Karty podarunkowe za 60% ceny? W tle Bitcoin.

Serwisy typu Marketplace święciły triumfy przez ostatnie kilka lat. Najbardziej znane, takie jak działający na rynku nieruchomości AirBNB czy marketplace transportowy Uber zostały wielkimi, giełdowymi spółkami.

Na lidera prędkości rozwoju w branży kryptowalut wychodzi Paxful, który ma na celu zaproszenie jak najwięcej użytkowników z krajów rozwijających się.

Najbardziej znanym marketplacem w branży cyfrowych aktywów był od zawsze LocalBitcoins. Strona pozwala spotkać się tym, którzy mieli BTC i chcieli je spotkać z tymi, którzy anonimowo i lokalnie chcieli je kupić. Czy nastąpi zmiana warty?

W skrócie?

Jeśli nie chcesz dużo czytać, po prostu zarejestruj się za darmo w Paxful. Znajdziesz tam przecenione kary podarunkowe za Bitcoiny.

Jeśli jeszcze nie masz kryptowalut, sprawdź naszą instrukcję jak kupić Bitcoiny.

Możesz kupować karty podarunkowe Amazon, Google Play, Steam, i płacić za pomocą BTC. Wiąże się to jednak z ryzykiem. Jeśli będziesz akceptować jedynie karty podarunkowe kupione w USA, w ciągu jednego dnia za gotówkę, z paragonem i od razu je wykorzystasz, zminimalizujesz ryzyko.

Dowiedz się więcej o tej nietypowej szansie poniżej.

Jak zarabiać na Paxful?

Co to jest Paxful?

Paxful to serwis OTC (Over the counter), który umożliwia łatwe i szybkie zakupy i sprzedaż Bitcoinów. Jakie są jego podstawowe cechy?

 • Nie przechowuje kryptowalut, dzięki czemu pozostają one pod kontrolą właściciela.
 • Nie przechowuje kryptowalut, więc nie podlega ścisłym bankowym regulacjom. Dzięki temu może działać w krajach, gdzie innym firmom było trudno wejść na rynek.
 • Umożliwia wiele rodzajów płatności, co jest szczególnie ważne w krajach rozwijających się, gdzie ludzie dokonują transakcji na wiele sposobów,

Najważniejsze waluty w Paxful to, obok dolara i euro, nigeryjska naira, yuan, funt, indyjska rupia, dolar australijski i kenijski szyling.

Karty podarunkowe, czyli bitcoins i gift cards

Porównanie do największego konkurenta, Coinbase, natura wymiany w serwisie jest po prostu inna. Najczęstszą metodą płatności są karty podarunkowe. Popularność zdobyły dzięki temu, że spełniają kilka uniwersalnych warunków: są legalne i można je odsprzedawać, mają stałą wartość, są wymienialne na całym świecie, są dostępne w wielu popularnych miejscach, a ich cyfrowy transfer sprowadza się do fotografii kodu (i często paragonu) za pomocą smartfona.

Najpopularniejsze karty podarunkowe to Amazon, zaraz za nimi iTunes, szybko zdobywający popularność Steam i eBay. Następnie często użwane są Google Play, Walmart czy Apple Store.

Transakcje kryptowalutowe za karty podarunkowe są szczególnie popularne w krajach rozwijających się.

Handel kartami wiąże się z prowizją, a ta jest ukryta w liczbie Bitcoinów, jakie za taką kartę da się kupić. $100 karta Amazon jest w stanie najczęściej nabyć od $60 do $70 w BTC.

Uczestnikami transakcji na Paxful są najczęściej:

 • emigranci w USA, chcący przesłać swoje oszczędności do krewnych w Nigerii, Kenii i innych rozwijających się krajach,
 • freelancerzy z krajów rozwijąjących się, którzy otrzymują zapłatę w kartach podarunkowych,
 • dropshipperzy i inni drobni businessmani, którzy są zainteresowani optymalizacją kosztów,
 • pracujący lub mieszkający w Afryce Chińczycy,
 • ludzie używający Bitcoinów do transakcji interkontynentalnych pomiędzy Ameryką, Azją i Afryką,
 • ludzie prowadzący nielegalną działalność w sieci i próbujący ominąć oficjalne kanały transakcyjne.

Jak to się dzieje, że wysyłający środki akceptują 30-40% straty w porównaniu do ceny zakupu? Jedna z hipotez mówi, że inne kanały są droższe, a te pobierające mniejszą prowizję są niedostępne dla wszystkich chętnych. Na przykład, używając Western Union, prowizja powinna wynieść od 10 do 20%, czyli mniej, niż oferują kursy na Paxful. Często jednak strony transakcji nie mają dostępu do placówek Western Union, firma nie robi potrzebnych ludziom przelewów na konto lub z innych powodów nie mogą spełnić wymagań formalnych. Obliczenia pochodzą z tego fantastycznego raportu.

Szansa, ale dla kogo?

Dla biorących udział w wymianie liczy się często szybkość otrzymania pieniędzy na konto. Bierze się to z trudnej sytuacji finansowej lub ciężkiego otoczenia, które nie pozwala na stabilizację, chociażby przez szybką utratę wartości pieniądza lub interwencje polityków. Miejsce w tym łańcuchu odnalazł Bitcoin i jego operatorzy.

Pierwsza grupa beneficjentów to ludzie zarabiający w lokalnej walucie, wymieniający ją po dobrym kursie na BTC. To na przykład Chińczycy, którzy robią interesy w Afryce i chcą przetransferować pieniądze z powrotem do Chin.

Druga grupa to dropshipperzy. Jeśli przedsiębiorca jest w stanie sprzedać (drożej) artykuły z Amazona, przecenione karty podarunkowe przyczyną się do jeszcze większego zysku. Prześledźmy schemat:

 1. przedsiębiorca sprzedaje na stronie internetowej produkty z Amazon (z marżą)
 2. w jego sklepie dochodzi do transakcji
 3. przedsiębiorca kupuje za BTC przecenioną kartę Amazon
 4. płaci przecenioną kartą Amazon i zamawia dostawę do klienta
 5. inkasuje podwójny zysk (na marży za produkt i zapłacił nominalnie mniej za kartę Amazon)

Oczywiście może to doprowadzić do sytuacji, w której sprzedawcy będą oferowali produkty taniej niż Amazon. Różnicę pokryje zysk z kart podarkunowych.

Całe zjawisko nie wystąpiłoby, gdyby nie… Bitcoin, który jest ważną częścią tego schematu.

Prowizje Paxful

Serwis pobiera 1% opłaty od transakcji. Dodatkowo, transfer Bitcoinów podlega opłacie transakcyjnej, zależnej od natężenia transakcji w sieci.

Zasady bezpieczeństwa

Intuicja powinna nam podpowiadać, że transakcje bez przestrzegania zasad bezpieczeństwa mogą się źle skończyć. Dlatego warto zawsze korzystać z usług kontrahenta, który cieszy się wieloma świetnymi opiniami. Rekomendowani przez serwis użytkownicy zapewnią mniejsze ryzyko straty.

Należy dokumentować wszystkie działania i transakcje oraz nie komunikować się poza systemem Paxful. Korzystanie z pośredników escrow znacznie minimalizuje ryzyko utraty kryptowalut lub pieniędzy.

Pod żadnym pozorem nie akceptuj płatności zanim dokładnie sprawdzisz i towar drugiej strony przejmiesz nad nim kontrolę. Sprawdź, czy kryptowaluty znalazły się na Twoim koncie, karta podarunkowa działa i można ją wykorzystać (po czym natychmiast ją wykorzystaj) lub przelew dotarł na konto.

Jak zarabiać na Paxful?

Jeśli widzisz dla siebie miejsce w tym serwisie, załóż darmowe konto. Spróbuj odnaleźć swoją niszę. Czy będziesz sprzedawać kryptowaluty z prowizją, czy skupował karty podarunkowe i wykorzystywał je natychmiast zachowując dla siebie różnicę? Metod jest więcej.

Najnowsze artykuły

spot_img

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sprawdź nas na facebooku!