Masz 12 do 20 lat? Wygraj życie w gry NFT

Jak wygrać życie wcześniej niż rówieśnicy? Najszybciej zająć najlepsze miejsca w innowacyjnej branży, która dopiero powstaje i czeka ją świetlana przyszłość. Sprawdź poniżej jak zrobić to już dzisiaj małym wysiłkiem. Wpis jest kontynuacją wprowadzenia do tokenów NFT.

Jak można było zarobić?

W przeszłości można było sporo zarobić w nowych sektorach. Wystarczyło jedynie znaleźć obiecujący projekt oraz poświęcić trochę wysiłku i czasu. Naszym najlepszym przykładem jest seria o Darmowych Bitcoinach.

W czasie, gdy zaczynaliśmy pisać instrukcje o tym, jak dołączyć do blockchainowej rewolucji, 1 BTC kosztował 2-3 tysiące złotych. Jedno kliknięcie, dzięki któremu otrzymywało się Bitcoiny raz na godzinę było warte… około 2 grosze. Opisywaliśmy sposoby na zwielokrotnienie tych kwot. Dziś ta sama, mała suma BTC jest warta sto razy więcej. Można było zatem niewielkim wysiłkiem otrzymywać nawet kilkadziesiąt złotych dziennie w dzisiejszych BTC, całkiem za darmo.

Byli tacy, którzy poświęcili miesiące na zbieranie darmowych Bitcoinów. Co prawda nie jeżdżą Lambo, ale raczej nie żałują swoich decyzji. Przypominamy nasze opracowania, które pozwoliły wielu czytelnikom zrealizować ich finansowe cele.

Jak zdobyć darmowe Bitcoiny?

Jak ograć kasyno Bitcoin?

Czego się wystrzegać, czyli Bitcoin i błędy poznawcze.

Udało nam się zidentyfikować kolejną branżę. Czujemy się jak przed laty, kiedy opisywaliśmy małemu gronu osób nową technologię. Niewielu o niej słyszało, a jeszcze mniej użytkowników już z niej korzysta. Tym razem szansę mają naprawdę młodzi ludzie.

Dlaczego młodzi? Ponieważ oni i tak spędzają większość czasu przed komputerem grając w gry. Tym razem jednak wszyscy mają szansę na tym zarobić. Najpierw przyjrzyjmy się tokenom non-fungible.

Dlaczego NFT to przyszłość?

Jeśli szukasz wprowadzenia do NFT, znajdziesz je w naszym artykule Podstawy NFT. Dowiesz się również jak na nich zarobić. Chcielibyśmy zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt. W miarę adaptacji i rozwoju technologii coraz częściej będą powstawały usługi, które nie będą mówiły wprost o tym, że opierają się na tokenach. Będą jednak garściami czerpały z zalet tej technologii.

Główną zaletą NFT jest to, że jest to tania technologia skracająca dystans pomiędzy twórcami a odbiorcami treści i fanami. Oznacza to po prostu, że powstaną rynki bez pośredników. Jeśli wytworzysz coś interesującego, kreatywnego, lub coś takiego masz i wystawisz to na sprzedaż, znajdziesz klientów bez konieczności płacenia wysokich prowizji.

System już działa, a jego pierwszym wielkim eksperymentem jest monetyzacja gier komputerowych. Na tym też opiera się nasz pomysł, dzięki którym młodzi ludzie mogą już zacząć zarabiać. Bez rezygnacji z rozrywki, którą bardzo sobie cenią. Gdzie zatem zająć miejsce w wyścigu po pieniądze?

Jak zarobić na NFT? Gra Alien Worlds

AlienWorlds to jedna z pierwszych gier opartych o NFT. Reklamuje się aktualnie jako największa gra DAO. Świadczy o tym chociażby współpraca z największą giełdą Binance (załóż nowe konto z tego odnośnika, a dostaniesz stały zwrot prowizji!). Dokonano na niej emisji tokenów Trilium, które można zarobić po prostu grając.

Mechanika gry jest bardzo prosta. Na początkowym etapie należy jedynie regularnie przyciskać guzik “Mine”, dzięki czemu kopiemy surowce. Następnie zbieramy ekwipunek, broń, drużynę, aby być gotowym do rywalizacji o jeszcze więcej waluty gry, czyli Trilium. Gra jest na początkowym etapie rozwoju, dzięki czemu jesteśmy w stanie ustawić się na początku kolejki.

Dlaczego wczesne rozpoczęcie jest takie ważne? Ponieważ jak w każdym systemie opartym o hierarchie i status, każdy uczestnik musi dostarczyć “Proof of Work”, czyli dowód wykonania pracy. Jeśli dokona go w odpowiedniej ilości i czasie (tu trzeba być smart!) zajmie odpowiednie miejsce w rankingu. Chcemy zająć wysokie miejsce, a więc trzeba już działać.

Jak grać w AlienWorlds?

Jest kilka strategii, ale wszyscy zaczynają od tego samego punktu. Należy zarejestrować konto w serwisie pozwalającym na przechowywanie kryptowaluty WAX. Portfel Worldwide Asset Exchange to miejsce, które służy do wymiany i handlu NFT. Za pomocą tego konta logujemy się do gry, a większość czynności jest zapisywana w blockchainie WAX.

Po przejściu do gry logujemy się założonym przed chwilą portfelem WAX. Nawigujemy do sekcji “Mine”. Wydobycie rozpoczynamy z jedną łopatą, która jest naszym pierwszym NFT służącym do zdobywania Trilium. Mamy jednak dwa dodatkowe miejsca na narzędzia, które chcemy jak najszybciej wypełnić. Aby oszczędzić sobie czasu i wysiłku, pora na zapoznanie się z instrukcjami. Jak grać i kopać w AlienWorlds?

Szczegółowa instrukcja wraz z wytłumaczeniem szczegółów mechaniki. Przyda nam się na pewno tabela podsumowująca podstawowe informacje o narzędziach i miejscach w AlienWorlds. Na koniec wstępna rada dotycząca kopania oraz instrukcja, jak kopać identycznymi narzędziami.

Po przeczytaniu powyższych możemy przejść do zaawansowanych tematów. Najpierw trzeba poznać statystyki landów, czyli kawałków ziemi, na których można kopać. Wszystkie działki możemy sprawdzić na mapie planet.

Jak zdobyć długoterminową przewagę w AlienWorlds? Strategie

Popatrzmy na strategie, jakie możemy wykorzystać do zarobienia na graniu w gry komputerowe. Jest ich kilka, ale wszystkie trzeba przemyśleć i dobrać je odpowiednio do naszego stylu gry, pieniędzy i czasu, jaki możemy poświęcić.

Wzrost wartości NFT

Należy skupić się na odkryciu, które NFT mają potencjał wzrostu wartości. Aktualnie o grze wie maksymalnie kilkadziesiąt tysięcy osób na całym świecie. Jeśli twórcy odniosą sukces, liczba użytkowników zwiększy się co najmniej 100 razy. Czego będą szukać nowi użytkownicy? Za co będą w stanie zapłacić, aby przyspieszyć ewolucję postaci, stan posiadania i rywalizację?

Odpowiedź na to pytanie jest kluczowa dla przyszłego zarobku. Pamiętajmy, że trzymamy w portfelu WAX niepodrabialne tokeny NFT. Handel tokenami odbywa się na stronie Atomic Hub. Tam możemy też wyposażyć się w dwa kolejne narzędzia. Mogą być to nawet łopaty, które kosztują kilkadziesiąt groszy. Konto możemy doładować kryptowalutą WAXP, która jest dostępna na odradzającej się giełdzie KuCoin.

Na Atomic Hub będziemy również sprzedawać nadmiarowe NFT i kupować te, które uważamy, że będą miały większą wartość. Które NFT będą drożały? Można przyjąć różne kryteria:

  • rzadkie NFT, które istnieją w niewielu egzemplarzach (land, rare, epic, legendary, etc.),
  • NFT o najniższych numerach mintage (takie, które powstały wcześniej, niż reszta),
  • NFT o specjalnych właściwościach (pozwalające wydobyć więcej lub zdobyć przewagę w walce),
  • uczestnictwo w promocjach i akcjach, za które otrzymasz dodatkowe NFT (przykład od banano),
  • spekulacyjne NFT, na które jest aktualnie popyt,
  • inne specjalne właściwości, które znajdziesz przed innymi.
Co robić z posiadanymi NFT? NFT Staking

Staking posiadanych NFT pozwoli na uzyskanie dodatkowego źródła przychodu. Aktualnie jednym z najpopularniejszych serwisów oferujących staking NFT z różnych gier jest Rplanet. Za staking NFT o różnych stopniach rzadkości otrzymuje się wewnętrzną walutę gry, Aether. Można ją następnie sprzedać za WAX na giełdzie Alcor. Z WAX już wiemy co zrobić, bo jest to natywna waluta portfela, którego używamy do kontroli AlienWorlds oraz do kupowania NFT na Atomic Market.

Przychód z posiadania ziemi, czyli wirtualne nieruchomości

Działki w grach komputerowych opartych o NFT działają podobnie, jak w rzeczywistości. Jeśli posiadasz ziemię, możesz uzyskać przychody z najmu. W przypadku Alien Worlds posiadacze działek otrzymują prowizję od zasobów wydobytych przez wszystkich graczy kopiących w tym miejscu. Wysokość prowizji ustala właściciel i może ona sięgać nawet 20%.

Ile kosztuje Land? Ziemia i działki NFT są… bardzo drogie. Jeśli chcesz kupić na giełdzie najtańszą wirtualną ziemię, musisz przygotować się na wydatek co najmniej kilku tysięcy dolarów. Warto też pamiętać, że NFT wydobyte przez każdego gracza zostają jego własnością, a nie właściciela działki.

Z drugiej strony właściciel działki może dbać o jak najwyższy ranking działki. Pozwala to na poprawę jej parametrów. Dzięki temu może przyciągać więcej wydobywających i zwiększyć swoje dochody. Twórcy gry przygotowują również program zachęty dla właścicieli działek. Może to oznaczać osobne, wartościowe tokeny dla landownerów.

Wydobycie i sprzedaż Trilium i NFT

Jednym z najprostszych sposobów na natychmiastowy przychód jest sprzedaż wydobytych TLM i NFT. Jeśli mamy szczęście, możemy pozbyć się po dobrej cenie otrzymanych NFT, które nam się nie przydadzą. Przykładowo, jeśli zajmujemy się tylko wydobyciem, możemy sprzedawać wszystkie NFT związane z walką i rywalizacją.

Użyteczne narzędzie do porównywania różnych zestawów narzędzi w AlienWorlds pozwoli na dobranie takich, które nie zrujnują portfela, a pozwolą na wydobycie odpowiedniej ilości zasobów. Do zestawu użytecznych miejsc dołożymy podsumowanie obliczeń na której planecie Alien Worlds opłaca się kopać.

Od czego zacząć planowanie strategii? Od zapoznania się z następującymi treściami. Po pierwsze, warto przekartkować Technical Blueprint gry. Dowiemy się z niego szczegółów i założeń, które pomogą budować strategię. Następnie można wrócić do podstaw i przeczytać znów szczegółową instrukcję jak zacząć.

Szczegółowe dane o wydobyciu, czyli ile i gdzie można zarobić są dostępne w czasie rzeczywistym. Pomoże to w określeniu gdzie są największe zyski, czyli podjąć decyzję czym i na której planecie i działce kopać.

Administracja Planet i Trilium, czyli kolejny etap inwestycji

Może się okazać, że do tej strategii nie ma nawet potrzeby grać w samą grę.

Współpraca z Binance zaowocowała powstaniem nowej planety, o nazwie, no właśnie, po prostu planeta Binance. Nie można tam posiadać ziemi, bo jest to gazowa planeta. Można jednak wysyłać tam misje i dzięki nim zdobywać TLM i NFT. Misje wysyła się dzięki Stakingu tokenów TLM na giełdzie Binance. Warto zatem założyć nowe konto ze zwrotem prowizji, aby jeszcze szybciej zbierać tokeny.

Jeśli uzbierasz wystarczająco dużo TLM, możesz przenieść je do portfela i umieścić je w planecie, którą wybierzesz (staking). Uzyskasz dzięki temu wpływ na decyzje dotyczące ekosystemu, takie jak dystrybucja tokenów czy rozwój. Na tym etapie warto zapoznać się ze strategią dotyczącą rozwoju gry.

Aktualnie staking TLM na planetach nie wiąże się ani z większymi wyzwaniami, ani z benefitami. Po prostu wydobyte TLM można umieścić (“Staking”) na poszczególnych planetach. Wysokość pul jest dostępna w statystykach, które podlinkowaliśmy w poprzednich sekcjach.

Jak sprzedać NFT? Najlepiej na giełdzie Atomic Market.

Czy zarobisz na NFT?

Największą różnicą w porównaniu do zwykłego spędzania czasu na rozrywce, jest fakt dodatkowego zdobywania wartościowych, wirtualnych przedmiotów. Tak jak w innych grach zbierasz zasoby, drużynę, broń i terytorium. Tym razem jednak są one reprezentowane przez unikalne NFT, które mogą być natychmiast wycenione i sprzedane na rynku.

Dodatkowo, każdy kolejny gracz, zgodnie z zasadą działania marketplace’ów, dokłada wartości do ekosystemu. Każdy tysiąc dodatkowych graczy to zwiększony popyt na już istniejące NFT i kolejna osoba rozwijająca społeczność.

Upland, czyli nieruchomości NFT

Upland to gra, w której możesz kupować wirtualne nieruchomości w USA. Na razie aktywnych jest dopiero kilka miast. Gra zebrała już spore grono entuzjastów. Dostępne są też mechanizmy wspomagające rozpoczęcie przygody przez nowych graczy.

Nieruchomości FSA “Fair Start Act” kosztują ułamek normalnej ceny, a jedynym ograniczeniem jest to, że można ich sprzedać jedynie dwie na tydzień. Gra polega na wyszukiwaniu okazji i wykorzystywaniu ich. Pierwsze kroki to zdobycie 10k wewnętrznej waluty UPX (za rejestrację otrzymujesz 3,5k). Potem to pięcie się w górę drabiny posiadaczy. Każda nieruchomość pozwala zarabiać czynsz!

Zarejestruj się, aby otrzymać bonus 50% przy pierwszej wpłacie (tylko z odnośnika)! Nawet te $10 na start przyspieszy znacznie rozwój portfolio nieruchomości.

Kolobok, gra NFT pozwalająca zarabiać

Kolobok to znana w Europie Wschodniej bajka o ciastku, które wypada przez okno i rusza w świat przeżywać przygody. Na jej podstawie powstała gra NFT, w której możemy rozmnażać Kołoboki i korzystać z ich przygód, zdobywając NFT.

W grę można wejść w miarę szybko kupując dwa Kołoboki za mniej niż dolara. Do wszystkich miejsc, czyli do gry i giełdy Simple Markets, gdzie wystawia się NFT z tej gry można zalogować się portfelem WAX używanym w innych grach.

Dlaczego warto w nią grać? Tokeny NFT zdobywane w Kołobokach można transferować do Stakingu na RPlanet. Każdy z nich jest warty co najmniej 4 aethery na godzinę, czyli sporo więcej niż zwyczajne NFT z Alien Worlds.

Strategia w Kołobokach jest prosta. Należy wyposażyć się w dużo Kołoboków i rozmnażać je w najszybszym tempie, jakie się da. Gdy mamy ich już bardzo dużo, wysyłamy je do zdobywania rzadkich NFT.

My Neighbour Alice, czyli Farmville na NFT

Korzystając z okazji, że jesteśmy w temacie gier na NFT, chcielibyśmy zwrócić uwagę na inną szansę. Przed Alien Worlds, na giełdzie Binance pojawiły się tokeny innej gry: My Neighbour Alice. Jest to również gra opierająca się na NFT. Aktualnie można jednak zainwestować w nią jedynie poprzez tokeny ALICE. Warto zatem założyć nowe konto na Binance ze zwrotem prowizji.

Podsumowanie

Rzadko zdarza się okazja, aby zarobić bez wysiłku. Nasz sposób wymaga oczywiście pracy. Jeśli jednak jesteś młody, część swojego czasu i tak spędzisz na rozrywce grając w gry komputerowe. Dopiero teraz pojawiła się możliwość zarobienia na graniu.

Różnica polega na tym, że wcześniej możliwość zdobywania pieniędzy na graniu była otwarta jedynie dla najlepszych i najbogatszych. Ci, którzy mogli sobie pozwolić na zakup drogich itemów oraz nie musieli pracować lub uczyć się, mogli siedzieć i ćwiczyć przed monitorem.

Blockchain i NFT sprawiły, że możliwość zdobycia rzadkich przedmiotów i ich natychmiastowej sprzedaży bez pośredników jest otwarta dla wszystkich. Można je również bezpiecznie przechowywać i czekać na wzrost ich wartości. Jest to idealna sytuacja dla tych, którzy mają dużo czasu i cierpliwości, aby na ten wielki wzrost wartości po prostu poczekać.

Najnowsze artykuły

spot_img

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź nas na facebooku!