Dla niektórych inwestorów w kryptowaluty przychodzi taki moment, w którym zadają sobie ważne pytanie. Brzmi ono: czy jestem w stanie polepszyć swoje wyniki, poświęcając na inwestowanie taką samą ilość czasu? A może osiągać podobne wyniki, tylko dużo szybciej? Kwestie produktywnego i efektywnego wykorzystania godzin spędzonych nad rynkiem kryptowalut staje się w pewnym momencie warta analiz. Poszukiwanie inspiracji zaczyna się u najbardziej znanych inwestorów. Jak zarządzają kapitałem? Jakich metod inwestycji używają?

Handel z dźwignią na rynku kryptowalut

Dlaczego warto rozważyć trading Bitcoin z dźwignią? Najważniejszym powodem jest możliwość postawienia pożyczonego kapitału i zdobycie większego zysku w przypadku posiadania racji. Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów na to, jak szybko zarobić na kryptowalutach. Najpopularniejszym miejscem, które pozwala szybko zarobić Bitcoin jest giełda kontraktów na kryptowaluty Bitmex, która pozwala na zastosowanie lewara nawet do 100xZarejestruj się teraz i otrzymaj zniżkę na prowizje przez 6 miesięcy!

BitMEX to giełda kryptowalut która pozwala na handel z dźwignią, co wiąże się z większym ryzykiem i większymi, potencjalnymi zyskami. Lewar nawet do 100x!

Jak handlować BTC z dźwignią do 100x? Instrukcja krok po kroku

Rejestracja jest prosta, wciąż otwarta i każdy może spróbować swoich sił na rynku.

  1. Zarejestruj się na giełdzie kontraktów kryptowalutowych (potrzebujesz tylko adres e-mail)
  2. Zasil konto w Bitcoin. Możesz przelać środki np. z najpopularniejszej giełdy kryptowalut Binance.
  3. Dokonaj pierwszej transakcji zakupu kontraktów terminowych na cenę BTC

Interface wydaje się na pierwszy rzut oka skomplikowany, ale to tylko wrażenie. Po chwili okaże się, że większość informacji jest przydatna.

Jak dokonać transakcji na giełdzie kryptowalut z dźwignią? Otwórz pozycję długą lub krótką.
Można otworzyć kontrakt, czyli zakład na wzrost ceny Bitcoina lub spadek ceny Bitcoina. Jeśli cena zmieni się w stronę, którą zakładaliśmy, zyskamy. Dostępny kapitał został edytowany w celu anonimizacji instrukcji.

Jak otworzyć pozycję długą, czyli zakład na wzrost cen Bitcoina? Zwróć uwagę na lewar.

Otwieranie długiej pozycji BTC to zakład na wzrost ceny Bitcoina.
Otwieranie długiej pozycji BTC to zakład na wzrost ceny Bitcoina. Lewar, czyli dźwignia pozwala na grę za pożyczony kapitał. Dostępny kapitał został edytowany w celu anonimizacji instrukcji.

Jak otworzyć pozycję krótką, czyli zakład na spadek cen Bitcoina? Zwróć uwagę na możliwość zastosowania dźwigni.

Otwieranie krótkiej pozycji BTC to zakład na spadek ceny Bitcoina. Lewar, czyli dźwignia pozwala na grę za pożyczony kapitał.
Otwieranie krótkiej pozycji BTC to zakład na spadek ceny Bitcoina. Lewar, czyli dźwignia pozwala na grę za pożyczony kapitał. Dostępny kapitał został edytowany w celu anonimizacji instrukcji.

Mechanizm zakładania i utrzymywania pozycji nie jest trudny. Warto przeprowadzić pierwsze transakcje z mniejszym ryzykiem i bez lewara, żeby przyzwyczaić się do interfejsu i mechanizmów otwierania i zamykania pozycji.

Jakie jest ryzyko w handlu BTC z dźwignią?

Najważniejsze, co trzeba zrozumieć w kwestii ryzyka w handlu Bitcoinem z dźwignią jest możliwość szybkiej utraty depozytu. Dzieje się tak najczęściej na skutek gwałtownego ruchu rynku w przeciwną niż zakładana stronę. Może być jednak inaczej, i utrata depozytu wydarzy się w dłuższym okresie, na przykład z powodu braku reakcji inwestora w odpowiednich, wcześniej założonych miejscach.

Czy warto spróbować gry na rynku kryptowalut z lewarem?

Bardzo istotnym argumentem przemawiającym za spróbowaniem jest możliwość podłączenia botów tradingowych dedykowanych rynkom kryptowalut. Automatyzacja tradingu pozwoli na rywalizację z zupełnie inną klasą traderów. Wystawienie się na próbę w spekulacji z lewarem na kryptowalutach powinno zmobilizować inwestora do nauki zarządzania kapitałem oraz głębszego zrozumienia aspektów psychologicznych tradingu.

Załóż darmowe konto z dźwignią do 100x i zniżką na prowizje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *