Po roku 2018, który był rokiem próby dla posiadaczy kryptowalut i inwestorów w projekty blockchain, nadszedł kolejny rok, w którym zastanawiamy się gdzie inwestować kryptowaluty. Rok 2019 przyniósł wiele zmian. Sporo słabych rąk wypuściło na rynek posiadane Bitcoiny i zakończyło, na razie tymczasowo, przygodę z kryptowalutami. Projekty okrzepły i dalej funkcjonują, akceptując niższe ceny. Rządy ukończyły legislację i pojawiły się nowe przepisy jak rozliczać podatek od kryptowalut, podatek od handlu kryptowalutami i inne polityczne opłaty za przebywanie w danej rezydencji podatkowej.

Tak, jak pisaliśmy rok temu, wielka fala popularności kryptowalut sprawiła, że ludzie wchodzili na rynek bez patrzenia na fundamenty, miejsce wejścia i dalsze kroki. Zwracaliśmy wtedy uwagę na bardzo ważny czynnik, o który należało myśleć już na początku, czyli anonimowość.

Na fali popularności kryptowalut coraz mniej inwestorów zwraca uwagę na niezwykle ważny czynnik, który może zaważyć na przyszłym sukcesie. Chodzi o anonimowość – często pomijany aspekt. Główny nurt wchodzących w krypto wybiera drogę: giełda, przelew bankowy, inwestycja w kryptowaluty, wypłata do złotówek, wypłata na konto bankowe. To bezpieczny sposób, ale ma kilka wad –  inwestycja w kryptowaluty staje się jasna dla operatorów big data, którzy potem sprzedają informacje o sprofilowanych użytkownikach do marketerów, banków i co gorsza, szeroko pojętych urzędów. Czy można się przed tym ustrzec?

Nasze priorytety nie zmieniły się i wciąż zdecydowanie rekomendujemy rozwiązania, które sprzyjają anonimowości. Odbywa się to oczywiście kosztem większego ryzyka, ale jeśli przestrzegamy podstawowych środków bezpieczeństwa i używamy giełd jedynie do transakcji, minimalizujemy ryzyko proporcjonalnie do czasu, przez który środki znajdują się na koncie giełdy kryptowalut.

Która anonimowa giełda kryptowalut bez weryfikacji jest najlepsza? Binance, KuCoin, Huobi to tylko niektóre propozycje. Zobacz, gdzie anonimowo kupić Bitcoin.
Czy anonimowy zakup kryptowalut Bitcoin, Ethereum czy Ripple jest trudny?

Czym charakteryzuje się anonimowa giełda kryptowalut?

Tak jak wspomnieliśmy, anonimowa giełda kryptowalut cechuje się tym, że pozwala na dokonywanie transakcji bez konieczności wysyłania im dokumentów. Samo podzielenie się dowodem osobistym, paszportem czy prawem jazdy z giełdą kryptowalut jest co najmniej tak ryzykowne, jak z każdym innym, prywatnym biznesem. Giełdy kryptowalut zobowiązane są do sensownego przetwarzania danymi osobowymi przez skomplikowane przepisy prawne jurysdykcji, w których się znajdują. Często wielkie bazy danych dokumentów stanowią wielkie aktywo spółek prowadzących giełdy, przez co stają one przed wieloma pokusami. Tych problemów nie mają anonimowe giełdy kryptowalut.

Anonimowe giełdy kryptowalut w 2019

Pamiętając, że do korzystania i wypłat (!) z giełdy nie ma potrzeby wysyłać dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy, możemy wyłączyć najpopularniejsze giełdy. Które anonimowe giełdy są dostępne w 2019?

Anonimowa giełda kryptowalut Binance oferuje promocję na prowizje nawet do poziomu 0,05%. Wystarczy zapłacić za pomocą tokenu Binance Coin

Giełda kryptowalut Binance to najpopularniejszy wybór. Jej zalety to oprócz braku weryfikacji, nowoczesny interface, który pozwala zarządzać setkami wyselekcjonowanych tokenów oraz najniższe prowizje (w promocji nawet do 0,075%!). Dostępne są również popularne kryptowaluty, takie jak: Vechain, IOTA czy Ripple). Ciągle możliwa jest szybka i darmowa rejestracja w Binance.

Giełda kryptowalut Huobi to propozycja z Azji dla spekulantów i inwestorów aktywnych. Sprawdź jakie propozycje do handlu botami tradingowymi ma giełda Huobi.

Duża chińska giełda kryptowalut Huobi również nie wymaga weryfikacji do wypłat. Jest to giełda przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników, który planują aktywny trading lub handel przy pomocy botów. Dzięki dużym wolumenom giełda może zaproponować szereg dodatkowych usług (takich jak pożyczka inwestycyjna), z którymi można zapoznać się na stronie giełdy Huobi.

Giełda kryptowalut mercatox pozwala na anonimowy trading - nie trzeba przesyłać dokumentów

Giełda kryptowalut Mercatox była jedną z pierwszych giełd, które zaoferowały handel popularnym, chińskim tokenem Tron oraz pozwoliła na wczesny zakup kryptowaluty Nano, znanej wcześniej jako RaiBlocks. Zarejestruj darmowe konto na Mercatox.

 

Kucoin to anonimowa giełda kryptowalut bez konieczności weryfikowania dokumentów

Giełda kryptowalut KuCoin z Chin to jeden z naszych faworytów. Zaletami jest fokus na rozwoju i brak problemów dla inwestorów, którzy chcą pozostać anonimowi. Dodatkowo, posiadacze tokenów KCS otrzymują codzienną dywidendę, wypłacaną z prowizji pobieranych przez giełdę. Kliknij, aby zarejestrować się za darmo na KuCoinDo otrzymywania dywidendy wystarczy posiadać token KCS o wartości kilku dolarów.

Na co należy zwrócić uwagę na giełdach kryptowalut bez weryfikacji dokumentów?

Oprócz wspomnianego przez nas ryzyka, które w przypadku problemów może zmaterializować się w postaci braku dostępu do środków, należy spojrzeć na kwestie prawne. Jeśli będzie konieczność sprawdzenia stanu faktycznego za pomocą egzekucji przepisów lub wejścia w spór z giełdą kryptowalut, sprawa będzie toczyła się w jurysdykcji odpowiedniej dla giełdy. Należy wziąć to pod uwagę, ponieważ czasem może okazać się konieczne złożenie wizyty w tym kraju lub wynajęcie pomocy prawnej.

Dodatkowo, giełdy kryptowalut zbierają informacje o użytkownikach. Sam fakt braku posiadania dokumentów przez giełdę nie oznacza, że nie zostały zgromadzone inne informacje, takie jak adresy e-mail, adresy IP lub inne dane.

Gdybyśmy mieli podsumować krótko temat anonimowych giełd kryptowalut bez weryfikacji, byłoby to polecenie: śpieszmy się zakładać konta w anonimowych giełdach kryptowalut, ponieważ w przypadku problemów takie możliwości mogą szybko się skończyć.


Zmęczony siedzeniem po nocach nad rynkami kryptowalut? Dowiedz sie jak zacząć spekulować z dźwignią i automatyzować trading botami na rynkach krypto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *