Jak łatwo i anonimowo kupić kryptowalutę Monero?

Kryptowaluta Monero zapewnia wysyłającemu i odbiorcy anonimowość. Pomimo ciągłej walki polityków i regulatorów, XMR utrzymuje się w pierwszej trzydziestce kryptowalut pod względem kapitalizacji. Nie ma sensu kwestionować tego, po co ludziom anonimowość, nawet jeśli zakładamy, że nie mają nic do ukrycia. Najprostsza odpowiedź to wciąż obowiązujące prawo zapewniające prywatność: “jest to ich prywatna sprawa”.

Kryptowaluta Monero została stworzona w 2014, jako fork kryptowaluty Bytecoin. Jest utrzymywana przez zdecentralizowaną społeczność developerów. Technologia Ring Confidential Transactions zapewnia prywatność przesyłanego kapitału.

Jak łatwo i anonimowo kupić XMR?

Jak łatwo i anonimowo kupić kryptowalutę Monero? Spróbuj od wykorzystania faktu, że istnieją jeszcze giełdy bez weryfikacji. Jedną z największych jest giełda kryptowalut KuCoin, alternatywnie zachodnia giełda BitFinex.

  1. Wejdź na wybraną giełdę zapewniającą anonimową wymianę.
  2. Zasil konto za pomocą BTC, LTC, BCH lub innej kryptowaluty (jeśli kupujesz Monero za dolary, wymień je wcześniej na kryptowalutę w bitomacie, dbając o anonimowość).
  3. Przejdź do pary XMR / BTC i kup Monero. Opłata transakcyjna wynosi jedynie 0,1% (jedna z najniższych na świecie).
  4. Przenieś walutę do bezpiecznego prywatnego portfela, najlepiej sprzętowego.

Z zachowaniem podstawowych środków ostrożności uda się kupić Monero bez weryfikacji dokumentów. Jeśli nie masz jeszcze kryptowalut, możesz bez konieczności przelewu kupić je w bitomacie, znajdującym się w każdym większym mieście.

Jak szybko kupić Monero? Anonimowa kryptowaluta.

Kurs XMR i źródła wiedzy

Kurs Monero podążał za szerokim rynkiem kryptowalut. Po osiągnięciu szczytu na poziomie prawie $500 (!), kurs Monero spadał aż do poziomu $50, przy którym osiągnął względną stabilizację i powoli rośnie.

Poziomy wsparcia lub oporu, w zależności od tego, z której strony następuje ruch, znajdują się na “okrągłych” poziomach. Ze względu na bardzo zaawansowane rozwiązania związane z prywatnością, Monero można kupić na mniejszej liczbie giełd kryptowalut.

Aby być na bieżąco z wydarzeniami społeczności Monero? Czytaj “The Moon Monero“, newsletter z podsumowaniem wydarzeń ze świata XMR.

Portfel Monero

Jak przechowywać anonimową kryptowalutę Monero? Potrzeba do tego szczególnej uwagi, ponieważ większość transakcji do i z giełd kryptowalut będzie powiązane z kontem na giełdzie, a co za tym idzie z adresem email i adresem IP.

Najpopularniejszym wyborem jest natywny portfel ze strony GetMonero lub MyMonero. Dla szczególnie ceniących sobie bezpieczeństwo i wygodę świetnym rozwiązaniem jest portfel sprzętowy Ledger Nano S lub jego następca Ledger Nano X, albo Trezor.

Jak łatwo zdobyć portfel Monero? Trzeba zacząć od zakupu XMR na giełdzie kryptowalut.
Najprościej kupić Monero na giełdzie kryptowalut, a następnie zainstalować portfel, który jest dostępny na wszystkie popularne platformy.

Jak kopać Monero?

Czy kopanie Monero jeszcze się opłaca? Wbrew powszechnej opinii, jest to jeden z najlepszych sposobów, żeby wejść w posiadanie tokenów XMR. Głównym pozytywem, który odróżnia kopanie Monero od zakupu jest brak konieczności zarejestrowania się na giełdzie i transferu kryptowalut, takich jak Bitcoin czy Ethereum, nie mówiąc już o wpłacie pieniędzy na konto giełd.

Kopanie Monero opiera się na algorytmie, który jest odporny na układy ASIC, można zatem kopać Monero na zwykłym komputerze. Najlepiej sprawdzają się jednak komputery wyposażone w dobre karty graficzne, choć teoretycznie możliwe jest kopanie Monero na procesorze.

Jak szybko kupić Monero?

Jeśli chcesz szybko kupić kryptowalutę Monero, na Binance jest największy obrót tokenem XMR. Jeśli szukasz jednak anonimowej giełdy, warto wybrać któryś z mniejszych serwisów nie wymagających weryfikacji.

Kryptowaluta Monero to anonimowy środek płatniczy, który można dostać na wielu giełdach. Cieszy się dobrą opinią i zaufaniem inwestorów.

Monero ma opinię kryptowaluty dającej poczucie anonimowości. Podczas każdej transakcji sieć aplikuje techniki zapobiegające połączeniu przeprowadzających transakcję i środków, którymi dysponują. Oprócz wyższego poziomu zabezpieczenia prywatności, Monero dysponuje przemyślanym algorytmem miningu, adaptacyjnym rozmiarem bloku i świetnym zespołem implementującym wytrwale rozwojowe cechy.

Nic dziwnego, że na rynku panuje konsensus o świetlanej przyszłości tej kryptowaluty. Żeby w pełni korzystać z benefitów anonimowości i użyteczności, warto nie popełnić błędu już na starcie i nie zidentyfikować się dobrowolnie jako kupujący.

Monero potwierdza ścieżkę, którą projektanci przyjęli już lata temu. Fokus na anonimowości doprowadził do sytuacji, w której Monero jako jedna z niewielu kryptowalut zapewnia przesyłanie środków z zachowaniem zasad poufności. Między innymi dzięki temu Monero utrzymuje się w czołówce kryptowalut pod względem kapitalizacji wg coinmarketcap.

Już ponad 90% kryptowaluty Monero zostało już wykopanych, a inwestorzy patrzą na połowę roku 2022 jako moment, w którym podaż XMR przestanie się szybko zwiększać dzięki kopaniu. Monero został zaprogramowany na dwuminutowe bloki, a inflacja na poziomie prawie 3% jest bardzo niska porównując do większości kryptowalut.

Na koniec ważna uwaga. Wokół Monero zebrana jest aktywna i zaangażowana społeczność. Prywatność i anonimowość to atrybuty, które są doceniane przez specjalistów od kryptografii i IT. Warto o tym pamiętać rozważając długoterminowy potencjał projektu.

Najnowsze artykuły

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sprawdź nas na facebooku!