Jak łatwo i anonimowo kupić kryptowalutę Monero?

Kryptowaluta Monero jest jednym z bardziej znanych projektów w świecie wirtualnych pieniędzy opartych o blockchain. Jego najbardziej charakterystyczną cechą jest zapewnienie wysyłającemu i odbiorcy anonimowości. Pod względem popularności projekt Monero również nie ma powodów do narzekania, pomimo pojawienia się wielu potencjalnych konkurentów, Monero dalej zajmuje miejsce w czołówce pod względem kapitalizacji coinmarketcap, tuż za pierwszą dziesiątką.

Kryptowaluta Monero została stworzona w 2014, jako fork kryptowaluty Bytecoin. Jest utrzymywana przez zdecentralizowaną społeczność developerów. Technologia Ring Confidential Transactions zapewnia prywatność przesyłanego kapitału.

Jeśli chcesz szybko kupić kryptowalutę Monero, polecamy Binance ze zwrotem prowizji na całe życie! Użyj tego odnośnika, aby otrzymywać zwrot po każdej transakcji.

Jak szybko kupić Monero? Anonimowa kryptowaluta.

Kurs XMR

Kurs Monero podążał za szerokim rynkiem kryptowalut. Po osiągnięciu szczytu na poziomie prawie $500 (!), kurs Monero spadał aż do poziomu $50, przy którym osiągnął względną stabilizację i powoli rośnie.

Poziomy wsparcia lub oporu, w zależności od tego, z której strony następuje ruch, znajdują się na “okrągłych” poziomach. Monero, kurs którego ma tendencje do krążenia wokół $10, $20, $40, $50, $100, $140, itd, pozwala w miarę trafnie przewidzieć poziomy dystrybucji i akumulacji.

Ze względu na bardzo zaawansowane rozwiązania związane z prywatnością, Monero można kupić na mniejszej liczbie giełd kryptowalut. Jak informowaliśmy, z tradingu Monero zrezygnowała giełda BitBay. Możemy jedynie podejrzewać, ale najprawdopodobniej konieczność spełnienia wymogów regulatora wymogła na BitBayu taką decyzję. Inwestorzy wycofali swoje środki, a pary kryptowalutowe zamknięto.

Społeczność Monero podeszła z dystansem do tej wiadomości. Głównym powodem tego, że niewiele osób się tym zmartwiło był bardzo mały wolumen transakcji. Być może giełda również okaże się beneficjentem tej decyzji, ponieważ zmniejszy jej to koszty utrzymywania mało rentowej kryptowaluty. Ucierpi długoterminowo polska społeczność, ponieważ ta estońska giełda z polską obsługą jest wciąż oknem na świat dla wielu Polaków.

Portfel Monero

Jak przechowywać anonimową kryptowalutę Monero? Potrzeba do tego szczególnej uwagi, ponieważ większość transakcji do i z giełd kryptowalut będzie powiązane z kontem na giełdzie, a co za tym idzie z adresem email i adresem IP.

Najpopularniejszym wyborem jest natywny portfel ze strony GetMonero lub MyMonero. Dla szczególnie ceniących sobie bezpieczeństwo i wygodę świetnym rozwiązaniem jest portfel sprzętowy Ledger Nano S lub jego następca Ledger Nano X, albo Trezor.

Jak łatwo zdobyć portfel Monero? Trzeba zacząć od zakupu XMR na giełdzie kryptowalut.
Najprościej kupić Monero na giełdzie kryptowalut, a następnie zainstalować portfel, który jest dostępny na wszystkie popularne platformy.

Jak kopać Monero?

Czy kopanie Monero jeszcze się opłaca? Wbrew powszechnej opinii, jest to jeden z najlepszych sposobów, żeby wejść w posiadanie tokenów XMR. Głównym pozytywem, który odróżnia kopanie Monero od zakupu jest brak konieczności zarejestrowania się na giełdzie i transferu kryptowalut, takich jak Bitcoin czy Ethereum, nie mówiąc już o wpłacie pieniędzy na konto giełd.

Kopanie Monero opiera się na algorytmie, który jest odporny na układy ASIC, można zatem kopać Monero na zwykłym komputerze. Najlepiej sprawdzają się jednak komputery wyposażone w dobre karty graficzne, choć teoretycznie możliwe jest kopanie Monero na procesorze.

Kryptowaluta Monero to anonimowy środek płatniczy, który można dostać na wielu giełdach. Cieszy się dobrą opinią i zaufaniem inwestorów.

Monero ma opinię kryptowaluty dającej poczucie anonimowości. Podczas każdej transakcji sieć aplikuje techniki zapobiegające połączeniu przeprowadzających transakcję i środków, którymi dysponują. Oprócz wyższego poziomu zabezpieczenia prywatności, Monero dysponuje przemyślanym algorytmem miningu, adaptacyjnym rozmiarem bloku i świetnym zespołem implementującym wytrwale rozwojowe cechy.

Nic dziwnego, że na rynku panuje konsensus o świetlanej przyszłości tej kryptowaluty. Żeby w pełni korzystać z benefitów anonimowości i użyteczności, warto nie popełnić błędu już na starcie i nie zidentyfikować się dobrowolnie jako kupujący.

Monero potwierdza ścieżkę, którą projektanci przyjęli już lata temu. Fokus na anonimowości doprowadził do sytuacji, w której Monero jako jedna z niewielu kryptowalut zapewnia przesyłanie środków z zachowaniem zasad poufności. Między innymi dzięki temu Monero utrzymuje się w czołówce kryptowalut pod względem kapitalizacji wg coinmarketcap.

Już ponad 90% kryptowaluty Monero zostało już wykopanych, a inwestorzy patrzą na połowę roku 2022 jako moment, w którym podaż XMR przestanie się szybko zwiększać dzięki kopaniu. Monero został zaprogramowany na dwuminutowe bloki, a inflacja na poziomie prawie 3% jest bardzo niska porównując do większości kryptowalut.

Jak kupić XMR?

Jak łatwo i anonimowo kupić kryptowalutę Monero? Spróbuj od wykorzystania faktu, że istnieją jeszcze giełdy bez weryfikacji. Jedną z największych jest giełda kryptowalut KuCoin, alternatywnie zachodnia giełda BitFinex.

  1. zarejestruj darmowe konto na KuCoin lub darmowe konto na Bitfinex
  2. zasil konto za pomocą BTC, LTC, BCH lub innej kryptowaluty (jeśli kupujesz Monero za dolary, wymień je wcześniej na kryptowalutę w bitomacie, dbając o anonimowość)
  3. Przejdź do pary XMR / BTC i kup Monero. Opłata transakcyjna wynosi jedynie 0,1% (jedna z najniższych na świecie).
  4. Przenieś walutę do bezpiecznego prywatnego portfela, najlepiej sprzętowego.

Z zachowaniem podstawowych środków ostrożności uda się kupić Monero anonimowo i bez weryfikacji dokumentów. Jeśli nie masz jeszcze kryptowalut, możesz bez konieczności przelewu kupić je w bitomacie, znajdującym się w każdym większym mieście.

Najnowsze artykuły

spot_img

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sprawdź nas na facebooku!