Kalendarium finansowe – początek

Wpis kalendarium finansowe jest początkiem serii, którą będę publikował pod koniec miesiąca. Zawiera zbiór wydarzeń w nadchodzącym miesiącu, na które warto zwrócić uwagę.

Jednym ze źródeł, które dawno zapadło mi w pamięć jest zbiór wydarzeń zapisanych na stronie interii –  Kalendarium makroekonomiczne . Dodatkowo Interia publikuje kalendarz z wydarzeniami z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: Kalendarium GPW. Na lepiej zorganizowane wygląda kalendarium Kalendarium bankier.pl. Równie proste i miłe dla oczu jest kalendarium stooq.pl. Kalendarz finansowy TMS broker wygląda ładniej, ale wymaga orientacji w państwowych flagach. Ponadto zdaje się, że ilość opisywanych wydarzeń jest mniejsza niż w poprzednio wspomnianych kalendarzach.

Wśród angielskojęzycznych źródeł pierwszy pojawia się kalendarz Yahoo. Ciekawym miejscem jest kalendarz na stronie forexowej navigator, gdzie – korzystając z apletu Saxo Bank Financial Calendar – pokazano “na żywo” i godzinowy rozkład publikacji najważniejszych danych.

Większe instytucje finansowe prowadzą swoje strony z rejestrem przyszłych wydarzeń. Postaram się wybrać najważniejsze wydarzenia dla profilu value inwestora.

Przyłącz się do konwersacji

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *