Kopanie bitcoinów przez przeglądarkę na dowolnym urządzeniu (aktualizacja!)

Kryptowalutowy świat rozwija się w tempie, za którym trudno nadążyć. Jeszcze niedawno opisywaliśmy prostą drogę do darmowych Bitcoinów, a już potrzeba odświeżenia tematu, ponieważ otworzył się całkiem nowy sposób: wydobycie Bitcoinów za pomocą dowolnego urządzenia. Kopanie odbywa się za pomocą przeglądarki i nie potrzeba skomplikowanej wiedzy technicznej do uruchomienia wydobycia. Droga koparka Bitcoin nie jest już potrzebna do domowego wydobycia.

Sprzedajesz lub kupujesz dużo kryptowalut? Zanim zaczniesz, ułatw sobie zbieranie kryptowalut i płać niższe prowizje. Załóż promocyjne konto na Binance i otrzymuj zwrot płaconych prowizji! Nie ma problemu, jeśli masz już konto na tej giełdzie. Załóż drugie (potrzebujesz jedynie innego adresu e-mail) i ciesz się oszczędnościami!

Wracamy do kopania Bitcoinów

Jak sprawdza się kopanie Bitcoinów na dowolnym urządzeniu, takim jak laptop, komputer desktop czy smartfon? Główną zmianą, która zaskoczyła większość użytkowników jest zakończenie wsparcia kopania Bitcoina przez przeglądarkę w serwisie FreeBitcoin. Mimo to, serwis wciąż rozdaje darmowe Bitcoiny i oferuje możliwość umieszczenia Bitcoinów na lokacie płacącej ponad 4% rocznie. Niestety już nie można wspomagać się dodatkowo kopaniem bitcoinów przez przeglądarkę, a skryptem nie da się już kopać BTC w tle na procesorze. Jakie są inne opcje?

Jak kopać Bitcoin? Najłatwiej na komputerze przez przeglądarkę. Nie ma potrzeby kupować koparki bitcoin

HoneyMiner do kopania na komputerze z Windows lub OSX

HoneyMiner to darmowe oprogramowanie do kopania kryptowalut na urządzeniach z systemem Windows lub OSx. Pozwala na kopanie Bitcoinów na procesorze lub karcie graficznej. Aby założyć konto należy ściągnąć aplikację służącą do kopania BTC.

Ściągnij aplikację Honeyminer

Po ściągnięciu programu HoneyMiner użyj adresu e-mail i hasła, aby założyć konto. Na ekranie powitalnym programu znajduje się suma zarobionych satoshi (czyli cząstek Bitcoina, 1 satoshi to 0.00000001 BTC), poziom, na którym znajduje się użytkownik, lista urządzeń i przełącznik włączający kopanie na urządzeniu.

Ekran zarządzania aplikacją HoneyMiner
Przełącznik “Honeyminer is on” w lewym, dolnym rogu oznacza, że kopanie trwa i satoshi są zbierane.

Za natychmiastową rejestrację przez ten odnośnik można otrzymać za darmo 1000 satoshi na start. Sprawdź już dzisiaj ile możesz wykopać za pomocą swojego starego laptopa lub komputera, który jest i tak włączony przez 24 godziny na dobę.

Jak wygląda wydobycie Bitcoin na komputerze, laptopie, smartonie, telefonie?

Wykopywanie Bitcoinów za pomocą zwykłych, domowych komputerów lub smartfonów przestało być opłacalne już kilka lat temu. Z drugiej jednak strony, urządzenia, które i tak są cały czas włączone nie odczują tak bardzo zwiększonego “wysiłku”, a wykopane drobne ilości kryptowalut mogą posłużyć jako wstępny kapitał do nauczenia się podstaw świata kryptowalut. Kopanie Bitcoinów przez przeglądarkę wciąż jest techniczne możliwe za pomocą mającego przyjazny dla wszystkich użytkowników interfejs HoneyMinera.

Najlepiej jednak już na starcie pozbyć się nadziei na szybkie zyski i przygotować na… pracę nad zwiększaniem wiedzy i doświadczenia. Warto zacząć od podstaw. Najlepszym miejscem aby zacząć jest strona, która pomoże obliczyć zyskowność kopania kryptowalut: WhatToMine. Na niej można sprawdzić, która kryptowaluta jest aktualnie najlepszym wyborem do kopania i wiele innych parametrów potrzebnych do podejmowania dobrych decyzji.

Kopanie Bitcoinów w chmurze, czyli could mining

Kopanie Bitcoina i innych kryptowalut w chmurze polega na wykupieniu mocy obliczeniowej, która posłuży do obliczeń i w ostatecznym rezultacie od wykopania kryptowalut. Najpopularniejszymi serwisami do cloud miningu, czyli kopania kryptowalut w chmurze są:

 • Genesis Mining: podczas zakupu użyj promo kodu: jaeZRH aby otrzymać 3% mocy więcej. Genesis Mining to firma cloud mining, która działa długo na rynku. Niestety jej podstawowe ceny są zbyt wysokie, aby myśleć o dużych zyskach.
 • NiceHash i jego rynek mocy obliczeniowej, gdzie można po cenie rynkowej kupić możliwość kopania Bitcoina, Litecoina i innych kryptowalut, jak również kopać BTC u siebie na dowolnym urządzeniu
 • Eobot to miejsce, gdzie można kupić moc obliczeniową do kopania kryptowalut, wymienić kryptowaluty lub kupić używany sprzęt do kopania Bitcoinów
 • HashFlare: wielu użytkowników pozostało bez możliwości wypłaty depozytów, firma prawdopodobnie wycofała się z biznesu z uwagi na niskie ceny kryptowalut
 • BitClub Network: kontrowersyjna sieć, która w 2019 została wyłączona z kopania kryptowalut aby “przetrwać” niższe ceny kryptowalut. Dodatkowo powiązania ze światem multi level marketingu nie dodają jej pozytywnej reputacji.

Kopanie w chmurze opiera się na niepewnym paradygmacie, który nie zostawia wiele pozytywnych scenariuszy dla inwestora. Sam model biznesowy służy do zabezpieczania interesów firmy dysponującej mocą obliczeniową.

Stawki za urządzenia, utrzymanie i wydatki firmy pobierane są w dolarach i są najczęściej wyrażone stałą kwotą w dolarach za jednostkę mocy obliczeniowej: TH (TeraHash).

Jeśli cena BTC spadnie, to przy stałych stawkach w dolarach kopanie w danym kontrakcie może po prostu przestać się opłacać.

Podobne wnioskowanie dotyczy scenariusza, w którym cena BTC idzie ostro w górę. Doświadczenie uczy, że wtedy trudność kopania bardzo wzrasta, co przekłada się na mniejsze zyski z kontraktu.

Kopanie ma najlepsze perspektywy, jeśli jest wyliczone pod konkretną cenę za 1 BTC. Aby zwiększyć szanse na zyski należy skorzystać z początkowych promocji zwiększających hashrate lub obniżających prowizje.

Kopanie Monero na dowolnym urządzeniu dzięki MinerGate

MinerGate to pool, do którego mogą dołączyć użytkownicy komputerów kopiących kryptowaluty na dowolnym sprzęcie, szczególnie Monero, kopane na procesorze komputerów. Oprogramowanie MinerGate wspiera wiele kryptowalut.

MinerGate to oprogramowanie do kopania kryptowalut, które przez długi czas było dostępne jedynie dla doświadczonych użytkowników. Ci, którzy nie boją się linii komend i poleceń wydawanych komputerowi ze skomplikowanymi parametrami mogli korzystać z cgminera. Aktualnie program jest dostępny dla wszystkich dzięki łatwemu interfejsowi, a dodatkowo po rejestracji można przez 2 tygodnie kopać XMR bez prowizji. MinerGate umożliwia również kontrolę kopania za pomocą aplikacji na Androida, jednakże kopanie na urządzeniu mobilnym zostało wyłączone ze względu na politykę Google.

Kopanie bitcoin w przeglądarce może przynieść zyski na komputerze, laptopie lub smartfonie

Jak wcześniej kopało się Bitcoiny?

Freebitcoin to dobre miejsce, w którym początkujący w dziedzinie kryptowalut mogli zdobyć pewną ilość bitcoina i nauczyć się zasad korzystania z portfela i transakcji. Tam również można zakładać lokaty w Bitcoin, oprocentowane ponad 4% w skali roku, płacące odsetki co dzień.

Jest to też sposób dla wytrwałych na zdobycie większej liczby satoshi, za pomocą wydajnego korzystania z systemu punktów rewards (sposób wytłumaczony w poprzednim artykule o darmowych bitcoinach) oraz wspomagania się innymi darmowymi miejscami dystrybucji kryptowalut. Dodatkowo, aktywność w serwisie jest nagradzana losami na loterię – co tydzień jest do wygrania kilka BTC.

Oprócz możliwości zdobycia darmowych bitcoinów przy wspomaganiu się dodatkowymi punktami oraz uczestnictwa w cotygodniowej loterii, doszła całkiem nowa możliwość zdobywania dodatkowych BTC za pomocą mocy procesora na komputerze, laptopie lub telefonie komórkowym (niestety, usługa kopania nie jest już dostępna dla wszystkich kont). Serwis freebitcoin jest przeznaczony dla ludzi chcących poznać, czym jest bitcoin – jest sponsorowany przez operację wydobywania kryptowalut na dużą skalę oraz przez ludzi, którzy dzięki wczesnym inwestycjom w branży mają kapitał przeznaczony na edukację i promocję idei kryptowalut. Dla kogoś, kto jeszcze nie zetknął się z bitcoinem, powodem dla braku chęci do bezpośredniej inwestycji własnych pieniędzy jest np. negatywna ocena ryzyka z powodu wysokiej ceny BTC lub brak czasu dla utrzymywania kosztownej infrastruktury ochrony posiadanych bitcoinów. W tym przypadku zdobycie odpowiedniego salda za pomocą kopania w przeglądarce i darmowych bitcoinów jest najlepszym wprowadzeniem do świata krypto.

W serwisie, celem każdego użytkownika jest przekroczenie bariery 30 000 satoshi. Wtedy jego kapitał zaczyna zarabiać automatycznie na lokacie. Dzięki kopaniu bitcoinów przez przeglądarkę, stało się to dużo łatwiejsze.

Można wspomagać zbieranie bitcoinów obliczeniami na komputerze, laptopie, komórce, wszystkie urządzenia kopią jednocześnie.

Jak zacząć kopanie Bitcoin przez przeglądarkę?

 1. Zarejestruj się w serwisie oferującym darmowe bitcoiny
 2. Nie zapomnij zdobywać darmowych satoshi (może dopisze Ci szczęście i wygrasz więcej) – wypełnij captcha i kliknij “Roll”
 3. Kliknij link do strony kopania przez przeglądarkę:Kliknij, żeby przejść do strony kopania bitcoinów przez przeglądarkę. Prosta instrukcja jak zacząć z kopaniem bitcoinów na komputerze.
 4. Kliknij “Start mining”:Rozpocznij kopanie bitcoinów przez przeglądarkę

Po chwili usłyszysz, że procesor zacznie cięższą pracę, a licznik satoshi zacznie się zwiększać.

Ile można (było) zarobić na kopaniu Bitcoin?

Ile można zdobyć? Wypłata jest uzależniona od kursu bitcoina (im wyższy, tym lepsza wypłata) oraz od tego, jak często używasz koparki bitcoin. Prawdopodobnie moc obliczeniowa nie jest wykorzystywana do miningu tylko bitcoina, ale również innych kryptowalut, a użytkownik jest rozliczany w btc. Jest bardzo mała szansa na to, że procesor może przegrzać się podczas kopania btc przez przeglądarkę. Dodatkowo, użytkownik może regulować natężenie kopania za pomocą suwaka zmniejszającego obciążenie.

W zależności od mocy procesora, można zarobić ok. 20 satoshi na godzinę, co daje ok. 200 satoshi na “dzień pracy”: jeśli mamy stronę działającą w tle podczas roboczego dnia. Stosując to przez kilka tygodni jesteśmy w stanie zredukować blisko połowę wysiłku, jaki włożylibyśmy w osiągnięcie 30 000 satoshi, czyli poziomu, od którego zaczynają się odsetki na lokacie bitcoin.

Kopanie bitcoinów przez przeglądarkę - ile można zrobić kopiąc na kilku komputerach i telefonach komórkowych?
Wytrwałe kopanie bitcoin przez przeglądarkę na wielu urządzeniach może przynieść dobre wyniki

Jeśli macie w domu kilka urządzeń z przeglądarką internetową (komputer, laptop, smartfon, telefon), warto spróbować – tym bardziej, jeśli jeszcze nie jesteście zaznajomieni ze światem kryptowalut. W ten sposób możecie w bezpieczny sposób nauczyć się czym jest Bitcoin, jak kopać Bitcoiny, jak się obsługuje portfel i jak chronić swój majątek. Gdy dotrzesz do salda 30 000 satoshi, Twoje kryptowaluty będą codziennie zarabiały dla Ciebie odsetki. Spróbujesz?

Najnowsze artykuły

spot_img

Dowiedz się więcej:

5 KOMENTARZE

 1. Stacjonarka, 2 laptopy plus smarfton daje lepsze wyniki niż na screenie. Ale mogłoby być więcej.

 2. Witam gdzie trzeba kliknąć na tym freebitco żeby włączyć te kopanie. Tam tylko można tą loterie zbierać

 3. Kopania na freebitcoin już nie ma u wszystkich, są tylko BTC za darmo i inne sposoby na zwiększenie zwrotu, kolo fortuny gdzie masz codziennie min. 15x więcej satoshi, niż przy klikaniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź nas na facebooku!