Która giełda kryptowalut jest najlepsza?

Poszukiwania najlepszej giełdy kryptowalut to zadanie, które czeka każdego, kto chce skorzystać na rozwoju technologii blockchain. Inwestycja w kryptowaluty to najprostszy sposób na stanie się “udziałowcem” technologicznej zmiany, zapoczątkowanej przez Bitcoina. Zbadaliśmy giełdy pod kątem kosztów, łatwości obsług i ryzyka, dzięki czemu dzielimy się odpowiedzią na pytanie: która giełda kryptowalut jest najlepsza.

Dzięki dekadzie rozwoju kryptowalut stały się już dojrzałym produktem. Przez ostatnie lata, które były wymagające dla inwestorów w kryptowaluty, większość projektów i usług okrzepła i nabrała doświadczenia w działalności na rynku aktywów cyfrowych.

Dla wielu inwestorów w kryptowaluty giełda stała się miejscem, gdzie spędzili wiele czasu, próbując zastosować swoje strategie spekulacyjne. Największa giełda Binance powiększyła swoją przewagę i dodała wiele nowych funkcjonalności. Dopisaliśmy nowe, obiecujące giełdy, między innymi te oferującą grę z wielką dźwignią. Przyszłość pokaże, jak będzie wyglądał rynek usług finansowych w sektorze kryptowalut w nowej dekadzie 2021 – 2030.

Przypominamy, że ważne jest, aby trzymać kryptowaluty pod własną kontrolą, a nie bezpośrednio na giełdach kryptowalut.

Najlepsza giełda kryptowalut - zysk z tradingu na kryptowalutach może często przekroczyć ten na rynkach akcji i obligacji. Która giełda kryptowalut jest najlepsza? Binance, Bitbay, Bitmarket, Poloniex, Kraken i wiele innych - opinie i ryzyko.

Jaką giełdę kryptowalut wybrać?

Jakie kryteria są najważniejsze przy wyborze giełdy kryptowalut? Jej sytuacja finansowa jako firmy, ale też stabilność działania skryptu obsługującego wpłaty i transakcje, liczba wspieranych rynków. Im więcej kryptowalut, tym lepiej. Liczy się również prostota obsługi, łatwość założenia konta. Dla tych, którzy planują aktywnie spekulować ważna jest wysokość prowizji, pobieranych od transakcji. Ci, którzy często wypłacają kryptowaluty, bo czują się bezpieczniej trzymając je w bezpiecznym miejscu, np. na sprzętowym portfelu bitcoin, z pewnością zwrócą uwagę na wysokość prowizji od wpłat i wypłat.

Wszystkie te parametry sprawdziliśmy. Poniżej podsumowanie najlepszych giełd kryptowalut. Przed pierwszym zleceniem zapoznaj się z informacjami opublikowanymi przez giełdy w regulaminie, cennikach i najczęściej zadawanych pytaniach.

Wybrane giełdy kryptowalut o dobrych opiniach

Giełda kryptowalut Binance to najpopularniejszy wybór wśród inwestorów. Charyzmatyczny przywódca Changpeng Zhao, chińsko-kanadyjski biznesmen prowadzi to przedsięwzięcie skutecznie lawirując pomiędzy wymaganiami regulatorów i użytkowników.

Binance

Giełda kryptowalut Binance to najlepsze miejsce do rozpoczęcia tradingu. Dużo par walutowych, API dla botów tradingowych i automatycznych systemów handlu to tylko niektóre zalety.

Giełda kryptowalut: Binance

Kraj: Chiny

Ryzyko: niskie

Trudność: łatwe korzystanie z serwisu, niskie prowizje, dostępność wyselekcjonowanych kryptowalut z potencjałem inwestycyjnym

Prowizje: 0.2% 0.15% (promocja z niższą prowizją o 25%!)

Jakie kryptowaluty: BTC i forki BCH BTG, ETH, LTC, IOTA, XRP, TRX, LSK i wiele, wiele innych

Dostępność rejestracji: darmowa rejestracja ze zwrotem prowizji!

Giełda kryptowalut Binance wciąż doświadcza w ostatnich latach błyskawicznego wzrostu. Jest już nie tylko największą giełdą kryptowalut na świecie, ale też ekosystemem, który oferuje kompleksowe rozwiązania. Rozpoczynając od możliwości zakupu kryptowalut kartą kredytową lub debetową, poprzez inwestowanie w wyselekcjonowane tokeny, aż do stakingu, czyli możliwości zarabiania za zdeponowane aktywa nawet 15% rocznie. Wsparcie w języku polskim i możliwość przechowywana kryptowalut w złotówkach to wygodne dodatki specjalnie dla mieszkańców Polski.

Binance wprowadziła również możliwość tradingu na głównych kryptowalutach. Dźwignia nawet do 125x kusi wielu inwestorów, którzy chcą spróbować swoich sił w handlu z lewarem.

Bitmex

Bitmex to giełda, która oferuje traderom dostęp do kontraktów na główne kryptowaluty i bardzo płynny rynek, na którym można spekulować z dźwignią.

BitMEX to giełda kryptowalut która pozwala na handel z dźwignią, co wiąże się z większym ryzykiem i większymi, potencjalnymi zyskami. Lewar nawet do 100x!

Giełda kryptowalut: BitMEX

Kraj: Hong Kong / Seszele

Ryzyko giełdy: niskie

Trudność: dla zaawansowanych – giełda oferuje dźwignię i grę na lewarze nawet do 100x.

Prowizje: skomplikowany sposób naliczania ze względu na dźwignię

Jakie kryptowaluty: BTC, ETH, LTC, EOS, XRP i inne, w postaci kontraktów

Dostępność rejestracji: Tak – darmowa rejestracja (zniżka 10% na opłaty przy natychmiastowej rejestracji!)

Trading, lub dla innych spekulacja, to sposób na osiąganie zysków z obracania kapitałem. Jeśli posiadasz wiedzę na temat rynku kryptowalut i chciałbyś ją zmonetyzować, jest to jeden z najłatwiej dostępnych sposobów. Giełda BitMEX oferuje kontrakty terminowe na najpopularniejsze aktywa cyfrowe oraz ich ceny. Prowizje zastosowane na giełdzie pozwalają zarabiać na byciu market makerem, ponieważ BitMEX płaci za realizację zleceń wystawionych do arkusza w celu poprawy płynności (w tabeli prowizji oznaczone są -0.0250%).

Coinbase

Giełda kryptowalut Coinbase

Giełda kryptowalut: Coinbase

Kraj: USA

Ryzyko: małe średnie,  pionier na rynku, najwięcej kont

Trudność: łatwa, dobra aplikacja na smartfona

Prowizje: 0.2% + inne opłaty Regulamin Coinbase

Jakie kryptowaluty: BTC, ETH, LTC i kilka innych

Dostępność rejestracji: tak – darmowa rejestracja Coinbase z bonusem $10

Coinbase to najpopularniejsze miejsce rozpoczęcia przygody z kryptowalutami dla większości początkujących na zachodzie i w USA. Prostota strony i łatwość zakupu za pomocą kart kredytowych i kont bankowych sprawiła, że bardzo dużo ludzi kupowało tu Bitcoiny w ostatnich latach. Niestety, wymiana danych z amerykańskim urzędem podatkowym oraz wysokie prowizje w wersji dla początkujących sprawiły, że Coinbase zaczęło tracić pozycję względem konkurencji. Z pewnością jednak zachęcający jest bonus w postaci $10 dolarów za rejestrację oraz wymianę o równowartości stu dolarów.

BitBay

Opinie o Bitbay, polskiej giełdzie kryptowalut cieszącej się dużą popularnością, pomimo małej liczby dostępnych kryptowalut

Giełda kryptowalut: BitBay

Kraj: Polska Malta Estonia

Ryzyko: duże, mimo to ma wielką liczbę użytkowników

Trudność: średnia, dość intuicyjny interface

Prowizje: 0.73% 0.43% Regulamin BitBay

Jakie kryptowaluty: BTC i forki BCH BTG, ETH, XRP, LTC, GAME i kilkanaście innych

Dostępność rejestracji: tak – darmowa rejestracja

BitBay to przez dłuższy czas najpopularniejsza giełda dla polskojęzycznych klientów. Na sukces składały się wczesny start i szybkie dostosowywanie się do warunków rynkowych. Po drodze jednak pojawiły się przeszkody, które sprawiły, że giełda przeniosła swoje operacje na Maltę, a później do Estonii. Ciągłe zmiany numerów kont i operatorów płatności jak również wątpliwości co do bezpieczeństwa środków przechowywanych przez użytkowników na giełdzie każą zachować ostrożność. Pamiętajmy o konieczności trzymania kryptowalut pod własną kontrolą.

BitFinex

Giełda kryptowalut Bitfinex

Giełda kryptowalut: Bitfinex

Kraj: USA

Ryzyko: duże średnie (czasowe wyłączenie rejestracji), domniemane miejsce emisji tokenów Tether

Trudność: łatwe korzystanie z serwisu

Prowizje: 0.3%

Jakie kryptowaluty: BTC i forki BCH BTG, ETH, LTC i wiele, wiele innych

Dostępność rejestracji: darmowa rejestracja znów otwarta!

BitFinex to legendarna giełda, która znów otworzyła się na nowych użytkowników. Giełda umożliwia handel kryptowalutami, zakłady z dźwignią oraz zarabianie dzięki pożyczaniu kryptowalut tym, którzy grają z dźwignią. Bitfinex wspiera dużą liczbę popularnych kryptowalut, w tym nową kryptowalutę Unus Sed Leo.

Sprawdzamy wszystkie popularne giełdy kryptowalut

Lista giełd kryptowalut jest bardzo długa. Ich oceną zajmują się eksperci od ratingu, użytkownicy i strony zbierające dane o kryptowalutach. Parametry takie jak liczba transakcji czy wolumen sprzedanych i kupionych kryptowalut są manipulowane. Giełdom może zależeć na tym, aby znaleźć się wysoko w rankingu giełd pod różnymi kryteriami.

Giełda kryptowalut Binance

Wspomniana już przez nas wyżej w krótkim podsumowaniu giełda to zdecydowany lider, mający kilkaset wybranych kryptowalut i wysoki poziom zaufania.

Rok zwiększonej aktywności na rynku kryptowalut wystarczy, żeby setki tysiące ludzi zainteresowało się tematem krypto. Wiele osób nie tylko długoterminowo zainwestowało w Bitcoina lub inne kryptowaluty, ale też zaczęło aktywnie udzielać się w świecie tradingu, tokenów i projektów z potencjałem.

Giełda kryptowalut dla dużych i małych inwestorów

Która giełda kryptowalut nadaje się dla dużych inwestorów? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, najpierw warto zdefiniować, ile to jest dużo. Według danych statystycznych Polacy dysponują 2 bilionami złotych, z czego 600 miliardów stanowią oszczędności, głównie w postaci gotówki i depozytów. Przypada przez to około 15 tysięcy złotych oszczędności na osobę, a w sumie około 50 000 zł do dyspozycji dla każdego Polaka. Przyjmijmy zatem bezpiecznie, że duży inwestor w kryptowaluty z Polski dysponuje dwukrotnością 50 000 zł, czyli przyjmijmy, że trochę mniej niż 2 BTC. Wygląda na to, że limit dzienny wypłat z Binance jest duży nawet dla większych inwestorów!

Którą giełdę kryptowalut powinien wybrać inwestor w kryptowaluty? Taką, która zapewni bezpieczeństwo transakcjom o dużym wolumenie i szybkie wpłaty oraz wypłaty. Liczy się też dostępność dużej liczby kryptowalut. Inwestowanie dużych kwot wyklucza przetrzymywanie pieniędzy na giełdach z oczywistych powodów. Kryptowaluty od razu po dokonaniu transakcji trafiają na prywatny portfel sprzętowy lub papierowy.

Giełda kryptowalut dla największych inwestorów powinna cechować się dużą dostępnością kryptowalut i szybkimi wpłatami i wypłatami z dużym limitem. Duży inwestor transferuje większość swojego portfela w bezpieczne miejsce i nie kieruje się opiniami czy kursem.

Giełda kryptowalut dla aktywnych traderów

Co w sytuacji, gdy ktoś bardzo dużo handluje? Można dokonywać tysięcy transakcji, dysponując nawet niewielkim kapitałem. Dopóki transakcje przynoszą w ostatecznym rozrachunku zysk, wszystko jest w jak najlepszym porządku. W tradingu korzysta się z botów i systemów zautomatyzowanych, a obraz zamyślonego tradera z ręką na myszce, decydującego ręcznie o poziomach i transakcjach odchodzi do przeszłości.

Co jest najważniejsze dla aktywnych traderów kryptowalutowych? Niskie prowizje. Aktywny spekulant potrafi dokonać, najczęściej automatycznie, tysięcy transakcji dziennie, z czego większość będzie obarczona kosztem do zapłaty giełdzie kryptowalut. Stąd potrzeba najniższych prowizji, które nie powinny wynosić więcej niż 0.1%.

Giełda kryptowalut dla daytraderów i traderów

Daytrading ma różne oblicza. Jeśli jest zautomatyzowany i systematyczny, liczy się dostęp do wielu rynków, najczęściej na wielu giełdach kryptowalut. Powodem jest możliwość arbitrażu, nawet na niskich kwotach. Daytraderzy, którzy wykorzystują strategię arbitrażu, stawiają swój kapitał na rynku mierząc się z niższym ryzykiem. Udaje się to dzięki lepszym cenom startowym transakcji, uzyskanym na podstawie analizy cen w różnych miejscach i wyborze najniższej lub najwyższej, zależnie od strategii. Często jednak jest to wyścig ze spekulantami, którzy automatyzują wykorzystanie różnic cen na największych rynkach.

Giełda kryptowalut musi spełniać kilka warunków: niskie prowizje, dużo kryptowalut i API umożliwiające automatyzację tradingu. Dodatkowo warto znaleźć… kilka takich giełd, żeby móc od razu nastawić się na wykorzystanie różnic cenowych.

Trading kryptowalutowy to ciężka praca, gdzie buduje się warsztat, a nie kieruje opiniami o giełdach i tokenach. Codzienne sprawdzanie kursu na giełdach to żmudna i ciężka praca z ryzykiem.

Giełda kryptowalut dla tradera to taka, która spełnia wymagające kryteria. Najlepsza giełda kryptowalut musi zapewniać:

 • niskie prowizje
 • dostępność wielu kryptowalut
 • API umożliwiające automatyzację tradingu
 • bezpieczne i szybkie transfery z dużym limitem dziennym

Jakie kryptowaluty są dostępne na giełdzie kryptowalut Binance?

Lista kryptowalut dostępnych na giełdzie Binance jest długa i co istotniejsze, często uzupełniana o nowe i obiecujące tokeny. Najważniejsze i największe kryptowaluty na Binance: 0x, aelf, AdEx, Aeron, Aeternity, Agrello, AION, AirSwap, Ambrosus, AppCoins, Ark, Atom, Augur, Bancor, Basic Attention Token, Binance Coin, Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Diamond, Bitcoin Gold, Bitshares, BlockMason Credit Protocol, Blox, Bluzelle, Bread, Bytecoin, Cardano, ChainLink, Cindicator, Civic, CloakCoin, crypto.com, CyberMiles, Dash, Decentraland, DigixDAO, district0x, Eidoo, Enigma, EnjinCoin, EOS, EOS Network, Ethereum, Ethereum Classic, Etherparty, EthLend, ETHOS, Everex, Funfair, Genesis Vision, Gifto, Golem, Groestlcoin, GXChain, Hshare, ICON, iExecRLC, INS Ecosystem, IOStoken, IoTeX, Komodo, KyberNetwork, Lisk, Litecoin, Loom Network, Loopring, Lunyr, Metal, IOTA, Modum, Moeda Loyalty Points, Monero, NANO, NAV Coin, Neblio, NEM, NEO, NeoGas, Nexus, Nucleus Vision, Nuls, OmiseGO, Ontology, openANX, OST, PIVX, POA Network, Populous, PowerLedger, QLINK, Qtum, Quantstamp, QuarkChain, Raiden Network Token, RedPulse, Request Network, Ripio Credit Network, Ripple, Salt, Siacoin, SingularDTV, SingularityNET, Skycoin, SONM, Status, Steem, Stellar Lumens, Storj, Storm, Stratis, Streamr DATAcoin, Substratum, Super Bitcoin, Syscoin, TetherUSD, Tezos, Theta Token, Tierion, Time New Bank, Triggers, TRON, TrueUSD, VeChain, Verge, Viacoin, VIBE, Viberate, WaBi, Walton, Wancoin, Waves, WePower, WINGS, YOYOW, Zcash, ZCoin, ZenCash, Zilliqa i wiele innych.

Trudno znaleźć inną giełdę o dobrej reputacji z tak długą listą kryptowalut do zainwestowania.

Zakupy kartą płatniczą na Binance

Dobra wiadomość dla Polaków inwestujących w aktywa cyfrowe! Szykują się oszczędności na przewalutowaniach. Giełda Binance wprowadziła możliwość zakupu kryptowalut za pomocą karty kredytowej lub debetowej w polskich złotówkach.

Wystarczy odwiedzić stronę giełdy i przejść do sekcji “Buy crypto” (Kup kryptowaluty), a następnie wybrać z przewijanej listy złotówki (PLN). Aktualnie wspierane są karty Visa, a według zapowiedzi giełdy Mastercard zostanie dodany wkrótce. Za złotówki można dokonać zakupu Bitcoinów (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB) oraz Ripple (XRP).

Kraje, które mają możliwość podpięcia karty Visa i bezpośredniego zakupu kryptowalut muszą należeć do Europejskiej strefy ekonomicznej: Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Niderlandy, Polska, Szwecja, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luxemburg, Malta, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Islandia, Liechtenstein i Norwegia.

Giełda kryptowalut Binance wspiera karty kredytowe i debetowe Visa do zakupu w złotówkach PLN.

Giełda kryptowalut Binance to dobry wybór dla zarówno dużych, jak i małych inwestorów. Ci najwięksi otrzymają doskonałą płynność na wielu rynkach, nawet na mniejszych kryptowalutach. Wysoki próg anonimowych wypłat, 2 BTC dziennie, pozwoli na bezproblemowe zarządzanie bezpieczeństwem kapitału. Możliwość zarobienia kilkunastu procent na soft stakingu jest dodatkowym benefitem. Mali i początkujący inwestorzy mają możliwość zakupu kryptowalut w złotówkach za pomocą kart Visa oraz dostęp do wszystkich popularnych kryptowalut o największej kapitalizacji.

Binance Futures

Binance Futures to platforma, która umożliwia użytkownikom handel kontraktami terminowymi na kryptowaluty. Brzmi zbyt skomplikowanie? Ułatwienie polega na tym, że nie ma konieczności kupowania kryptowalut, opiekowania się kluczem prywatnym i zabezpieczania ich. Wystarczy zawrzeć “kontrakt” na zakup, często nawet z dźwignią i mamy już ekspozycję na rynek kryptowalut. Nowa platforma oznacza konieczność nauki jej obsługi, Binance rozdaje użytkownikom na zachętę 10 dolarów bez haczyków.

binance futures

Jak dostać 10 dolarów bez zobowiązań? Zarejestruj się na Binance Futures, zaloguj się na konto i postaraj się mieć na koncie 10 USDT (możesz przelać na konto trochę BTC, te środki nie zostaną zablokowane). Aktywuj Binance Futures (przycisk “Activate”) i przelej 10 USDT na konto Futures. Zobacz, że Binance dołożyło Ci drugie 10 USDT! Teraz możesz bezpiecznie wycofać swoje 10 USDT i cieszyć się darmowymi pieniędzmi.  Jak zrobić to krok po kroku?

Zarejestruj się, jeśli jeszcze nie masz konta na Binance oraz aktywuj Binance Futures. Po przełączeniu się (znajdź zakładkę “Futures”) zobaczysz ekran do tradingu.

10 dolarów za darmo
Przycisk do transferu środków został oznaczony strzałką.

Zrób transfer co najmniej 10 USDT z głównego konta Binance na konto Futures. Binance dorzuci Ci dodatkowe 10 USDT!

otrzymałeś za darmo 10 dolarów do wykorzystania na nowej platformie. Możesz wycofać przesłane przez siebie 10 USDT, zachowasz otrzymane 10 USDT do tradingu!

Promocja trwa od 21 września do odwołania, warto zatem się pośpieszyć. Do rozdania jest aż 200 tysięcy USDT. Co więcej, użytkownicy, którzy wytransferują z głównego konta Binance na konto Binance Futures więcej niż 500 USDT zostaną nagrodzeni kolejnymi 10 USDT! Jeśli chcesz wypłacić otrzymane USDT, należy osiągnąć limit 10 kontraktów futures, czyli wolumen transakcji o wartości 10 BTC. Pamiętajmy jednak, że próbujemy platformy za darmo, a jeśli osiągniemy zyski, należą one do nas.

Binance Lending, czyli zarabianie na lokacie

26 sierpnia, czyli dzisiaj, świat kryptowalut zelektryzowała wiadomość o nowej możliwości zarabiania pieniędzy na kryptowalutach. Nie jest to poniekąd nic nowego, co dzień pojawiają się takie newsy. Jednakże tej wiadomości wagi dodaje fakt, że twórcą usługi jest największa giełda kryptowalut na świecie. Co zatem wydarzyło się pod koniec wakacji 2019 roku, że użytkownicy otrzymali możliwość zarabiania 5%, 10% lub nawet 15% rocznie za samo udostępnienie swoich USDT, ETC czy BNB?

Pożyczaj BNB, ETC i USDT i otrzymuj odsetki w skali roku, które znacznie przekraczają oprocentowanie na lokacie bankowej.
Zarabiaj kryptowaluty kiedy śpisz, czyli…

Binance udostępniło własną platformę lendingową (pożyczkową), która pozwala użytkownikom zarabiać na środkach przechowywanych na giełdzie kryptowalut. Jeśli trzymasz następujące kryptowaluty:

 • Ethereum Classic (ETC)
 • Tether (USDT)
 • Binance Coin (BNB)

lub inne kryptowaluty, które możesz wymienić na powyższe, możesz wziąć udział w użyczaniu kryptowalut. Wciąż można zapisywać się na kolejne fazy projektu, w których zbierane będą zapisy. Oprocentowanie roczne wyniesie, na podstawie pierwszej fazy, dla poszczególnych kryptowalut BNB (15%), USDT (10%), ETC (7%). Pierwsze transze trwały 14 dni, a odsetki będą rozliczane za okres od 2019/08/29 0:00 AM (UTC) do 2019/09/10 23:59 PM (UTC). Odsetki zostały wypłacone natychmiast po zakończeniu okresu rozliczeniowego. Jeśli możliwość uzyskania oprocentowania nawet do 15% budzi Twoje zainteresowanie, warto się pospieszyć, ponieważ zapisy są prowadzone metodą kto pierwszy ten lepszy!

Limity inwestycji i minimalne wpłaty dla poszczególnych kryptowalut znajdują się w poniższej tabeli. Kolumny w tabeli to: kryptowaluta, limit całej subskrypcji, limit per użytkownik, stopa zwrotu, wielkość jednostki inwestycyjnej (lot), zwrot per jednostka inwestycyjna (lot).

Pożyczki Binance limity dla ETC, BNB, USDT
Caveat emptor, czyli załóż dobrą wolę, ale sprawdzaj i zabezpieczaj się

Jak wielokrotnie wspominaliśmy, nie polecamy przechowywania kryptowalut na giełdach. Zasada “nie Twój klucz prywatny, nie Twoja kryptowaluta” sprawdziła się już w wielu przypadkach. Inaczej jest, jeśli otrzymujesz określoną zapłatę, możesz oszacować ryzyko i skalkulować, czy udostępnienie kryptowaluty za określone odsetki jest opłacalne. 15% to bardzo duża stopa zwrotu w świecie zerowych i ujemnych stóp procentowych. Zdajemy sobie sprawę, że jest to oferta na zachętę, która w miarę rosnącej popularności platformy pożyczkowej będzie malała. Z drugiej strony widać, że giełda wiąże przyszłość z tą usługą, ponieważ zakładka “Lending” pojawiła się na poczytnym miejscu na stronie głównej i w menu użytkowników.

Giełda Binance rozdała milion dolarów

Giełdy kryptowalut szukają sposobów na przyciągnięcie nowych klientów. Jest jednak giełda, która dba również o tych, którzy są stałymi klientami. Binance regularnie organizuje promocje dla długoterminowych użytkowników i właśnie rozpoczęła się jedna z nich. Jak wziąć udział w wydarzeniu, w którym giełda rozda 50 000 BNB, o wartości ponad miliona dolarów? Są dwa sposoby, które opisujemy poniżej.

Promocja trwa trwała od 2020/02/24 00:00 AM -2020/02/27 00:00 AM UTC (czyli w praktyce od 24 lutego, do 26 lutego do końca dnia).

Walcz o dużą pulę bez dźwigni na zwykłym koncie

Promocja A: Dokonaj obrotu o równowartości 1 BTC na rynku Spot lub Margin, dzięki temu weźmiesz udział w podziale 40 000 BNB.

Wszyscy użytkownicy, którzy dokonają transakcji o łącznej wartości 1 BTC lub więcej (liczą się zarówno transakcje kupna, jak i sprzedaży) na Binance Spot lub Binance Margin w okresie promocji podzielą między siebie pulę 40 000 BNB.

Powalcz o resztę z dźwignią na koncie Futures

Promocja B: Dokonaj obrotu o równowartości 1 BTC lub więcej na rynku Binance Futures, dzięki czemu weźmiesz udział w podziale 10 000 BNB.

Wszyscy użytkownicy serwisu Binance Futures (zwróć uwagę, że to osobne konto!), którzy zrobią transakcje tradingowe o wartości większej, niż 1 BTC, wezmą udział w podziale 10 000 BNB. Jeśli nie masz jeszcze konta, skorzystaj z oferty 10% zniżki na prowizje przez 30 dni. Aby otrzymać zniżkę, użyj przy rejestracji kodu “futurestrading”.

Jakie są warunki promocji? Rozpocznij trading w dniach, w których obowiązuje promocja. Można uczestniczyć w obu promocjach jednocześnie. Liczą się transakcje na wszystkich dostępnych parach walutowych i dostępnych instrumentach. Nagroda zostanie przyznana w ciągu dwóch tygodni od zakończenia promocji.

Wystarczy handel o łącznej wysokości 1 BTC, aby otrzymać część z puli ponad miliona dolarów.
Dlaczego warto mieć konto na Binance?

Najpopularniejsza giełda kryptowalut stała się jednym z najbardziej kompleksowych rozwiązań kryptowalutowych. To już nie tylko miejsce, gdzie można dokonać wymiany jednej kryptowaluty na drugą. To centrum tradingu, gdzie dostępne są zarówno zwykle pary walutowe jak i instrumenty oferujące grę na lewarze. Giełda umożliwia również wpłaty w złotówkach za pomocą kart kredytowych lub debetowych, dzięki czemu znika bariera drogiego przewalutowania z dolarów, funtów lub euro. Jeżeli mieszkasz w jednym z krajów europejskiej strefy ekonomicznej (są to: Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Niderlandy, Polska, Szwecja, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luxemburg, Malta, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Islandia, Liechtenstein i Norwegia), możesz podpiąć swoją kartę do konta i jeszcze łatwiej dokonywać zakupów.

Giełda oferuje również staking, czyli zarabianie kryptowalut za samo ich posiadanie. Staking, bo o tym mowa, pozwala na otrzymywanie dodatkowej kryptowaluty za samo przechowywanie jej na giełdzie. Ilość otrzymywanych kryptowalut jest określona w rocznym oprocentowaniu. Zasada działania przypomina bankowe lokaty. Dostępne do stakingu kryptowaluty to: Theta, Loom, Atom, Kava, Tezos, Tron, Algorand, One, Fetch.AI, Stratis, Qtum, Komodo, Vechain, Ontology, Neo, Elrond, Stellar.

Giełda kryptowalut ByBit

Giełda kryptowalut ByBit

Niekwestionowanym liderem giełd kryptowalut oferujących trading z dźwignią jest BitMex. Giełda ta pozwala na trading nie tylko z dźwignią aż do 100x, ale też automatyczny handel za pomocą botów tradingowych (zobacz nasz przegląd botów tradingowych do handlu kryptowalutami). Monopoliście na rynku wyrasta jednak konkurent – Bybit.

Giełda kryptowalut ByBit płaci 225 zł za rejestrację!

Giełda kryptowalut ByBit ma siedzibę w Singapurze (spółka jest zarejestrowana w British Virgin Islands) i umożliwia trading kryptowalutami. Podobnie jak lider branży BitMex, giełda oferuje handel z dźwignią do 100x. Giełda korzysta z bezpiecznych rozwiązań przechowywania kryptowalut (cold wallets), a sama strona umożliwia szyfrowane przesyłanie danych oraz użycie dwuskładnikowego uwierzytelnienia.

ByBit oferuje kontrakty futures na Bitcoina, Ethereum, Ripple i EOS. Dobrą wiadomością dla początkujących jest możliwością zastosowania zabezpieczeń, takich jak Stop Loss, system Auto Deleveraging czy automatyczne uzupełnienie depozytu.

Trading kryptowalut z dźwignią na giełdzie ByBit

Opłaty i prowizje na giełdzie ByBit

Za każde wykonane zlecenie pobierana jest opłata. Co ciekawe, Market Makerzy otrzymują pieniądze, jeśli ich zlecenie zostanie wykonane! Oznacza to, że jeśli znajdzie się Taker, który dołączy do jego zlecenia, otrzymują 0.025% wartości zlecenia (czyli prowizja wynosi -0.025%). Market Taker zapłaci 0.075%.

Prowizję obliczymy mnożąc wartość pozycji (liczba kontraktów / cena wykonania) razy stawkę prowizji.

Trading Fee = Position Value x Trading Fee Rate

Kontrakt DźwigniaMakerTaker
BTC/USD100x-0.025%0.075%
ETH/USD100x-0.025%0.075%
XRP/USD25x-0.025%0.075%
EOS/USD25x-0.025%0.075%

Przykład:

Trader A kupuje 10,000 kontraktów BTCUSD przy użyciu zlecenia Market (Taker).
Trader B sprzedaje 10,000 kontraktów BTCUSD przy użyciu zlecenia Limit (Maker).

Zakładamy cenę wykonania kontraktu BTC na 8,000 USD:

Prowizja Taker dla Tradera A = 10,000/8,000 x 0.075% = 0.0009375 BTC
Prowizja (a właściwie zwrot) Maker dla Tradera B = 10,000/8,000 x -0.025% = -0.0003125 BTC

Podsumowując, Trader A zapłaci 0.0009375 BTC prowizji Taker, a Trader B otrzyma 0.0003125 BTC zwrotu dla Market Makera.

Rejestracja na giełdzie ByBit i bonus

Aby dołączyć do traderów korzystających z giełdy ByBit, przygotuj adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Następnie przejdź do strony rejestracji (zdobądź bonus!) i wypełnij wymagane pola. Rejestracja jest mało wymagająca, potrzeba jedynie wymyślić bezpieczne hasło i potwierdzić adres e-mail. Potem możesz przejść do przyjemniejszych czynności: zebrania bonusów aż do wysokości 225 zł!

Bonus za rejestrację i depozyt na giełdzie Bybit

Bonus powitalny w wysokości 10 USD

Pierwsze 10 dolarów, czyli około 40 złotych można zdobyć w bardzo prosty sposób. Wystarczy do tego… podzielenie się przypiętym twittem z profilu ByBit (nie ma potrzeby nawet robienia depozytu!). Środki można użyć do bezkosztowej nauki lub wypróbowania strategii tradingowej. Upewnij się, że dopisałeś się do listy osób, które dokonały zarówno podzielenia się twittem na swoim koncie, jak i pierwszą rejestracją.

Bonus za depozyt w wysokości 50 USD

Kolejny bonus, tym razem w wysokości prawie 200 zł można otrzymać za depozyt o odpowiedniej wysokości. Jeśli zamierzasz przeznaczyć na grę więcej niż 0.2BTC lub 6 ETH, otrzymasz od giełdy dodatkowe 50 dolarów. Zyski z tradingu tą kwotą mogą zostać wypłacone! Środki zostaną automatycznie dodane do konta po rejestracji i depozycie.

Giełda ByBit rozpoczyna dopiero swoją drogę do świadczenia usług milionom użytkowników. Warto skorzystać z faktu, że w początkowym etapie działalności dostępne są bonusy zachęcające do depozytów oraz zakładania zleceń zwiększających płynność.

Giełda kryptowalut BitBay

Polska giełda kryptowalut Bitbay to najpopularniejsza europejska giełda. Przeniesienie BitBay na Maltę przeraża pewnie wielu użytkowników, prawdopodobnie niesłusznie. Jak przygotować się do przeniesienia? Sprawdź szczegóły przeniesienia giełdy BitBay na Maltę.

Była polska giełda kryptowalut budzi skrajne emocje. Jest to niekwestionowany lider pod względem polskich użytkowników, szczególnie wśród tych, którzy nie mówią dobrze po angielsku. Co warto wiedzieć o BitBay?

Po pierwsze, czy częste przenosiny oznaczają kłopoty dla użytkowników BitBay? Giełda BitBay cieszy się dużą popularnością wśród polskich fanów kryptowalut. Użytkownicy zaufali giełdzie do tego stopnia, że w czasach, gdy na giełdzie BitBay było notowane jedynie kilka kryptowalut (do porównania, na największej giełdzie Binance jest ich kilkaset), Polacy wykupowali do samego dna arkusza oferty kryptowalut takich jak Game czy Lisk. Dla większości spekulantów skończyło się to stratami praktycznie całego spekulacyjnego kapitału i zakończeniem przygody z rynkiem. Wiemy dobrze, że do odrobienia straty rzędu 90% potrzeba dziesięciokrotnie przemnożyć pozostały kapitał, żeby wyjść na zero.

Ponadto, jeśli miało się mniej szczęścia, można było polec na samej próbie wypłaty środków z giełdy BitBay. Jeden zatroskany klient giełdy poskarżył się, że giełda nie chce wypłacić mu 150 000 złotych i przetrzymuje je nie tylko wbrew własnemu regulaminowi, ale też wbrew obowiązującym na Malcie i w Unii Europejskiej przepisom. Niejasna jest również rekomendacja z wywiadu z twórcą giełdy, Sławomirem Suszkiem, który poleca trzymanie kryptowalut na popularnym portfelu online blockchain.com, co stoi wprost w sprzeczności z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa przy inwestowaniu w kryptowaluty (nie Twój klucz prywatny, nie Twoje kryptowaluty).

Kłopoty z wypłatą pieniędzy użytkownika BitBay

Giełda pożegnała się z Polską przez nie do końca uregulowane przepisy i przyjaźniejsze podejście Maltańczyków do projektów opartych o blockchain. Niestety, na początku 2019 z giełdy wypłynęły niepokojące informacje. Jeden z użytkowników giełdy walczy o wypłatę sporych środków, a giełda nie ma zamiaru dokonać przelewu w złotówkach, zasłaniając się regulaminem. O co chodzi? Czy można przypuszczać, że giełdzie po prostu brakuje środków w fiat money? Przyglądamy się sprawie.

Użytkownik giełdy BitBay, na jednym z popularnych portali internetowych poskarżył się społeczności, że od 13 grudnia domaga się od giełdy BitBay wypłaty równowartości ponad 10 BTC w polskich złotówkach (ponad miesiąc!). Przechodził wielokrotne weryfikacje, w tym video weryfikację, które jednak nie doprowadziły do pozytywnego rozwiązania sprawy. Narzeka na słabą jakość supportu, od którego nie otrzymał jednoznacznych informacji co dzieje się z jego środkami. Na potwierdzenie swoich racji opublikował list z kancelarii prawniczej, w której jego reprezentant domaga się wydania pieniędzy, powołując się na prawo bankowe i regulamin serwisu.

Czy uzasadnienia giełdy kryptowalut BitBay są oparte na prawdziwych przesłankach, czy opóźnienie wynika z problemów finansowych?
Fragment pisma użytkownika giełdy kryptowalut BitBay, w której wzywa giełdę do wydania środków w kwocie 150000 zł!

Co mówi o przetrzymywaniu środków giełda kryptowalut BitBay?

Giełda kryptowalut BitBay wydała specjalne oświadczenie, w którym potwierdza fakt zaistniałej sytuacji. Wyjaśnia, że środki zostały zablokowane ze względu na procedury finansowe dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy. Zasłania się prawem Malty, gdzie giełda ma siedzibę oraz nie podaje nawet przybliżonej daty rozwiązania sprawy. BitBay uspokaja sytuację komunikując, że nie ma problemów finansowych, wpłaty i wypłaty działają bez problemów. Dodatkowo obiecuje, że stale udostępnia nowe projekty, a już wkrótce pojawi się spora niespodzianka.

Jakie można wysnuć wnioski z tej sprawy?

Po pierwsze, dużym plusem dla giełdy jest fakt szybkiego wydania oświadczenia i bardzo dobra i jasna komunikacja. Głównym czynnikiem, który jest niepokojący jest to, że wypłata i przetrzymywane środki są wyceniane w złotówkach (fiat money). Nie ma powodów, żeby podejrzewać giełdę kryptowalut o brak środków w… kryptowalutach. Fiat money, szczególnie złotówki to zupełnie inna sprawa. Po roku działalności w niesprzyjających rynkowych okolicznościach, przedsięwzięcia kryptowalutowe nie są wspierane kapitałem chętnych inwestorów, tak jak to było podczas bańki. Braki w walutach fiat dotykają większość giełd i startupów. Istnieje możliwość, że przy większych przelewach, takich jak wspomniane 150000 pln (czyli ponad 40 000 dolarów) płynność giełdy może się po prostu zachwiać. My uważnie obserwujemy sytuację, a sentyment dotyczący giełdy BitBay zostaje na niezmienionym poziomie.

Po najwyraźniej nieudanym spotkaniu w siedzibie firmy, giełda nie uzyskała porozumienia z użytkownikiem giełdy i jego prawnikiem na początku 2019. Sytuacja jest nie do końca jasna, ponieważ użytkownik nie poinformował społeczności, pomimo częstej komunikacji w internecie, o zarzutach ze strony oficjalnych organów państwa (Malty, Polski). Giełda z kolei zasłania się wewnętrznym regulaminem, który nie upoważnia jej do przetrzymywania środków użytkowników wbrew ich woli. Czekamy na dalsze informacje i utrzymujemy ostrzeżenie naszych czytelników dot. ryzyka korzystania z giełdy.

Giełda kryptowalut uciekła z Polski na Maltę

Ta wiadomość krążyła po kryptowalutowych kuluarach już od jakiegoś czasu. Dziś stała się faktem, największa polska giełda kryptowalut BitBay, przenosi się na Maltę. BitBay, która cieszy się dobrymi opiniami wśród Polaków, przenosi się na Maltę, która cieszy się świetnymi opiniami jako siedziba firm blockchainowych. Jakich dalszych kroków się spodziewać? Polska spółka pozostaje bez zmian, natomiast funkcjonalność, serwis i aktywa będą sukcesywnie przenoszone za granicę. Co robić i jakie są konsekwencje dla posiadaczy kont?

Aby przenieść się z BitBay na Maltę, należy wyrazić na to zgodę. Propozycja zostanie przesłana użytkownikom giełdy na adres e-mail zarejestrowanego konta. W przypadku zgody konto zostanie przeniesione automatycznie.

Jakie są konsekwencje przeniesienia się BitBay na Maltę? Funkcjonalnie niewiele się zmieni. Będą takie same rynki, sposoby wpłat, oprogramowanie platformy i adres strony internetowej. Dalej będzie można odnaleźć giełdę pod hasłem BitBay Net, a ekran logowania do BitBay powinien wyglądać tak samo, jak wcześniej (a przynajmniej podobnie). Login pozostanie bez zmian, hasło oraz zabezpieczenia również.

Zmieni się m.in. prawo, któremu podlega giełda. Wg BitBay, spółka i jej klienci będą podlegać tzw. międzynarodowym regulacjom. Będzie trzeba również przejść procedurę przenoszenia konta, której szczegóły prześle sama giełda. Jeśli nie wyrazisz zgody na przeniesienie konta, konto na Malcie nie zostanie utworzone, a z polskiego konta będzie można wypłacić saldo.

Jedną z ważniejszych zmian będzie zmiana nazwy firmy (nowa firma to: Pinewood Holdings Limited), która nie będzie już nazywała się tak samo, jak giełda BitBay.

BitBay i Malta? Takie plotki chodziły po stronach od jakiegoś czasu, dziś ujawniła się procedura. Musisz wyrazić zgodę na przeniesienie konta, wtedy Twoje konto zostanie automatycznie przeniesione na nową giełdę.

Jak wygląda harmonogram przeniesienia BitBay na Maltę?

Do 31 maja 2018 dotychczasowi użytkownicy będą mogli korzystać z pełnej funkcjonalności kont BitBay.

Po 31 maja 2018 zostanie wyłączona możliwość korzystania z rachunku w PLN.

17 września 2018 zostanie zawieszony obrót na giełdzie BitBay w Polsce.

Po 18 września 2018 będzie można jedynie dokonywać wypłaty całości środków z konta BitBay.

Czy na giełdzie kryptowalut BitBay na Malcie trzeba będzie się ponownie weryfikować? Wg BitBay, po przeniesieniu konta na Bitbay na Malcie nie będzie potrzeby ponownej weryfikacji. Weryfikacja na BitBay pozostanie w mocy.

Czy zmienią się prowizje na BitBay? Nie mamy informacji na temat zmian w prowizjach przy przenoszeniu giełdy na Maltę. Dotychczasowe prowizje na BitBay mają opinię wysokich, szczególnie porównując do chińskich giełd.

Czy na BitBay na Malcie będą dostępne wpłaty, wypłaty i trading w PLN?

Wg BitBay, po przeniesieniu konta na BitBay na Malcie będzie możliwość wpłat, wypłat i handlu w polskich złotówkach. Bez zmian pozostanie również możliwość wpłat na Poczcie Polskiej.

Przenosiny BitBay na Maltę wiążą się z przeniesieniem konta. Nie zmienią się wpłaty w złotówkach, polska obsługa i rynki pln. Skontaktuj się z supportem w celu uzyskania odpowiedzi na pytania.

Czy trzeba się bać przenosin giełdy kryptowalut BitBay z Polski na Maltę?

Z zapewnień obsługi giełdy, wydaje się, że procedura jest pod kontrolą spółki i nie ma się czego obawiać. Najbliższe miesiące pokażą, jaka jest prawda i jak firma poradzi sobie z przenosinami tak dużej bazy klientów. Pamiętaj, żeby w razie wątpliwości skontaktować się z obsługą giełdy BitBay i uzyskać odpowiedzi na najważniejsze pytania lub wątpliwości.

Co było potem? Giełda znów przeniosła siedzibę!

Giełda kryptowalut BitBay przenosi się do Estonii

Powyżej pisaliśmy o ucieczce giełdy kryptowalut BitBay z Polski na Maltę. Najwyraźniej giełdzie nie do końca podobało się na tej śródziemnomorskiej wyspie, bo zdecydowała się na kolejne przenosiny: tym razem BitBay przenosi się do Estonii. Co stanie się ze środkami użytkowników, możliwością wpłat w złotówkach i zabezpieczeniem kryptowalut? Jak interpretować te przenosiny?

BitBay ogłosił, że firma Pinewood Estonia OÜ otrzymała estońskie licencje na prowadzenie działalności operacyjnej giełdy kryptowalut, przenoszą się zatem z całą giełdą do Estonii. To, że Estonia jest dobrym miejscem do prowadzenia biznesu nie jest żadną tajemnicą. To małe państwo nie ma zasobów, żeby kontrolować spółki, które rejestrują się masowo w biurach i kancelariach. Ważnym pytaniem jest co takiego nie podobało się w jeszcze przyjaźniejszej blockchainowi Malcie?

Przenosiny BitBay z Malty do Estonii nastąpiła 1 listopada 2019. Migracja nie wiązała się z dodatkowymi opłatami od użytkowników.

Giełda zapowiada, że użytkownicy, którzy są zweryfikowani nie będą musieli powtarzać weryfikacji. Nie zmienią się również metody wpłat (przelew, Żabka, poczta). Przenosiny mają być na tyle bezbolesne dla użytkowników, że nawet zlecenia kupna lub sprzedaży w serwisie mają zostać nienaruszone.

Co zrobić, gdy nie chcę się przenieść do Estonii? Użytkownicy, którzy nie chcą się przenieść z giełdą do Estonii mogą zrezygnować z konta i wypłacić środki. Wypłaty kryptowalut należy dokonać najpóźniej do 31 października do końca dnia, a wypłaty pieniędzy do 12:00 (CET), 31 października. Wypowiedzenie umowy należy przesłać do obsługi klienta giełdy.

Giełda kryptowalut BitBay przenosi się znów, tym razem do Estonii.

Co warto wiedzieć o przenosinach giełd kryptowalut? Przenosiny giełdy kryptowalut to zwykle nie jest dobra wiadomość. Wiąże się najczęściej ze zmianami właścicielskimi, niestabilnością, próbą ucieczki przed konsekwencjami działań w dotychczasowej jurysdykcji czy niespodziewanymi wydarzeniami, które zaburzają status quo. W przypadku BitBay zmiana wydaje się kosmetyczna, warto jednak pamiętać o paru szczegółach. W Estonii toczą się intensywne prace nad uszczelnieniem środowiska biznesowego, szczególnie w kontekście prania brudnych pieniędzy. Pamiętamy wciąż, że Estonia to brama do zachodu dla dużych, wschodnich pieniędzy (Danske Bank…?). Sama Estonia jest dobry miejscem do prowadzenia biznesu, jednakże uzyskanie licencji na obrót kryptowalutami to proste zadanie. Poradziłby sobie z nim znający angielski student… który skorzystałby z gotowego rozwiązania za kilkaset euro.

Podsumowując, patrzymy się z troską na rozwój wydarzeń, ponieważ tak częste przenosiny nie świadczą dobrze o kondycji przedsięwzięcia. W branży jest ważna stabilność i zaufanie, które jest podważane takimi gwałtownymi ruchami. Na korzyść giełdy przemawia wcześniejsze poinformowanie użytkowników, natychmiast podkopuje je krótki, bo parotygodniowy okres przed terminem zmian. Rekomendujemy jak zwykle ostrożność i trzymanie kryptowalut we własnym portfelu, kontrolując własny klucz prywatny.

Coraz mniej prywatności na BitBay

To, że wchodzimy w erę, gdzie prywatność jest luksusem, a ujawnianie informacji standardem nie trzeba już nikogo przekonywać. W świecie kryptowalut przejawia się to trudnościami, których doświadczają projekty skupione na dostarczaniu dyskrecji. Jednym z nich jest Monero, które dostało właśnie spory cios ze strony giełdy dla Polaków Bitbay.

Monero to kryptowaluta zapewniająca anonimowość. Sprawdź, na której giełdzie kryptowalut najszybciej i najtaniej kupić Monero

Bitbay wydał ogłoszenie, w którym dzieli się szczegółami na temat wycofania XMR z giełdy. Kalendarz wygląda następująco:

29.11.2019 – Koniec depozytów (i wypłat na czas zmian w sieci Monero)
19.02.2020 – Koniec tradingu XMR i skasowanie zleceń
20.05.2020 – Koniec wypłat XMR

Zmiany są podyktowane, wg giełdy, dostosowaniem profilu działalności do wytycznych władz, w szczególności AML i KYC. Anonimowość, która jest dostarczana przez Monero stała w sprzeczności z tymi dyrektywami, według Bitbay. Giełda powołuje się na standardy innych giełd, które umożliwiają wpłaty i wypłaty środków z tradycyjnych kont bankowych. Oznacza to, że dla klientów chcących korzystać z endpointów z tradycyjnym systemem bankowym anonimowość nie jest nawet dostępną opcją.

Jak Monero radzi sobie z tą wiadomością? Cena XMR podąża za szerokim rynkiem kryptowalut. Popyt na anonimowość nie tylko nie pokonał rynkowego trendu, ale wydaje się ginąć pośród inwestorskiego i spekulacyjnego.

Wykres kursu Monero 2019 2020

Jaki wpływ na kurs Monero ma delisting na Bitbay? Praktycznie żaden. Wolumen transakcji na giełdzie dla Polaków jest bardzo niski, a Monero jest wdrażane na mniejszych giełdach, które nie umożliwiają wypłat na konta bankowe. Niedawny listing na VCC Exchange, Indodax, BTSE i Bitcoin.com pokazują, że projekt jest daleki od strat z powodu ucieczki Bitbay.

Nasze zdanie? Prawdopodobnie wolumen i prowizje, które zarabiał Bitbay na Monero były zbyt małe, przez co nie opłacało się wdrażać zmian, które czekają tę kryptowalutę. Upieczono zatem dwie pieczenie na jednym ogniu: zrezygnowano z PR-owo wątpliwej kryptowaluty, żeby zarobić parę małych punktów u regulatorów i oszczędzono na pracy praktykantów IT (którzy jak wiadomo od polskich guru, w większych liczbach mogą zastąpić specjalistów). Roadpama Monero wydaje się stabilna, niedawno wydano Carbon Chamaeleon i nową wersję aplikacji do portfeli Ledger. Użytkownicy Bitbay powinni pamiętać o wycofaniu swoich środków z giełdy przed terminem określonym w komunikacie.

Giełda kryptowalut BitFinex

BitFinex wróciła do przyjmowania nowych rejestracji po długiej przerwie. Mogłoby się wydawać, że została trochę z tyłu, jednak jest to mylne wrażenie. Giełda prowadzona jest przez firmę iFinex, zarejestrowaną na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych i oferuje usługi brokerskie dla mieszkańców prawie całego świata.

BitFinex jest znany bardzo dobrej płynności, dzięki czemu inwestorzy mogą spodziewać się ceny zbliżonej do rynkowej równowagi. Trading Spot, z dźwignią oraz zarabianie na płynności to przyciągające traderów korzyści. Handel ułatwia niezły interfejs i świetne aplikacje na iOS i Androida.

Giełda kryptowalut Bitsdaq

Nowa giełda kryptowalut pozwala na trading kryptowalut, a ponadto co dzień rozdaje tokeny, które wzoruje na tokenach Binance Coin, które wzrosły o 200% dzięki rozwojowi giełdy. Darmowe tokeny otrzymuje się za rejestrację oraz tak proste czynności, jak potwierdzenie e-mail czy codzienne logowanie. Tokeny BXB Candy zapisywane są na koncie użytkownika, a w przyszłości będzie można wymienić je na kryptowaluty. Giełda współdziała ze znaną giełdą Bittrex.

Nie da się ukryć, że giełd kryptowalut mamy już do wyboru całkiem sporo. Z reguły użytkownicy wybierają tzw. pewniaków, czyli największą giełdę kryptowalut z dużą liczbą sprawdzonych projektów lub giełdę kryptowalut do gry z dużą dźwignią dla odpornych na ryzyko. Są też nowe projekty, które próbują namieszać na rynku, próbując zachęcić nowych użytkowników różnorakimi promocjami. Należy mieć tutaj sporo wyczucia, żeby odróżnić niepewne projekty od tych z potencjałem, jak np. opisywany przez nas token z dywidendą, który od lutowego dołka dał zarobić już prawie 100%.

Jakie są opinie o giełdzie kryptowalut Bitsdaq? Wcześni inwestorzy mogą sporo dostać za samo korzystanie z giełdy, nie mówiąc o tradingu Bitcoin, Ethereum czy BXB Candy.

Tym razem przyglądamy się giełdzie Bitsdaq, która powstała na bazie jednego z największych projektów kryptowalutowych: Bittrex. Partnerstwo właśnie z tym amerykańskim projektem, który należy do pięciu największych rynków, ma zagwarantować bezpieczeństwo i zaufanie. Targetem z kolei są mieszkańcy świata poza najbardziej rozwiniętymi rynkami, czyli Azjaci (Chińczycy, Hindusi…) i inwestorzy kryptowalutowi z krajów, które dopędzają dopiero stan posiadania zachodu. Nie jest to do końca tak, że giełda by nie chciała bogatszych klientów. Niestety, nawiązując współpracę z tak dużym projektem należy zaakceptować jego warunki, w tym unikanie targetowania jego klientów… Z drugiej strony, użytkownicy z pewnością skorzystają z dużo większej głębokości rynku, dzięki współpracy tych dwóch giełd.

Jakie kryptowaluty aktualnie wspiera giełda Bitsdaq? Lista jest dużo dłuższa niż można by się spodziewać: BTC (Bitcoin), ETH (Ethereum), XRP (Ripple), IHT (I-House Token), BCH (Bitcoin Cash (ABC)), XLM (Lumen), BSV (Bitcoin SV), LTC (Litecoin), NEO (Neo), POLY (Polymath), OCN (Odyssey), ZRX (0x Protocol), BAT (Basic Attention Token), SPND (Spendcoin), USDT (Tether), ZEC (Zcash), BXBC (BXB Candy), HYDRO (Hydro), CMCT (Crowd Machine), PMA (PumaPay), SOLVE (Solve.Care), WAX (Worldwide Asset Exchange), MANA (Decentraland), MFT (Mainframe), SNT (Status Network Token), DMT (DMarket), POWR (PowerLedger), OMG (OmiseGO), TUSD (TrueUSD).

Dlaczego warto założyć konto w Bitsdaq?

Tym, którzy nie mają złudzeń co do rynku kryptowalut, trzeba dosypać solidnej darmoszki. No i tutaj ją mamy, Bitsdaq rozdaje tokeny BXB Candy za wiele aktywności związanych z giełdą. Każdy, kto dołączy, otrzymuje 1000 BXBC na start za darmową rejestrację i dodatkowe 200 BXBC za potwierdzenie adresu e-mail. Dodatkowo, za korzystanie z giełdy każdego dnia otrzymuje się darmowe tokeny. Co dzień, za samo zalogowanie do konta dopisuje się 200 BXBC.

Czy opłaca się założyć konto na nowej giełdzie kryptowalut i zdobywać tokeny BXB Candy?
Na giełdzie kryptowalut Bitsdaq będzie można w przyszłości wymienić tokeny BXBC na inne kryptowaluty.

Popatrzmy na chwilę w przyszłość i oszacujmy, na ile opłaca się dołączenie do giełdy już dziś? Oprócz zwykłego tradingu po cenie spot, giełda obiecuje wdrożenie mechanizmów, które na pewno spodobają się traderom. Bitsdaq zamierza wprowadzić trading z dźwignią na kontraktach kryptowalutowych, znany mechanizm, który został z powodzeniem wdrożony na giełdzie Bitmex.

Miejmy nadzieję, że ta giełda pójdzie śladami innych projektów “dla ludzi” i skieruje część zysków bezpośrednio do użytkowników. Tego typu projekty może nie cechują się gwałtownym i szybkim wzrostem, ale stabilny rozwój projektu i strumień dywidendy powoduje, że zbudowana baza użytkowników, którzy jednocześnie czują się po części właścicielami, bardzo przywiązuje się do platformy.

Giełda kryptowalut Coinbase

Giełda Coinbase oraz Coinbase Pro dla zaawansowanych to wciąż najpopularniejszy wybór wśród początkujących użytkowników w USA i na zachodzie. Giełda jest obdarzona zaufaniem inwestorów ze względu na przejrzystość: firma z siedzibą w San Francisco jest wspierana przez szereg znanych w branży inwestorów. Jest to największy broker Bitcoin w USA, oferujący możliwość kupna i sprzedaży kryptowalut, możliwość trzymania kryptowalut w portfelu oraz korzystanie z developerskiego API.

Kryptowaluty dostępne na Coinbase są zależne od regionu, z którego pochodzi inwestor. Listę można znaleźć na oficjalnej stronie. Minusem giełdy jest paradoksalnie jej otwartość, ponieważ wiadomo już, że dzieli się danymi użytkowników z amerykańskim urzędem podatkowym.

Giełda kryptowalut CoinCasso

Pomysł, żeby dzielić się zyskami z działalności w branży kryptowalut jest w branży bardzo popularny. Ułatwia to zdecydowanie cyfrowa postać udziałów. Wystarczy wspomnieć o szale ICO, który ogarnął świat w 2017 i na początku 2018. Sukces finansowania wielu projektów pozwolił na rozwinięcie skrzydeł giełdom, usługom i produktom opartym o blockchain. Dlaczego zatem akurat teraz rozwija się hype na udziały w giełdzie Coincasso?

Giełda kryptowalut CoinCasso jest agresywnie reklamowana i obiecywane są duże dywidendy. Jak będzie w przyszłości po ICO?

Już na początku przypominamy, że idea dywidendy z działalności kryptowalut jest nie tylko znana, ale też są już organizacje, które z sukcesem ją wdrożyły. W tym artykule przeanalizowaliśmy tokeny giełdy KuCoin, która oferuje przychód pasywny. Sprawdzamy, jaka jest stopa zwrotu i warunki dywidendy. Dla tych, którzy nie lubią dużo czytać, publikujemy ten zwrot dla porównania pod koniec artykułu.

CoinCasso i obietnice wielkich zysków

Wracając do CoinCasso, na niszowych blogach i vlogach pojawiły się opracowania intensywnie zachęcające do zakupu udziałów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie obietnice, które są składane przy tej okazji. Powstały projekcje mówiące, że inwestycja $7500 będzie przynosiła ponad… ćwierć miliona dolarów rocznie! Odlatują nawet tak daleko, że przewidują ponad 2.5 miliona dolarów dywidendy rocznie, w najwyższym pakiecie… Wszystko to pod warunkiem, że giełda się rozwinie i będzie w top 10 największych giełd.

Teraz poważnie. Jakie warunki muszą zostać spełnione, żeby w ogóle myśleć o wizji giełdy kryptowalut wypłacającej dużą dywidendę? Droga od początku projektu do sukcesu jest kręta. Dużo łatwiej jest zrobić projekcję przyszłych zysków dla właścicieli projektu, którzy nim bezpośrednio zarządzają, niż dla udziałowców, którzy są następni w kolejce do podziału zysków (dlaczego?). Przyjrzyjmy się kryteriom sukcesu giełdy.

Zarobki giełdy kryptowalut, czyli obroty z tradingu

Czy obiecywane zarobki zależne od tego, jakie obroty będzie miała giełda kryptowalut? Oznacza to, że żeby określić ilość wypłaconej dywidendy należy sprawdzić, ile przychodu będzie miała giełda. Dodatkowo liczy się też poziom kosztów, ponieważ jeśli giełda nie będzie w stanie działać i rozwijać się ze zbieranych prowizji, dla udziałowców nie pozostanie nic.

O potencjale zysków będzie decydować popularność giełdy. Kluczowe pytanie to: jak giełda zamierza zdobywać klientów? Pierwsi inwestorzy nawet się o tym nie wspominają, prawdopodobnie nie wiedząc, jak trudno zdobywa się nowych użytkowników. Plan marketingowy to podstawa, i jednym z większych zagrożeń jest konieczność dalszego rozwadniania udziałów w celu rozdawania ich nowym użytkownikom. Nie ma co się łudzić, biznes giełd kryptowalut, szczególnie w bessie, jest trudny. Wolumen transakcji spada, użytkownicy tracą zainteresowanie, a wdrożenia nowych tokenów i mechanizmów obronnych kosztuje coraz więcej.

Czy giełda kryptowalut CoinCasso ma szanse stać się hitem i przynieść zysk inwestorom? Sprawdź naszą opinię o udziałach w CoinCasso

Jak ocenić rynek giełd kryptowalut i gdzie będzie CoinCasso?

Rozwiewamy też mit inwestowania jako jeden z pierwszych inwestorów na rynku giełdowym. Na CoinMarketCap notowanych jest aktualnie już ponad 300 giełd kryptowalut. Były polski BitBay zajmuje miejsce w czwartej dziesiątce, wypłacający regularnie dywidendę KuCoin tuż przed nim, klasyfikacja według wolumenu tradingu. Giełda KuCoin płaci dywidendy już od lat, dodaje ciągle nowe kryptowaluty utrzymując aż 400 par walutowych, wzmacnia się marketingowo, jednocześnie wypłacając większość zysków… Stopa zwrotu z trzymania tokenów KCS to około 3% rocznie. To jest rzeczywista wartość.

Tutaj właśnie dochodzimy do sedna, czyli do gwarancji posiadania dla udziałowców. Ze względu na strukturę właścicielską, jedyną walutą do rozmnożenia są właśnie te udziały… Jeśli organizacja będzie potrzebowała, z jakiegokolwiek powodu, większego kapitału, nie zawaha się przed emisją dodatkowych udziałów, przez co rozwodni stan posiadania dotychczasowych akcjonariuszy. Czy mają oni plan działania na taki rozwój wydarzeń?

Podsumowanie i opinie o CoinCasso

Rynek giełd kryptowalut jest trudny, nie tylko dlatego, że aktualnie jesteśmy w bessie, ale również dlatego, że są finansowi magicy, którzy potrafią dostarczyć usługę tradingu… za darmo. O tym milczą jednak aktualnie prawie wszyscy zachęcający do inwestycji. Dla nas niestety wejście w token CCX za, $0.75, $1 lub więcej nie jest okazją życia, tym bardziej, że za taką kwotę można dostać blisko 1 token KCS, który codziennie wypłaca dywidendę zbliżoną do rocznych zwrotów z polskich obligacji. Z drugiej strony, jeśli chcesz być jednym z pierwszych inwestorów w projekt i widzisz w nim potencjał, nie czekaj i zarejestruj się w CoinCasso. Przy tak intensywnym marketingu, projekt ma szanse zajechać daleko, przynajmniej w początkowej liczbie zarejestrowanych użytkowników. Lepiej być wcześniej niż później. Z dużą liczbą użytkowników można już coś osiągnąć w tej branży…

Jeśli zależy Ci na zwiększeniu swoich szans na sukces, wybierz giełdę, która już działa i wypłaca dywidendę.

Giełda kryptowalut Poloniex

Opinie o Poloniex, giełdzie kryptowalut z USA o polsko brzmiącej nazwie

Giełda kryptowalut: Poloniex

Kraj: USA

Ryzyko: umiarkowane, długa historia działalności

Trudność: łatwa, serwis czasem nie wytrzymuje obciążenia

Prowizje: 0.40% cennik poloniex

Jakie kryptowaluty: BTC i forki BCH BTG, ETH, LTC i wiele innych

Dostępność rejestracji: tak – darmowa rejestracja poloniex

Giełda kryptowalut Changelly

Giełda kryptowalut Changelly chwali się niskimi prowizjami i dostępem do najlepszych zleceń na wielu rynkach.

Sprawdzamy kolejne miejsce, w którym można dokonać wymiany kryptowalut lub kupić kryptowalutę za pomocą różnych form płatności. Tym razem kierujemy uwagę na Changelly, miejsce, które wg swoich zapowiedzi zapewnia błyskawiczną i tanią konwersję pomiędzy kryptowalutami. Na dodatek dokłada parę benefitów. Co sprawia, że tej giełdzie kryptowalut z siedzibą w czeskiej Pradze, zaufały miliony użytkowników?

Łatwa wymiana między altcoinami za niskie prowizje

Dokonuje się to za pomocą zleceń na różnych giełdach, a za powodzenie akcji jest odpowiedzialny automatyczny bot tradingowy. Automat ma dostęp do największych platform tradingowych, między innymi Poloniex czy Bittrex. A tych platformach wyszukuje okazji do arbitrażu (co podejrzewamy) lub po prostu porównuje i zleca po najlepszych, znalezionych cenach. Prowizja za wymianę wynosi stałe 0.5%, co za znalezienie najlepszej aktualnie ceny wydaje się okazyjną ceną.

Na Changelly jest też możliwość zakupu kryptowalut za kartę kredytową lub kartę debetową. Nieszczęśliwi użytkownicy zwrócili jednak uwagę, że można trafić na czas, kiedy kosztuje to wielkie prowizje. Nie jest to jednak nieuniknione, na szczęście ostateczne kwoty są wyszczególnione w czasie rzeczywistym na ekranie z potwierdzeniem transakcji. Czytamy zatem dokładnie wszystko, co wyświetla nam ta giełda. Wyjaśnialiśmy już, dlaczego zakup kryptowalut za kartę kredytową wiąże się z trudnościami dla giełdy lub dealera.

Giełda kryptowalut nowej generacji pozwala na zbieranie zleceń kupna i sprzedaży z wielu platform blockchain.

Giełda jest teoretycznie anonimowa, jedyne, czego potrzeba do zawarcia transakcji wymiany krypotowalut to adres e-mail. Jest to bardzo miła odmiana od zachodnich rozwiązań, które wymagają często gimnastyki i żonglowania dokumentami i zdjęciami, żeby w ogóle móc zacząć trading.

Czy warto spróbować Changelly? Na pewno warto założyć darmowe konto i przetestować wymianę kryptowalut po najlepszej ofercie na wielu platformach. Szczególnie jeśli jesteś power userem i dokładnie czytasz to, co jest prezentowane na ekranie oraz sprawdzasz po parę razy adresy i poprawność wypełnienia formularzy. Warto tym bardziej że Changelly ma świetny i nowoczesny interface, który skraca drogę do zawarcia transakcji. Podziel się w komentarzu swoją opinią na temat wymiany kryptowalut za pomocą tej usługi, nasza społeczność bardzo to doceni.

Giełda kryptowalut Kraken

Opinie o giełdzie kryptowalut Kraken, amerykańskiej giełdzie ze stabilną historią

Giełda kryptowalut: Kraken

Kraj: USA

Ryzyko: małe, stabilna firma (zajmowała się m.in. obsługą po bankructwie Mt.Gox)

Trudność: średnia, serwis często nie wytrzymuje obciążenia

Prowizje: 0.42% Cennik kraken

Jakie kryptowaluty: BTC i forki BCH BTG, ETH, LTC

Dostępność rejestracji: tak – darmowa rejestracja kraken

Kraken to giełda, która reklamuje się jako najbardziej godna zaufana giełda kryptowalut. Interface pozwala na łatwe poruszanie się nawet początkującym użytkownikom, dzięki czemu giełda jest popularna w USA.

Giełda kryptowalut CEX.IO

Opinie o cex.io, giełdzie kryptowalut oferującej kupno i sprzedaz bitcoina i innych krypto

Giełda kryptowalut: CEX.IO

Kraj: Wielka Brytania

Ryzyko: umiarkowane, firma połączona z operacją wydobywania kryptowalut

Trudność: łatwa, nowoczesny interface, również dobry dla traderów

Prowizje: 0.41% Regulamin CEX.IO

Jakie kryptowaluty: BTC i forki BCH BTG, ETH, Ripple i inne

Dostępność rejestracji: tak

Giełda kryptowalut 4coins

Opinie o 4coins, miejscu anonimowej wymiany kryptowalut za złotówki pln

Giełda kryptowalut: 4coins

Kraj: Polska

Ryzyko: umiarkowane

Trudność: średnia, przystępny design

Prowizje: opłaty wg regulaminu 4coins

Jakie kryptowaluty: BTC, BCH

Dostępność rejestracji: tak – darmowa rejestracja 4coins

4coins to portfel Bitcoin, który umożliwia przechowywanie Bitcoinów, zakup za pomocą szybkiego przelewu oraz wypłaty na konto lub w bankomacie.

Giełda kryptowalut Bittrex

Opinie o bittrex, znanej i popularnej giełdzie kryptowalut z dużą liczbą walorów

Giełda kryptowalut: Bittrex

Kraj: USA

Ryzyko: duże (czasowe wyłączenie rejestracji)

Trudność: średnia

Prowizje: 0.5%

Jakie kryptowaluty: BTC i forki BCH BTG, ETH, LTC i wiele, wiele innych

Dostępność rejestracji:  rejestracja znów dostępna z koniecznością weryfikacji konta

Giełda kryptowaluta HitBTC

Opinie o HitBTC, anonimowej giełdzie kryptowalut bez weryfikacji z Azji. Cieszy się wielkim powodzeniem i dużą liczbą użytkowników.

Giełda kryptowalut HitBTC

Kraj: Chiny

Ryzyko: duże

Trudność: łatwa

Prowizje: 0.2% (jedna z najniższych)

Jakie kryptowaluty: BTC, ETH, LTC, IOTA, ADA, TRX i bardzo, bardzo dużo innych, nawet mniej znanych kryptowalut

Dostępność rejestracji:  tak – darmowa rejestracja w HitBTC

Giełda kryptowalut Mercatox

Opinie o giełdzie kryptowalut mercatox, na której można znaleźć wiele niszowych tokenów i kryptowalut

Giełda kryptowalut Mercatox

Kraj: UK

Ryzyko: średnie

Trudność: średnia (niezmienny design, raczej dla zaawansowanych)

Prowizje: 0.25% (niskie)

Jakie kryptowaluty: BTC, ETH i bardzu dużo niszowych altcoinów

Dostępność rejestracji: tak – zarejestruj darmowe konto na Mercatox

Giełda kryptowalut Huobi

Giełda kryptowalut Huobi to propozycja z Azji dla spekulantów i inwestorów aktywnych. Sprawdź jakie propozycje do handlu botami tradingowymi ma giełda Huobi.

Giełda kryptowalut: Huobi

Kraj: Chiny / Singapur

Ryzyko: niskie

Trudność: łatwa, w tym możliwość automatycznego handlu za pomocą botów

Prowizje: 0.2%

Jakie kryptowaluty: mnóstwo kryptowalut, w tym token Huobi i możliwość pożyczki inwestycyjnej

Dostępność rejestracji: tak – zarejestruj darmowe konto dedykowane traderom

Giełda kryptowalut KuCoin

Opinie o kucoin, dużej, anonimowej giełdzie kryptowalut bez weryfikacji

Giełda kryptowalut: KuCoin

Kraj: Chiny

Ryzyko: duże

Trudność: łatwa

Prowizje: 0.2% (jedna z najniższych) +bonus!

Jakie kryptowaluty: BTC, ETH, LTC i inne

Dostępność rejestracji:  tak – darmowa rejestracja na KuCoin

Giełda kryptowalut KuCoin jest jedną z najszybciej rozwijających się giełd. Jako jedna z pierwszych zaproponowała użytkownikom podział zysków z prowizji. Posiadacze KuCoin Shares otrzymują wypłacaną codziennie dywidendę. Na giełdzie można również dokonywać tradingu z dźwignią.

KuCoin Shares czyli dywidenda z kryptowalut

KuCoin Shares (KCS) to akcje giełdy kryptowalut KuCoin. Chińska giełda kryptowalut przyjęła autorski sposób prowadzenia biznesu, trochę inny niż np. Binance, które również opiera się na własnej kryptowalucie. Jednym z powodów wyemitowania akcji KuCoin było zmuszenie chińskich giełd przez władze do ograniczenia świadczenia usług Chińczykom. Sprawiło to, że musiały one zwrócić się też na klientów z innych krajów, a emisja tzw. “akcji” giełdy jest jedną z kreatywniejszych metod.

Działanie giełdy jest ukierunkowane na decentralizację, a co za tym idzie dystrybucję do sieci dużej części zysków z prowizji i opłat. Według deklaracji zarządzających giełdą, aż do 90% zysków ma być redystrybuowane: 50% dla akcjonariuszy i 40% na program poleceń. Ile można było zarobić trzymając KuCoin Shares?

Gdy KCS ma wartość w okolicach $1, należy spodziewać się 2 centy dziennego przychodu z posiadania 100 KuCoin Shares. Czyli każde około 100 KCS może zapłacić prawie 1 centa USD dziennie, a kwota ta zależy od ilości transakcji na giełdzie KuCoin i zebranych za nie prowizji. Daje to stopę zwrotu od 5 do 10% w skali roku.

Jak i gdzie kupić KCS? Tokeny KuCoin Shares można kupić na giełdzie KuCoin za większość popularnych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum czy Tether. Jeśli zadowala Cię taka inwestycja, po prostu zarejestruj konto i kup KCS. Jeśli potrzebujesz więcej namysłu, rozważ, w którym kierunku będzie podążała cena udziałów w giełdzie, zwróć uwagę na przyszłą podaż udziałów inwestorów i insiderów. Spróbuj estymować popularność giełdy i punkt, w którym osiągnie ona maksimum. Określenie tych parametrów pomoże w określeniu wartości oczekiwanej inwestycji.

Soft staking na giełdzie kryptowalut

Soft Staking to nic innego jak inwestowanie w kapitałowe instrumenty, które przynoszą dochód. Najpopularniejszymi sposobami na dochód z kapitału na rynkach finansowych są obligacje lub ETF-y, gdzie instrument finansowy po dokonaniu jego zakupu ma wypłacić inwestorowi określoną zapłatę za ulokowanie środków. Fundusze inwestora będą zablokowane w inwestycji przez określony czas, po którym zostaną zwrócone wraz z odsetkami. Soft Staking w świecie kryptowalut działa podobnie.

Codzienne wypłaty odsetek z soft staking

Z podsumowania dowiesz się:

 • co to jest Soft Staking?
 • dlaczego warto rozważyć zarabianie na Soft Staking?
 • jakie są zagrożenia?
 • lista walut, na których można zarabiać
 • instrukcja krok po kroku

Na początku pasywne zarabianie na kryptowalutach było zarezerwowane dla projektów opierających się na wydobyciu metodą Proof-of-Stake oraz niektórych tokenów giełd kryptowalut. Odsetki były wypłacane inwestorom, którzy zdecydowali się na przetrzymywanie tokenów. Dzięki składującym sieć była w stanie generować nowe tokeny i potwierdzać transakcje. Im więcej tokenów inwestor użył do tego celu, tym większą miał szansę na bycie wylosowanym od wytworzenia puli nowych tokenów. Aktualnie rynek rozwinął się do tego stopnia, że istnieją mechanizmy (poole) do stakowania, dzięki czemu nagroda za staking nie zależy już tak bardzo od losowości, a inwestor otrzymuje z każdą turą procent zarobku zdobytego przez pool.

Zalety i wady soft stakingu

Program Soft Staking giełdy KuCoin umożliwia zdobywanie takiego właśnie stałego dochodu, bez konieczności zamrażania kryptowalut na dłuższy czas. Łączy zatem zalety stałego strumienia pieniędzy z możliwością dysponowania własnymi środkami i reagowania na sytuację na rynku. Nie ma również minimalnego okresu stakowania, można więc zebrać codzienne odsetki i sprzedać posiadane środki, gdy przewidujemy spadki. Główną zaletą tego programu jest po prostu otrzymywanie pieniędzy za samo posiadanie kryptowalut. Jakie są wady? Powierzając nasze kryptowaluty giełdzie narażamy się na ryzyko ich utraty w przypadku problemów giełdy. Dla całego ekosystemu projektu nadmierna koncentracja tokenów na giełdzie, która umożliwia soft staking daje giełdzie mocny głos w procesie decydowania o przyszłości projektu.

Jak zarabiać na soft stakingu?

Zarabianie na Soft Stakingu wymaga konta na giełdzie kryptowalut KuCoin. Następnie wystarczy posiadać jedną z kryptowalut:

 • Cosmos (ATOM)
 • EOS (EOS)
 • Tron (TRX)
 • Internet of Services (IOST)
 • Neblio (NEBL)
 • DeepOnion (ONION)
 • Energi (NRG)
 • NULS (NULS)
 • TomoChain (TOMO)
 • EOSForce (EOSC)
 • Loom Network (LOOM)
 • Loki (LOKI)
 • V Systems (VSYS)
 • WAN (Wanchin)
 • IoTeX (IOTX)
 • Tezos (XTZ)
 • Elastos (ELA)

Oprocentowanie, jakie otrzyma inwestor zależy od kryptowaluty i waha się od 1 procent aż do 18% rocznie! Najlepsze oprocentowanie we wrześniu można było osiągnąć na V Systems i Energi.

Oprocentowanie kryptowalut soft staking

Jak zatem w kilka minut zarabiać na samym posiadaniu kryptowalut?

 1. zarejestruj się na KuCoin,
 2. zasil konto BTC, USDT lub inną kryptowalutą,
 3. kup jedną (lub więcej) z kilkunastu wymienionych kryptowalut i ciesz się codziennymi odsetkami.

Nasza ocena ryzyka giełdy KuCoin określa ryzyko jako duże. Potwierdziła się ona we wrześniu 2020, gdy branżę kryptowalut obiegła wiadomość o shackowaniu giełdy na ponad 100 milionów dolarów. Zarząd giełdy zapewnia, że nikt z użytkowników nie odczuje skutków i nie straci zdeponowanych środków dzięki zasobom giełdy i ubezpieczeniu.

Polskie giełdy kryptowalut

Polska giełda kryptowalut nie musi oznaczać gorszej jakości lub mniejszej liczby kryptowalut. Marki takie jak Bitmarket czy Bitbay dostarczają dobrą usługę i wsparcie po polsku. Wybierz polskie giełdy kryptowalut.

Wybór giełdy kryptowalut jest bardzo istotny, szczególnie na początku drogi inwestora kryptowalutowego. Łatwość rejestracji (a czasem nawet i sama dostępność rejestracji!), prostota korzystania z serwisu, wysokość opłat, dostępność rzadkich kryptowalut, ale i konieczność i szybkość weryfikacji, profesjonalizm supportu i wreszcie bezpieczeństwo i uczciwość samej giełdy. Jest bardzo dużo czynników, które trzeba wziąć pod uwagę przed wybraniem giełdy kryptowalut.

Dlaczego polska giełda? Ponieważ po pierwsze wszystko będzie po polsku, co znakomicie ułatwia korzystanie. Po drugie – w razie małych problemów możemy zwrócić się do polskojęzycznego wsparcia (email, chat). I po trzecie, najważniejsze, w razie dużych problemów, możemy ubiegać się o zwrot naszej własności u wykonawców polskiego prawa (a nie chińskiego, amerykańskiego, karaibskiego…).

Jakie są możliwości? Właściwie… nie ma polskich giełd. Giełda kryptowalut BitBay była przez pewien czas polska, ale szybko się to zmieniło, ponieważ giełda wyniosła się na Maltę, a potem wróciła na kontynent, ale do Estonii. Wciąż zapewnia jednak polskojęzyczne wsparcie i interfejs. Niestety, nie stanowi to już przewagi, ponieważ Binance jest również po polsku.

Należy zatem mądrze wybrać jurysdykcję, w której znajduje się giełda, szczególnie, jeśli zamierzamy trzymać tam część środków w spekulacyjnych celach.

Która giełda kryptowalut ma najniższe opłaty?

Tym razem wybieramy w miarę bezpieczną i znaną giełdę, która zachęca użytkowników niskimi opłatami. Wydawałoby się, że to święty Graal giełd, ale jesteśmy świadomi, że mniejsze prowizje najczęściej nie są dane na zawsze i często oznaczają rezygnację z części przysługujących praw, co zwiększa ryzyko. Nie zmienia to faktu, że warto założyć na niej konto. Używamy giełd kryptowalut jedynie do tradingu, a jeśli nie kupujemy i sprzedajemy aktywnie, zawsze przelewamy środki na bezpieczny portfel sprzętowy lub papierowy.

Logo binance

To chińska giełda, która obsługuje już kilkadziesiąt milionów klientów, głównie spoza Chin. Interface jest prosty, a ogromna większość najważniejszych i najbardziej obiecujących kryptowalut w pierwszej kolejności pojawia się właśnie tutaj. Nasz faworyt jest również dobry pod względem obsługi klienta.

Jak uzyskać zdecydowanie najniższą prowizję pośród wszystkich giełd kryptowalut? Już na starcie każdy użytkownik płaci 0.1% za transakcję, a żeby zyskać 50% zniżki należy kupić Binance Coin. Opłata wewnętrzną kryptowalutą BNB sprawia, że otrzymuje się dużą obniżkę, a dodatkowo unika się powstawania tzw. resztek, czyli bardzo małych ilości kryptowalut w portfelu, pozostałych po opłaconych prowizjach lub częściowo zrealizowanych zleceniach.

Giełdy kryptowalut, które nie przetrwały na rynku

Rynek kryptowalut, jak każdy rynek finansowy, kalkuluje również ryzyko bankructwa lub zakończenia działalności przez brokera. W świecie cyfrowych aktywów, niestety, często odbywa się to nagle i stanowi nieprzyjemne zaskoczenie dla inwestora, który przechowywał środki na giełdzie.

Giełda kryptowalut CoinRoom

Giełda kryptowalut Coinroom trafiła jako jedna z polskich firm kryptowalutowych na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. Wpis można znaleźć na stronie KNF. Co to oznacza dla rynku kryptowalut w Polsce? Czy będzie miało to negatywny wydźwięk dla innych przedsięwzięć związanych z kryptowalutami? Opisywana przez nas giełda Abucoins skończyła działalność wkrótce po takim wpisie.

Giełda kryptowalut Coinroom na liście ostrzeżeń KNF. Co to może oznaczać dla zwykłego inwestora w kryptowaluty?
Czy wpis na listę ostrzeżeń KNF oznacza duże kłopoty dla giełdy Coinroom?

Giełda kryptowalut Coinroom na liście ostrzeżeń KNF

Giełda Coinroom cieszyła się pozytywną opinią użytkowników. Do mocnych stron giełdy należą interfejs, chat oraz wsparcie po polsku. Z drugiej strony, lista kryptowalut, którymi handel oferuje Coinroom była krótka w porównaniu z dalekowschodnimi giełdami kryptowalut: BTC, XMR, DASH, LTC, ETH, BCC, XZC, PIVX, ZEC, LSK, VIA, BURST, ETC, VTC, ZOI, HUSH, XMV. Wg serwisu coinmarketcap, ponad 90% obrotu zachodziło na parach kryptowaluty Bitcoin. Użytkownicy narzekali na mały ruch na większości par walutowych oraz na niewystarczające standardy bezpieczeństwa (brak 2FA). Giełda Coinroom nie trafiła nigdy na nasze rekomendacyjne listy z powodu gorszych parametrów od większej i lepiej działającej konkurencji z innych krajów.

Najpierw ostrzeżenie KNF, a potem zakończenie działalności

Niedługo po wpisaniu na listę ostrzeżeń KNF, CoinRoom zawiesił działalność. Pisały o tym wydarzeniu wszystkie liczące się media z sektora blockchain. Zniknęła zarówno strona, jak i profile giełdy w mediach społecznościowych. Giełda wymogła na użytkownikach odebranie funduszy w ciągu 24 godzin.

Giełda kryptowalut BitMarket

Giełda BitMarket zakończyła nagle działalność w lipcu 2019. Historię udziałowców, sprzedaży giełdy i próby jej reanimacji, jak również relacje osób, które straciły są dostępne na forach i blogach. BitMarket była jedną z najdłużej działających stron na rynku.

Bitmarket.pl - pierwsza giełda kryptowalut na świecie, która umożliwiała w łatwy sposób transfer bitcoin do złotówek, dolarów i euro. Dostęp do narzędzi tradingowych to wielka zaleta bit market, pomimo mniejszej liczby kryptowalut.

BitMarket.pl została założona już w 2014 roku. Jednym z najważniejszych claimów, jakie niosła ta giełda dzięki wczesnemu startowi jest trofeum pierwszej giełdy na świecie (!), która wdrożyła błyskawiczne depozyty i wypłaty. Dzięki temu, że właściciel giełdy prowadzi spory biznes w branży domen (aftermarket), inwestorzy szybko nabrali zaufania do Bitmarketu, pozwalając jej na szybki rozwój.

Z drugiej jednak strony, giełda pozostała dramatycznie z tyłu pod względem liczby wspieranych kryptowalut. Giełda kryptowalut, która wspierała jedynie Bitcoin (Bitcoin Cash i Gold również ze względu na łatwe wdrożenie), Litecoin i Dogecoin to zdecydowanie za mało. Niektórym mógł również nie podobać się trochę oldschoolowy interface, bez zaokrąglonych i modnych designerskich kształtów.

Z drugiej strony, było tam dużo funkcjonalności dla traderów. W obszarze możliwości spekulacji nie ma nic do zarzucenia – Bitmarket wygrywa z innymi polskimi giełdami kryptowalut. Był dostęp do:

 • grania z dźwignią na BTC i LTC
 • swapów BTC i LTC (odpłatne wypożyczanie kapitału inwestorom grającym z dźwignią)
 • kontraktów LiteMineX (syntetyczna lokata w Bitcoin, płacąca 7.3% w skali roku)

Sporo funkcjonalności, choć niektóre pary są mało płynne, szczególnie swapowe, trzeba było długo poczekać, jeśli chciało się wejść na rynek po dobrej cenie.

Jakie były prowizje na BitMarket? Opłaty obowiązujące za wypłaty były niskie (2 zł za przelew), wpłaty w złotówkach były oczywiście darmowe. Limit wypłat dla zweryfikowanego konta wynosi 1 milion zł.

Prowizje za handel były progresywne i zmniejszały się od 0.6% do 0.3% w zależności od obrotu. Osoba, która osiągnęła 2000 euro obrotu płaciła 0.1% prowizji będąc market makerem (ktoś, kto złożył nową ofertę kupna lub sprzedaży w arkuszu zleceń) lub 0.4% będąc market takerem (ktoś, kto zawiera transakcję z ofertą istniejącą arkuszu zleceń). Market maker musi poczekać na partnera transakcji, więc niższa prowizja była dla tych, którzy nie muszą kupować lub sprzedawać natychmiast.

Giełda kryptowalut Bitmarket została w 2015 roku przejęta przez spółkę Kvadratco, przez co straciła powiązanie z oryginalnymi twórcami. W lipcu 2019, ku zaskoczeniu wielu inwestorów, giełda ogłosiła zaprzestanie działalności ze względu na problemy z płynnością. Mimo tego, że była pionierem na polskim rynku, giełda była spółką założoną w Wielkiej Brytanii i na Seszelach.

Warto o tym pamiętać na przyszłość i dostosować swoją percepcję ryzyka, ponieważ może się okazać w razie kłopotów, że będziemy mieli do czynienia z zagranicznym podmiotem. Nie da się jednak ukryć, że zaufanie gra dużą rolę, a giełda, która funkcjonuje od lat zdążyła wyrobić sobie dobrą markę. Niestety, dobra passa trwała jedynie kilka lat, a zarobione zaufanie można szybko stracić. Sygnałem ostrzegawczym, wskazującym na kłopoty giełdy były między innymi zmiany w procesie weryfikacji użytkowników, a szczególnie konieczność ponownej weryfikacji listowej po przejęciu giełdy przez nowych właścicieli.

Giełda kryptowalut Abucoins

Giełda kryptowalut Abucoins, z dobrymi opiniami, sensacyjnie kończy działalność. Na którą giełdę kryptowalut przenieść swoje środki? Gdzie kupować kryptowaluty?

Giełda kryptowalut Abucoins to polska giełda kryptowalut, z którą wiązano spore nadzieje. Wiązano, bo… kończy działalność. Inwestorzy, którzy używali jej do tradingu i przechowywania kryptowalut muszą mieć się na baczności i działać, ponieważ giełda kończy działalność, a termin wypowiedzenia kont rozpoczął się kilka dni po wydanie informacji. Przypominamy, że proces likwidacji spółki rozpoczął się 1 czerwca 2018, a w regulaminie jest zapis o 14-dniowym okresie wypowiedzenia umowy świadczenia usług.

Giełda kryptowalut kończy działalność, co robić?

Po pierwsze, zaloguj się na swoje konto w Abucoins i zleć wypłatę środków na własny, bezpieczny portfel. W razie jakichkolwiek pytań: skontaktuj się z obsługą klienta giełdy w razie problemów. Jeśli nie masz portfela do wszystkich kryptowalut, w które zainwestowałeś, przejrzyj giełdy kryptowalut, które opisaliśmy wyżej i wybierz taką, która spełnia Twoje potrzeby.

Jakie były opinie o Abucoins? Giełda kryptowalut Abucoins miała bardzo dobre opinie. Na najlepsze oceny klientów i ich zaufanie składał się głównie 24-godzinne wsparcie obsługi klienta, w dodatku w wielu językach. Wielkim plusem było bezpieczeństwo, giełda nie miała problemów z utratą środków na skutek włamań.

Giełda kryptowalut Abucoins zamyka się, a spółka prowadząca Abucoins jest likwidowana. Co robić ze środkami zgromadzonymi na Abucoins? Gdzie przelać Bitcoin, Ethereum, Verge, Tron, Lisk?

Giełda kryptowalut Abucoins miała również trudniejsze chwile. W lutym 2018 znalazła się na liście ostrzeżeń KNF. Jak pisali urzędnicy, poznańska spółka Abucoins znalazła się tam za umożliwienie handlu wirtualnymi walutami. Społeczność kryptowalutowa była wtedy pod wrażeniem działania polskich biurokratów, którzy w tamtym okresie aktywnie działali w kierunku zniechęcenia publiki do inwestowania w kryptowaluty. Na marginesie, postawa KNF okazała się ostatecznie słuszna i być mozę uchroniła paru niedoświadczonych inwestorów od dramatu (po ich kampanii kryptowaluty straciły ponad 50% wartości). Z drugiej strony można polemizować, ile było szczęścia w timingu kampanii KNF, a ile prawdziwych zdolności przewidywania zachowania rynku?

Gdzie się przenieść z Abucoins – którą giełdę kryptowalut wybrać? Tak szybkie zniknięcie giełdy wymaga podjęcia błyskawicznej decyzji. Jeśli masz szerokie portfolio kryptowalut, konfiguracja wielu portfeli z zachowaniem środków bezpieczeństwa będzie trudna, szczególnie mając na to jedynie parę dni. Pozostaje szybkie założenie konta na giełdzie kryptowalut, która cieszy się dobrymi opiniami i nie planuje kończyć działalności. Wybór zależy od potrzeb inwestora. Jeśli szukasz giełdy ze wsparciem po polsku, wybierz Bitbay.

Jeśli szukasz najniższych prowizji, najlepszym wyborem jest Binance. Na tych giełdach możesz zapłacić nawet do 0.075% prowizji!

Giełda kryptowalut QuadrigaCX

Giełda kryptowalut QuadrigaCX przesetała wypłacać klientom ich środki. Czy kanadyjska giełda odzyska dostęp do portfeli i kluczy prywatnych?

Nie przebrzmiały jeszcze w Polsce echa niecodziennej sytuacji jednego z klientów najpopularniejszej w Europie giełdy kryptowalut BitBay, która przetrzymuje 150 000 zł zasłaniając się regulaminem, a świat poruszyła kolejna historia. Kanadyjska giełda kryptowalut QuadrigaCX oświadczyła, że straciła dostęp do… 190 milionów dolarów w kryptowalutach i tradycyjnych walutach, należących do jej klientów. Jak do tego doszło?

Tylko właściciel giełdy miał klucze prywatne?

Niefortunna sytuacja rozpoczęła się w grudniu od momentu ogłoszenia, że zmarł właściciel giełdy QuadrigaCX, 30-letni Gerald Cotten. Sytuacja szybko przerodziła się w dramat, gdy okazało się, że – według wersji dyrektorów i rodziny – tylko on miał dostęp do kluczy prywatnych do portfeli giełdy. Giełda bez dostępu do środków natychmiast doświadczyła problemów z płynnością, które narastały wraz z liczbą klientów chcących wypłacić swoje środki.

Na domiar złego, do laptopa, którego pozostawił po sobie szef giełdy kryptowalut QuadrigaXC nie ma dostępu ze względu na dobre zabezpieczenia i solidne zaszyfrowanie. Eksperci podejrzewają, że środki giełdy zostały rozdystrybuowane pomiędzy cold wallet oraz konta na innych giełdach kryptowalut.

Ile użytkowników trzymało środki na giełdzie?

W złożonym w styczniu dokumencie wyliczającym użytkowników będących wierzycielami giełdy znajdujemy następujące liczby:

 • 115 000 użytkowników,
 • $70 million CAD w walucie fiat,
 • $180 million CAD w kryptowalutach: 26 500 Bitcoin ($92,3 milion USD), 11 000 Bitcoin Cash ($1,3 million), 11 000 bitcoin Cash SV ($707 000), 35 000 Bitcoin Gold ($352 000), prawie 200 000 Litecoin ($6,5 million), 430 000 Ether ($46 million).

Ilość pieniędzy i kryptowalut przetrzymywanych na giełdzie jest porażająca. Polecany przez nas bezpieczny sposób trzymania kryptowalut pod własną kontrolą wciąż nie jest stosowany przez wielką liczbę użytkowników. Jeśli trzymasz swoje środki na giełdzie, zwiększ bezpieczeństwo swoich kryptowalut i przenieś je do bezpiecznego portfela, np. sprzętowego.


Alternatywy dla giełd kryptowalut

Nie chcesz w ogóle korzystać z giełd? Są też sposoby na taką sytuację.

LocalBitcoins

Warto wspomnieć o miejscu, które wyróżnia się szczególnie poziomem bezpieczeństwa, długą historią udanych transakcji i zadowolonych użytkowników. To LocalBitcoins. Miejsce, które pozwala skojarzyć ludzi, którzy chcą kupić Bitcoin z tymi, którzy chcą sprzedać. Wielka przewaga nad giełdami polega na tym, że często uda się znaleźć kontrahenta, z którym można przeprowadzić w miarę anonimową transakcję (zminimalizować udział łatwo identyfikowalnych przelewów do giełd).

Paxful

Opisaliśmy już miejsce, w którym handel kryptowalutami nie ogranicza się do Bitcoina i tokenów. Można tam wymienić się na tradycyjne waluty i, uwaga, karty podarunkowe. Sprawdź, czy warto skorzystać z Paxful.

Którą giełdę wybrać?

Wszystko zależy na jakim etapie inwestowania jesteś. Uniwersalnym wyborem jest Binance.

Jeśli chcielibyście, żeby do tego zestawienia dołączyć inne, godne zaufania giełdy, proszę napiszcie w komentarzu. Podzielcie się na facebooku tym zestawieniem, jeśli uważacie, że wasi znajomi skorzystają na poszerzeniu wiedzy o dostępnej ofercie giełd kryptowalut.

Wybór miejsca, które będzie obsługiwać wasze transakcje na kryptowalutach jest istotny, ponieważ pokładamy w giełdę nie tylko nasze zaufanie, ale też kapitał i czas. Warto poświęcić czas na zapoznanie się ze szczegółami poszczególnych stron i założyć konta na kilku giełdach (są darmowe). Wypróbowanie sposobu wpłat i transakcji nie kosztuje dużo, a pozwoli sprawdzić w praktyce jak działa dana giełda i sprawi, że wybór długoterminowego, zaufanego partnera obsługującego transakcje i przechowującego kryptowaluty będzie prostszy.

Najnowsze artykuły

spot_img

Dowiedz się więcej:

9 KOMENTARZE

 1. Fajne zestawienie, zainteresował mnie szczególnie LocalBitcoins i pewnie tam zajrzę. Ja osobiście korzystam aktualnie z BitBaya, mega prosty w obsłudze tak wiec polecam;)

 2. Witam,Czy są giełdy,gdzie można zawierać milionowe transakcje?Czy to,że giełda jest np.na Seszelach.Oznacza,że skarbówce,będzie ciężko dojść ile zarobiłem?Czy da się zoptymalizować podatki od dochodu?

 3. Witam brakuje mi tylko wiadomości czy na danej giełdzie wymagana jest weryfikacja konta jak tak to jaka ? Bo z tego co się orientuje to z niektórych giełdach jak się nie zweryfikuje konta to nie jest możliwa wypłata środków

 4. Na BitMEX handluje się kontraktami wieczystymi na kryptowaluty a nie kryptowalutami.

 5. W artykule jest bląd, Bitbay ma prowizję 0,43%

  /// Redakcja: dziękujemy za informację, poprawione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź nas na facebooku!