Która giełda kryptowalut jest najlepsza?

Poszukiwania najlepszej giełdy kryptowalut to zadanie, które czeka każdego, kto chce skorzystać na rozwoju technologii blockchain. Inwestycja w kryptowaluty to najprostszy sposób na stanie się “udziałowcem” technologicznej zmiany, zapoczątkowanej przez Bitcoina. Zbadaliśmy giełdy pod kątem kosztów, łatwości obsług i ryzyka, dzięki czemu dzielimy się odpowiedzią na pytanie: która giełda kryptowalut jest najlepsza.

Dzięki dekadzie rozwoju kryptowalut stały się już dojrzałym produktem. Przez ostatnie lata, które były wymagające dla inwestorów w kryptowaluty, większość projektów i usług okrzepła i nabrała doświadczenia w działalności na rynku aktywów cyfrowych.

Dla wielu inwestorów w kryptowaluty giełda stała się miejscem, gdzie spędzili wiele czasu, próbując zastosować swoje strategie spekulacyjne. Największa giełda Binance powiększyła swoją przewagę i dodała wiele nowych funkcjonalności. Dopisaliśmy nowe, obiecujące giełdy, między innymi te oferującą grę z wielką dźwignią. Przyszłość pokaże, jak będzie wyglądał rynek usług finansowych w sektorze kryptowalut w nowej dekadzie 2021 – 2030.

Przypominamy, że ważne jest, aby trzymać kryptowaluty pod własną kontrolą, a nie bezpośrednio na giełdach kryptowalut.

Najlepsza giełda kryptowalut - zysk z tradingu na kryptowalutach może często przekroczyć ten na rynkach akcji i obligacji. Która giełda kryptowalut jest najlepsza? Binance, Bitbay, Bitmarket, Poloniex, Kraken i wiele innych - opinie i ryzyko.

Jaką giełdę kryptowalut wybrać?

Jakie kryteria są najważniejsze przy wyborze giełdy kryptowalut?

 • Sytuacja finansowa giełdy jako firmy,
 • Stabilność działania skryptu obsługującego wpłaty i transakcje,
 • Liczba wspieranych rynków. Im więcej kryptowalut, tym lepiej.
 • Liczy się również prostota obsługi,
 • Łatwość założenia konta.
 • Dla tych, którzy planują aktywnie spekulować ważna jest wysokość prowizji, pobieranych od transakcji.
 • Ci, którzy często wypłacają kryptowaluty, bo czują się bezpieczniej trzymając je w bezpiecznym miejscu, np. na sprzętowym portfelu bitcoin, z pewnością zwrócą uwagę na wysokość prowizji od wpłat i wypłat.

Wszystkie te parametry sprawdziliśmy. Poniżej podsumowanie najlepszych giełd kryptowalut. Przed pierwszym zleceniem zapoznaj się z informacjami opublikowanymi przez giełdy w regulaminie, cennikach i najczęściej zadawanych pytaniach.

Giełda kryptowalut Binance

Giełda kryptowalut Binance to najpopularniejszy wybór wśród inwestorów. Charyzmatyczny przywódca Changpeng Zhao, chińsko-kanadyjski biznesmen prowadzi to przedsięwzięcie skutecznie lawirując pomiędzy wymaganiami regulatorów i użytkowników.

Giełda kryptowalut Binance to najlepsze miejsce do rozpoczęcia tradingu. Dużo par walutowych, API dla botów tradingowych i automatycznych systemów handlu to tylko niektóre zalety.

Giełda kryptowalut: Binance

Kraj: Chiny, Hong Kong, Seszele

Ryzyko: niskie

Trudność: po polsku, łatwe korzystanie z serwisu, niskie prowizje, dostępność wyselekcjonowanych kryptowalut z potencjałem inwestycyjnym

Prowizje: 0.2% 0.15% (promocja z niższą prowizją o 25%!)

Jakie kryptowaluty: BTC, ETH, LTC, IOTA, XRP, SOL, UNI, COMP i wiele, wiele innych

Dostępność rejestracji: darmowa rejestracja ze zwrotem prowizji!

Giełda kryptowalut Binance wciąż doświadcza w ostatnich latach błyskawicznego wzrostu. Jest już nie tylko największą giełdą kryptowalut na świecie, ale też ekosystemem, który oferuje kompleksowe rozwiązania. Rozpoczynając od możliwości zakupu kryptowalut kartą kredytową lub debetową, poprzez inwestowanie w wyselekcjonowane tokeny, aż do stakingu, czyli możliwości zarabiania za zdeponowane aktywa nawet 15% rocznie. Wsparcie w języku polskim i możliwość przechowywana kryptowalut w złotówkach to wygodne dodatki specjalnie dla mieszkańców Polski.

Binance wprowadziła również możliwość tradingu na głównych kryptowalutach. Dźwignia nawet do 125x kusi wielu inwestorów, którzy chcą spróbować swoich sił w handlu z lewarem.

Coinbase

Giełda kryptowalut Coinbase

Giełda kryptowalut: Coinbase

Kraj: USA

Ryzyko: małe średnie,  pionier na rynku, najwięcej kont

Trudność: łatwa, dobra aplikacja na smartfona

Prowizje: 0.2% + inne opłaty Regulamin Coinbase

Jakie kryptowaluty: BTC, ETH, LTC i kilka innych

Dostępność rejestracji: tak – darmowa rejestracja Coinbase z bonusem $10

Coinbase to najpopularniejsze miejsce rozpoczęcia przygody z kryptowalutami dla większości początkujących na zachodzie i w USA. Prostota strony i łatwość zakupu za pomocą kart kredytowych i kont bankowych sprawiła, że bardzo dużo ludzi kupowało tu Bitcoiny w ostatnich latach. Niestety, wymiana danych z amerykańskim urzędem podatkowym oraz wysokie prowizje w wersji dla początkujących sprawiły, że Coinbase zaczęło tracić pozycję względem konkurencji. Z pewnością jednak zachęcający jest bonus w postaci $10 dolarów za rejestrację oraz wymianę o równowartości stu dolarów.

Giełda kryptowalut Coinbase jest już na giełdzie

Giełda Coinbase oraz Coinbase Pro dla zaawansowanych to wciąż najpopularniejszy wybór wśród początkujących użytkowników w USA i na zachodzie. Giełda jest obdarzona zaufaniem inwestorów ze względu na przejrzystość: firma z siedzibą w San Francisco jest wspierana przez szereg znanych w branży inwestorów. Jest to największy broker Bitcoin w USA, oferujący możliwość kupna i sprzedaży kryptowalut, możliwość trzymania kryptowalut w portfelu oraz korzystanie z developerskiego API.

Kryptowaluty dostępne na Coinbase są zależne od regionu, z którego pochodzi inwestor. Listę można znaleźć na oficjalnej stronie. Minusem giełdy jest paradoksalnie jej otwartość, ponieważ wiadomo już, że dzieli się danymi użytkowników z amerykańskim urzędem podatkowym.

BitFinex

Giełda kryptowalut Bitfinex

Giełda kryptowalut: Bitfinex

Kraj: USA

Ryzyko: niskie, domniemane miejsce emisji tokenów Tether

Trudność: łatwe korzystanie z serwisu

Prowizje: 0.3%

Jakie kryptowaluty: BTC, ETH, LTC i wiele, wiele innych

Dostępność rejestracji: darmowa rejestracja

BitFinex to legendarna giełda, która znów otworzyła się na nowych użytkowników. Giełda umożliwia handel kryptowalutami, zakłady z dźwignią oraz zarabianie dzięki pożyczaniu kryptowalut tym, którzy grają z dźwignią. Bitfinex wspiera dużą liczbę popularnych kryptowalut, w tym nową kryptowalutę Unus Sed Leo.

Sprawdzamy popularne giełdy kryptowalut

Lista giełd kryptowalut jest bardzo długa. Ich oceną zajmują się eksperci od ratingu, użytkownicy i strony zbierające dane o kryptowalutach. Parametry takie jak liczba transakcji czy wolumen sprzedanych i kupionych kryptowalut są manipulowane. Giełdom może zależeć na tym, aby znaleźć się wysoko w rankingu giełd pod różnymi kryteriami.

Giełda kryptowalut dla dużych i małych inwestorów

Która giełda kryptowalut nadaje się dla dużych inwestorów? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, najpierw warto zdefiniować, ile to jest dużo. Według danych statystycznych Polacy dysponują 2 bilionami złotych, z czego 600 miliardów stanowią oszczędności, głównie w postaci gotówki i depozytów. Przypada przez to około 15 tysięcy złotych oszczędności na osobę, a w sumie około 50 000 zł do dyspozycji dla każdego Polaka. Przyjmijmy zatem bezpiecznie, że duży inwestor w kryptowaluty z Polski dysponuje dwukrotnością 50 000 zł, czyli przyjmijmy, że trochę mniej niż 2 BTC. Wygląda na to, że limit dzienny wypłat z Binance jest duży nawet dla większych inwestorów!

Którą giełdę kryptowalut powinien wybrać inwestor w kryptowaluty? Taką, która zapewni bezpieczeństwo transakcjom o dużym wolumenie i szybkie wpłaty oraz wypłaty. Liczy się też dostępność dużej liczby kryptowalut. Inwestowanie dużych kwot wyklucza przetrzymywanie pieniędzy na giełdach z oczywistych powodów. Kryptowaluty od razu po dokonaniu transakcji trafiają na prywatny portfel sprzętowy lub papierowy.

Giełda kryptowalut dla największych inwestorów powinna cechować się dużą dostępnością kryptowalut i szybkimi wpłatami i wypłatami z dużym limitem. Duży inwestor transferuje większość swojego portfela w bezpieczne miejsce i nie kieruje się opiniami czy kursem.

Giełda kryptowalut dla aktywnych traderów

Co w sytuacji, gdy ktoś bardzo dużo handluje? Można dokonywać tysięcy transakcji, dysponując nawet niewielkim kapitałem. Dopóki transakcje przynoszą w ostatecznym rozrachunku zysk, wszystko jest w jak najlepszym porządku. W tradingu korzysta się z botów i systemów zautomatyzowanych, a obraz zamyślonego tradera z ręką na myszce, decydującego ręcznie o poziomach i transakcjach odchodzi do przeszłości.

Co jest najważniejsze dla aktywnych traderów kryptowalutowych? Niskie prowizje. Aktywny spekulant potrafi dokonać, najczęściej automatycznie, tysięcy transakcji dziennie, z czego większość będzie obarczona kosztem do zapłaty giełdzie kryptowalut. Stąd potrzeba najniższych prowizji, które nie powinny wynosić więcej niż 0.1%.

Giełda kryptowalut dla daytraderów i traderów

Daytrading ma różne oblicza. Jeśli jest zautomatyzowany i systematyczny, liczy się dostęp do wielu rynków, najczęściej na wielu giełdach kryptowalut. Powodem jest możliwość arbitrażu, nawet na niskich kwotach. Daytraderzy, którzy wykorzystują strategię arbitrażu, stawiają swój kapitał na rynku mierząc się z niższym ryzykiem. Udaje się to dzięki lepszym cenom startowym transakcji, uzyskanym na podstawie analizy cen w różnych miejscach i wyborze najniższej lub najwyższej, zależnie od strategii. Często jednak jest to wyścig ze spekulantami, którzy automatyzują wykorzystanie różnic cen na największych rynkach.

Giełda kryptowalut musi spełniać kilka warunków: niskie prowizje, dużo kryptowalut i API umożliwiające automatyzację tradingu. Dodatkowo warto znaleźć… kilka takich giełd, żeby móc od razu nastawić się na wykorzystanie różnic cenowych.

Trading kryptowalutowy to ciężka praca, gdzie buduje się warsztat, a nie kieruje opiniami o giełdach i tokenach. Codzienne sprawdzanie kursu na giełdach to żmudna i ciężka praca z ryzykiem.

Giełda kryptowalut dla tradera to taka, która spełnia wymagające kryteria. Najlepsza giełda kryptowalut musi zapewniać:

 • niskie prowizje
 • dostępność wielu kryptowalut
 • API umożliwiające automatyzację tradingu
 • bezpieczne i szybkie transfery z dużym limitem dziennym

Giełda kryptowalut Binance

Wspomniana już przez nas wyżej w krótkim podsumowaniu giełda to zdecydowany lider, mający kilkaset wybranych kryptowalut i wysoki poziom zaufania.

Rok zwiększonej aktywności na rynku kryptowalut wystarczy, żeby setki tysiące ludzi zainteresowało się tematem krypto. Wiele osób nie tylko długoterminowo zainwestowało w Bitcoina lub inne kryptowaluty, ale też zaczęło aktywnie udzielać się w świecie tradingu, tokenów i projektów z potencjałem.

Jakie kryptowaluty są dostępne na giełdzie kryptowalut Binance?

Lista kryptowalut dostępnych na giełdzie Binance jest długa i co istotniejsze, często uzupełniana o nowe i obiecujące tokeny. Najważniejsze i największe kryptowaluty na Binance: 0x, aelf, AdEx, Aeron, Aeternity, Agrello, AION, AirSwap, Ambrosus, AppCoins, Ark, Atom, Augur, Bancor, Basic Attention Token, Binance Coin, Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Diamond, Bitcoin Gold, Bitshares, BlockMason Credit Protocol, Blox, Bluzelle, Bread, Bytecoin, Cardano, ChainLink, Cindicator, Civic, CloakCoin, crypto.com, CyberMiles, Dash, Decentraland, DigixDAO, district0x, Eidoo, Enigma, EnjinCoin, EOS, EOS Network, Ethereum, Ethereum Classic, Etherparty, EthLend, ETHOS, Everex, Funfair, Genesis Vision, Gifto, Golem, Groestlcoin, GXChain, Hshare, ICON, iExecRLC, INS Ecosystem, IOStoken, IoTeX, Komodo, KyberNetwork, Lisk, Litecoin, Loom Network, Loopring, Lunyr, Metal, IOTA, Modum, Moeda Loyalty Points, Monero, NANO, NAV Coin, Neblio, NEM, NEO, NeoGas, Nexus, Nucleus Vision, Nuls, OmiseGO, Ontology, openANX, OST, PIVX, POA Network, Populous, PowerLedger, QLINK, Qtum, Quantstamp, QuarkChain, Raiden Network Token, RedPulse, Request Network, Ripio Credit Network, Ripple, Salt, Siacoin, SingularDTV, SingularityNET, Skycoin, SONM, Status, Steem, Stellar Lumens, Storj, Storm, Stratis, Streamr DATAcoin, Substratum, Super Bitcoin, Syscoin, TetherUSD, Tezos, Theta Token, Tierion, Time New Bank, Triggers, TRON, TrueUSD, VeChain, Verge, Viacoin, VIBE, Viberate, WaBi, Walton, Wancoin, Waves, WePower, WINGS, YOYOW, Zcash, ZCoin, ZenCash, Zilliqa i wiele innych.

Trudno znaleźć inną giełdę o dobrej reputacji z tak długą listą kryptowalut do zainwestowania.

Zakupy kartą płatniczą na Binance

Dobra wiadomość dla Polaków inwestujących w aktywa cyfrowe! Szykują się oszczędności na przewalutowaniach. Giełda Binance wprowadziła możliwość zakupu kryptowalut za pomocą karty kredytowej lub debetowej w polskich złotówkach.

Wystarczy odwiedzić stronę giełdy i przejść do sekcji “Buy crypto” (Kup kryptowaluty), a następnie wybrać z przewijanej listy złotówki (PLN). Aktualnie wspierane są karty Visa, a według zapowiedzi giełdy Mastercard zostanie dodany wkrótce. Za złotówki można dokonać zakupu Bitcoinów (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB) oraz Ripple (XRP).

Kraje, które mają możliwość podpięcia karty Visa i bezpośredniego zakupu kryptowalut muszą należeć do Europejskiej strefy ekonomicznej: Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Niderlandy, Polska, Szwecja, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luxemburg, Malta, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Islandia, Liechtenstein i Norwegia.

Giełda kryptowalut Binance wspiera karty kredytowe i debetowe Visa do zakupu w złotówkach PLN.

Giełda kryptowalut Binance to dobry wybór dla zarówno dużych, jak i małych inwestorów. Ci najwięksi otrzymają doskonałą płynność na wielu rynkach, nawet na mniejszych kryptowalutach. Wysoki próg anonimowych wypłat, 2 BTC dziennie, pozwoli na bezproblemowe zarządzanie bezpieczeństwem kapitału. Możliwość zarobienia kilkunastu procent na soft stakingu jest dodatkowym benefitem. Mali i początkujący inwestorzy mają możliwość zakupu kryptowalut w złotówkach za pomocą kart Visa oraz dostęp do wszystkich popularnych kryptowalut o największej kapitalizacji.

Binance Futures

Binance Futures to platforma, która umożliwia użytkownikom handel kontraktami terminowymi na kryptowaluty. Brzmi zbyt skomplikowanie? Ułatwienie polega na tym, że nie ma konieczności kupowania kryptowalut, opiekowania się kluczem prywatnym i zabezpieczania ich. Wystarczy zawrzeć “kontrakt” na zakup, często nawet z dźwignią i mamy już ekspozycję na rynek kryptowalut. Nowa platforma oznacza konieczność nauki jej obsługi, Binance rozdaje rozdawała użytkownikom na zachętę 10 dolarów bez haczyków.

binance futures

Jak dostać 10 dolarów bez zobowiązań? Binance oferuje wiele programów i promocji na start. Sprawdź na stronie co możesz otrzymać, najczęściej wiąże się to z tradingiem konkretnej kwoty lub uczestnictwie w promocji danej kryptowaluty. Zarejestruj się na Binance Futures, zaloguj się na konto zostań aktywnym traderem.

10 dolarów za darmo
Przycisk do transferu środków został oznaczony strzałką.
Caveat emptor, czyli załóż dobrą wolę, ale sprawdzaj i zabezpieczaj się

Jak wielokrotnie wspominaliśmy, nie polecamy przechowywania kryptowalut na giełdach. Zasada “nie Twój klucz prywatny, nie Twoja kryptowaluta” sprawdziła się już w wielu przypadkach. Inaczej jest, jeśli otrzymujesz określoną zapłatę, możesz oszacować ryzyko i skalkulować, czy udostępnienie kryptowaluty za określone odsetki jest opłacalne. 15% to bardzo duża stopa zwrotu w świecie zerowych i ujemnych stóp procentowych. Zdajemy sobie sprawę, że jest to oferta na zachętę, która w miarę rosnącej popularności platformy pożyczkowej będzie malała. Z drugiej strony widać, że giełda wiąże przyszłość z tą usługą, ponieważ zakładka “Lending” pojawiła się na poczytnym miejscu na stronie głównej i w menu użytkowników.

Wystarczy handel o łącznej wysokości 1 BTC, aby otrzymać część z puli ponad miliona dolarów.
Dlaczego warto mieć konto na Binance?

Najpopularniejsza giełda kryptowalut stała się jednym z najbardziej kompleksowych rozwiązań kryptowalutowych. To już nie tylko miejsce, gdzie można dokonać wymiany jednej kryptowaluty na drugą. To centrum tradingu, gdzie dostępne są zarówno zwykle pary walutowe jak i instrumenty oferujące grę na lewarze. Giełda umożliwia również wpłaty w złotówkach za pomocą kart kredytowych lub debetowych, dzięki czemu znika bariera drogiego przewalutowania z dolarów, funtów lub euro. Jeżeli mieszkasz w jednym z krajów europejskiej strefy ekonomicznej (są to: Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Niderlandy, Polska, Szwecja, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luxemburg, Malta, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Islandia, Liechtenstein i Norwegia), możesz podpiąć swoją kartę do konta i jeszcze łatwiej dokonywać zakupów.

Giełda oferuje również staking, czyli zarabianie kryptowalut za samo ich posiadanie. Staking, bo o tym mowa, pozwala na otrzymywanie dodatkowej kryptowaluty za samo przechowywanie jej na giełdzie. Ilość otrzymywanych kryptowalut jest określona w rocznym oprocentowaniu. Zasada działania przypomina bankowe lokaty. Dostępne do stakingu kryptowaluty to: Theta, Loom, Atom, Kava, Tezos, Tron, Algorand, One, Fetch.AI, Stratis, Qtum, Komodo, Vechain, Ontology, Neo, Elrond, Stellar.

Giełda dla traderów Bitmex

Bitmex to giełda, która oferuje traderom dostęp do kontraktów na główne kryptowaluty i bardzo płynny rynek, na którym można spekulować z dźwignią.

BitMEX to giełda kryptowalut która pozwala na handel z dźwignią, co wiąże się z większym ryzykiem i większymi, potencjalnymi zyskami. Lewar nawet do 100x!

Giełda kryptowalut: BitMEX

Kraj: Hong Kong / Seszele

Ryzyko giełdy: niskie

Trudność: dla zaawansowanych – giełda oferuje dźwignię i grę na lewarze nawet do 100x.

Prowizje: skomplikowany sposób naliczania ze względu na dźwignię

Jakie kryptowaluty: BTC, ETH, LTC, EOS, XRP i inne, w postaci kontraktów

Dostępność rejestracji: Tak – darmowa rejestracja (zniżka 10% na opłaty przy natychmiastowej rejestracji!)

Trading, lub dla innych spekulacja, to sposób na osiąganie zysków z obracania kapitałem. Jeśli posiadasz wiedzę na temat rynku kryptowalut i chciałbyś ją zmonetyzować, jest to jeden z najłatwiej dostępnych sposobów. Giełda BitMEX oferuje kontrakty terminowe na najpopularniejsze aktywa cyfrowe oraz ich ceny. Prowizje zastosowane na giełdzie pozwalają zarabiać na byciu market makerem, ponieważ BitMEX płaci za realizację zleceń wystawionych do arkusza w celu poprawy płynności (w tabeli prowizji oznaczone są -0.0250%).

Giełda kryptowalut BitBay

Opinie o Bitbay, polskiej giełdzie kryptowalut cieszącej się dużą popularnością, pomimo małej liczby dostępnych kryptowalut

Giełda kryptowalut: BitBay

Kraj: Polska Malta Estonia

Ryzyko: duże, mimo to ma wielką liczbę użytkowników

Trudność: średnia, dość intuicyjny interface

Prowizje: 0.73% 0.43% Regulamin BitBay

Jakie kryptowaluty: BTC i forki BCH BTG, ETH, XRP, LTC, GAME i kilkanaście innych

Dostępność rejestracji: tak – darmowa rejestracja

BitBay to przez dłuższy czas najpopularniejsza giełda dla polskojęzycznych klientów. Na sukces składały się wczesny start i szybkie dostosowywanie się do warunków rynkowych. Po drodze jednak pojawiły się przeszkody, które sprawiły, że giełda przeniosła swoje operacje na Maltę, a później do Estonii. Ciągłe zmiany numerów kont i operatorów płatności jak również wątpliwości co do bezpieczeństwa środków przechowywanych przez użytkowników na giełdzie każą zachować ostrożność. Pamiętajmy o konieczności trzymania kryptowalut pod własną kontrolą.

Giełda kryptowalut ByBit

Giełda kryptowalut ByBit

Niekwestionowanym liderem giełd kryptowalut oferujących trading z dźwignią jest BitMex. Giełda ta pozwala na trading nie tylko z dźwignią aż do 100x, ale też automatyczny handel za pomocą botów tradingowych (zobacz nasz przegląd botów tradingowych do handlu kryptowalutami). Monopoliście na rynku wyrasta jednak konkurent – Bybit.

Giełda kryptowalut ByBit płaci 225 zł za rejestrację!

Giełda kryptowalut ByBit ma siedzibę w Singapurze (spółka jest zarejestrowana w British Virgin Islands) i umożliwia trading kryptowalutami. Podobnie jak lider branży BitMex, giełda oferuje handel z dźwignią do 100x. Giełda korzysta z bezpiecznych rozwiązań przechowywania kryptowalut (cold wallets), a sama strona umożliwia szyfrowane przesyłanie danych oraz użycie dwuskładnikowego uwierzytelnienia.

ByBit oferuje kontrakty futures na Bitcoina, Ethereum, Ripple i EOS. Dobrą wiadomością dla początkujących jest możliwością zastosowania zabezpieczeń, takich jak Stop Loss, system Auto Deleveraging czy automatyczne uzupełnienie depozytu.

Trading kryptowalut z dźwignią na giełdzie ByBit

Opłaty i prowizje na giełdzie ByBit

Za każde wykonane zlecenie pobierana jest opłata. Co ciekawe, Market Makerzy otrzymują pieniądze, jeśli ich zlecenie zostanie wykonane! Oznacza to, że jeśli znajdzie się Taker, który dołączy do jego zlecenia, otrzymują 0.025% wartości zlecenia (czyli prowizja wynosi -0.025%). Market Taker zapłaci 0.075%.

Prowizję obliczymy mnożąc wartość pozycji (liczba kontraktów / cena wykonania) razy stawkę prowizji.

Trading Fee = Position Value x Trading Fee Rate

Kontrakt DźwigniaMakerTaker
BTC/USD100x-0.025%0.075%
ETH/USD100x-0.025%0.075%
XRP/USD25x-0.025%0.075%
EOS/USD25x-0.025%0.075%

Przykład:

Trader A kupuje 10,000 kontraktów BTCUSD przy użyciu zlecenia Market (Taker).
Trader B sprzedaje 10,000 kontraktów BTCUSD przy użyciu zlecenia Limit (Maker).

Zakładamy cenę wykonania kontraktu BTC na 8,000 USD:

Prowizja Taker dla Tradera A = 10,000/8,000 x 0.075% = 0.0009375 BTC
Prowizja (a właściwie zwrot) Maker dla Tradera B = 10,000/8,000 x -0.025% = -0.0003125 BTC

Podsumowując, Trader A zapłaci 0.0009375 BTC prowizji Taker, a Trader B otrzyma 0.0003125 BTC zwrotu dla Market Makera.

Rejestracja na giełdzie ByBit i bonus

Aby dołączyć do traderów korzystających z giełdy ByBit, przygotuj adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Następnie przejdź do strony rejestracji (zdobądź bonus!) i wypełnij wymagane pola. Rejestracja jest mało wymagająca, potrzeba jedynie wymyślić bezpieczne hasło i potwierdzić adres e-mail. Potem możesz przejść do przyjemniejszych czynności: zebrania bonusów aż do wysokości 225 zł!

Bonus za rejestrację i depozyt na giełdzie Bybit

Bonus powitalny w wysokości 10 USD

Pierwsze 10 dolarów, czyli około 40 złotych można zdobyć w bardzo prosty sposób. Wystarczy do tego… podzielenie się przypiętym twittem z profilu ByBit (nie ma potrzeby nawet robienia depozytu!). Środki można użyć do bezkosztowej nauki lub wypróbowania strategii tradingowej. Upewnij się, że dopisałeś się do listy osób, które dokonały zarówno podzielenia się twittem na swoim koncie, jak i pierwszą rejestracją.

Bonus za depozyt w wysokości 50 USD

Kolejny bonus, tym razem w wysokości prawie 200 zł można otrzymać za depozyt o odpowiedniej wysokości. Jeśli zamierzasz przeznaczyć na grę więcej niż 0.2BTC lub 6 ETH, otrzymasz od giełdy dodatkowe 50 dolarów. Zyski z tradingu tą kwotą mogą zostać wypłacone! Środki zostaną automatycznie dodane do konta po rejestracji i depozycie.

Giełda ByBit rozpoczyna dopiero swoją drogę do świadczenia usług milionom użytkowników. Warto skorzystać z faktu, że w początkowym etapie działalności dostępne są bonusy zachęcające do depozytów oraz zakładania zleceń zwiększających płynność.

Giełda kryptowalut BitFinex

BitFinex wróciła do przyjmowania nowych rejestracji po długiej przerwie. Mogłoby się wydawać, że została trochę z tyłu, jednak jest to mylne wrażenie. Giełda prowadzona jest przez firmę iFinex, zarejestrowaną na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych i oferuje usługi brokerskie dla mieszkańców prawie całego świata.

BitFinex jest znany bardzo dobrej płynności, dzięki czemu inwestorzy mogą spodziewać się ceny zbliżonej do rynkowej równowagi. Trading Spot, z dźwignią oraz zarabianie na płynności to przyciągające traderów korzyści. Handel ułatwia niezły interfejs i świetne aplikacje na iOS i Androida.

Giełda kryptowalut Poloniex

Opinie o Poloniex, giełdzie kryptowalut z USA o polsko brzmiącej nazwie

Giełda kryptowalut: Poloniex

Kraj: USA

Ryzyko: umiarkowane, długa historia działalności

Trudność: łatwa, serwis czasem nie wytrzymuje obciążenia

Prowizje: 0.40% cennik poloniex

Jakie kryptowaluty: BTC i forki BCH BTG, ETH, LTC i wiele innych

Dostępność rejestracji: tak – darmowa rejestracja poloniex

Giełda kryptowalut Changelly

Giełda kryptowalut Changelly chwali się niskimi prowizjami i dostępem do najlepszych zleceń na wielu rynkach.

Sprawdzamy kolejne miejsce, w którym można dokonać wymiany kryptowalut lub kupić kryptowalutę za pomocą różnych form płatności. Tym razem kierujemy uwagę na Changelly, miejsce, które wg swoich zapowiedzi zapewnia błyskawiczną i tanią konwersję pomiędzy kryptowalutami. Na dodatek dokłada parę benefitów. Co sprawia, że tej giełdzie kryptowalut z siedzibą w czeskiej Pradze, zaufały miliony użytkowników?

Łatwa wymiana między altcoinami za niskie prowizje

Dokonuje się to za pomocą zleceń na różnych giełdach, a za powodzenie akcji jest odpowiedzialny automatyczny bot tradingowy. Automat ma dostęp do największych platform tradingowych, między innymi Poloniex czy Bittrex. A tych platformach wyszukuje okazji do arbitrażu (co podejrzewamy) lub po prostu porównuje i zleca po najlepszych, znalezionych cenach. Prowizja za wymianę wynosi stałe 0.5%, co za znalezienie najlepszej aktualnie ceny wydaje się okazyjną ceną.

Na Changelly jest też możliwość zakupu kryptowalut za kartę kredytową lub kartę debetową. Nieszczęśliwi użytkownicy zwrócili jednak uwagę, że można trafić na czas, kiedy kosztuje to wielkie prowizje. Nie jest to jednak nieuniknione, na szczęście ostateczne kwoty są wyszczególnione w czasie rzeczywistym na ekranie z potwierdzeniem transakcji. Czytamy zatem dokładnie wszystko, co wyświetla nam ta giełda. Wyjaśnialiśmy już, dlaczego zakup kryptowalut za kartę kredytową wiąże się z trudnościami dla giełdy lub dealera.

Giełda kryptowalut nowej generacji pozwala na zbieranie zleceń kupna i sprzedaży z wielu platform blockchain.

Giełda jest teoretycznie anonimowa, jedyne, czego potrzeba do zawarcia transakcji wymiany krypotowalut to adres e-mail. Jest to bardzo miła odmiana od zachodnich rozwiązań, które wymagają często gimnastyki i żonglowania dokumentami i zdjęciami, żeby w ogóle móc zacząć trading.

Czy warto spróbować Changelly? Na pewno warto założyć darmowe konto i przetestować wymianę kryptowalut po najlepszej ofercie na wielu platformach. Szczególnie jeśli jesteś power userem i dokładnie czytasz to, co jest prezentowane na ekranie oraz sprawdzasz po parę razy adresy i poprawność wypełnienia formularzy. Warto tym bardziej że Changelly ma świetny i nowoczesny interface, który skraca drogę do zawarcia transakcji. Podziel się w komentarzu swoją opinią na temat wymiany kryptowalut za pomocą tej usługi, nasza społeczność bardzo to doceni.

Giełda kryptowalut Kraken

Opinie o giełdzie kryptowalut Kraken, amerykańskiej giełdzie ze stabilną historią

Giełda kryptowalut: Kraken

Kraj: USA

Ryzyko: małe, stabilna firma (zajmowała się m.in. obsługą po bankructwie Mt.Gox)

Trudność: średnia, serwis często nie wytrzymuje obciążenia

Prowizje: 0.42% Cennik kraken

Jakie kryptowaluty: BTC i forki BCH BTG, ETH, LTC

Dostępność rejestracji: tak – darmowa rejestracja kraken

Kraken to giełda, która reklamuje się jako najbardziej godna zaufana giełda kryptowalut. Interface pozwala na łatwe poruszanie się nawet początkującym użytkownikom, dzięki czemu giełda jest popularna w USA.

Giełda kryptowalut CEX.IO

Opinie o cex.io, giełdzie kryptowalut oferującej kupno i sprzedaz bitcoina i innych krypto

Giełda kryptowalut: CEX.IO

Kraj: Wielka Brytania

Ryzyko: umiarkowane, firma połączona z operacją wydobywania kryptowalut

Trudność: łatwa, nowoczesny interface, również dobry dla traderów

Prowizje: 0.41% Regulamin CEX.IO

Jakie kryptowaluty: BTC i forki BCH BTG, ETH, Ripple i inne

Dostępność rejestracji: tak

Giełda kryptowalut Bittrex

Opinie o bittrex, znanej i popularnej giełdzie kryptowalut z dużą liczbą walorów

Giełda kryptowalut: Bittrex

Kraj: USA

Ryzyko: duże (czasowe wyłączenie rejestracji)

Trudność: średnia

Prowizje: 0.5%

Jakie kryptowaluty: BTC i forki BCH BTG, ETH, LTC i wiele, wiele innych

Dostępność rejestracji:  rejestracja znów dostępna z koniecznością weryfikacji konta

Giełda kryptowaluta HitBTC

Opinie o HitBTC, anonimowej giełdzie kryptowalut bez weryfikacji z Azji. Cieszy się wielkim powodzeniem i dużą liczbą użytkowników.

Giełda kryptowalut HitBTC

Kraj: Chiny

Ryzyko: duże

Trudność: łatwa

Prowizje: 0.2% (jedna z najniższych)

Jakie kryptowaluty: BTC, ETH, LTC, IOTA, ADA, TRX i bardzo, bardzo dużo innych, nawet mniej znanych kryptowalut

Dostępność rejestracji:  tak – darmowa rejestracja w HitBTC

Giełda kryptowalut Mercatox

Opinie o giełdzie kryptowalut mercatox, na której można znaleźć wiele niszowych tokenów i kryptowalut

Giełda kryptowalut Mercatox

Kraj: UK

Ryzyko: średnie

Trudność: średnia (niezmienny design, raczej dla zaawansowanych)

Prowizje: 0.25% (niskie)

Jakie kryptowaluty: BTC, ETH i bardzu dużo niszowych altcoinów

Dostępność rejestracji: tak – zarejestruj darmowe konto na Mercatox

Giełda kryptowalut Huobi

Giełda kryptowalut Huobi to propozycja z Azji dla spekulantów i inwestorów aktywnych. Sprawdź jakie propozycje do handlu botami tradingowymi ma giełda Huobi.

Giełda kryptowalut: Huobi

Kraj: Chiny / Singapur

Ryzyko: niskie

Trudność: łatwa, w tym możliwość automatycznego handlu za pomocą botów

Prowizje: 0.2%

Jakie kryptowaluty: mnóstwo kryptowalut, w tym token Huobi i możliwość pożyczki inwestycyjnej

Dostępność rejestracji: tak – zarejestruj darmowe konto dedykowane traderom

Giełda kryptowalut KuCoin

Opinie o kucoin, dużej, anonimowej giełdzie kryptowalut bez weryfikacji

Giełda kryptowalut: KuCoin

Kraj: Chiny

Ryzyko: duże

Trudność: łatwa

Prowizje: 0.2% (jedna z najniższych) +bonus!

Jakie kryptowaluty: BTC, ETH, LTC i inne

Dostępność rejestracji:  tak – darmowa rejestracja na KuCoin

Giełda kryptowalut KuCoin jest jedną z najszybciej rozwijających się giełd. Jako jedna z pierwszych zaproponowała użytkownikom podział zysków z prowizji. Posiadacze KuCoin Shares otrzymują wypłacaną codziennie dywidendę. Na giełdzie można również dokonywać tradingu z dźwignią.

KuCoin Shares czyli dywidenda z kryptowalut

KuCoin Shares (KCS) to akcje giełdy kryptowalut KuCoin. Chińska giełda kryptowalut przyjęła autorski sposób prowadzenia biznesu, trochę inny niż np. Binance, które również opiera się na własnej kryptowalucie. Jednym z powodów wyemitowania akcji KuCoin było zmuszenie chińskich giełd przez władze do ograniczenia świadczenia usług Chińczykom. Sprawiło to, że musiały one zwrócić się też na klientów z innych krajów, a emisja tzw. “akcji” giełdy jest jedną z kreatywniejszych metod.

Działanie giełdy jest ukierunkowane na decentralizację, a co za tym idzie dystrybucję do sieci dużej części zysków z prowizji i opłat. Według deklaracji zarządzających giełdą, aż do 90% zysków ma być redystrybuowane: 50% dla akcjonariuszy i 40% na program poleceń. Ile można było zarobić trzymając KuCoin Shares?

Gdy KCS ma wartość w okolicach $1, należy spodziewać się 2 centy dziennego przychodu z posiadania 100 KuCoin Shares. Czyli każde około 100 KCS może zapłacić prawie 1 centa USD dziennie, a kwota ta zależy od ilości transakcji na giełdzie KuCoin i zebranych za nie prowizji. Daje to stopę zwrotu od 5 do 10% w skali roku.

Jak i gdzie kupić KCS? Tokeny KuCoin Shares można kupić na giełdzie KuCoin za większość popularnych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum czy Tether. Jeśli zadowala Cię taka inwestycja, po prostu zarejestruj konto i kup KCS. Jeśli potrzebujesz więcej namysłu, rozważ, w którym kierunku będzie podążała cena udziałów w giełdzie, zwróć uwagę na przyszłą podaż udziałów inwestorów i insiderów. Spróbuj estymować popularność giełdy i punkt, w którym osiągnie ona maksimum. Określenie tych parametrów pomoże w określeniu wartości oczekiwanej inwestycji.

Polskie giełdy kryptowalut

Polska giełda kryptowalut nie musi oznaczać gorszej jakości lub mniejszej liczby kryptowalut. Marki takie jak Bitmarket czy Bitbay dostarczają dobrą usługę i wsparcie po polsku. Wybierz polskie giełdy kryptowalut.

Wybór giełdy kryptowalut jest bardzo istotny, szczególnie na początku drogi inwestora kryptowalutowego. Łatwość rejestracji (a czasem nawet i sama dostępność rejestracji!), prostota korzystania z serwisu, wysokość opłat, dostępność rzadkich kryptowalut, ale i konieczność i szybkość weryfikacji, profesjonalizm supportu i wreszcie bezpieczeństwo i uczciwość samej giełdy. Jest bardzo dużo czynników, które trzeba wziąć pod uwagę przed wybraniem giełdy kryptowalut.

Dlaczego polska giełda? Ponieważ po pierwsze wszystko będzie po polsku, co znakomicie ułatwia korzystanie. Po drugie – w razie małych problemów możemy zwrócić się do polskojęzycznego wsparcia (email, chat). I po trzecie, najważniejsze, w razie dużych problemów, możemy ubiegać się o zwrot naszej własności u wykonawców polskiego prawa (a nie chińskiego, amerykańskiego, karaibskiego…).

Jakie są możliwości? Właściwie… nie ma polskich giełd. Giełda kryptowalut BitBay była przez pewien czas polska, ale szybko się to zmieniło, ponieważ giełda wyniosła się na Maltę, a potem wróciła na kontynent, ale do Estonii. Wciąż zapewnia jednak polskojęzyczne wsparcie i interfejs. Niestety, nie stanowi to już przewagi, ponieważ Binance jest również po polsku.

Należy zatem mądrze wybrać jurysdykcję, w której znajduje się giełda, szczególnie, jeśli zamierzamy trzymać tam część środków w spekulacyjnych celach.

Która giełda kryptowalut ma najniższe opłaty?

Tym razem wybieramy w miarę bezpieczną i znaną giełdę, która zachęca użytkowników niskimi opłatami. Wydawałoby się, że to święty Graal giełd, ale jesteśmy świadomi, że mniejsze prowizje najczęściej nie są dane na zawsze i często oznaczają rezygnację z części przysługujących praw, co zwiększa ryzyko. Nie zmienia to faktu, że warto założyć na niej konto. Używamy giełd kryptowalut jedynie do tradingu, a jeśli nie kupujemy i sprzedajemy aktywnie, zawsze przelewamy środki na bezpieczny portfel sprzętowy lub papierowy.

Logo binance

To chińska giełda, która obsługuje już kilkadziesiąt milionów klientów, głównie spoza Chin. Interface jest prosty, a ogromna większość najważniejszych i najbardziej obiecujących kryptowalut w pierwszej kolejności pojawia się właśnie tutaj. Nasz faworyt jest również dobry pod względem obsługi klienta.

Jak uzyskać zdecydowanie najniższą prowizję pośród wszystkich giełd kryptowalut? Już na starcie każdy użytkownik płaci 0.1% za transakcję, a żeby zyskać 50% zniżki należy kupić Binance Coin. Opłata wewnętrzną kryptowalutą BNB sprawia, że otrzymuje się dużą obniżkę, a dodatkowo unika się powstawania tzw. resztek, czyli bardzo małych ilości kryptowalut w portfelu, pozostałych po opłaconych prowizjach lub częściowo zrealizowanych zleceniach.


Alternatywy dla giełd kryptowalut

Nie chcesz w ogóle korzystać z giełd? Znajdziesz miejsca, gdzie wymienisz kryptowaluty bez udziału giełdy.

LocalBitcoins

Warto wspomnieć o miejscu, które wyróżnia się szczególnie poziomem bezpieczeństwa, długą historią udanych transakcji i zadowolonych użytkowników. To LocalBitcoins. Miejsce, które pozwala skojarzyć ludzi, którzy chcą kupić Bitcoin z tymi, którzy chcą sprzedać. Wielka przewaga nad giełdami polega na tym, że często uda się znaleźć kontrahenta, z którym można przeprowadzić w miarę anonimową transakcję (zminimalizować udział łatwo identyfikowalnych przelewów do giełd).

Paxful

Opisaliśmy już miejsce, w którym handel kryptowalutami nie ogranicza się do Bitcoina i tokenów. Można tam wymienić się na tradycyjne waluty i, uwaga, karty podarunkowe. Sprawdź, czy warto skorzystać z Paxful.

Którą giełdę wybrać?

Wszystko zależy na jakim etapie inwestowania jesteś. Uniwersalnym wyborem jest Binance.

Jeśli chcielibyście, żeby do tego zestawienia dołączyć inne, godne zaufania giełdy, proszę napiszcie w komentarzu. Podzielcie się na facebooku tym zestawieniem, jeśli uważacie, że wasi znajomi skorzystają na poszerzeniu wiedzy o dostępnej ofercie giełd kryptowalut.

Wybór miejsca, które będzie obsługiwać wasze transakcje na kryptowalutach jest istotny, ponieważ pokładamy w giełdę nie tylko nasze zaufanie, ale też kapitał i czas. Warto poświęcić czas na zapoznanie się ze szczegółami poszczególnych stron i założyć konta na kilku giełdach (są darmowe). Wypróbowanie sposobu wpłat i transakcji nie kosztuje dużo, a pozwoli sprawdzić w praktyce jak działa dana giełda i sprawi, że wybór długoterminowego, zaufanego partnera obsługującego transakcje i przechowującego kryptowaluty będzie prostszy.

Najnowsze artykuły

spot_img

Dowiedz się więcej:

9 KOMENTARZE

 1. Fajne zestawienie, zainteresował mnie szczególnie LocalBitcoins i pewnie tam zajrzę. Ja osobiście korzystam aktualnie z BitBaya, mega prosty w obsłudze tak wiec polecam;)

 2. Witam,Czy są giełdy,gdzie można zawierać milionowe transakcje?Czy to,że giełda jest np.na Seszelach.Oznacza,że skarbówce,będzie ciężko dojść ile zarobiłem?Czy da się zoptymalizować podatki od dochodu?

 3. Witam brakuje mi tylko wiadomości czy na danej giełdzie wymagana jest weryfikacja konta jak tak to jaka ? Bo z tego co się orientuje to z niektórych giełdach jak się nie zweryfikuje konta to nie jest możliwa wypłata środków

 4. Na BitMEX handluje się kontraktami wieczystymi na kryptowaluty a nie kryptowalutami.

 5. W artykule jest bląd, Bitbay ma prowizję 0,43%

  /// Redakcja: dziękujemy za informację, poprawione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź nas na facebooku!