W lutym 2019, a dokładnie 8 lutego nastąpiło gwałtowne wybicie w górę rynku kryptowalut. Zyskała ogromna większość tokenów i coinów, a zyski wahały się na koniec dnia od 10% aż do 20-30% w przypadku najlepszych projektów. Zupełnie niespodziewanie, liderem wzrostów jest… zapomniany projekt Ark. Jak to możliwe?

Kryptowaluta Ark w 2019, po cichu do przodu

W projekcie dokonano technologicznego skoku. Tak jak już wcześniej pisaliśmy, implementacja delegated Proof of Stake pozwala na sprawiedliwą dystrybucję wykopanych tokenów. SmartBridge zapewnia szybkie i elastyczne połączenie pomiędzy side-chainami (podprojektami), a jednocześnie główny blockchain pozostaje wydajny. Zespół pracujący nad kryptowalutą Ark rozbudował się i odzwierciedla decentralizację: pracuje nad nim kilkadziesiąt zespołów z wielu krajów (aktualnie: 11). Po dorzuceniu do tego faktu, że projekt jest wydany na licencji Open Source i istnieje działający portfel na najpopularniejsze systemy operacyjne, można odnieść wrażenie, że wzrosty cen Ark nie są przypadkowe.

Kryptowaluta Ark - logo. Czy Ark stanie się mostem łączącym blockchain?

Kryptowaluta Ark to, jak twierdzą twórcy, nie jest zwykłe środowisko dla tokenów. To projekt, który z założenia ma być platformą łączącą inne technologie oparte o blockchain. Brzmi obiecująco?

Technologia Smartbridge

To nic innego jak kod, który umożliwia komunikację pomiędzy kryptowalutami opartymi o blockchain. Implementacja nie jest skomplikowana (DApps), a w rezultacie otrzymujemy międzyplatformowe rozwiązanie, pozwalające na, przykładowo, zawarcie smart kontraktu opartego o Ethereum… wewnątrz portfela Ark. W skrócie, za pomocą kryptowaluty Ark można wywoływać działania w innych kryptowalutach, nawet o zupełnie innych technologiach i zadaniach.

Co jeszcze oferuje Ark?

Nowatorski sposób zarządzania ledgerem: delegated proof of stake. Znacie system głosowania w USA? Głosują tam delegaci i podobną nazwę mają jednostki odpowiedzialne za dystrybucję nowo wygenerowanych Ark-ów. 51 delegatów (czy coś to przypomina?) oferuje zróżnicowane plany wypłaty, w zamian za przechowywanie posiadanych Ark właśnie u nich. Zarządzanie większą liczbą waluty daje oczywiście więcej siły w głosowaniu. Jak można się spodziewać, posiadanie Ark wiąże się z otrzymywaniem odsetek, co jest uwzględnione w aktualnej, rynkowej cenie.

Projekt z potencjałem? Warto rozważyć…

Chcesz skorzystać z potencjału obiecującej technologii i jednocześnie dostawać odsetki? Największy wolumen obrotu kryptowalutą Ark jest aktualnie na giełdzie kryptowalut Binance. Parę walutową ARK z Bitcoin albo ARK z Ethereum znajdziesz na górze listy kryptowalut.

Zarejestruj się na anonimowej giełdzie kryptowalut Binance

Tradycyjnie rekomendujemy trzymanie kryptowalut w bezpiecznym miejscu, najlepiej z dala od połączenia internetowego (portfel sprzętowy, portfel papierowy). Jeśli intuicja podpowiada Ci, że projekt ma szanse na sukces, podziel się w komentarzu swoimi przewidywaniami lub wynikami swojej analizy.

###

Szukasz polskiej giełdy? Sprawdzona BitBay jest najpopularniejsza.

Przyłącz się do konwersacji

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *