Jakie szanse przynosi NFT gaming? Gra MyNeighborAlice

Nasz pierwszy artykuł o NFT i gamingu na blockchain opisywał popularne aktualnie gry. Temat jest wciąż całkiem niszowy. Najpopularniejsza gra Alien Worlds ma ponad milion kont (większość to boty lub duplikaty), a reszta gier to ledwie kilkadziesiąt tysięcy zainteresowanych. Można zatem znaleźć tu wiele okazji.

Gra MyNeighborAlice startuje dopiero na początku 2022. Warto jednak się nią zainteresować z kilku powodów. Pierwszy to oczywiście fakt, że można nauczyć się paru przydatnych rzeczy z technologii blockchain. Drugi, to możliwość zarobienia. Trzeci, można załapać się na unikalne NFT, które w długim terminie mogą przynieść spore zyski. Wszystko to w loterii działek, która jest metodą dystrybucji NFT. Sprawdźmy zatem o co chodzi.

Jak zdobyć działkę w grze MyNeighborAlice? Wystarczy wziąć udział w losowaniu.
Panel kontrolny loterii działek “land plots” w grze MyNeighborAlice

MyNeighborAlice land sale, czyli działki na sprzedaż

Nie bardzo wiadomo jeszcze na czym dokładnie będzie polegała gra o przemiłej sąsiadce Alice. Możemy jedynie podejrzewać, że będzie to jakiś klon niezwykle popularnej na całym świecie gry FarmVille. Będzie zatem chodziło o zarabianie NFT i tokenów poprzez uprawianie ziemi i hodowanie zwierzątek.

Patrząc na sukces Alien Worlds, która to gra jest wciąż w początkowej fazie rozwoju, można stwierdzić, że MyNeighborAlice jest po prostu skazana na sukces. Przyjazna i bezpretensjonalna grafika, ciekawa mechanika widoczna na demach, wielu sensownych, wczesnych inwestorów to tylko niektóre pozytywy. Wszystkie inne gry, które sprzedawały działki okazały się sukcesem dla tych, którzy je zdobyli… Decentraland, AlienWorlds to pierwsze z brzegu przykłady.

Jak wziąć udział w loterii działek NFT w grze?

Instrukcja jest tutaj, a my postaramy się wyjaśnić wszystkie kroki po kolei. Przy okazji nauczymy się jak korzystać z Binance Smart Chain. Co zatem robimy po kolei?

  1. Aby wziąć udział w losowaniu, trzeba mieć co najmniej 20 tokenów ALICE. Najłatwiej kupić je na Binance (załóż nowe konto i otrzymaj od razu zwrot części prowizji za zakupy).
  2. Przelej tokeny ALICE z giełdy na swój adres w portfelu MetaMask. Opłata za transakcję w tej sieci jest wciąż mała!
  3. Upewnij się, że masz trochę BNB na opłaty transakcyjne. Przelej BNB z giełdy na ten sam adres, na który trafiły tokeny ALICE.
  4. Jeśli nie widzisz Binance Smart Chain, dodaj go w MetaMasku korzystając z tej instrukcji. Opisujemy ją również niżej.
  5. Przejdź do Marketplace gry MyNeighborAlice.
  6. Zaloguj się portfelem w Binance Smart Chain z MetaMaska. Wybierz Deposit. Jeśli wybrałeś w MetaMask poprawny adres z ALICE w Binance Smart Chain, zobaczysz możliwość depozytu.
  7. Zrób dwie transakcja. Najpierw zaakceptuj przelew (koszt kilku centów), po czym dokonaj depozytu (koszt kilkunastu-kilkudziesięciu centów).
  8. W MarketPlace powinieneś od razu zobaczyć saldo swoich ALICE i liczbę losów, które zostaną przydzielone w następnej rundzie losowania.

Ze względu na to, że niewiele gier i tokenów korzysta jeszcze z Binance Smart Chain, często będzie trzeba potwierdzać poprawność adresu właśnie w tej sieci. Przykładowo, podczas wypłaty z Binance do BSC, giełda będzie prosiła przynajmniej dwa razy o potwierdzenie, że chodzi o Binance Smart Chain, a nie główną sieć Ethereum!

Jeden token ALICE przynosi jeden los dziennie. Dwa tygodnie stakingu oznacza, że każdy ALICE przyniesie nam 14 szans na wylosowanie działki. Jeśli mamy szczęście i ją wylosujemy, będziemy mogli ją kupić za jedyne 20 ALICE (które już zdeponowaliśmy do stakingu).

Jak dodać Binance Smart Chain w Metamask?

Przejdź do Ustawień w MetaMask, wybierz Sieci. Dodaj Binance Smart Chain wpisując w odpowiednie pola:

Network Name: Smart Chain

New RPC URL: https://bsc-dataseed.binance.org/

ChainID: 56

Symbol: BNB

Block Explorer URL: https://bscscan.com

Binance Smart Chain powinien pojawić się na liście dostępnych sieci na górze portfela MetaMask. Najczęściej widać tam “Ethereum Main Net”, więc należy się ręcznie przełączyć. Jeśli wybierzesz sieć BSC, zobaczysz również tokeny i salda posiadanych tam aktywów.

Co dalej z MyNeighborAlice?

Losowanie działek to pierwsze tak duże wydarzenie z tego ekosystemu gry. Prawdopodobnie dobrą decyzją jest pozostawienie stakingu tokenów w nadziei na kolejne wydarzenia. Do startu gry zostało bardzo dużo czasu i twórcy będą musieli stworzyć atrakcje, aby przyciągnąć i zatrzymać uczestników.

Dajcie znać jak poszło Wam losowanie!

Najnowsze artykuły

spot_img

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź nas na facebooku!