Chcesz przeczytać zaktualizowaną wersję? Zapraszamy do szczegółowej analizy kryptowaluty Dogecoin.

Kryptowaluta Dogecoin zaginęła w 2018 wśród natłoku nowych projektów, tokenów czy korporacyjnych projektów. Inwestorzy prawie zapomnieli o kryptowalucie bez granic, która nie faworyzuje nikogo i w żadnych okolicznościach i jej maskotce, Doge. Token, który służy wymianie bez martwienia się o zyski, z szybkim czasem potwierdzenia i dobrym hypem zniknął z radaru spekulantów.

Dlaczego Dogecoin wzrósł spekulacyjnie w 2018?

Ostatnie wzrosty Dogecoin, które wydarzyły pod koniec sierpnia 2018, mają niestety spekulacyjny charakter. Nie da się znaleźć racjonalnego powodu, dla którego warto odkurzyć tę kryptowalutę, oczywiście poza pokojową ideologią, reprezentowaną przez pieseła. W branży panuje przekonanie, że Piesełcoin doświadczył ostatnio dużych, spekulacyjnych wzrostów na podstawie plotek o skończonej wersji integracji technologii Dogecoin i Ethereum. Niestety, rozpalone głowy może szybko ostudzić fakt, że technologia nie jest rozwijana w celu wsparcia Piesełcoina, tylko jako poligon doświadczalny dla Bitcoina i Litecoina. Te dwa większe ekosystemy są technologicznie podobne do Dogecoina, w sensie pochodzenia z tego samego źródła. To dopiero ich złączenie z Ethereum oznaczałoby rewolucję i tektoniczne zmiany w świecie kryptowalut.

Gdzie kupić kryptowalutę Dogecoin? Giełdy kryptowalut Bitmarket czy Kraken oferują dogecoiny po atrakcyjnym kursie.

Kryptowaluta Dogecoin (DOGE) to bliski kuzyn Bitcoina – kryptowaluta służąca do płatności w internecie. Jej maskotką jest szeroko znana w internecie rasa psa Shiba Inu. Odróżnia się od Bitcoina sposobem wydobycia za pomocą kart graficznych (algorytm scrypt), a nie układów ASIC. Społeczność Dogecoin twierdzi, że kryptowaluta Doge odróżnia się od pozostałych tym, że gromadzą się wokół niej ludzie przyjaźni i pełni pozytywnej energii.

Gdzie najtaniej kupić kryptowalutę Dogecoin? Jest to jedna z najstarszych kryptowalut, a mimo to tylko kilka giełd wspiera Dogecoina. Jeśli szukasz niskich prowizji, sprawdź dokładnie ile zapłacisz używając giełdy z Polski lub USA. W większości są to miejsca mające wysokie opłaty (np. BitBay pobiera ponad 0.7%). Giełdy z najniższymi prowizjami (0.2% za całą transakcję) są zlokalizowane w Chinach i najtańszą z nich jest Binance. W połowie 2019 DOGE zyskało na wartości kilkadziesiąt procent dzięki ogłoszeniu wsparcia DOGE na największej giełdzie kryptowalut na świecie.

Giełda kryptowalut Binance to najlepsze miejsce do rozpoczęcia tradingu. Dużo par walutowych, API dla botów tradingowych i automatycznych systemów handlu to tylko niektóre zalety.

Giełda kryptowalut Binance jest ulokowana w Azji  i jej największymi zaletami są  anonimowość, brak weryfikacji, niskie prowizje (z dodatkową promocją) oraz dostępność dużej liczby kryptowalut z potencjałem.

Żeby kupić Doge na giełdach bez weryfikacji, trzeba wcześniej zdobyć Bitcoin (dbając o anonimowość przelewów…) na przykład za pomocą bitomatu. Warunki kupna ustala się z kontrahentem – jeśli zależy Ci na anonimowości, wspomnij o tym sprzedającemu. Sprawdzony i godny zaufania kontrahent ma konto o wysokiej reputacji.

Jeśli szukasz mniej ryzykownej opcji i jesteś w stanie zrezygnować z przywileju anonimowości (przynajmniej częściowej), Dogecoin znajdziesz na wielu innych giełdach. Najszybszym wyborem jest długo istniejącej na rynku giełdzie Binance. Jeśli szukasz mniej popularnej giełdy, spróbuj Mercatox. Na tych wszystkich giełdach możesz zasilać konto kryptowalutami (sprawdź inne metody płatności za bitcoin).

Kurs Dogecoin, jak wielu innych kryptowalut, podlega dużym zmianom. Wzrosty w 2018 wywindowały kurs dogecoin do poziomu 1 centa za 1 doge. Do tej pory kurs był dużo niższy. Jeśli uważasz, że Dogecoin ma potencjał do wzrostów w 2019, jak najszybciej zarejestruj konto na jednej z nielicznych giełd kryptowalut, które pozwalają na handel DOGE.

###

Liczysz na darmowe kryptowaluty? Sprawdź w artykule o darmowych Bitcoin.

Handel z dźwignią do 100x na kryptowalutach? To już możliwe: sprawdź gdzie.

Przyłącz się do konwersacji

2 komentarze

  1. Mój kolega, któremu pomagałem przy organizacji Juwenaliów, ostatnio ogłosił na fb, że szuka ludzi zainteresowanych tematem kryptowalut (w szczególności Dogecoinem właśnie) do biur w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Świnoujściu – ciekawe, na czym taka praca miałaby polegać: może domyślacie się, droga Redakcjo i bylibyście w stanie podpowiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *