Inwestorzy w kryptowaluty cieszyli się z prawie 200% zysków w 2019. Niestety, wyjątkowo szybko okazało się, ze muszą, choć pewnie na jakiś czas, pożegnać się z nowymi szczytami cen. Wygląda na to, że kurs Bitcoina pogodził się z dłuższym rozstaniem z poziomem 10000 dolarów, a pozostałe kryptowaluty poruszają się razem z poziomem kapitalizacji. Pod koniec lipca rynek zaliczył zjazd, którego tempo możemy zobaczyć na poniższym podsumowaniu, który pokazuje 20 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji.

Błyskawiczne spadki na rynku kryptowalut pod koniec lipca 2019
Kilka procent spadku w godzinę?

Bardzo rzadko zdarza się, że czołowe kryptowaluty spadają 3%, 4% lub nawet 7% jak w przypadku EOS. Rynek kryptowalut ma to do siebie, że szybkie spadki mogą być jedynie krótkim zjawiskiem. Nastepujące po nich błyskawiczne wzrosty mogą nie tylko zrekompensować straty… Rynek w ostatecznym rozrachunku może znaleźć się nawet wyżej!

Czy szybkie spadki pokazują kierunek długoterminowego trendu?

Szybkie spadki mogą zostać zrekompensowane przez popyt inwestorów, którzy “łapią dołki”. Spekulanci, a dokładniej boty, które zostały zaprogramowane na otwieranie długich pozycji po osiągnięciu odpowiedniej odległości od średniej. Jak ma zachować się w tej sytuacji długoterminowy inwestor? Jeśli cena, która została odhaczona na wykresie wydaje się atrakcyjna, warto zostawić zlecenie długoterminowego kupna i zachowanie kryptowalut w bezpiecznym portfelu na długi termin. W 2019 znajdowaliśmy się jeszcze w długoterminowym trendzie spadkowym, przynajmniej do czasu osiągnięcia nowych szczytów cen. Warto pamiętać, że w takiej sytuacji jest większa szansa na zobaczenie niższych cen, a zatem możliwości kupna po jeszcze atrakcyjniejszej cenie.

Nocny krach na kryptowalutach, szczególnie w poniedziałek oznacza, że inwestorzy z Azji nie czują się po weekendzie zbyt pewnie. Szybki powrót do poprzednich wycen oznacza brak zdecydowania rynku, co do dalszego kierunku. Nie jest to dobry prognostyk dla pozostałych rynków, które chętniej widziałyby ustawiczne i spokojne wzrosty takich deflacyjnych aktywów jak Bitcoin. Monitorujemy płynność na kryptowalutach i dalej uważamy, że stanowią one wskaźnik zdrowia dla pozostałych rynków, w tym najważniejszego dla przeciętnego inwestora rynku akcji.


Zarejestruj już teraz konto na Binance i skorzystaj z promocji na niższe prowizje!

Anonimowa giełda kryptowalut bez weryfikacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *