Leadership – cechy nowoczesnego lidera

Trafiłem na notatki dotyczące bycia liderem w środowisku pełnym technologii i innowacji: core to wystawienie się na widok publiczny za pomocą technologii i social media. Ekstremalnym przykładem jest lider startupu, który upublicznia co dzień ile czasu rano spędził nad czyszczeniem swojego inboxa (pomaga też zorientowanie się w jego pracy – otrzymuje setki wiadomości). Transparency is king? Zdecydowanie tak, tym bardziej, że jako preferowany kanał komunikacji raz na jakiś czas są sesje Ask Me Anything z zespołami.

Wybijającymi cechami lidera w nowoczesnym świecie są znajomość kontekstu i wizja. Korzystając z tych cech ma spełniać swoje główne zadanie: “get right people to do right jobs”. Kolejne ważne umiejętności dotyczą designu (experience design, process design, customer journey design).

Co robi lider? Rozwiązuje problemy zespołów w agilowym środowisku (team work, collaboration). Jakich umiejętności potrzebuje lider do tego? Umiejętności komunikacyjne, partnering skills, ale uwaga – not negotiation, but finding common grounds on issues.

Dalsze lektury: Netflix Manifesto.

Źródło to podcast na soundcloud, który przyszedł w newsletterze, niestety nie mam już link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *