Karty podarunkowe ze zniżką na Paxful. Zawdzięczamy to BTC

Paxful to rynek wymiany kryptowalut na różne inne formy typu karty podarunkowe. Serwis ma na celu zaproszenie jak najwięcej użytkowników z krajów rozwijających się. Strony typu Marketplace święciły triumfy przez ostatnie kilka lat. Najbardziej znane, takie jak działający na rynku nieruchomości AirBNB czy Uber zostały wielkimi, giełdowymi spółkami.

Najbardziej znanym marketplacem w branży cyfrowych aktywów był od zawsze LocalBitcoins. Strona pozwala spotkać się tym, którzy mieli BTC i chcieli je spotkać z tymi, którzy anonimowo i lokalnie chcieli je kupić. Czy nastąpi zmiana warty?

W skrócie?

Jeśli nie chcesz dużo czytać, po prostu zarejestruj się za darmo w Paxful. Znajdziesz tam przecenione kary podarunkowe za Bitcoiny. Jeśli jeszcze nie masz kryptowalut, sprawdź naszą instrukcję jak kupić Bitcoiny.

Możesz kupować karty podarunkowe Amazon, Google Play, Steam, i płacić za pomocą BTC. Wiąże się to jednak z ryzykiem. Jeśli będziesz:

 • akceptować jedynie karty podarunkowe kupione w USA,
 • kupione w ciągu jednego dnia,
 • kupione za gotówkę,
 • z paragonem,
 • od razu je wykorzystasz,

Wtedy uda Ci się zminimalizować ryzyko.Dowiedz się więcej o tej nietypowej szansie poniżej.

Jak zarabiać na Paxful? Serwis umożliwia kupowanie przecenionych kart podarunkowych.

Co to jest Paxful?

Paxful to serwis OTC (Over The Counter), który umożliwia łatwe i szybkie zakupy i sprzedaż Bitcoinów. Jakie są jego podstawowe cechy?

 • Nie przechowuje kryptowalut, dzięki czemu pozostają one pod kontrolą właściciela.
 • Nie przechowuje kryptowalut, więc nie podlega ścisłym bankowym regulacjom. Dzięki temu może działać w krajach, gdzie innym firmom było trudno wejść na rynek.
 • Umożliwia wiele rodzajów płatności, co jest szczególnie ważne w krajach rozwijających się, gdzie ludzie dokonują transakcji na wiele sposobów,

Najważniejsze waluty w Paxful to, obok dolara i euro, nigeryjska naira, yuan, funt, indyjska rupia, dolar australijski i kenijski szyling. Fokus na szybko rozwijającą się Afrykę sprawia, że serwis ma przed sobą świetne perspektywy.

Karty podarunkowe, czyli bitcoins i gift cards

Porównanie do największego konkurenta, Coinbase, natura wymiany w serwisie jest po prostu inna. Najczęstszą metodą płatności są karty podarunkowe, które zdobyły popularność dzięki spełnieniu kilka uniwersalnych warunków:

 • legalne i można je odsprzedawać,
 • mają stałą wartość,
 • wymienialne na całym świecie,
 • dostępne w wielu popularnych miejscach,
 • ich cyfrowy transfer sprowadza się do fotografii kodu (i często paragonu) za pomocą smartfona.

Najpopularniejsze karty podarunkowe to Amazon, zaraz za nimi iTunes, szybko zdobywający popularność Steam i eBay. Następnie często użwane są Google Play, Walmart czy Apple Store.

Transakcje kryptowalutowe za karty podarunkowe są szczególnie popularne w krajach rozwijających się.

Handel kartami wiąże się z prowizją, a ta jest ukryta w liczbie Bitcoinów, jakie za taką kartę da się kupić. $100 karta Amazon jest w stanie najczęściej nabyć od $60 do $70 w BTC.

Uczestnikami transakcji na Paxful są najczęściej:

 • emigranci w USA, chcący przesłać swoje oszczędności do krewnych w Nigerii, Kenii i innych rozwijających się krajach,
 • freelancerzy z krajów rozwijających się, którzy otrzymują zapłatę w kartach podarunkowych,
 • dropshipperzy i inni drobni businessmani, którzy są zainteresowani optymalizacją kosztów,
 • pracujący lub mieszkający w Afryce Chińczycy,
 • ludzie używający Bitcoinów do transakcji pomiędzy Ameryką, Azją i Afryką,
 • oraz trzeba koniecznie o tym wspomnieć, ludzie prowadzący nielegalną działalność w sieci i próbujący ominąć oficjalne kanały transakcyjne.

Jak to się dzieje, że wysyłający środki akceptują 30-40% straty w porównaniu do ceny zakupu? Jedna z hipotez mówi, że inne kanały są droższe, a te pobierające mniejszą prowizję są niedostępne dla wszystkich chętnych. Na przykład, używając Western Union, prowizja powinna wynieść od 10 do 20%, czyli mniej, niż oferują kursy na Paxful. Często jednak strony transakcji nie mają dostępu do placówek Western Union, firma nie robi potrzebnych ludziom przelewów na konto lub z innych powodów nie mogą spełnić wymagań formalnych. Obliczenia pochodzą z tego fantastycznego raportu.

Szansa, ale dla kogo?

Dla biorących udział w wymianie liczy się często szybkość otrzymania pieniędzy na konto. Bierze się to z trudnej sytuacji finansowej lub ciężkiego otoczenia, które nie pozwala na stabilizację, chociażby przez szybką utratę wartości pieniądza lub interwencje polityków. Miejsce w tym łańcuchu odnalazł Bitcoin i jego operatorzy.

Pierwsza grupa beneficjentów to ludzie zarabiający w lokalnej walucie, wymieniający ją po dobrym kursie na BTC. To na przykład Chińczycy, którzy robią interesy w Afryce i chcą przetransferować pieniądze z powrotem do Chin.

Druga grupa to dropshipperzy. Jeśli przedsiębiorca jest w stanie sprzedać (drożej) artykuły z Amazona, przecenione karty podarunkowe przyczyną się do jeszcze większego zysku. Prześledźmy schemat:

 1. przedsiębiorca sprzedaje na stronie internetowej produkty z Amazon (z marżą),
 2. w jego sklepie dochodzi do transakcji,
 3. przedsiębiorca kupuje za BTC przecenioną kartę Amazon,
 4. płaci przecenioną kartą Amazon i zamawia dostawę do klienta,
 5. inkasuje podwójny zysk (na marży za produkt i zapłacił nominalnie mniej za kartę Amazon).

Oczywiście może to doprowadzić do sytuacji, w której sprzedawcy będą oferowali produkty taniej niż Amazon. Różnicę pokryje zysk z kart podarkunowych.

Całe zjawisko nie wystąpiłoby, gdyby nie Bitcoin, który jest ważną częścią tego schematu.

Bitcoiny umożliwiają tani transfer kapitału między krajami i kontynentami. Jednak tam, gdzie nie ma infrastruktury finansowej, wciąż trzeba płacić wysoką prowizję. Przekonują się o tym np. emigranci.

Prowizje Paxful

Prowizje serwisu zaczynają się od 0,5% opłaty od transakcji bankowej, natomiast karty podarunkowe to 3% dla Paxful. Dodatkowo, transfer Bitcoinów podlega opłacie transakcyjnej, zależnej od natężenia transakcji w sieci. Szczegółowe opłaty znajdziesz tutaj.

Zasady bezpieczeństwa

Intuicja powinna nam podpowiadać, że transakcje bez przestrzegania zasad bezpieczeństwa mogą się źle skończyć. Dlatego warto zawsze korzystać z usług kontrahenta, który cieszy się wieloma świetnymi opiniami. Rekomendowani przez serwis użytkownicy zapewnią mniejsze ryzyko straty.

Należy dokumentować wszystkie działania i transakcje oraz nie komunikować się poza systemem Paxful. Korzystanie z pośredników escrow znacznie minimalizuje ryzyko utraty kryptowalut lub pieniędzy. Warto też pamiętać, żeby nie robić interesów, które są “zbyt piękne, aby były prawdziwe”. Mogą one oznaczać uczestnictwo w nie do końca legalnych schematach.

Pod żadnym pozorem nie akceptuj płatności zanim dokładnie sprawdzisz i towar drugiej strony przejmiesz nad nim kontrolę. Sprawdź, czy kryptowaluty znalazły się na Twoim koncie, karta podarunkowa działa i można ją wykorzystać (po czym natychmiast ją wykorzystaj) lub przelew dotarł na konto.

Jak zarabiać na Paxful?

Jeśli widzisz dla siebie miejsce w tym serwisie, załóż darmowe konto. Spróbuj odnaleźć swoją niszę. Czy będziesz sprzedawać kryptowaluty z prowizją, czy skupował karty podarunkowe i wykorzystywał je natychmiast zachowując dla siebie różnicę? Metod jest więcej.

Najnowsze artykuły

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sprawdź nas na facebooku!