadomość o pogłębieniu współpracy z potentatem motoryzacyjnym BMW.

Zwrot z inwestycji nie jest trudno policzyć. Kalkulator wartości wygenerowanych przez posiadanie kryptowaluty VET wskazuje, że należy spodziewać się ROI na poziomie ok 1,7%.

 Gdzie kupić VeChain i jak przechowywać VET?

Największym miejscem, gdzie można kupić VET jest giełda kryptowalut Binance. Dodatkowo, na tej giełdzie automatycznie otrzymuje się przydział wygenerowanych VeThor. Cena VET porusza się w okolicach wielomiesięcznego dołka, a transakcje nie generują wysokich dziennych wolumenów. Jest to okazja, żeby w miarę tanio zająć długoterminową pozycję, szczególnie, jeśli posiada się techniczne możliwości ustanowienia węzła w ekosystemie VET lub trzymać tokeny przez lata.

Jak przechowywać VeChain? Portfel VET

VeChain jest, pomimo ryzyka, przechowywany często na giełdzie kryptowalut. Ta strategia, wspierana dodatkowo faktem, że na Binance następuje automatyczna dystrybucja VTHOR, sprawdzała się przez kilka lat. Alternatywą jest skorzystanie z natywnego portfela VeChain Thor Wallet lub, co wydaje się najbardziej sensowne, trzymać VeChain na cieszącym się dobrymi opiniami portfelu Ledger Nano S.

Kryptowaluta Zilliqa

Kryptowaluta Zilliqa, powstająca w Singapurze, ma być odpowiedzią na słabą skalowalność sieci Bitcoin i Ethereum

Jak radzi sobie Zilliqa? Przypominamy, że sprawdzaliśmy już ten skupiony na skalowalności projekt, który ogłaszał się jako następca Bitcoina i Ethereum, znacznie wyprzedzający ich pod względem liczby możliwych do dokonania transakcji. Kurs kryptowaluty ZIL osiągnął dołek, po czym doświadczył gwałtownych zmian, najpierw wzrastając o 50%, potem spadł do początkowych poziomów tylko po to, żeby wzrosnąć o 100% do poziomu 0,025 centów za token. Później trend powrócił do spadkowego, konsolidował się, i wystrzelił wraz z szerokim rynkiem.

Kryptowaluta Zilliqa (ZIL) to platforma, która ma być odpowiedzią na słabą skalowalność tradycyjnych kryptowalut, takich jak Bitcoin czy Ethereum. Skutecznie zaimplementowany sharding, wysoka przepustowość i potencjalnie niska wariancja wydobycia Zillings to tylko niektóre zachęty, które są warte rozważenia. Plusem jest dobry i doświadczony zespół z bazą w Singapurze.

Inwestorzy Zilliqa i użytkownicy sieci doczekali się wdrożenia mainnetu. Jest to główny kamień milowy projektu, po którym nastąpi transfer tokenów do wewnętrznego ekosystemu projektu. Marketing Zilliqa zapewnia, że sieć jest w stanie obsługiwać ponad 2000 transakcji na sekundę! Audyty są przeprowadzane na bieżąco i mają zapewnić bezpieczeństwo i funkcjonalność wdrażanego kodu. Działająca sieć ma być podstawą ekosystemu smart kontraktów, który ma w planach stać się głównym konkurentem Ethereum. Ważną poprawką w stosunku do aktualnych liderów BTC i ETH jest algorytm kopania, który co prawda opiera się o mechanizm Proof of Work, ale dzięki sprytnemu rozwiązaniu nie wymaga tyle energii elektrycznej i sprawiedliwiej dystrybuuje tokeny. Czy to wystarczy, żeby z powrotem zainteresować inwestorów?

Jak skalują się Bitcoin i Ethereum w porównaniu do ZIL?

Słabo, szczególnie patrząc się na wyniki Visy i innych monetarnych metod tradycyjnej bankowości. Tradycyjny, bankowy system do przetwarzania transakcji jest w stanie przetworzyć kilka tysięcy transakcji na sekundę. Dla porównania podstawowy system Ethereum obsługuje 15 transakcji na sekundę, co okazało się za mało nawet do obsługi szybko rosnących krypto-kociaków. Bitcoin w jego standardowej postaci obsługuje do 7 transakcji, co było przyczyną dramatycznych wahań kursu w sytuacji, w której zapchana sieć nie była w stanie odetkać się przez tygodnie. Pamiętacie przypadek konferencji o Bitcoin, która zawiesiła przyjmowanie wpłat w… Bitcoinach?

Odpowiedź Zilliqa to sharding

Wbudowaną odpowiedzią kryptowaluty Zilliqa na problemy ze skalowalnością tradycyjnych krypto jest sharding. To możliwość podziału sieci na podsieci zwane shardami, które będą równolegle przetwarzać transakcje. Mając 100 węzłów, mechanizm shardingu podzieli je na podsieć 10 shardów po 10 węzłów, które będą jednocześnie przetwarzać przychodzące potwierdzenia kupna i sprzedaży. Do zarządzania shardami został oddelegowany DS Committee, który zbiera rozproszone transakcje i łączy je w blok. Przy okazji, określenie sharding nie wydaje się szczególnie szczęśliwe dla operujących angielskim, ale to tylko opinia redakcji.

Czy przyszłość będzie należała do skalowalnych kryptowalut następnej generacji? Dużo na to wskazuje. Rozwiązanie problemów ze skalowalnością jest jednym z głównych wyzwań, jakie czekają kryptowaluty w czasie postboom. Jak zająć miejsce w szeregu inwestorów? Jeśli masz dobrą opinię o kryptowalucie Zilliqa jest dostępna na giełdzie kryptowalut Binance.

Kryptowaluta Kucoin Shares

KuCoin Shares, czyli kryptowaluta giełdy KuCoin była jedną z opisywanych przez nas inwestycji. Zwracaliśmy na nią uwagę czytelników, gdy cena spadła do wartości “centów”. Rekomendowaliśmy zakup tokenów po niskiej cenie (dużo poniżej $1 za KCS), w celu zdobycia pasywnego dochodu z kryptowalut. Jak się okazało, kurs KuCoin Shares oscylował przez jakiś czas pomiędzy $0.33 i $0.50. Sytuacja jednak szybko się zmienia.

Pasywny dochód z KCS daje też czasem zarobić

Nasze uzasadnienie tej inwestycji jest prostolinijne: jest to solidna giełda kryptowalut, która wypłaca codziennie dywidendę za posiadane udziały. Przy tak niskiej cenie, jaką widzieliśmy w pierwszym kwartale 2019, zwrot z kapitału był wart trzymania tokenów KCS.

Kucoin Shares pozwoliły zarobić w przeciągu kilku tygodni solidny zwrot z inwestycji.

Jeśli zainwestowałeś zgodnie z naszą rekomendacją, jest to dobry czas, żeby odzyskać część wpłaconego kapitału. Jeśli wolisz być po bezpiecznej stronie, możesz wypłacić całość kapitału i pozostawić jedynie część, która odzwierciedla osiągnięty zysk. Zrób to jedynie w przypadku, gdy uważasz, że potencjał wzrostowy tokenów się wyczerpał, ponieważ nie jest zgodne z kanonem inwestycyjnym redukowanie tzw. winnerów, czyli wzrastających aktywów. Zgodnie z tą hipotezą redukować warto głównie tzw. loserów, czyli inwestycje, które nie spełniły pokładanych w nich nadziei.

Co mogę zrobić, jeśli się tym razem nie załapałem?

Giełda KuCoin to jedyne miejsce, gdzie token KCS jest dostępny. Nie znaczy to, że należy od razu inwestować w jakikolwiek token dostępnych na tej giełdzie, choć jest ich ponad 200 (pierwsza piętnastka giełd na świecie pod tym względem).

Policz, czy aktualny zwrot z inwestycji dywidendowej w KCS jest dla Ciebie atrakcyjny. Dolicz do tego dostęp do wielkiej liczby kryptowalut, często nowych i modnych tokenów z potencjałem na wzrost wartości.

Giełda KuCoin nie jest rekomendowana dla inwestorów o słabych nerwach. Tokenem KCS rządzi zmienność, która potrafi sięgać od centów do dziesiątek dolarów. Przygody giełdy z hackerami przyprawiają inwestorów o nerwicę. Możliwe jest, że w długim terminie się to opłaci.

Jest też druga strona medalu. Giełdy kryptowalut to trudny biznes, gdzie zwycięzcy biorą ogromną część puli. Dla reszty może co prawda wystarczy zysków do utrzymania działalności, ale rozwój i odkładanie środków na podzielenie się dywidendą? Może to zbyt duże wymagania?

Kryptowaluta 0x

kryptowaluta 0x to projekt z kategorii DeFi, przyszłościowego sektora blockchain.

Kryptowaluta 0x (ZRX) to kryptowaluta, która wykorzystuje zalety blockchainu Ethereum i stara się je jeszcze wzmocnić, współtworząc rewolucję DeFi. Wierząc w powodzenie ETH zakłada, że coraz więcej cyfrowych aktywów i zasobów będzie korzystać z łańcucha Ethereum, wprowadza możliwość tradingu i wymiany tych tokenów. Wprowadzone rozwiązanie ma być uniwersalne i zdecentralizowane, a wspierane rodzaje tokenów nie ograniczają się do kryptowalut i finansów. Projekt zakłada wsparcie dla wielu klas aktywów cyfrowych i fizycznych. Protokół 0x pozwala na przesyłanie tokenów poza głównym łańcuchem, co znacznie odciąża sieć i zmniejsza opłaty. Decentralizacja projektu pozwala każdemu na założenie węzła i uczestniczenie w zapewnianiu bezpieczeństwa i stabilności sieci.

Kryptowaluta 0x jest jednym z popularniejszych wyborów kryptowalutowych inwestorów. Wiąże się to z nadziejami na rozwój sektora DeFi, czyli branży zdecentralizowanych finansów. Aby szybko ją kupić, najlepiej wybrać giełdę kryptowalut Binance, gdzie dokonuje się najwięcej transakcji ZRX. Kurs 0x charakteryzuje się sporą zmiennością, jednak długotrwałe odbijanie się od wsparcia w okolicy 20 centów może zwiastować wybicie.

Kryptowaluta ICON

Kryptowaluta ICON ICX to projekt, który łączy organizacje i społeczności.

Kryptowaluta ICON (ICX) to platforma blockchain dedykowana dla dużych instytucji, takich jak banki, brokerzy, ubezpieczyciele, szpitale czy uniwersytety. ICON dostarcza możliwość wdrożenia zdecentralizowanych aplikacji, blockchain ID i systemów wymiany lub płatności, dedykowanych organizacjom i społecznościom. Szczególnie użyteczne może być potwierdzanie tożsamości poprzez budowanie struktur organizacyjnych z potwierdzeniami blockchain. Użyte do tego smart kontrakty mogą posłużyć zarówno do weryfikacji, jak i do płatności lub transferu kapitału lub zasobów wewnątrz organizacji.

Kryptowaluta ICON została na parę dni bohaterką nagłówków, ponieważ doświadczyła sporych wzrostów pod względem wartości, i co za tym idzie kapitalizacji wg coinmarketcap. Przegoniła pod względem jednodniowego wzrostu wartości Binance Coin i BitTorrent, dzięki czemu przypomniała o sobie światu kryptoinwestorów. Co prawda gwałtowne wzrosty nie potrwały długo, ale odbicie utrzymało się na wykresie tygodniowym. Kapitalizacja ICON znajduje się na liście tuż za pierwszą pięćdziesiątką projektów.

Jaki jest potencjał ICON?

Kryptowaluta ICON to zdecentralizowany projekt, którego założeniem jest łączenie autonomicznych społeczności. Zunifikowane w blockchainie organizacje i grupy operują wysoko-poziomowo za pomocą tokena ICX. Dodatkowo, na blockchainie ICON można używać zdecentralizowanych aplikacji. Co więcej, dozwolone są interakcje pomiędzy organizacjami i społecznościami, pomimo ich autonomii. Projekt powoli się rozwija, a społeczność kryptowalutowych inwestorów szuka przełomowego momentu, który potwierdzi duży potencjał projektu.

Jest jeszcze jeden aspekt, o którym warto wspomnieć. Binance ogłosiła wycofanie z giełdy marginalnego projektu ICONOMI, który jest projektem finansowym, a z ICON dzieli jedynie część nazwy. Wycofanie spowodowało trochę chaosu również u zwolenników projektu ICON. Ten ostatni został na największej giełdzie kryptowalut i przetrwał moment zamieszania.

Z tak bogatą funkcjonalnością i dużymi, instytucjonalnymi klientami, nie ma nic dziwnego w fakcie, że kryptowaluta ICON jest w ścisłej czołówce kryptowalut pod względem kapitalizacji. Wymianę usprawnia zdecentralizowana giełda kryptowaluty ICON.

Kryptowaluta Ren

Kryptowaluta Ren ma potencjał stać się hitem inwestycyjnym

Ren (poprzednia nazwa: Republic Protocol) to otwarty protokół, który dostarcza zdecentralizowanym aplikacjom płynności w wielu kryptowalutach. Oznacza to możliwość transferu każdego tokenu do innego tokenu, nawet na różnych technologicznie łańcuchach i projektach.

Komunikacja między blockchainami to wyzwanie wyższego rzędu. Może się wydawać, że świat kryptowalut jest technologicznie skoncentrowany i spójny, ale jest to tylko powierzchowne wrażenie. Nawet tak duże projekty, jak Bitcoin i Ethereum praktycznie się nie przenikają, a ich największym punktem styku są giełdy kryptowalut, gdzie można dokonać sekwencyjnej wymiany jednej kryptowaluty na drugą.

Kryptowaluta Ren umożliwia istniejącym zdecentralizowanym aplikacjom na połączenie różnych kryptowalut, wymianę tokenów z zachowaniem poufności bez konieczności dostarczania zabezpieczenia transakcji. Darknodes zapewniają wysoki poziom poufności, a ich funkcjonowanie jest wspierane prowizjami z transferowanych funduszy, dzięki czemu jest ich coraz więcej.

Poufność w REN opiera się na dystrybucji zaszyfrowanych danych, dzięki czemu nie ma prostej możliwości przejęcia ich i odkodowania. Działanie skryptów w ekosystemie również opiera się na dyskrecji, dzięki czemu nawet dane wejściowe i wyjściowe nie są znane nawet maszynom, które je przetwarzają. Wszystko to jest opakowane w mechanizmy znane i sprawdzone w wielu projektach opartych o blockchain.

Kryptowaluta Basic Attention Token

Kryptowaluta Basic Attention Token opiera się na przeglądarce internetowej płacącej użytkownikom.

Kryptowaluta Basic Attention Token (BAT) to rozwiązanie oparte o blockchain, dedykowane dla wydawców i autorów treści publikowanych w internecie. BAT zdecydowanie skraca drogę do monetyzacji treści, łącząc autorów i reklamodawców, przy jednoczesnej korzyści dla czytających i użytkowników. Platforma BAT – Brave – opiera się na łańcuchu Ethereum. Dzięki szybkości działania i dostępności, korzystanie z tokenów BAT skraca czas i rozwiązuje problemy technologicznych różnic w przemyśle konsumpcji treści internetowych. Docelowo, token ma wyceniać zyskowną działalność autorów względem atrakcyjności tworzonych przez nich materiałów, a wycena tokena i usług zależy od tego, jak mocno angażująca jest treść i ile czasu użytkownik spędza korzystając z treści.

Jak wziąć udział w rewolucji blockchain w marketingu internetowym? Najlepiej kupić Basic Attention Token na giełdzie kryptowalut bez weryfikacji. Tokeny BAT, są dostępne na giełdzie kryptowalut Binance.

Kryptowaluta NEM

Kryptowaluta NEM, czyli New Economy Movement, to japońska platforma smart kontraktów. Gdzie kupić NEM, które giełdy kryptowalut oferują bezpieczny zakup? Sprawdzamy opinie.

Kryptowaluta NEM (XEM) – czyli New Economy Movement – jest walutą o dużej kapitalizacji i stosunkowo niewielkiej popularności. Dopiero na fali większego zainteresowania kryptowalutami wartość jednostki dopędziła resztę. Jest to japoński projekt, który cechuje możliwość dostosowania rozwiązań pod biznes lub projekt. To dostosowanie wykracza poza stopień customizacji, do którego przyzwyczaiły nas inne kryptowaluty.

Blockchain NEM umożliwia stworzenie Namespace, które jest naszym kontenerem zasobów cyfrowych, a wewnątrz niego możemy definiować Mosaics. Mozaiki, dostosowane do projektu nazwy i adresy, mogą reprezentować dowolne elementy projektu. To, co jeszcze bardziej wyróżnia NEM to fakt, że umożliwia on stworzenie Adresów, które nie tylko organizują Mozaiki, ale też pozwalają łączyć elementy projektu wg zasad Multisig. Dzięki temu do dyspozycji jest środowisko oparte o Blockchain, z bogatą funkcjonalnością możliwą do zastosowania w wielu dziedzinach i branżach.

Niestety, popularność projektu aż do niedawna ograniczała się głównie do Japonii i do azjatyckich giełd. Projekt ma potencjał, pogłoski o państwowej kryptowalute Petro były powiązanie właśnie z New Economy Movement.

Kryptowaluta Bitcoin Gold

Kryptowaluta Bitcoin Gold jest dostępna na wielu giełdach kryptowalut. Czy ta kopia Bitcoina ma szanse na rozwój i prześcignięcie bitcoina? Sprawdzamy czy dobrym pomysłem jest zainwestowanie w BTG

Kryptowaluta Bitcoin Gold nadeszła w gorącym momencie dla świata kryptowalut. Świeżo po konflikcie zakończonym pojawieniem się Bitcoin Cash, nowy hard fork i nowa waluta wprowadziły jeszcze więcej zamieszania. Pierwszym problemem oryginalnego łańcucha, którym zajął się zespół developerów Bitcoin Gold była centralizacja, poprzez zmianę sposobu wydobycia na taki, który eliminuje układy ASIC. Co za tym idzie, dystrybucja nowo wydobytych monet trafia do innych grup interesu. Przed zamieszaniem chroni zaimplementowana Replay Protection, a szybkość transmisji jest zapewniona przez Segwit.

Czy kryptowaluta, która powstała na fali forkowania Bitcoina w celu szybkiego skopiowania sprawdzonego projektu i zarobienia na kopaniu odrębnego coina odniosła sukces? Otóż tak, ponieważ projekt… przetrwał!

Jak to się stało, że Bitcoin Gold przetrwał, a setki innych nie?

Podczas szału kryptowalutowego setki, jeśli nie tysiące przedsiębiorców i inwestorów zadawało sobie pytanie “Jak najłatwiej wejść do branży kryptowalut?”. Najprostszą odpowiedzią wydawało się skopiowanie dobrego, istniejącego projektu. Tym projektem był oczywiście Bitcoin, stąd wielka liczba forków, która nawiasem mówiąc po setnym razie przestała dziwić nawet początkujących inwestorów.

Co interesujące, po wielu miesiącach Bitcoin Gold miał się świetnie. BTG zajmuje miejsce w pierwszej setce pod względem kapitalizacji coinmarketcap. Kurs Bitcoin Gold oberwał bardzo mocno podczas kryptowalutowej bessy, jednakże wciąż za 1 BTG trzeba zapłacić około kilkudziesięciu dolarów, nie jest to zatem groszowy token.

Bitcoin Gold trochę spadł w klasyfikacji kryptowalut, wciąż jednak nie rozstał się z poziomem bliskim $10. Świadczy to o odporności projektu, który ma tendencję do tego, żeby odżyć podczas wzrostów.

Jak kopać Bitcoin Gold?

Dzięki temu, że twórcy BTG nie odeszli daleko od projektu oryginalnego Bitcoina, korzysta on z Proof of Work. Bitcoin Gold wykorzystuje algorytm Equihash, który wykorzystuje również opisywany tutaj Zcash, procedury wydobycia pasują zatem do tych, którymi kopie się ZEC. Szczęśliwie dla użytkowników zwykłych komputerów, zwykły PC z kartą graficzną jest w stanie kopać Bitcoin Gold.

Co pozytywnie zaskakuje w projekcie Bitcoin Gold?

Po pierwsze, liczba wspierających użytkowników. Ponad 500 programistów kontrybutorów (wg github) to jeden z najlepszych wyników, choć z drugiej strony martwi mała liczba commitów. Ponad 70 tysięcy followerów na Twitterze to również spora liczba jak na niszowy projekt. Aktywne są również kanały na reddicie. Czy znaczy to, że projekt Bitcoin Gold przetrwał najgorsze?

Gdzie kupić Bitcoin Gold? Na początek sprawdź, czy nie jesteś już posiadaczem BTG – jeśli posiadałeś Bitcoin przed wydobyciem bloku 491406, być może masz już Bitcoin Gold z wspólnej części blockchain obu kryptowalut. Możesz kupić kryptowalutę Bitcoin Gold na wielu giełdach.

Kryptowaluta Augur

Czy kryptowaluta Augur przyniesie zyski inwestorom?

Augur jest wielkim rynkiem monetyzacji przewidywań i prognoz. Jak ocenić, czy jest wart inwestycji? Rynek Augur (REP) to pole do popisu dla spekulantów, ale…

To również ciekawy projekt z potencjałem. Augur to zdecentralizowany rynek, na którym można zakładać się o wynik przeróżnych wydarzeń: politycznych, sportowych, finansowych i innych. Jest to miejsce, gdzie można zarówno starać się zarabiać na swoich przewidywaniach, jak i zabezpieczać się na wypadek zrealizowania się ryzyka. Augur jest zbudowany na ekosystemie Ethereum i zależny od ceny ETH. Poważnym ułatwieniem dla inwestorów jest komunikacja z twórcami projektu i regularne raportowanie postępów. Były momenty, w których cena tokena REP wzrastała o ponad 50%.

Większość handlu tokenem Augur i najbardziej aktualna wycena jest na giełdzie Binance. Projekt jest w fazie szybkiego technologicznego rozwoju. Migracja na drugą wersję tokenów REPv2 jest największym wyzwaniem dla prowadzących ten projekt.

Kryptowaluta Elrond

Kryptowaluta Elrond ma potencjał rozwiązania problemu skalowalności i wydajności blockchain.

Jeszcze więcej transakcji na sekundę? Co prawda miłośnicy Tolkiena kojarzą nazwę Elrond z imieniem Elfa, to tym razem jest to projekt kryptowalutowy o skrócie EGLD, który charakteryzuje się fokusem na wydajności. Co więcej, w porównaniu do Bitcoina zadbano również o bardziej wydajny energetycznie konsensus. Zamiast Proof of Work zdecydowano się na innowacyjny Secure Proof of Stake oraz metody upraszczania blockchaina: intra-sharding oraz ograniczanie się do zapisania jedynie najważniejszych danych do ledgera.

Innowacje dotyczą nie tylko sposobu potwierdzania transakcji, ale również metod zapewniania decentralizacji i łączenia platform. Roadmapa projektu jest bardzo ambitna i zawiera bardzo dużo zaplanowanych milestonesów. Potencjalne zastosowania Elrond (EGLD) to finanse i transfery ponadgraniczne, internet of things, przemysł, nieruchomości oraz procesy w IT. Największym wydarzeniem dla spekulantów było jednak rozpoczęcie tradingu na giełdzie kryptowalut Binance. Aktualnie projekt znajduje się jeszcze w drugiej setce pod względem kapitalizacji.

Projekt Elrond również doświadczył wielu technologicznych zmian. Największą jest transformacja tokenów ERD to tokenów eGold, czyli EGLD. Więcej informacji na temat zmian można znaleźć na oficjalnej stronie projektu.

Kryptowaluta Waves

Projekt Waves rywalizuje z innymi platformami smart kontraktów.

Kryptowaluta Waves działa na platformie oferującej szybkie transfery cyfrowych tokenów i zasobów, portfel oferujący przechowywanie wielu walut i rozwojowy team. Platforma Waves wsławiła się projektem z firmą Deloitte, zakończonym dużym sukcesem. Waves jest przeznaczona dla traderów, inwestorów i organizacji, chcących oprzeć cześć swoich procesów na elastycznym środowisku blockchain. Kolejnym pozytywnym aspektem jest zdecentralizowana giełda, dostępna dla wszystkich użytkowników. Jeśli dołożyć do tego prostotę usługi i łatwość wdrożeń dostosowanych do potrzeb rozwiązań, można wnioskować o obiecującej przyszłości tego projektu.

Jak wyglądała perspektywa inwestora? Przez lata po bańce spekulacyjnej kryptowaluta Waves podążała za szerokiem rynkiem kryptowalut i wartość Waves spadała. Wszystkie zyski z rynku byka kryptowalut zostały zaprzepaszczone, a cena wróciła do poziomów sprzed lat. Dlaczego dalej interesujemy się Waves?

Nagły wzrost kryptowaluty Waves

Kurs Waves nagle wzrósł o kilkadziesiąt procent. Czy to odbicie od poziomu $1 to jedynie krótkotrwałe, spekulacyjne odbicie? Wygląda na to, że platforma uzyskała siłę rozpędu pozwalającą na szerszą adaptację. Do tej pory blockchain WAV był miejscem, gdzie wprowadzono wiele tokenów (ale niewiele odniosło sukces), ale kryptowaluta utrzymywała się w dystansie do projektów o największej kapitalizacji. Wdrożenie nowej aplikacji z sukcesem i wieloma funkcjonalnościami zdecydowanie podniosło poziom popularności projektu.

Zakupy za pomocą karty kredytowej, handel na zdecentralizowanej giełdzie, dostęp do tokenów i wyjście do użytkowników najpopularniejszych, mobilnych systemów operacyjnych to najwyraźniej przepis na wzrosty. Spekulanci tylko czekają na takie okazje, dokładając jeszcze więcej płynności. Projekt jest z pewnością warty dalszej obserwacji, tym bardziej, że jego wartość systematycznie wzrasta.

Kryptowaluta Nano

Kryptowaluta Nano zmieniła nazwę z Raiblocks, co doprowadziło do wzrostu wartości o 20%

Nano od samego początku ma jeden cel: dostarczyć medium wymiany. Transakcje za pomocą kryptowaluty Nano są darmowe. Co więcej, transakcje nie tylko są darmowe, ale również błyskawiczne. Ten cel przyświecał twórcom, gdy startowali projekt jako Raiblocks (XRB), skazany na sukces “winner” kryptowalutowych inwestorów. Powód był prosty, nieporównywalnie szybkie transakcje – w dodatku darmowe! Nic dziwnego, że Raiblocks szturmem zdobył serca spekulantów, windując cenę. Aktualnie już nie spotkamy tej nazwy na listach kapitalizacji kryptowalut – Raiblocks zmieniła się w Nano (ticker: NANO). Rebranding, zakończony sukcesem dołożył do wartości tokena kilka dolarów. Kryptowaluta Nano po rebrandingu z Raiblocks doznała gwałtownej aprecjacji. Co działo się później?

Później nastąpiły kolejne zmiany. Ticker Nano zmienił się na XNO, a kryptowaluta zyskała nowy symbol.

Czy opłacało się kupić NANO (XNO) w przeszłości?

Kryptowaluta Nano straciła większość zysków. Czy opłaca się kupić NANO za dolara lub mniej?

Nano kosztował przez wiele miesięcy kilka centów, żeby ustabilizować się pomiędzy $0.10 i $0.20. Kryptowaluta nie doczekała się większego zainteresowania, choć później gwałtowny wystrzał wyniósł cenę Nano do $30! Tuż po końcu wzrostów wykres przyjął postać przekłutego balonika i przez kolejne miesiące wykres spadał, aż zatrzymał się na poziomie $1. Ci, którzy są długoterminowymi inwestorami, mogą z zadowoleniem stwierdzić, że ich inwestycja ciągle przyniosła wielkie zyski. Jednakże…

Zdecydowanie nie opłacało się inwestorom, którzy kupili w trendzie spadkowym. Zakup XNO w dowolnym momencie po szczycie kursu oznaczał gwarantowane straty. Nawet dołki cenowe w lutym, marcu czy kwietniu kończyły się jedynie drobnymi odbiciami, na których można było zarobić jedynie krótkoterminowo. Co zadziwia, długoterminowi inwestorzy w NANO wydają się być spokojni rozwojem sytuacji, a na rynku nie widać wielkiej paniki. Pojawił się nawet głos inwestora, który stracił ogrom pieniędzy na inwestycji w NANO na poziomie $5 USD. Najwyraźniej wierzy w to, że odrobi 150 tysięcy dolarów i wyjdzie na swoje.

Czy opłaca się kupić NANO poniżej $1?

To pytanie, które na pewno warto sobie zadać. NANO jest jedną z kryptowalut, które doznały największych strat od szczytu hossy kryptowalutowej: -97%. Oznacza to dramatycznie wyprzedany rynek. Czy ten kurs odzwierciedla prawdziwą wartość projektu? Przypomnijmy, że XNO powstała, żeby wypełnić lukę w sektorze ekologicznych kryptowalut, które nie zużywają niebotycznych ilości energii do funkcjonowania.

Dokoła kryptowaluty wciąż zebrana jest aktywna społeczność, projekt jest rozwijany przez zespół programistów, a sama XNO została dodana do najpopularniejszego portfela hardware Ledger Nano S. Dodatkowo, ostatni podskok rynku krypto był korzystny dla XNO, która wzrosła o prawie 100%, z 0.8 USD to 1.6 USD. Warto przyjrzeć się podstawom technologicznym pod kątem długoterminowej inwestycji. My, ze względu na to, że odbicia na NANO są coraz dynamiczniejsze, możemy polecić tę kryptowalutę do krótkoterminowej spekulacji na dynamicznych odbiciach.

Czy warto zainwestować w Nano?

Czy warto wejść w XNO? Jeśli szukasz “medium of exchange”, czyli kryptowaluty do przesyłania wartości, to zdecydowanie tak, po prostu ze względu na jej niezwykłe właściwości: szybkość i niski koszt.

Kryptowaluta Cronos (crypto.com)

Projekt Crypto.com ma wielu zwolenników i wierzących w jego przyszłość

Kryptowalutowa karta płatnicza? Tak, i to w dodatku VISA. Znany pod wcześniejszą nazwą Monaco (MCO), później crypto.com coin, a teraz Cronos, wdarł się szturmem do czołówki kryptowalut pod względem kapitalizacji. Aktualnie bardzo wysoko, bo w pierwszej dwudziestce!

Połączenie finansów głównego nurtu z kryptowalutami budzi wiele emocji po obu stronach barykady. Nie dziwią więc obszerne relacje ze szczegółami pomysłu Monaco w mainstreamowych mediach, takich jak CNN, CNBC czy TechCrunch. Co jest rdzeniem usługi crypto.com? Możliwość kupowania, sprzedawania i śledzenia wartości portfolio w jednej aplikacji. Jakby to było mało, portfolio jest podłączone pod kartę VISA, którą można płacić na całym świecie. Czy oznacza to możliwość płacenia kryptowalutami na równi z tradycyjnymi walutami?

Kryptowaluta Monaco MCO to kolejne błyskotliwe rozwiązanie z dziedziny finansów. Dostarcza konto, kartę płatniczą i portfolio do kontroli inwestycji w kryptowaluty.

Firma, która rozwija projekt liczy ponad 50 osób i wciąż zwiększa zatrudnienie. Biura firmy znajdują się w Hong Kongu i Singapurze. Produkt jest uniwersalny, karta Visa posiada zarówno chip, pasek magnetyczny, jak i umożliwia płatności NFC. Firma będzie zarabiać w tradycyjny sposób, na spreadach oraz na opłatach, które zostaną dopiero ogłoszone.

Kryptowaluta IOSToken

Kryptowaluta IOSToken. Dostępna na Binance.

Kryptowaluta IOSToken (IOST) to kryptowaluta będąca podstawą skalowanego ekosystemu Internet-of-Service. W takim ekosystemie internetowe systemy oparte o blockchain są udostępnione użytkownikom biznesowym i indywidualnym w gotowej do użycia i łatwo dostępnej postaci. Projekt zapewnia solidną infrastrukturę dla wszystkich usług online, zapewniając aspekty techniczne, takie jak czas dostępu lub skalowalność, ochronę prywatności i bezpieczeństwo.

IOST znajduje się obecnie w konsolidacji na początku drugiej setki pod względem kapitalizacji, co nie powinno dziwić. Naturalnie, zastosowanie technologii blockchain do generalnych usług internetowych czekało na realizację i projekt kryptowaluty IOSToken odpowiada dokładnie na tę potrzebę. Szeroki zakres dziedzin usług internetowych może zostać zrealizowany w dobrze zaprojektowanym systemie i inwestorzy patrzą z nadzieją na chiński team z amerykańskimi wpływami.

Kryptowaluta Dash

Kryptowaluta Dash pozwala na szybkie i anonimowe płatności. Wyprzedziła swoich konkurentów Monero i Bytecoin, dzięki czemu zdobyła wielu inwestorów i użytkowników, którzy mają o niej świetną opinię.

Dash to kryptowaluta mająca długą historię i skupiająca się na rozwiązywaniu problemów z dziedziny blockchain związanych z anonimowością. Przeszła już dwa rebrandingi, więc jeśli szukacie kryptowaluty Darkcoin czy kryptowaluty Xcoin, to poprzednie nazwy Dasha. Jeśli szukasz kryptowaluty, która zapewnia prywatność transakcji wbudowaną w rdzeń lub błyskawiczne płatności, Dash już to ma. Jest też możliwość, choć dość droga, utrzymywania masternoda i otrzymywania przychodów z tego przywileju (ponad 40% wykopanych monet).

Dash od lat utrzymywał się stabilnie w pierwszej dwudziestce kapitalizacji kryptowalut wg coinmarketcap. Projekt doczekał się wielu potencjalnie korzystnych współprac i rozwojowych partnerstw. Aktualnie projekt wciąż utrzymuje się w topie projektów, czym potwierdza popyt na usługi, gdzie dyskrecja jest zapewniona.

Podoba Ci się potencjał kryptowaluty Dash i chcesz w niego zainwestować? Jeśli zależy Ci na najniższych prowizjach, sprawdź opłaty w giełdach z Polski lub USA. Giełdy kryptowalut z najniższymi opłatami (0.2% za całą transakcję) to Binance i BitFinex. Zwróć uwagę na bardzo ważny aspekt inwestycyjny w Dash. Jeśli kupujesz i sprzedajesz na giełdzie z konieczną weryfikacją, tracisz przywilej anonimowości!

Kryptowaluta Zcash

kryptowaluta zcash

Kryptowaluta Zcash to projekt, którego koncentracja na prywatności i anonimowości dorównuje Monero i Bytecoin. Oprócz funkcji transakcyjnej, czyli zapewniając szybki przesył pieniędzy, Zcash zapewnia poufność na niespotykanym poziomie. Do arsenału zaliczają się ukrywanie wysyłającego, odbiorcy, ukrywanie wartość transakcji i inne parametry. Dzięki temu kryptowaluta jest żywotną alternatywą dla Monero i Ethereum, co zostało szybko rozpoznane przez azjatyckich inwestorów i jest odzwierciedlone w kursie ZEC.

Co czeka ZEC w przyszłości?

Na fali optymizmu z końcówki bańki spekulacyjnej ZCash odnotował ogromny przyrost wartości. Potem nastąpił powolny spadek, jednakże sam projekt obronił się i wciąż jest w czołówce listy kryptowalut pod względem kapitalizacji wg coinmarketcap. Jeszcze niedawko ZEC znajdował się na 20 pozycji z kapitalizacją ponad trzysta milionów dolarów.

Gdzie najtaniej kupić kryptowalutę Zcash?

Ze względu na popularność w państwie środka, Zcash najłatwiej dostać na azjatyckich giełdach. Łatwiej tam o zachowanie anonimowości ze względu na brak przymusu weryfikacji.

Przed zakupami na giełdach bez weryfikacji, trzeba wcześniej zdobyć Bitcoin. Najszybszy zakup BTC oferuje bitomat, jednocześnie będziemy mogli spełnić kryterium anonimowości, jeśli zachowamy zdrowy rozsądek. Kupowanie anonimowej kryptowaluty za pieniądze z przelewu bankowego nie ma za dużo sensu.

Kryptowaluta Digibyte

Kryptowaluta DigiByte

Kryptowaluta Digibyte (DGB) to szybko rosnąca sieć oparta o blockchain, dostarczająca skalowalne rozwiązania finansowe i informatyczne. Głównym motorem rozwoju są błyskawiczne płatności, ale sieć wspiera również zdecentralizowane aplikacje, wsparcie internet of things i testowanie nowych rozwiązań z dziedziny blockchain. Sieć charakteryzuje się fokusem na decentralizacji, za pośrednictwem między innymi wielu algorytmów wydobycia oraz oddaną społecznością.

Digibyte Blockchain zyskał popularność w okolicach szczytów cenowych kryptowalut. Pomimo tego, że projekt utrzymał się dość wysoko w rankingu kapitalizacji coinmarketcap, czyli w okolicach czterdziestego miejsca, to jest o niej bardzo cicho. Co ciekawe, projekt był szczególnie popularny w Polsce (!), powstawały nawet specjalne grupy dyskusyjne poświęcone temu projektowi, a rekomendacje zakupu w mediach społecznościowych były tak częste, że kryptowalutę można było znaleźć w portfolio wielu spekulantów.

Czy warto było zaangażować się w Digibyte?

Digibyte stracił od najwyższej ceny około 93%! Co więcej, pomimo obecności na aż 28 giełdach kryptowalut, na czele z BitFinex i Binance, projekt nie odnotowuje spektakularnych wzrostów. Chociaż Digibyte obiecuje lepsze osiągi w porównaniu do Bitcoina niemal w każdym aspekcie działania kryptowalut, czyli między innymi skalowalności, decentralizacji, szybkości, bezpieczeństwa, to materializują się one powoli.

Na przykład, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę obsługiwanych transakcji, to obiecane 2000 transakcji dostarczono dopiero w kilka lat później. Niestety, są już projekty, które osiągnęły dużo lepsze wyniki od BTC. Nawet wielkie projekty, jak Ethereum, obiecują przełomowe rozwiązania.

Harmonijny rozwój Digibyte odpłacił, gdy kurs urósł znacząco, przyciągając dzięki temu uwagę większej liczby inwestorów, osiągając miejsce w pierwszej setce kryptowalut pod względem kapitalizacji.

Kryptowaluta Siacoin

Gdzie kupić kryptowalutę Sia? Siacoin jest dostępna na wielu giełdach kryptowalut i zdobyła popularność pod koniec 2017 roku. Inwestorzy mają pozytywne opinie co do Sia

Kryptowaluta Siacoin (SC) wybiła się na szczyt popularnych altcoinów w czasie spekulacyjnej gorączki. Jest to rozwiązanie, które ma na celu zamieszanie na rynku przechowywania danych i celuje w rywalizację z potęgami storage, takimi jak Amazon, Google czy Dropbox. Zastosowanie technologii blockchain w tej dziedzinie jest kreatywnym podejściem z potencjałem do rewolucyjnej zmiany w branży przechowywania danych. Zamiast centralnego przechowywania, dane podzielone są na kawałki, szyfrowane i rozproszone w sieci, co pozwala uniknąć wielu minusów scentralizowania, takich jak zagrożenie nieautoryzowanym dostępem lub wyciekiem danych.

To, co jest naprawdę rewolucyjne to fakt, że architektura kryptowaluty Siacoin pozwala każdemu na uczestnictwo w tym systemie. Każdy, kto posiada wolną przestrzeń dyskową może przekazać ją do dyspozycji sieci opartej na blockchain i pobierać za to wynagrodzenie w kryptowalucie. Na potrzeby takiej operacji tworzy się smart contract.

Zespołowi wdrażającemu SC udało się zaimplementować działający system przechowywania danych o niespotykanym do tej pory stopniu bezpieczeństwa. Dane przechowywane są nie tylko w technologii blockchain, ale dodatkowo są również rozdzielane na małe kawałki, w zasadzie uniemożliwiające bezpośredni atak na prywatność.

Przez długi czas Siacoin zajmował miejsce w pierwszej pięćdziesiątce największych kryptowalut względem kapitalizacji. Wolumen transakcji przekracza kilka milionów dolarów dziennie. Społeczność Reddit dokoła Siacoin liczy już ponad 30 tysięcy subskrybentów. Aktualnie SC trzyma się mocno w pierwszej setce pod względem kapitalizacji.

Kurs Siacoin na największej giełdzie kryptowalut

Główna zmiana to pojawienie się kryptowaluty Siacoin na giełdzie kryptowalut Binance. Spory wolumen handlu oraz wielkość giełdy zapewnia najlepszą cenę i najniższą na rynku prowizję. Obecność kryptowaluty Siacoin na największych giełdach pomogła w utrzymaniu wartości tokena podczas spadków.

Kryptowaluta Siacoin rozwija się. Została dodana do giełdy kryptowalut Binance, a jej kurs ciągle przewyższa wielokrotnie cenę z przeszłości. Czy warto zainwestować w kryptowalutę Siacoin?

Kopanie Siacoin na GPU straciło sens

Kolejną, rewolucyjną zmianą jest fakt, że mining Siacoin na kartach graficznych nie ma już sensu. Pojawienie się wyspecjalizowanych układów ASIC, dedykowanych do miningu SiaCoin, Pascal czy Decred spowodowało wzrost trudności wydobycia o wiele rzędów wielkości. Z drugiej strony, wzrost mocy obliczeniowej skierowanej do utrzymania sieci tokenów SC przyczynił się z pewnością do wzrostu bezpieczeństwa sieci. Dodatkowo kurs Siacoin stabilizuje się szybciej przy relatywnie zabezpieczonym miningu. Wallet Siacoin zyskał też większą stabilność.

Warto śledzić rozwój rynku storage w blockchain

Konkurencja na rynku przechowywania danych jest niezwykle zacięta. Do standardowych hostingów, korzystających głównie z scentralizowanych serwerów Amazona czy Googla, dołączyły zdecentralizowane, takie jak Siacoin. Główną zaletą korzystania z nowej technologii jest cena. Aktualnie, za parę dolarów można pozyskać 1TB danych w sieci tokenów Siacoin. Dla porównania, Amazon za podobną usługę zażąda ponad 20 dolarów.

Kryptowaluta Enjin

Kryptowaluta Enjin pozwoliła zarobić 200 procent w dwa dni. Jak to się stało? Współpraca z Samsungiem!

Znamy już zwycięzcę medialnego szumu ostatnich miesięcy, który został rozdmuchany wokół natywnego wsparcia kryptowaut w najnowszych telefonach Samsunga. Została nim koreańska kryptowaluta Enjin coin, a właściwie ekosystem Enjin oparty o blockchain.

Krótko mówiąc, kto miał konto na Binance, ten przez długi czas miał możliwość zainwestowania w tokeny Enjin po niskiej cenie. I wiele osób tak zrobiło, choć struktura popytu przed ogłoszeniem współpracy z największym producentem smartfonów nie zdradzała wielu posiadaczy liczących na gwałtowne zyski. Co prawda, niektórzy postawili na tendencję do współpracy koreańskiej korporacji z koreańskimi projektami blockchain, nie było to jednak wcześniej oczywiste.

Enjin Coin to token ERC-20, który działa na blockchainie Ethereum i buduje gamingowy ekosystem. Po pierwsze, funkcjonuje portfel Enjin, który wspiera nie tylko natywną kryptowalutę, ale też Bitcoina, Litecoina i Ethereum. Po drugie, API gamingowe i tokeny Ethereum ERC-1155 pozwalają na dostarczenie graczom i developerom infrastruktury do budowy gier i projektów rozrywkowych. W tych środowiskach do transakcji i utrzymania sieci używa się natywnego tokena ENJ, co wspiera stały popyt. Po trzecie, gracze mają możliwość korzystania w swoich rozgrywkach z itemów, które są wymienialne na kryptowalutę Enjin. Jest to praktycznie game changer w porównaniu do projektów, które operują na mikropłatnościach i konieczności zasilenia konta gracza za pomocą fiat money.

Jak to się stało, że to Enjin został wybrany przez Samsunga? Samsung na swojej pokazowej prezentacji objawił, w jaki sposób podejdzie do wdrażania kryptowalut w swoich smartfonach. Na slajdzie znalazły się wzmianki o Bitcoinie, Ethereum i Enjin Coin. Wątpliwości może budzić jednie intencja wykorzystania kryptowaluty, bo choć Enjin znalazł się w pierwszym szeregu obok kryptowalut o największej kapitalizacji, to wcale nie oznacza, że będzie służył do obsługi transakcji. Może jego zastosowanie ograniczy się do gier i rozrywki? W każdym jednak przypadku jest to wielki krok w przód w kierunku większej adaptacji i szybkiego rozwoju projektu.

Jak można było zarobić 200% w 24 godziny?

Enjin Coin potroił swoją wartość w ciągu jednego dnia. Patrząc się dokładnie na wykres ENJ, zobaczymy wzrost w odniesieniu do BTC z 0.00000958 BTC do 0.00002943, czyli o ponad dwieście procent!

Ogromne wzrosty jedynie w 24 godziny? Enjin Coin zaskoczył nawet właścicieli ENJ, wzrastając o 200% w jeden dzień.
Warto zwrócić uwagę na wzrost wolumenu handlu Enjin Coin

Gdzie najtaniej kupić kryptowalutę Enjin Coin? Giełdy z najniższymi prowizjami (0.2% za całą transakcję) są zlokalizowane w Chinach, w tym Binance, gdzie jest największy obrót tokenem ENJ.

W kolejnej fali wzrostów kryptowalut Enjin jest gwiazdą. Prekursor tokenów NFT zbiera zasłużone laury i przejawia wielki potencjał do rozwoju tej innowacyjnej technologii.

Kryptowaluta PowerLedger

Czy Power Ledger spełni pokładane w nim nadzieje i rozwiąże problemy branży energetycznej za pomocą blockchain?

Power Ledger to blockchain dedykowany branży energetycznej i rozliczeniom zielonej energii. Czy warto zainteresować się projektem Power Ledger?

Kryptowaluta Power Ledger to bardzo obiecujący projekt z branży energetycznej, mający siedzibę w Australii. Działalność nie ogranicza się jednak tylko do antypodów i firma rozwija się również w USA, Japonii i Indiach. POWR to projekt, który wdrożył technologię blockchain do rozliczeń rynku energii elektrycznej. Produkty Power Ledger to mechanizm rozliczeń za dostarczanie i używanie energii elektrycznej dla dużych sieci przesyłowych, mikroGrid do rozliczeń dla drobnych konsumentów lub prosumentów oraz rozwiązania dedykowane elektrycznym pojazdom i stacjom ładującym.

POWR jest jednym z przedstawicieli power-techów z ogromnym potencjałem na trudnym rynku energii odnawialnej. W perspektywie miesiąca cena utrzymuje się na stabilnym poziomie, a większość światowych obrotów kryptowalutą POWR odbywa się na wschodnich giełdach kryptowalut.

Kryptowaluta Ravencoin

Kryptowaluta Ravencoin pozwoliła inwestorom na zyski. Czy to nie koniec wzrostów, a potencjał Ravencoin ujawni się w 2020?

Czy Ravencoin to po prostu ulepszony Bitcoin, obsługujący dodatkowo cyfrowe aktywa? RVN to fenomen szybkiego awansu w rankingu coinmarketcap.

Ravencoin to fork Bitcoina, który ma na celu rozwiązanie jednego, podstawowego problemu: transferu aktywów dołączonych do blockchaina. Do tokenów można przypisać różnorakie aktywa z realnego świata: walory, akcje, certyfikaty, udziały, inne tokeny, licencje, bilety, a nawet waluty czy fizyczne złoto lub srebro. Możliwości są ograniczone wyobraźnią tworzącego aktywa i drugiej strony transakcji.

Bardzo kreatywnie został rozwiązany problem Proof-of-Work, w którym zastosowano algorytm x16R, który jest odporny na kopanie urządzeniami ASIC. Dodatkowo, podczas startu kryptowaluty nie przeprowadzano ICO oraz nie wdrożono masternodów: ten open-sourcowy projekt opiera się na sieci potwierdzającej transakcje, analogicznie do kryptowaluty Bitcoin. Ravencoin przebojem dostał się w szybkim tempie do top100 kryptowalut pod względem kapitalizacji wg coinmarketcap, a większość obrotu odbywa się na azjatyckich giełdach.

Mniej popularne kryptowaluty z potencjałem

Poniżej zaczynają się kryptowaluty, które są bardziej ryzykowne, projekty które przez dłuższy czas nie wybiły się lub z jakiegoś powodu nie odniosły natychmiastowego sukcesu. Warto mieć się na baczności!

Kryptowaluta Loopring

Kryptowaluta Loopring

Kryptowaluta Loopring (LRC) to chiński projekt, polegający na dostarczeniu protokołu umożliwiającego dokonywanie transakcji między giełdami kryptowalut. Dzięki temu rozwiązaniu ma się poprawić bezpieczeństwo, zwiększyć płynność przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjności i niskich opłat. Projekt jest z tej samej kategorii, co opisywany przez nas token 0x.

Jak działa Loopring?

Dzięki smart kontraktom kryptowaluty nie opuszczą naszego stanu posiadania aż do momentu zakończenia transakcji, co zwiększa bezpieczeństwo. Protokół ma udostępnić dzielenie zleceń, dzięki czemu może ono zostać wykonane na wielu giełdach, osiągając najlepszą możliwą cenę (innowacja!). Nie trzeba chyba wspominać, że planuje się wsparcie dla wielu typów blockchain: Ethereum, Qtum, Neo…

Ryzyko Loopring

Jaka jest zatem zachęta? Protokół jest tak zaprojektowany, żeby zachęcać giełdy kryptowalut do nabycia jak największej liczby tokenów LRC. Dzięki temu będą mogły zwiększyć zniżkę, która towarzyszy obrotowi tokenów i zmaksymalizować zyski. Rynek wycenił ryzyko na 5000 LRC za 1 ETH podczas ICO, a realna cena za 1 jednostkę Loopring wyniosła w ICO kilka centów, a na giełdach aktualnie ponad 10 centów.

Największy obrót tokenami Loopring jest na giełdzie kryptowalut Binance. Loopring znów wrócił na usta inwestorów, odbijając od cenowego dołka o ponad 150%. Czy trend się utrzyma?

Kryptowaluta Status

Kryptowaluta Status

Kryptowaluta Status (SNT) to mobilny system, działający w łańcuchu ETH. Umożliwia dostęp do całej sieci Ethereum z telefonu komórkowego za pomocą prostego interface, zawierającego chat, moduł płatności i dostęp do smart kontraktów. Zaletą kryptowaluty Status jest wykorzystanie zdecentralizowanej sieci (klient mobilny Status jest jednocześnie light nodem w sieci ETH) do zapewniania anonimowości za pomocą szyfrowania i połączeń peer-to-peer. Status jest projektem open source, a jego rozwojem zajmuje się społeczność zgromadzona wokół idei decentralizacji. Kryptowaluta jest wciąż dość popularna i znajduje się w drugiej setce w rankingu kryptowalut według kapitalizacji.

Kryptowaluta OMG Network

Kryptowaluta Omise Go, czy ma potencjał?

Kryptowaluta OMG Network, poprzednio znana jako OmiseGO (OMG) to platforma oparta o łańcuch Ethereum, umożliwiająca przesyłanie pieniędzy, zarówno tradycyjnych, jak i kryptowalut. Jej założeniem jest udostępnienie transferu wartości niezależnie od rodzaju waluty, kraju, lokalizacji i aktywa. Oprócz celu, mającego zdetronizować aktualną strukturę rynku finansowego, twórcy udostępnili również portfel i SDK, który ułatwia start projektów w blockchainie OMG. Kryptowaluta OMG Network oferuje szeroki wachlarz zastosowań: płatności, depozyty, rozwiązania komercyjne i biznesowe, programy lojalnościowe, trading i spekulacja oraz customowe rozwiązania, dedykowane dla największych klientów. Dodatkowo, OMG ma zaimplementowany Proof-of-Stake uzależniony od aktywności w sieci, co przyciąga inwestorów i oferuje im atrakcyjne zwroty w zamian za udziały w utrzymywaniu i zabezpieczaniu sieci.

Jeśli zachęciły Cię perspektywy kryptowaluty OMG, jest ona dostępna na giełdach kryptowalut bez weryfikacji: Binance (największy obrót), KuCoin i BitFinex. Pod względem kapitalizacji OMG trzyma się świetnie i zadomowiła się w pierwszej setce krypto.

Kryptowaluta WanChain

Kryptowaluta Wanchain to jeden z hitów, ciesząca się w przeszłości świetną opinią finansowa platforma. Gdzie kupić Wanchain tanio i szybko?

Kryptowaluta Wanchain (WAN) to jeden z przykładów DAO (Distributed Autonomous Organization) z dziedziny przyszłościowych finansów. To zdecentralizowany meta rynek finansowy, oparty o blockchain. Zgodnie z wizją twórców, ich wyobrażenie futurystycznego banku pozwala przyszłym instytucjom i firmom zakładanie wirtualnych centrów obsługi finansowej. Ubezpieczyciele, brokerzy lub finansowe aspekty dużych firm będą obsługiwane w zdecentralizowanej sieci Wanchain: pożyczki, giełdy, kredyty, transakcje międzynarodowe, ubezpieczenia, transfer aktywów i wiele innych zastosowań.

Kurs WAN rozpoczął notowania od poziomów $4, spadł do poziomów dolara, a potem jeszcze niżej. Nie zapomnijmy jednak odnotować kwietniowych wzrostów, aż do prawie 100% wyższego poziomu. Po ICO, w którym jeden token kosztował $0.34, wzrost wartości prawie 10 razy robi wrażenie. Potem, niestety wartość tokenu spadła do przedziału 10-20 centów. Dopiero potem wróciła ponad poziom 1 dolara. Mimo zmienności (a może właśnie dzięki niej) kolejce do listingu ustawiły się największe giełdy. Pierwsza była giełda KuCoin, następne wdrożenie WAN odbyło się po krótkim okresie na Binance.

Przyszłość Wanchain

Jaka przyszłość czeka Wanchain? Wydaje się, że wizja twórców wychodzi naprzeciw oczekiwaniom inwestorów. Całości pozytywnego obrazu dopełnia współpraca z Kyber Network, dzięki której Wanchain uzyska dostęp do istniejącej infrastruktury i biznesowych kontaktów. Aktualnie wielkość kryptowaluty WAN na Coinmarketcap plasuje ją w drugiej setce 25 milionową kapitalizacją. Jeśli widzisz potencjał tej kryptowaluty, aktualnie jest dobra okazja, żeby kupić ją po cenie niższej od debiutu na dużych giełdach.

Kryptowaluta Pundi-X

Kryptowaluta Pundi-X to rozwiązanie dla handlu - iCO, które okazało się sukcesem, a kryptowaluta zajmuje wysokie miejsce na liście kapitalizacji coinmarketcap

Rozwiązania dla handlu to obszar, w którym rywalizuje wiele firm i projektów. Nie jest to niczym dziwnym, ponieważ wielkość tego globalnego rynku obiecuje ogromne zyski, gdy odniesie się sukces. Inwestorzy kryptowalutowi od lat mają nadzieję na to, że kryptowaluty zdobędą kawałek globalnego rynku płatności w handlu detalicznym i hurtowym. Zwiększyło by to świadomość istnienia kryptowalut oraz przyniosłoby to zyski projektom obsługującym te płatności.

Kryptowaluta, a raczej projekt Pundi-X wzniósł się wysoko na liście kapitalizacji kryptowalut coinmarketcap, będąc w najlepszym okresie na wysokiej, 44 pozycji. Następnie szereg zmian technologicznych i forki sprowadziły tę kryptowalutę dużo niżej.

Terminal POS, dostarczany przez Pundi-X pozwala właścicielom firm, sklepów lub usług pobierać zapłatę w kryptowalutach. Dodatkowo, może również służyć jako urządzenie do kontaktu z oprogramowaniem opartym o blockchain, które może znaleźć zastosowanie w dowolnej branży. Można tutaj wskazać systemy magazynowe, programy lojalnościowe, szeroko pojęty marketing projektów i usług i wiele innych. Możliwości wdrożenia nowych technologii przy jednoczesnym zredukowaniu kosztów transakcyjnych zawitała już do drobnych przedsiębiorców na całym świecie.

Kryptowaluta Electroneum

Kryptowaluta Electroneum

Kryptowaluta Electroneum (ETN) zaspokaja nowatorsko kilka podstawowych potrzeb potencjalnego użytkownika kryptowalut. Jest bardzo łatwo używać jej dzięki aplikacji mobilnej, jest bardziej anonimowa niż Bitcoin, a transakcje są bardzo szybkie. Kolejna zaleta to fakt, że jest brytyjska i ma wsparcie z tej okolicy dzięki sentymentowi inwestorów.

Wśród mediów, które wspominały Electroneum jest The Telegraph, Bloomberg oraz Yahoo Finance. Crowdsale zakończyło się dużym sukcesem i inwestorzy dosłownie przebierają nogami, żeby projekt wszedł w kolejne fazy i na kolejne giełdy.

Mogło się wydawać, że projekt Electroneum popadł w zapomnienie. Było to złudne, ponieważ kryptowaluta dokonała kilku dużych skoków naprzód. Pierwszym jest wzmocnienie mobilności poprzez dostępność funkcjonalnej i dobrze zaprojektowanej aplikacji na telefony Apple z systemem iOS i telefony z systemem Android. Jedną z najważniejszych zalet zainstalowania aplikacji jest możliwość “cloud mining” i dzięki temu otrzymywania kilku dolarów co miesiąc. System jest pomyślany w ten sposób, żeby wspomóc budżety osób z regionów o najniższych średnich pensjach. Przez ostatni rok Electroneum przyjął się jako system mikropłatności, zajmując miejsce w pierwszej setce rankingu coinmarketcap.

Kryptowaluta Bitcoin Cash SV

Zestawienie nie byłoby pełne bez tej kontrowersyjnej kryptowaluty. Forki Bitcoina rozpalają wyobraźnię nawet wiele miesięcy po tym, jak się dokonały. Na Bitcoin Cash można było sporo zarobić, zarówno na forku, jak i na manipulacjach cen kryptowalut. Często ten schemat się powtarza.

Bitcoin Cash SV był hitem hossy

Wydarzenia na rynku kryptowalut dzieją się bardzo gwałtownie. To już nie jest śledzenie newsów w perspektywie tygodni lub dni. W przypadku Bitcoin Cash Satoshi Vision, ciąg zdarzeń zmienia percepcję inwestorów z godziny na godzinę. Skutkiem wydarzeń był wzrost ceny o zapierające dech w piersiach 300%! Zacznijmy od najwcześniejszych newsów, a były to wiadomości, które ukradły najważniejsze nagłówki.

Czy Craig Wright to Satoshi Nakamoto?

Światem Bitcoina wstrząsnęła wiadomość, z której miałoby wynikać, że programista i wczesny inwestor Craig Wright, który stoi za Bitcoin Cash SV… jest twórcą Bitcoina Satoshi Nakamoto. Miałoby o tym świadczyć potwierdzenie, że to właśnie on złożył wniosek patentowy na Bitcoina w 2008. W załączonym wniosku, który nie jest sprawdzany przez komisję, a jedynie rejestrowany, rzeczywiście Craig Wright widnieje jako osoba o pseudonimie Satoshi Nakamoto.

Czy Craig Wright to rzeczywiście Satoshi Nakamoto?

Ta wiadomość spowodowała skokowy wzrost wartości BCHSV, ale to był dopiero początek.

Bitcoin Cash SV został usunięty z największej giełdy kryptowalut

Największa giełda kryptowalut na świecie, Binance, oświadczyła krótkim komunikatem, że usuwa trading kryptowaluty Bitcoin Cash SV. Wiadomość spowodowała oczywiście odwrót od kryptowaluty i spadek zaufania. Posiadacze, żeby utrzymać kontrolę nad swoimi BCHSV musieli wycofać ją na swoje portfele Bitcoin lub na inne giełdy, jeśli chcieli aktywnie handlować. Konsekwencje tego wydarzenia było jednak poważniejsze. Brak handlu Bitcoin Cash SV na największej giełdzie kryptowalut nie tylko ograniczył łatwo dostępną podaż tej kryptowaluty, to dodatkowo ułatwił manipulację ceną, ponieważ na innych giełdach kryptowalut głębokość rynku jest dużo mniejsza.

BCHSV wzrasta o 300%

Gdy rozpoczęła się pierwsza, szaleńcza faza wzrostów, BCHSV z okolic $55 wzrósł o… 100%, do poziomu $110. Potem był spokój, a cena powoli zsuwała się w okolice $90. 26 maja rozpoczęła się kolejna faza panicznych wzrostów, która wyniosła cenę na poziom $240, by ustabilizować się w okolicach $210. Trzeba było naprawdę dużo silnej woli, aby nie sprzedać po zdublowaniu wartości. Nagroda za cierpliwość była jednak bardzo duża. Swoją drogą, inwestorzy, którzy mają aktualnie kryptowalutę, która jest warta trzy razy więcej, niż jeszcze kilka dni temu, mogą ze spokojem zrealizować część zysków i spróbować ustawić się na innych projektach z potencjałem.

Manipulacje na rynku Bitcoin Cash

Pomimo pewnej nerwowości na rynku, inwestor musi być przygotowany również na dramatyczne wydarzenia. Takich na rynku Bitcoin Cash nie brakuje, czego potwierdzeniem jest… flash crash. Cena błyskawicznie spadła z ponad $200 do $44. Przyczyną była nagła sprzedaż 25k BCHSV.

Czy flash crash na Bitcoin Cash Satoshi Vision ma związek z manipulacją na rynkach kryptowalut?

Co interesujące, rynek od razu zareagował pozytywnie, skupując przecenione BCHSV i powracając szybko do szczytów cen.

Jak inwestować w czasie dużej zmienności?

Najważniejsze jest nie dać się panice i nie dokonywać nieprzemyślanych transakcji. Zakup Bitcoin Cash SV za cenę poniżej $100 może był okazyjny, ale wymagał wcześniej sporo samozaparcia i chłodnej głowy. Później, zakup BCHSV za prawie ćwierć tysiąca dolarów nie wydaje się bezpieczną inwestycją, choć rynek może wyciągnąć tę kryptowalutę jeszcze sporo wyżej. Pytanie o to, czy warto zainwestować w Bitcoin Cash Satoshi Vision pozostawiamy otwarte. Zwykle rekomendujemy przesiadkę na aktywa cyfrowe, które dopiero czekają na swoją kolejkę do ogromnych wzrostów. Na BCH Satoshi Vision przyjdzie znów czas.

Kryptowaluta BitShares

Kryptowaluta Bitshares

Kryptowaluta BitShares (BTS) to organizacja, która dostarcza zdecentralizowaną platformę do tworzenia i przesyłania finansowych produktów. Na platformie BTS rozróżnia się aktywa rynkowe lub aktywa wydane przez użytkowników. Właściciele BitShares są udziałowcami zdecentralizowanej platformy oferującej finansowe smart kontrakty i jednocześnie mogą uczestniczyć we wzroście wartości tokenów jako ich posiadacze. Udziałowcy BitShares są też uczestnikami procesu decyzyjnego dotyczącego kierunków przyszłego rozwoju firmy, stojącej za BTS.

Projekt znajduje się w fazie udostępniana Testnet 4.0. Bitshares znajduje się aktualnie na granicy pierwszej i drugiej setki pod względem kapitalizacji.

Kryptowaluta Ark

Kryptowaluta Ark - logo. Czy Ark stanie się mostem łączącym blockchain?

Kryptowaluta Ark to, jak twierdzą twórcy, nie jest zwykłe środowisko dla tokenów. To projekt, który z założenia ma być platformą łączącą inne technologie oparte o blockchain. Brzmi obiecująco?

Technologia Smartbridge

To nic innego jak kod, który umożliwia komunikację pomiędzy kryptowalutami opartymi o blockchain. Implementacja nie jest skomplikowana (DApps), a w rezultacie otrzymujemy międzyplatformowe rozwiązanie, pozwalające na, przykładowo, zawarcie smart kontraktu opartego o Ethereum… wewnątrz portfela Ark. W skrócie, za pomocą kryptowaluty Ark można wywoływać działania w innych kryptowalutach, nawet o zupełnie innych technologiach i zadaniach.

Ark oferuje jeszcze nowatorski sposób zarządzania ledgerem: delegated proof of stake. Znacie system głosowania w USA? Głosują tam delegaci i podobną nazwę mają jednostki odpowiedzialne za dystrybucję nowo wygenerowanych Ark-ów. 51 delegatów (czy coś to przypomina?) oferuje zróżnicowane plany wypłaty, w zamian za przechowywanie posiadanych Ark właśnie u nich. Zarządzanie większą liczbą waluty daje oczywiście więcej siły w głosowaniu. Jak można się spodziewać, posiadanie Ark wiąże się z otrzymywaniem odsetek, co jest uwzględnione w aktualnej, rynkowej cenie.

Czy Ark ma potencjał?

Kryptowaluta Ark przez lata szła po cichu do przodu, a w projekcie dokonywano powolnego technologicznego postępu. Implementacja delegated Proof of Stake pozwala na sprawiedliwą dystrybucję wykopanych tokenów. SmartBridge zapewnia szybkie i elastyczne połączenie pomiędzy side-chainami (podprojektami), a jednocześnie główny blockchain pozostaje wydajny. Zespół pracujący nad kryptowalutą Ark rozbudował się i odzwierciedla decentralizację: pracuje nad nim kilkadziesiąt ekip z wielu krajów. Po dorzuceniu do tego faktu, że projekt jest wydany na licencji Open Source i istnieje działający portfel na najpopularniejsze systemy operacyjne, można odnieść wrażenie, że wzrosty cen Ark nie są przypadkowe. Był dzień, w którym nastąpiło gwałtowne wybicie w górę rynku kryptowalut. Zyskała ogromna większość tokenów i coinów, a zyski wahały się na koniec dnia od 10% aż do 20-30% w przypadku najlepszych projektów. Zupełnie niespodziewanie, liderem wzrostów był… zapomniany projekt Ark.

Kryptowaluta Ontology

Czy kryptowaluta Ontology oparta o Neo pozwoli na wdrożenie cyfrowych dowodów osobistych na całym świecie?

Kryptowaluta Ontology (ONT) to chiński projekt, który jak dowiadujemy się z ich strony internetowej, jest ogromny i stanowi pomost między technologią blockchain i biznesem. W rzeczywistości Ontology to kryptowaluta, która została rozdana posiadaczom kryptowaluty NEO. Rzeczywiście jest to platforma dedykowana projektom blockchainowym, szczycąca się prostym rozwiązaniem dla firm i korporacji, dzięki któremu firmy nie muszą rozwijać swojego blockchainowego R&D.

Co to w ogóle jest ontologia?

Jak mówi definicja, to dział filozofii zajmujący się badaniem struktury rzeczywistości w kontekście bytu, istoty, istnienia i jego sposobów oraz przedmiotów i jego własności, przyczynowości, czasu, konieczności i możliwości. Wow, sięgamy głęboko. Czy kryptowaluta rzeczywiście znajdzie tak samo głębokie zastosowanie i rozwiąże naprawdę podstawowe problemy?

Zalety Ontology

Wracając do kryptowaluty, chodzi głównie o mechanizmy potwierdzania, czyli jak to mówią w branży, oddelegowane zaufanie. Rozwiązanie Ontology może zostać zaimplementowane w systemie identyfikacji osób lub obiektów, giełdzie, wymianie i przechowywaniu danych, wewnętrznych protokołach i procesach korporacyjnych, komunikacji, etc. Według deklaracji twórców platforma będzie działać ze wieloma interfejsami i operować na dowolnych typach danych i informacji. Z takimi planami i deklaracjami można ukroić spory kawałek z ciasta przenoszenia danych z realnego świata do cyfrowej postaci.

Dlaczego NEO?

Jak potwierdza założyciel Ontology, projekt jest finansowany przez grupę finansową z państwa środka, Fosun. Dzięki tej zależności łatwiej będzie zdobyć klientów i użytkowników ONT. Aktualnie kryptowaluta korzysta z ekosystemu i osiągnięć technologicznych NEO, jednak jak można przeczytać między liniami, ambitne plany developerów sięgają poza współpracę i zwiastują niezależność Ontology, a nawet dalekie plany dominacji. Świadczy o tym niezależne projektowanie i realizacja platformy, nazwanej DNA. W deklaracjach dotyczących przyszłości wszystko ma oczywiście działać crossplatformowo.

Ryzyko Ontology

20 milionów ONT zostało rozdystrybuowane wśród posiadaczy NEO. Co ciekawe, podobna funkcjonalność do NEO, czyli NEO Gas, jest również zaimplementowana tutaj jako Ontology Gas (ONG). Pierwszy znak zapytania to maksymalna liczba tokenów, czyli… cały miliard. To sporo, nawet mimo faktu, że do tej liczby dojdziemy dopiero po 22 latach. Żółtym światłem są również wielkie obietnice, zahaczające o megalomanię deklaracje. Mamy nadzieję, że dokonacie swojej analizy, która podpowie Wam, czy warto kupić ONT. Warto pamiętać, że projekt całkowicie rozwijany w Chinach nie podlega regulacjom zachodniego świata. Rozważając zakup, weź pod uwagę ewentualny dochód z trzymania ONT i dystrybucji Ontology Gas (ONG).

Ontology znajduje się na bardzo wysokim 29 miejscu pod względem kapitalizacji. Jest dostępna na wielu popularnych giełdach kryptowalut.

Kryptowaluta Aion

Kryptowaluta Aion to blockchain trzeciej generacji, pozwalający na łączenie istniejących łańcuchów i tworzenie nowych do zastosowań indywidualnych i biznesowych

Kryptowaluta Aion (AION) to projekt, który dostarcza rozwiązanie rozwijające technologię blockchain o jeszcze ekonomiczniejszą skalowalność, bezpieczeństwo i funkcjonalność. Aion wspiera tworzenie i utrzymywanie prywatnych i biznesowych ledgerów oraz między platformową łączność i wymienialność łańcuchów i tokenów. W skrócie? Technologia do tworzenia ledgerów opartych o blockchain i umożliwienie monetyzacji połączeń między istniejącymi i przyszłymi technologiami blockchain.

Na początku, jak w przypadku wielu kryptowalut, Aion był dostępny jako token ERC-20 w łańcuchu Ethereum. Co za tym idzie, dostępność Aion ograniczała się do niszowych giełd z tokenami Ethereum. Docelowo jednak Aion działa we własnym blockchainie, Aion One (Aion-1). Co jest ważne, obiecywana bezproblemowa komunikacja między łańcuchami wymaga, żeby została zachowana kompatybilność z siecią Ethereum. Jaka jest różnica? Zamiast oferować jedynie komunikację, Aion ma oferować użytkownikom tworzenie sieci i łańcuchów, takich jak Ethereum.

Dlaczego zakładanie nowych blockchainów jest ważne?

Ponieważ jest to wdrożenie idei Internet of Trust. Zamiast korzystać z przeciążonej sieci Bitcoin do transferu wartości lub korzystania z przeciążonej sieci Ethereum do hostowania projektów opartych o ERC-20, jest możliwość założenia własnego łańcucha, którego problemy skalowalności nie dotyczą w takim stopniu, jak wielkie sieci. Twórcy punktują kolejne zalety:

  • możliwość komunikacji z istniejącymi łańcuchami oraz tymi, które zostaną stworzone w przyszłości
  • skalowalność niezależna od obciążenia innych sieci
  • kontrola nad parametrami własnego blockchainu, takimi jak publikacja, sposób potwierdzania, liczba tokenów, dostępy

Ryzyko i opinie o Aion

Doświadczony team z kontaktami (Matt Spoke, Nuco z powiązaniami z Deloitte) na pewno pomaga w przyspieszeniu rozwoju projektu. Potwierdzenie, że funkcjonalność działa w sieci Ethereum, która docelowo będzie jednym z większych partnerów, buduje podstawę zaufania. Współpraca z istniejącymi projektami jak Wanchain i ICON to plus. Minusy? Developerów i liderów projektu czeka bardzo dużo pracy koncepcyjnej i praktycznego promowania idei, zarówno od strony sprzedażowej, jak i technologicznej. Niemniej AION wygląda bardzo obiecująco. Aion jest w okolicach początku drugiej setki na liście krypto.

Kryptowaluta Steem

Kryptowaluta Steem i jej token Steemit

Kryptowaluta Steem, a właściwie Steemit, to oparta na blockchain platforma dla publikujących treści w internecie i umożliwiająca wydawcom szybką monetyzację contentu i gromadzenie publiczności. Steem Media Token może być wykorzystany do szerokiej gamy projektów związanych z wydawnictwem, treścią i mediami. Są podobieństwa pomiędzy Steem i Ethereum, ale wyjątkowość tej pierwszej kryptowaluty opiera się również na sposobie potwierdzania transakcji, czyli protokołu Proof-of-Brain – systemu dystrybucji tokenów zaprojektowanego dla internetu i sieci społecznościowych, oceniających treści.

Żeby zdobyć Steem, pierwszym polecanym sposobem jest rejestracja na platformie Steemit i publikowanie unikalnych i wartościowych treści. Treści pozytywnie ocenione przez społeczność zapewnią autorowi uczciwy przydział Steem Dollars. Jeśli chcesz zainwestować dodatkowo w Steem, możesz kupić go na wewnętrznej giełdzie kryptowaluty, na Binance lub na Poloniex, Bittrex i innych giełdach.

Jeśli znasz serwis Wykop, to łatwo zrozumiesz istotę działania strony Steemit, która działa dokładnie jak społeczny agregat treści. Świetnym dodatkiem jest szybka zapłata za głosy użytkowników, oddane na Twoją treść. Jeśli spodobał Ci się ten pomysł, zacznij publikować już dzisiaj.

Kryptowaluta Storm ma za sobą sporą społeczność, która ma potencjał rozwinąć rynek zleceń. Czy warto zainwestować w token Storm?

Kryptowaluta Qtum

kryptowaluta qtum

Kryptowaluta QTUM to popularny w Azji projekt platformy blockchain, prowadzony przez fundację z siedzibą w Singapurze. Jest to dedykowane rozwiązanie dla szeroko pojętego biznesu. Ekosystem Qtum składa się z forka Bitcoin Core, środowiska wirtualnych maszyn, obsługujących między innymi kryptowalutę Ethereum, jednocześnie wspierając metodologię Proof of Stake. Qtum pozwala na zawieranie smart kontraktów oraz projektowanie i działanie zdecentralizowanych aplikacji. Inwestorzy z Azji upodobali sobie kryptowalutę Qtum, windując jej wartość kilkukrotnie w przeszłości.

Ze względu na to, że Qtum jest projektem azjatyckim, mamy mały wybór giełd. W celu dystrybucji ryzyka można założyć darmowe konta na różnych giełdach kryptowalut i zdywersyfikować portfel. Jest ona dostępna na azjatyckich giełdach kryptowalut.

Kryptowaluta Stratis

Kryptowaluta Stratis

Kryptowaluta Stratis (najpierw STRAT, po migracji do STRAX) to platforma do utrzymywania i zawierania smart kontraktów z możliwością używania pochodnych blockchainów. Ma to wiele zalet, na czele z niezależnością i oszczędnością głównego łańcucha. Jest to jeden z głównych konkurentów Ethereum, dający możliwość wdrażania aplikacji pisanych w popularnym języku C#, jednocześnie opartych o technologię blockchain. Dodatkowo, Breeze Wallet dostarcza rozwiązania wspierające prywatność zarówno dla platformy Stratis, jak i Bitcoin. Projekt Stratis ma potencjał do zastosowania biznesowego. Aktualnie znajduje się w drugiej setce kryptowalut pod względem kapitalizacji.

Kryptowaluta Verge

Logo kryptowaluty Verge

Kryptowaluta Verge (XVG) przyniosła ogromne zyski tym, którzy odpowiednio wcześnie kupili XVG. Verge na pierwszym miejscu stawia prywatność i anonimowość, osiąga to za pomocą zastosowania wielopoziomowej sieci z dedykowanymi rozwiązaniami do zapewnienia anonimowości, między innymi dzięki ukrywaniu adresów IP uczestników transakcji. To kolejna po Bytecoin, Dash (opisywanym przez nas dalej) i Monero kryptowaluta z naciskiem na prywatność. Gdzie można kupić Verge? Największy obrót jest na giełdzie Binance, a alternatywą jest giełda BitFinex. Obie giełdy oferują darmową rejestrację konta bez weryfikacji, co jest bardzo ważne w przypadku zakupu waluty skoncentrowanej na anonimowości.

Żeby kupić kryptowalutę Verge na giełdzie bez weryfikacji, trzeba wcześniej być właścicielem Bitcoin. Używa się go do zakupu pozostałych kryptowalut na anonimowych giełdach. Szybki zakup Bitcoina jest możliwy w jednym z okolicznych bitomatów.

Podsumowanie tematu na które kryptowaluty warto spojrzeć

Inwestowanie długoterminowe w kryptowaluty warto rozpocząć od zadania sobie pytania, która giełda kryptowalut umożliwi inwestorowi dostęp do największej liczby kryptowalut z potencjałem.

Nie jest to jednak jedyny warunek, ponieważ istnieją giełdy, które przyjmują do tradingu właściwie wszystkie tokeny, których developerzy o to proszą. Niestety, skutkuje to brakiem selekcji i przesiewaniu gorszych projektów, nie mówiąc już o próbach oszustwa.

Warto zatem wybrać giełdę, która gra z inwestorami do jednej bramki i uczestniczy aktywnie w selekcji kryptowalut. Dzięki temu, inwestor może dokonać analizy i selekcji spośród projektów, które rokują na przyszłość.

Najnowsze artykuły

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sprawdź nas na facebooku!