Jak pisać bloga i artykuły, które zarabiają tysiące złotych?

Jak pisać i jeszcze na tym zarabiać? Ludzie blogują, aby podzielić się przemyśleniami z czytelnikami. Chcą, by odbiorcy poczuli się zainspirowani lub otrzymali pomocne informacje, które zachęcą ich do działania lub rozwiązania problemów. Czy da się oprócz spełniania duchowych potrzeb również zarobić na blogowaniu?

Jak pisać bloga który zarabia tysiące złotych, bez doświadczenia?

Pisanie bloga to jeden z najpopularniejszych sposobów na zarabianie pieniędzy w internecie. Gdy zaczniesz, treść Twojego bloga może zarabiać nawet kilka tysięcy złotych. Kiedyś trzeba było zainwestować, aby blog wystartował. Wydatkami na początek działalności były:

 • Domena internetowa,
 • Hosting,
 • Certyfikat SSL.

Plusem takiego podejścia jest trzymanie pod kontrolą relacji z publicznością.

Alternatywnie, dziś można wykorzystać jedną z wielu gotowych platform. Serwisy te integrują miejsce do blogowania, komentowania i obsługują nawet proste płatności.

Jakie są kluczowe aspekty, którymi trzeba się zająć przed rozpoczęciem pisania bloga? 

 • Znaleźć, temat który Cię pasjonuje i jednocześnie jest możliwy do monetyzacji!
 • Sporządzić strukturę Twojego bloga oraz plan: jak wypełnić go treściami?
 • Opracować strategię monetyzacji, czyli jak będziesz zarabiać?
 • Zadbać o odpowiednie narzędzia do blogowania oraz plan zdobywania i aktualizowania wiedzy, na której będą opierać się treści.

Przyjrzyjmy się tym poszczególnym obszarom.

O czym powinieneś blogować i dlaczego? Temat bloga

Istnieje wiele różnych tematów, o których mogą pisać blogerzy. Istnieje też przekonanie, że ludzie powinni pisać na temat, który lubią lub który ich pasjonuje. Na przykład, jeśli ktoś lubi gotować i organizować spotkania rodzinne, może chcieć blogować na ten temat i dzielić się swoimi przepisami z innymi.

Niektóre z najpopularniejszych kategorii blogów to:

 • styl życia,
 • podróże,
 • gotowanie,
 • rodzicielstwo,
 • moda i uroda,
 • biznes,
 • inwestowanie,
 • fitness,
 • zdrowie,
 • gwiazdy,
 • newsy,
 • plotki,
 • technologia.

Temat bloga: szeroko pojęty styl życia

Aktualnie istnieje kilkaset milionów blogów. Nie ma co liczyć, że już na starcie będziemy zdobywali punkty za unikalność. Bardziej liczy się dobra, angażująca treść i dostarczanie rozwiązań realnych, ludzkich problemów.

Co sprawi, że Twój blog odniesie sukces?

Sukces finansowy bloga zależy od liczby jego odwiedzających. Zanim będziemy mogli zmonetyzować wizyty, potrzebujemy je najpierw zdobyć.

Istnieje wiele czynników, które wpływają na ruch na Twoim blogu, w tym SEO, marketing treści i promocja w mediach społecznościowych. Twój blog odniesie sukces, jeśli będzie miał dobre SEO. Warto mieć stronę na Facebooku, konto na Twitterze i konto na Instagramie. Jeśli konsekwentnie publikujesz w serwisach społecznościowych, zyskasz obserwujących, którzy udostępniają Twoje treści swoim znajomym.

Jak zdobyć ruch na stronę?

Istnieje wiele sposobów na zwiększenie ruchu i dochodów. Najpopularniejszym z nich jest tworzenie treści odpowiednich dla grupy docelowej.

Możesz także użyć technik SEO, aby zwiększyć widoczność swojego bloga lub witryny. Powinieneś zadbać o czynniki SEO na stronie, takie jak używanie słów kluczowych, opisów meta i obrazów. Powinieneś także skupić się na czynnikach SEO poza stroną, takich jak blogowanie gości, marketing w mediach społecznościowych i budowanie linków.

Narzędzia oparte o sztuczną inteligencję powinny zostać zintegrowane w warsztacie dobrego pisarza. Dzięki temu artykuły powstaną szybciej i będą lepszej jakości.

Jak narzędzia oparte na AI pomagają w tworzeniu lepszych treści?

Narzędzia oparte o sztuczną inteligencję to nowość, która zmieniła krajobraz tworzenia treści. Sama możliwość korzystania z pomocy takich kombajnów jak Rytr (darmowa subskrypcja z tego odnośnika!) czy Jasper, pozwala na zwiększenie produktywności i liczby tworzonych artykułów.

Co to jest asystent pisania AI i jak to właściwie działa?

Asystenci AI to narzędzia, które pomagają pisarzom generować pomysły na treści i szybciej tworzyć artykuły.

Asystent pisania AI to oprogramowanie, z którego może korzystać każdy, kto pisze teksty. AI do startu potrzebuje zapytania, czyli tak zwanego “prompta”. Dzięki temu oprogramowanie wygeneruje pomysły na zadany temat. Następnie zaprezentuje tekst dzięki modelowi, który uczył się na tekstach z internetu. W rezultacie sztuczna inteligencja tworzy w pełni napisane artykuły.

Jak narzędzia do pisania AI pomagają w 5 kluczowych zastosowaniach

Narzędzia do pisania AI stają się coraz bardziej popularne i nie znikną. Mogą pomóc w różnych zadaniach, które w przeciwnym razie zajęłyby dużo czasu.

Pierwszym zastosowaniem jest pisanie artykułów na blogu. Narzędzia do pisania ze sztuczną inteligencją mogą generować artykuły na blogu. Treści będą podobnej jakości, co człowiek piszący szkic, ale robią to znacznie szybciej. Mogą również generować posty w dowolnym języku, co jest świetne dla firm, które chcą poszerzyć swój zasięg na arenie międzynarodowej.

Drugim przypadkiem użycia jest generowanie pomysłów na treści dla Twojej witryny lub bloga. Asystenci pisania AI mogą codziennie wymyślać pomysły na nowe treści, bez konieczności poświęcania godzin na samodzielne badanie i tworzenie tych postów.

Trzecim przypadkiem użycia jest generowanie wiadomości e-mail dla Twojej działalności biznesowej, sprzedaży lub klientów. W ten sposób nie musisz codziennie spędzać godzin na odpowiedzi na wiadomości e-mail, lub co gorsza, wymyślać i wysyłać wiadomości sprzedażowych.

Czwarty obszar, którym może zaopiekować się AI jest SEO. Sztuczna inteligencja opracuje odpowiednie opisy, zarówno stron, jak i obrazków. Co więcej, wymyśli również chwytliwe tytuły i nagłówki, które nie tylko przyciągną czytelników, ale będą też zgodne z wytycznymi największych wyszukiwarek.

Piąty to media społecznościowe. Nie jest łatwo co dzień dostarczać angażujące posty. AI może tutaj zrobić ogromną różnicę, generując pomysły i treści na Facebooka i Twittera czy obrazy na Instagram.

Jak widać, sztuczna inteligencja może pomóc praktycznie na każdym etapie biznesu opartego o treści! Wszystkie te obszary już zostały omówione. Sprawdź nasze podsumowanie narzędzi AI do tworzenia treści oraz poradni jak szybciej tworzyć treści dzięki sztucznej inteligencji.

Asystent AI to najlepszy przyjaciel copywritera. Oszczędza czas i pieniądze

Asystent pisania AI to oprogramowanie, które pomaga copywriterom być bardziej produktywnym. Nie zastępuje ludzkiego pisarza, ale oszczędza czas i pieniądze, generując treści na dużą skalę.

Po pierwsze, sztuczna inteligencja pomaga copywriterom i marketerom w produktywności. Profesjonaliści są w stanie napisać nawet 10 razy więcej artykułów! Wszystko dzięki temu, że AI służy na każdym etapie: pomysłu, tworzenia treści i sprawdzania pisowni oraz gramatyki. To narzędzie, które nie zastępuje całkowicie pisarza, ale oszczędza czas i pieniądze, generując treści na dużą skalę.

Jakie są najlepsze narzędzia do pisania AI i strony internetowe na rynku?

Dostępne dla każdego narzędzia do pisania AI to Rytr, Jasper, Copy.AI.

Jasper to kombajn AI, który wykorzystuje przetwarzanie języka naturalnego, aby pomóc Ci szybciej pisać. Może generować pomysły dotyczące treści podczas pracy nad projektem i tworzyć treści w razie potrzeby.

Copy.AI to cyfrowy asystent pisania, który może pomóc w różnego rodzaju zadaniach, takich jak generowanie pomysłów na treści, edytowanie treści, a nawet odpowiadanie na pytania dotyczące wybranego przez Ciebie tematu.

Rytr to narzędzie, które zapewnia pisarzom zautomatyzowany przepływ pracy w celu tworzenie treści na dużą skalę bez martwienia się o takie rzeczy, jak błędy gramatyczne lub ortograficzne.

Jak pisać lepiej z asystentem tworzenia treści opartym o AI? Przyspieszysz generowanie artykułów.

Jak napisać post na bloga, który zarobi ponad 1000 zł?

Zarabianie na blogach, lub ogólnie na pisaniu nie jest łatwe. Jeśli chcesz dołączyć do grona ludzi otrzymujących pieniądze za pisanie, warto skorzystać z narzędzi, których nie było jeszcze parę lat temu.

Tajniki pisania postów na blogu, które zarabiają pieniądze

Wielu blogerów i autorów treści chce się dowiedzieć, jak pisać posty na blogu, które zarabiają pieniądze. Sekretem nie jest temat, który wybierzesz, ale Twój głos. Nie ma znaczenia, czy piszesz o luksusowych samochodach, czy o wegańskich przepisach, jeśli Twój głos jest autentyczny i przekonujący, ludzie go przeczytają.

Jednak jest coś więcej niż tylko prowadzenie badań i posiadanie własnego pisarskiego warsztatu. Warto dużo czytać i pisać, zanim staniesz się autorem świetnych tekstów.

Pisząc posty na blogu, należy mieć na uwadze, czym mogą interesować się Twoi odbiorcy. Możesz także skorzystać z niektórych narzędzi badawczych, takich jak Trendy Google, ahrefs lub Planer słów kluczowych Google, aby dowiedzieć się, czego ludzie szukają w Internecie.

Monetyzacja bloga, czyli sprawdzone strategie jak zarabiać.

Blogerzy mogą zarabiać na swoich blogach na wiele różnych sposobów. Niektórzy blogerzy zarabiają na sprzedaży produktów na swojej stronie internetowej, podczas gdy inni zarabiają na reklamach. Istnieje wiele sposobów na zarabianie na swoim blogu i zarabianie pieniędzy w Internecie, ale te są najbardziej popularne:

– Sprzedaż produktów na swojej stronie internetowej. Mogą być to własne produkty lub czyjeś, sprzedawane z marżą.

– Otrzymywanie zapłaty za reklamę.

– Sprzedaż własnych produktów cyfrowych.

– Marketing afiliacyjny.

– Kursy lub inna działalność edukacyjna na blogu.

– Sprzedaż powierzchni reklamowej na swoim blogu.

– Gościnne blogowanie u innych blogerów.

– Otrzymywanie zapłaty za pisanie artykułów.

Potrzeba czasu i poświęcenia, aby zbudować społeczność bloga i sprawić, by inni zaufali Ci na tyle, by mogli od Ciebie kupować. Ważne jest, aby Twój blog miał jasną misję, odpowiadał rodzajowi sprzedawanych produktów lub usług i zapewniał wartość dla Twoich czytelników.

Wskazówki dla blogerów, które przyniosą szybką poprawę widoczności

Należy używać odpowiednich słów kluczowych w tytułach postów, nagłówkach i podtytułach, aby wyszukiwarki takie jak Google mogły je znaleźć, gdy ktoś szuka tych terminów.

W swoich postach należy umieszczać obrazy lub informacyjne grafiki. Mogą zwiększyć liczbę osób, które klikną post i sprawią, że będzie bardziej prawdopodobne, że ludzie udostępnią go swoim znajomym.

Zamieszczaj linki do innych odpowiednich artykułów w swojej witrynie lub blogu, aby czytelnicy mogli znaleźć więcej informacji na dany temat. Dzięki temu zatrzymasz ich na stronie.

Propaguj swoje treści w mediach społecznościowych.

7 wskazówek, jak napisać udany wpis na blogu

1. Daj swoim Czytelnikom potrzebne informacje i rozwiązanie realnych problemów z Twojej dziedziny.

2. Połącz blog z mediami społecznościowymi i zautomatyzuj przepływ informacji, aby promować swoje treści.

3. Dodaj przydatne narzędzia i funkcje do swojej witryny. Mogą poprawiać SEO, strukturę treści lub przydać się do marketingu.

4. Twórz dłuższe treści. Dzięki temu tematy, które poruszasz będą dobrze zbadane i wystarczająco omówione.

5. Eksperymentuj z różnymi formatami i stylami treści. Testuj wszystko, co się da.

6. Publikuj regularnie.

7. Używaj mądrze płatnych reklam i promocji, za które zapłacisz np. innym blogerom.

Jaki rodzaj treści powinieneś pisać na swoim blogu, aby szybko zarabiać pieniądze?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, a odpowiedź nie jest tak prosta, jak myślisz. Istnieje wiele czynników, które wpływają na to, ile pieniędzy możesz zarobić na blogu, takich jak nisza i jakość treści.

Jest jednak kilka rzeczy, które mogą pomóc w generowaniu pomysłów na treści, aby szybko zarabiać pieniądze. Jednym z nich jest użycie narzędzia do badania słów kluczowych, aby zobaczyć, czego ludzie najczęściej szukają w Google i innych wyszukiwarkach. Innym byłoby szukanie popularnych tematów w mediach społecznościowych, takich jak Twitter i Facebook.

Przykładowo, bardzo dużo ludzi szuka rozwiązań palących problemów.

– Jak rzucić palenie?

– Jak nie pić alkoholu i wytrzymać w tym postanowieniu?

– Jak szybko schudnąć?

– Jak szybko nauczyć się języka obcego, często krótko przed wyjazdem za granicę?

– Jak zarabiać więcej?

– Jak szybko pozbyć się długów?

– Jak rozwiązać konkretne problemy ze zdrowiem?

– Jak rozwiązać problemy w relacjach?

Palące problemy mają to do siebie, że ludzie są w stanie zapłacić za ich rozwiązanie. Jeśli jesteś w stanie opisać skuteczne rozwiązanie palącego problemu, jesteś w stanie szybko i dużo zarobić.

Jak szybko pisać artykuły bez błędów? Pomoże sztuczna inteligencja, która znajdzie błędy i nieścisłości i od razu je poprawi.

Jak pisać artykuły szybko i bez popełniania błędów?

Istnieje wiele powodów, dla których musimy pisać artykuły w duży szybszym tempie. Pierwszym i najbardziej oczywistym jest to, że na świecie jest więcej blogów niż kiedykolwiek wcześniej. Szacuje się, że istnieje ponad 600 milionów blogów, na których znajdują się miliardy postów. Oznacza to, że jeśli chcesz zwiększyć szansę sukcesu, będziesz musiał publikować częściej!

Drugim powodem jest to, że ludzie są również bardziej zajęci niż kiedykolwiek wcześniej. Media społecznościowe zawładnęły naszym życiem i spędzamy każdego dnia godziny na przewijaniu kanałów i wiadomości na naszych telefonach lub komputerach. Nasza koncentracja uwagi znacznie się skróciła i ciężko jest nam skupić się na jednej rzeczy przez dłuższy czas, co oznacza, że nie czytamy już długich postów na blogu. Zamiast tego skanujemy nagłówki i szybko przeglądamy artykuły.

Pisz artykuły szybciej niż kiedykolwiek wcześniej

Po pierwsze, zaplanuj artykuł, zanim zaczniesz go pisać. Ułatwi Ci to szybsze napisanie, ponieważ wiesz, jakie punkty chcesz zawrzeć. W ten sposób, kiedy piszesz post, wszystkie twoje myśli i pomysły będą uporządkowane i przejrzyste, co ułatwi ułożenie ich w słowa na papierze.

Po drugie, umieść wezwanie do działania (tzw. call to action) w swoim poście na blogu. Umożliwi to czytelnikom nie tylko pasywnie konsumować treści, ale także podejmować działania. Na marginesie, to właśnie call to action często pozwala autorowi na monetyzację!

Trzecia wskazówka: podczas pisania używaj dobrej gramatyki i interpunkcji, aby Twój wpis na blogu był łatwy do zrozumienia. Dzięki temu do czytelników dotrze to, co chcesz przekazać.

Najważniejsze czynniki wpływające na szybkość tworzenia treści

1. Pierwszym czynnikiem jest technika pisania na klawiaturze i znajomość skrótów klawiaturowych. Obejmuje to postawę, ułożenie palców na klawiaturze, gdzie opierają nadgarstki, jak układają ręce na klawiaturze i jak używają kciuków. Jeśli użyjesz do pisania wszystkich palców, będziesz w stanie pisać szybciej niż w przypadku pisania tylko jednym lub dwoma palcami. Skróty klawiaturowe to skuteczny sposób pisania bez konieczności sięgania po myszkę.

2. Najważniejszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to stworzyć plan swojego artykułu. Obejmuje to podejmowanie decyzji dotyczących tematu, odbiorców i tego, co chcesz powiedzieć. Powinieneś także spróbować napisać zarys przed rozpoczęciem pisania. Możesz użyć wypunktowania lub dowolnego innego formatu, który najlepiej Ci odpowiada. Pomoże to w skupieniu się na tym, o czym piszesz i zapewni logiczny przepływ (flow) oraz pozostanie w kontekście.

3. Wreszcie, jeśli chodzi o szybkość pisania, ważne jest nie tylko to, jak szybko możesz pisać, ale także jak szybko twój mózg przetwarza informacje. Ważnym czynnikiem jest skupienie, które pomaga zrobić więcej w krótszym czasie. Powinieneś też zaplanować, ile możesz przeznaczyć czasu na zadanie i znaleźć sposoby, aby pracować wydajniej. Plan lub system do pisania artykułów pomoże zorganizować wszystko w jedną, działającą całość. W wyniku świetnej organizacji powstanie większa liczba artykułów, a także będą one wysokiej jakości.

5 sposobów na poprawę pisania artykułów bez pośpiechu

Wielu pisarzy uważa, że nie ma wystarczająco dużo czasu na pisanie artykułów lub postów na blogu. To powszechne nieporozumienie, a rzeczywistość jest taka, że wszyscy mamy tyle samo czasu. Kluczem do sukcesu jest dobre zarządzanie czasem i przestrzeganie tych pięciu praktyk tworzenia treści.

1. Zacznij od konspektu i planu.

2. Korzystaj z narzędzi do wspomagania pisania, takich jak Rytr czy Jasper. Oszczędzisz dziesiątki godzin w miesiącu.

3. Korzystaj z organizacyjnych narzędzi takich jak Slack, Trello, Google Docs. Pomogą Ci zorganizować pracę.

4. Regularnie poprawiaj i uzupełniaj artykuły.

5. Pisz regularnie przez długi okres i nie zniechęcaj się! Utworzone treści będziesz mógł wykorzystać na wiele różnych sposobów nie tylko na blogu.

Jak napisać skuteczny nagłówek i przyciągnąć uwagę odbiorców?

Nagłówek to pierwsza rzecz, którą widzą użytkownicy odwiedzający Twój artykuł. Ważne jest, aby przyciągał uwagę. Dzięki temu użytkownik zacznie czytać i stanie się, właśnie, czytelnikiem. Jak więc napisać skuteczny nagłówek?

– Nagłówki powinny być krótkie i zwięzłe, im krócej, tym lepiej. Najlepsze nagłówki mają zwykle tylko kilka słów i przechodzą od razu do sedna.

– Użyj ciekawości jako haka. Chcesz wzbudzić ciekawość u swoich czytelników, aby chcieli dowiedzieć się więcej o tym, co masz do powiedzenia lub zaoferowania.

– Nadaj nagłówkowi osobisty charakter. Ludzie lubią rzeczy, które są dla nich spersonalizowane, więc spróbuj użyć “Ty” w nagłówku zamiast “my”.

– Bądź kreatywny. Staraj się nie podchodzić zbyt poważnie do nagłówków, zastanów się, co zaciekawiłoby ludzi lub co byłoby kreatywnym pomysłem lub użyciem słów.

– Użyj słów kluczowych. Spróbuj użyć słów kluczowych w nagłówku, aby zwiększyć widoczność swojego posta na blogu w Google.

Jak tworzyć treści, które zarabiają pieniądze?

Istnieje wiele sposobów na generowanie dochodów z pisania. Content marketing polega na tworzeniu wartościowych, angażujących i pouczających treści, które przyciągną czytelników i zatrzymają ich dzięki jakości treści i skuteczności oferowanych rozwiązań. Im lepsze są Twoje treści, tym większe prawdopodobieństwo, że ludzie będą chcieli udostępniać je znajomym i czytać Twoje artykuły następnego dnia.

Ostatecznym celem jest tworzenie i publikowanie wysokiej jakości artykułów, które generują leady i sprzedaż. Im większy ruch możesz przyciągnąć do swojej witryny, tym większy potencjał generowania sprzedaży i leadów.

Przenieść swój biznes na poziom, gdzie szybko generujesz duże ilości jakościowych treści. Sprawdź nasze podsumowanie narzędzi opartych o sztuczną inteligencję wspomagających pisanie. Możesz też od razu dowiedzieć się, jak pisać szybciej i więcej dzięki AI.

Najnowsze artykuły

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sprawdź nas na facebooku!