Anonimowość to deficytowy towar. Coraz trudniej jst ją zdobyć i utrzymać i nie oszukujmy się, coraz mniejszej liczbie ludzi na niej zależy. Mimo to, społeczność kryptowalut wciąż uważa, że dostarczenie możliwości wymiany kryptowalut bez weryfikacji dokumentów i ujawniania danych osobowych jest koniecznie potrzebna. Pomimo tego, że większość użytkowników wybiera giełdy, które wymagają wysłania dowodu osobistego, paszportu, a nawet czasem rachunku bankowego, usługi anonimowej wymiany kryptowalut są najbliższe oryginalnej idei społecznej wymiany, gdzie zaufanie jest oddelegowane do algorytmu komputerowego.

Dlaczego nacisk na prywatność jest taki ważny? Popularny schemat: przesłanie giełdzie dowodu osobistego, przelew bankowy, inwestycja w kryptowaluty, zamiana na złotówki, wypłata na konto bankowe to bezpieczny sposób, ale ma kilka wad. Udostępniamy wszystkie swoje podstawowe dane, dzięki czemu transakcja jest widoczna dla zainteresowanych naszym zachowaniem, stanem naszych finansów i zainteresowaniami. Stąd tylko krok od sprzedaży informacji o sprofilowanych użytkownikach do marketerów, banków i co gorsza, szeroko pojętej administracji. Warto o tym pomyśleć wcześniej.

Jakie giełdy kryptowalut bez weryfikacji na 2020?

Jeśli akceptujesz wyższe ryzyko i kupujesz w celu długoterminowego trzymania, skorzystaj z giełdy, w której nie ma weryfikacji dokumentów (która sama w sobie jest bardzo ryzykowna) Nie musisz wysyłać dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy. W 2020 weryfikacji nie wymagają trzy wyróżniające się giełdy kryptowalut: BinanceKuCoin i BitFinex.

Anonimowa giełda kryptowalut Binance oferuje promocję na prowizje nawet do poziomu 0,05%. Wystarczy zapłacić za pomocą tokenu Binance Coin

Giełda Binance to najszybciej rozwijające się przedsięwzięcie kryptowalutowe na świecie. Giełda przyciągnęła miliony użytkowników, którzy korzystają zarówno z najpopularniejszych par walutowych, jak i z wielu dodatkowych usług. Charyzmatyczny lider, uczciwy sposób rozliczania wewnętrznej kryptowaluty Binance Coin (z możliwością otrzymania zniżek na trading) oraz selekcja dostępnych projektów to najważniejsze czynniki, które przemawiają za założeniem konta bez weryfikacji.

W zeszłym roku Binance zaoferowało trading z dźwignią na swoim rynku Futures oraz otworzyło możliwość zarabiania za samo posiadanie kryptowalut (pożyczanie na procent i staking takich kryptowalut jak Algorand, Bitcoin czy Tether). Prowizje na Binance należą do najniższych na rynku. Pamiętajmy jednak, że kryptowaluty należy trzymać pod własną kontrolą.

Ważnym argumentem za założeniem konta na Binance jest nowa promocja na 2020 (tylko tutaj!). Zarejestruj nowe konto na Binance i otrzymuj zwrot prowizji z tradingu do końca życia!

Zaletami giełdy są brak weryfikacji, intuicyjne korzystanie z serwisu i dostępność rzadkich i sprawdzonych kryptowalut.

Kucoin to anonimowa giełda kryptowalut bez konieczności weryfikowania dokumentów

Giełda kryptowalut KuCoin, oprócz braku weryfikacji i zapewnienia anonimowości, oferuje również możliwość pasywnego zarabiania dzięki tokenom KuCoin Shares. Sprawdź więcej w naszym poradniku jak zarabiać pasywnie na KuCoin. Jeśli szukasz giełdy z dużą liczbą kryptowalut, niskimi prowizjami i brakiem weryfikacji, załóż konto na KuCoin.

Pamiętaj, żeby po zakupie kryptowaluty przenieść ją na bezpieczny portfel pod swoją kontrolą.

Giełda kryptowalut Bitfinex

BitFinex to giełda, która wraca do naszego zestawienia po ponownym otwarciu rejestracji po chwilowej przerwie. Zbyt duża popularność giełdy sprawiła, że nie była w stanie obsługiwać zwiększonego napływu klientów. Problemy zostały już rozwiązane i infrastruktura została poprawiona. Giełda BitFinex szczyci się największą płynnością na świecie. Ogromna liczba użytkowników handluje na rynkach Bitcoin, Ethereum, EOS, Ripple, NEO, dzięki czemu zawsze można znaleźć drugą stronę transakcji lub zakładu spekulacyjnego. Giełda jest również przygotowana na wymagania bardziej zaawansowanych traderów, oferując różnego rodzaju zlecenia i mechanizmy wykorzystywania sytuacji rynkowej. Załóż darmowe konto na BitFinex bez weryfikacji.

Większe ryzyko na giełdach bez weryfikacji?

Warto pamiętać o tym, że posiadając konto na giełdzie kryptowalut bez weryfikacji, naszym jedynym potwierdzeniem własności jest adres e-mail (i ewentualnie numer telefonu, jeśli go podaliśmy). W razie problemów jesteśmy zdani na zasady prawne, które obowiązują w kraju, w którym działa spółka prowadząca giełdę. Należy pamiętać, że gdy będziemy potrzebować wyegzekwować prawo, może być to związane z podróżą do tego kraju, reprezentacją prawną lub inną niedogodnością. Najprościej kupić niewielkie ilości kryptowalut w bitomacie, a potem rozpocząć przygodę na giełdzie, poznając coraz głębiej świat kryptowalut. Zachowując zasady zdrowego rozsądku i bezpieczeństwa, można uniknąć większości zagrożeń. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *