Stellar, czyli kryptowaluta o oznaczeniu XLM (nie mylić z językiem opisu danych xml). Od czasu, gdy po raz pierwszy ją opisywaliśmy, jej społeczność rozrosła się, a cena wróciła do realnych poziomów. Sprawdzamy, jak funkcjonuje Stellar pod koniec 2018. Koncepcja działania jest podobna do tej sprzed roku, to nowatorska technologia łącząca ludzi, systemy płatności i banki. Projekt jest skoncentrowany na rozwijającym się świecie cyfrowych aktywów. Pozwala na dokonywanie wielowalutowych integracji, między innymi transakcji i płatności, zapewniając szybką i stabilną łączność przy zachowaniu niskich opłat. Za realizację przepływów w projekcie odpowiada cyfrowe aktywo Lumens, od którego bierze się skrót XLM.

Jak radziła sobie kryptowaluta Stellar w 2018?

Wykres ceny Stellar zmieniał się w rytm trendów na szerokim rynku kryptowalut. Co charakterystyczne, można zobaczyć silne wsparcie, od którego odbija się wykres ceny Stellar już kolejny raz.

Wykres ceny kryptowaluty Stellar Lumens XLM. Cena podąża za trendem na rynku krypto, a prognoza cen jest aktualnie neutralna

Silne wsparcie sprawia, że wcześni inwestorzy zachowali dużą część swoich zysków, a uczestnicy ICO i airdropów mogą w spokoju rozwijać swoje projekty, oparte o infrastrukturę Stellar. Ważną zaletą tej kryptowaluty jest otwartość. Technologia jest open source, więc każdy może rozpocząć rozwój swojego projektu i dorzucić swoją cegiełkę do rozwoju ekosystemu. Z drugiej jednak strony, Stellar cierpi na jedną z nietypowych przypadłości wczesnych projektów kryptowalutowych: mała aktywność w sieci. Wcześni inwestorzy i beneficjenci cenowych wzrostów są przekonani o tym, że wartość ich stanu posiadania wzrośnie. Wahają się z tego powodu i często decydują się na przetrzymywanie tokenów, zamiast wydać je i przyczynić się do szerszej adaptacji.

Zalety Stellar i przyszłość ceny XLM

Mimo tego, że jesteśmy już wiele miesięcy po szczytach cen i wysokości kapitalizacji rynku kryptowalut, projektanci Stellar cechują się wyjątkową powściągliwością. Przejawia się ona tym, że w obiegu jest dopiero… 20% wszystkich tokenów XLM. Co prawda powolna dystrybucja dodatkowej podaży pozwala urealnić kryptowalutę dzięki kontrolowanej inflacji, jednakże centralnie sterowana dystrybucja tworzy wąskie gardła. Jednym z nich jest zakaz sprzedaży tokenów przez wczesnych inwestorów, który kończy się w 2019. Oprócz tego, że ekosystem jest otwarty na nowe projekty, istnieje też bezpieczny portfel, który jest możliwy do zrozumienia i użytkowania przez zwykłych użytkowników. Mówi się też o partnerstwach z największymi światowymi korporacjami: IBM, Deloitte, Stripe.

Jaka przyszłość czeka Stellar Lumens? Ze względu na zwiększoną podaż w przyszłości prawdopodobnie warto rozważyć zakup tokenów w późniejszym terminie. Wstrzymanie się z zakupem tokenów nie oznacza, że nie warto rozwijać projektu opartego o infrastrukturę Stellar. Jest to długo działająca i godna zaufania platforma, polecana szczególnie inwestorom, którzy dysponują zasobami IT do rozwoju przyszłościowych systemów płatności.

Kryptowaluta Stellar jest jedną z najwiekszych kryptowalut pod względem kapitalizacji. Utrzymuje wysoką wartość od kilku lat, cena stellar trzyma się na równie z innymi kryptowalutami.

Kryptowaluta Stellar (XLM) to zdecentralizowana i hybrydowa sieć, pozwalająca na dokonywanie transakcji i transfer pieniędzy. To, co wyróżnia tę kryptowalutę o fakt, że oprogramowanie jest open source, sieć jest globalna, a opłaty transakcyjne bardzo niskie. Sieć jest otwarta na uczestnictwo prywatnych użytkowników, przedsiębiorców, brokerów i banków oraz systemów IT. Zespół odpowiedzialny za rozwój Stellar poczuwa się do misji poprawy jakości międzynarodowego systemu finansowego – co na pewno przekłada się na dobre perspektywy projektu.

Jak szybko i anonimowo kupić kryptowalutę Stellar? Najlepiej użyć anonimowej giełdy bez weryfikacji, szczególnie, że taka możliwość jeszcze istnieje. Tokeny Lumens, czyli jednostki kryptowaluty Stellar są dostępne na giełdzie kryptowalut Binance. Jak kupić Stellar krok po kroku?

  1. zarejestruj darmowe konto na Binance
  2. zasil konto za pomocą kryptowaluty (jeśli planujesz wydać dolary, złotówki lub funty za kryptowaluty, wymień je dbając o anonimowość)
  3. Przejdź do pary BTC / XLM i kup Stellar. Opłata transakcyjna wynosi jedynie 0,1% (jedna z najniższych na świecie).
  4. Przenieś walutę do prywatnego portfela, najlepiej sprzętowego – jeśli nie chcesz, często sprawdzaj stan portfela i bezpieczeństwo środków na giełdzie. Rozważ również zakup rzadkich kryptowalut, dostępnych na tej giełdzie, takich jak np. IOTA.

Daj znać w komentarzu jak poszło lub jeśli masz sugestie lub usprawnienia. Pamiętaj, że możliwość założenia konta na giełdzie kryptowalut bez weryfikacji może zostać zablokowana – warto się pośpieszyć.

Tak jak przewidywaliśmy, giełdy kryptowalut  w 2017 roku często zawieszają nowe rejestracje. Jeśli giełda, którą wybrałeś zawiesiła rejestrację, sprawdź giełdy kryptowalut, które jeszcze akceptują nowych użytkowników i załóż tam konta! Darmowe konto na BinanceKuCoinMercatox to najpopularniejszy wybór.

###

Szukasz godnych zaufania giełd kryptowalut? Sprawdź najlepsze giełdy kryptowalut wg ryzyka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *