Litecoin jest przez wielu uważany za brata bliźniaka Bitcoina, choć nie jest to do końca prawdą. Wiele ich różni, ale za tymi czynnikami stoją poważne technologiczne wyzwania, z których często przeciętny inwestor w kryptowaluty nie zdaje sobie sprawy. Jednym z tych faktów, niesłusznie niedocenianych, jest bycie poligonem doświadczalnym, jakim jest dla środowiska kryptowalut Litecoin. Było to szczególnie widoczne podczas wdrażania optymalizacji wielkości bloków i algorytmów przetwarzania transakcji. Kurs Litecoina poruszał się w rytmie newsów o nowych wdrożeniach i funkcjonalnościach.

Różnice pomiędzy Bitcoinem i Litecoinem

Kurs Litecoin sprawdzisz na giełdach kryptowalut i na stronach typu coinmarketcap lub cryptomaps. Traderzy powinni śledzić kurs ltc w miejscu, gdzie dokonują transakcji, żeby otrzymać najlepsze ceny.

Jaka jest różnica pomiędzy BTC i LTC? Metoda wydobywania jest pierwszym technicznym aspektem, który przychodzi do głowy. Bardziej użyteczne jest stwierdzenie, że transakcje LTC są dużo szybsze niż u starszego brata. Stąd bierze się popularność Litecoina, który jest często używany jako waluta transferowa między giełdami. W 2017 kurs Litecoin wzrósł wielokrotnie, szczególnie w okresach, gdy Bitcoin przeżywał apogeum problemów ze skalowalnością.

Gdzie sprawdzać kurs “lite coin”

Gdzie zatem sprawdzać kurs Litecoina? Pierwszym miejscem są agregaty, takie jak CoinMarketCap.com oraz CryptoMaps.org. Na tych stronach znajduje się uśredniony kurs z wielu giełd, co sprawdza się do ogólnego przekonania się jaki trend panuje aktualnie na kryptowalucie. Można też sprawdzić kapitalizację, która w przypadku “lite coin” na początku drugiego kwartału wynosi ok. 7 miliardów dolarów. Popularnym skrótem jest wpisanie w wyszukiwarkę frazy ltc to pln, która powinna pokazać nam aktualny przelicznik.

Litecoin kurs dla traderów

Inwestorzy potrzebują mieć więcej kontroli nad ceną Litecoina. Jeśli chce się osiągnąć dobry wynik inwestycyjny, po pierwsze warto śledzić cenę w miejscu, gdzie dokonujemy transakcji. W przypadku polskich inwestorów najczęściej będzie to giełda kryptowalut BitBay. Jeśli mamy do czynienia z daytraderami, najczęściej korzystają oni z giełd o najniższych prowizjach, takich jak Binance. Litecoin, jako waluta z błyskawicznym czasem potwierdzenia transakcji i relatywną stabilnością, ma wysoki wolumen transakcji i cena na różnych giełdach jest zbliżona. Nie wyklucza to jednak szans na arbitraż.

Wśród spekulantów i daytraderów ważna jest ocena trendów, stąd konieczne jest narzędzie do analizy technicznej. Najpopularniejszym wyborem jest TradingView, gdzie można znaleźć wiele narzędzi, wskaźników i gotowych analiz. Dzięki wizualizacji łatwiej określić poziomy oporów i wsparć oraz poznać opinie o Litecoinie autorstwa traderów i analityków.

Zarejestruj już teraz konto na Binance, najpopularniejszej giełdzie kryptowalut bez weryfikacji, gdzie sprawdzisz kurs Litecoin i kupisz LTC z najniższą prowizją.

Jeśli szukasz kursu Litecoin, aktualną cenę znajdziesz też na Binance. Giełda kryptowalut dostarcza aktualny kurs litecoin, można na niej sprawdzić przelicznik litecoin i ceny innych kryptowalut.

###

Chcesz wykorzystać spadek cen kart graficznych do kopania kryptowalut? Sprawdź, czy potrafisz kopać kryptowaluty na komputerze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *