Trading kryptowalut to aktywność na rynku aktywów cyfrowych, która polega na osiąganiu zysków z zakładów na kierunek ruch cen Bitcoina, Ethereum i innych kryptowalut. Poprawne przewidywanie kończy się osiągnięciem zysku, który może być zwielokrotniony nawet 100 razy za pomocą tzw. lewaru, czyli dźwigni finansowej. Trading przemawia do wyobraźni wielu inwestorów i przynosi obietnicę szybkich zysków. Niesie też ze sobą zagrożenia szybkiej utraty kapitału, szczególnie przy grze z dźwignią. Sprawdźmy, jak szybko rozpocząć trading krypotwalut w 2020.

Jak szybko zacząć trading kryptowalut?

Inwestorzy, którzy chcą szybko rozpocząć trading i zarabiać na zmienności cen BTC, powinni spróbować BitMEX. Najważniejszym argumentem, oprócz tego, że jest to jedna z najbezpieczniejszych platform o największej płynności, jest możliwość otrzymania zniżki na prowizje. Dlaczego to ważne? Prowizje na kontraktach, szczególnie przy dużej dźwigni potrafią przy aktywnej grze przekroczyć włożony kapitał, szczególnie jeśli osiągamy zyski. Jak otrzymać 10% na pierwsze pół roku tradingu w 2 minuty?

  1. zarejestruj się na BitMEX klikając w ten odnośnik
  2. na stronie będzie wyświetlona informacja o przyznaniu zniżki 10%!
  3. zasil konto za pomocą BTC i rozpocznij trading

Dlaczego warto? BitMEX to duża i bezpieczna platforma. W celu zabezpieczenia środków inwestorów przed nadmiernym ryzykiem, w grudniu 2019 platforma zabezpieczyła jako ubezpieczenie ponad $300 milionów dolarów (0,15% wszystkich BTC).

Jak szybko rozpocząć trading Bitcoinów, Ethereum i innych kryptowalut w 2020? Podpowiadamy

Jakie są liczące się platformy tradingu kryptowalut w 2020?

W 2020 roku do rywalizacji o miano najpopularniejszej platformy do tradingu kryptowalut przystąpiło zaledwie kilku graczy. Głównym kryterium jest liczba uczestników i ich kapitał. Oznacza to, że zgromadzenie wokół platformy największego kapitału spekulacyjnego pozwoli na najwyższą płynność, a co za tym idzie, szansę na najdokładniejsze odwzorowanie realnej ceny. Dodatkowo płynność pozwoli wszystkim uczestnikom znaleźć parę do transakcji praktycznie w każdym momencie, przez 24h na dobę.

BitMEX to giełda kryptowalut która pozwala na handel z dźwignią, co wiąże się z większym ryzykiem i większymi, potencjalnymi zyskami. Lewar nawet do 100x!

BitMEX to pierwszy wybór dla większości traderów. Zaufana platforma, która umożliwia handel z dźwignią do 100x, oferuje kontrakty terminowe na cenę najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoina, Ethereum, Litecoin, Ripple, EOS i inne, oraz kontrakty na różnicę cen. Odbierz zniżkę na 10% prowizji przy rejestracji konta tutaj.

Giełda kryptowalut Binance to najlepsze miejsce do rozpoczęcia tradingu. Dużo par walutowych, API dla botów tradingowych i automatycznych systemów handlu to tylko niektóre zalety.

Binance to giełda, która rozwinęła się najszybciej w 2019 roku. To najpopularniejsza giełda kryptowalut, na której można wymieniać Bitcoiny na setki innych tokenów z potencjałem. Od niedawna Binance umożliwia również trading kryptowalut z dźwignią. Pisaliśmy o tym w artykule, że można zdobyć 10 dolarów za jedno kliknięcie od Binance. Załóż konto tutaj i rozpocznij wymianę kryptowalut na Binance.

Giełda kryptowalut Bitfinex

BitFinex to jedna z najlepiej rozpoznawalnych giełd krypotowalut, szczególnie popularna w krajach na zachodzie. BitFinex umożliwia zarówno trading kryptowalut i dużej liczby tokenów, jak i instrumentów pochodnych na rynku BitFinex Derivatives. Rejestracja na giełdzie jest znów otwarta po dłuższej przerwie – załóż konto tutaj.

Trading kryptowalut w 2020

Słowo wytrych na 2020 to wciąż automatyzacja. Będzie nim zarówno w całej przestrzeni kryptowalut, jak i jej drobnym, ale ważnym wycinku, czyli handlu i tradingu. Co budujące i dające nadzieję, do automatyzacji wcale nie potrzeba być programistą. Codziennie powstają skrypty oraz ułatwienia, które są publikowane na otwartej licencji i dostępne dla wszystkich. Podstawowa wiedza z programowania w takich językach, jak Python czy Java na pewno się przyda do szybszego pokonywania kolejnych stopni wtajemniczenia.

Z czego powinien składać się warsztat tradera kryptowalut? Konto umożliwiające trading już mamy, potrzebujemy na początku źródło wiedzy i danych. Ceny odpowiednich instrumentów znajdziemy na Trading View, na początek informacja, w którym kierunku spekulanci obstawiają zmiany cen: długie pozycje na Bitcoina: BTCUSDLONGS, krótkie pozycje na Bitcoina: BTCUSDSHORTS. Na stronie DataMish znajdują się szczegółowe dane z trandingu odbywającego się na dużej giełdzie BitFinex. Coinfarm pokaże sygnały analizy technicznej i sytuację na największych giełdach umożliwiających trading: BitMEX, Binance i BitFinex. Listę miejsc, gdzie można handlować kryptowalutami, znajdziemy między innymi na CoinGecko.

Automatyzacja tradingu kryptowalut w 2020

Jest wiele sposobów na to, aby pomóc sobie osiągać jeszcze większe zyski w jeszcze krótszym czasie. Rozwinęliśmy już ten temat w artykule o botach tradingowych. Możemy podsumować krótko temat: rynek automatyzacji tradingu wciąż się rozwija i dostępne są coraz bardziej zaawansowane usługi po coraz niższych cenach. Najpopularniejszy sposób na zautomatyzowanie tradingu to podpięcie swojego konta na platformie, takiej jak BitMEX czy BitFinex, do usługi botów tradingowych.

Bot do tradingu kryptowalut CryptoHopper

Najpopularniejszą usługą jest CryptoHopper, która umożliwia zarządzaniem portfolio kryptowalut, łączy się z najpopularniejszymi platformami do tradingu i pozwala na kopiowanie strategii najlepszych traderów. Bez konieczności znania języków programowania można zastosować strategie, takie jak market maker, arbitraż, czy strategie oparte o analizę techniczną. Spróbuj już teraz: rejestracja z darmowym, 7-dniowym trialem.

Jak zarobić na tradingu kryptowalut w 2020?

Zarabianie na tradingu nie jest łatwe, dowiodły tego wyniki wielu chętnych entuzjastów. Wizja dużych wygranych rozpala jednak wyobraźnię coraz to nowych graczy. Jak zacząć, aby się nie sparzyć zbyt dużymi stratami oraz nie przegrać wszystkiego? Należy mieć… strategię. Plan działania to najważniejszy aspekt, który powinien mieć trader. Odpowiednie nastawienie psychiczne, większy kapitał, doświadczenie przychodzi później. Swoją drogą, początki bywają trudniejsze, ponieważ kapitał, którego często brakuje, jest na początkowych etapach zastępowany dźwignią, która bardzo zwiększa ryzyko. Od czego zacząć?

Strategia Market Maker na BitMEX

Jaka jest najprostsza strategia, którą może zastosować nawet początkujący? Market making na BitMEX. Uważna lektura regulaminu pozwoli nam na uświadomienie sobie, że za niektóre zlecenia prowizje są… ujemne. Oznacza to, że jeśli zlecimy kupno lub sprzedaż po odpowiedniej cenie, przy realizacji tego zlecenia otrzymamy dodatkowo pieniądze od giełdy.

Zarabiaj na strategii Market Making z Bitmex
Warto zwrócić uwagę na to, że prowizje za wstawianie zleceń do arkusza Maker Fee są ujemne! Oznacza to, że zarabiamy, gdy zlecenie zostanie zrealizowane.

Uwaga! Aby otrzymać zapłatę za zlecenie, ktoś musi zrealizować to zlecenie z arkusza, czyli kupić po naszej cenie (gdy sprzedajemy) lub sprzedać nam po danej cenie (gdy mamy zlecenie kupna). Oprócz zrealizowanej transakcji otrzymujemy od BitMEX zwrot, w wysokości według opublikowanej powyżej tabeli. Czasami trzeba poczekać na realizację zlecenia, szczególnie w przypadku, gdy rynek porusza się w przeciwnym trendzie. Warto pamiętać, że jeśli handlujemy z dźwignią, prowizje będą odpowiednio większe, gdy przeliczymy je na bezwzględne wartości w BTC czy USD. Warto spróbować swoich sił, więc już teraz załóż konto z bonusem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *