Znamy już zwycięzcę medialnego szumu ostatnich miesięcy, który został rozdmuchany wokół natywnego wsparcia kryptowaut w najnowszych telefonach Samsunga. Została nim koreańska kryptowaluta Enjin coin, a właściwie ekosystem Enjin oparty o blockchain.

Krótko mówiąc, kto ma konto na Binance lub KuCoin, ten przez długi czas miał możliwość zainwestowania w tokeny Enjin po niskiej cenie. I wiele osób tak zrobiło, choć struktura popytu przed ogłoszeniem współpracy z największym producentem smartfonów nie zdradzała wielu posiadaczy liczących na gwałtowne zyski. Co prawda, niektórzy postawili na tendencję do współpracy koreańskiej korporacji z koreańskimi projektami blockchain, nie było to jednak wcześniej oczywiste.

Kryptowaluta Enjin pozwoliła zarobić 200 procent w dwa dni. Jak to się stało? Współpraca z Samsungiem!

Co to właściwie jest Enjin?

Enjin Coin to token ERC-20, który działa na blockchainie Ethereum. Nie byłoby w nim nic nadzwyczajnego, gdyby nie otoczka, która uzupełnia ten token do gamingowego ekosystemu. Po pierwsze, funkcjonuje portfel Enjin, który wspiera nie tylko natywną kryptowalutę, ale też Bitcoina, Litecoina i Ethereum. Po drugie, API gamingowe i tokeny Ethereum ERC-1155 pozwalają na dostarczenie graczom i developerom infrastruktury do budowy gier i projektów rozrywkowych. W tych środowiskach do transakcji i utrzymania sieci używa się natywnego tokena ENJ, co wspiera stały popyt. Po trzecie, gracze mają możliwość korzystania w swoich rozgrywkach z itemów, które są wymienialne na kryptowalutę Enjin. Jest to praktycznie game changer w porównaniu do projektów, które operują na mikropłatnościach i konieczności zasilenia konta gracza za pomocą fiat money.

Jak to się stało, że to Enjin został wybrany przez Samsunga?

Na początek warto uściślić, co się wydarzyło. Samsung na swojej pokazowej prezentacji objawił, w jaki sposób podejdzie do wdrażania kryptowalut w swoich smartfonach. Na slajdzie znalazły sie wzmianki o Bitcoinie, Ethereum i właśnie Enjin Coin. Wątpliwości może budzić jednie intencja wykorzystania kryptowaluty, bo choć Enjin znalazł się w pierwszym szeregu obok kryptowalut o największej kapitalizacji, to wcale nie oznacza, że będzie służył do obsługi transakcji. Może jego zastosowanie ograniczy się do gier i rozrywki? W każdym jednak przypadku jest to wielki krok w przód w kierunku większej adaptacji i szybkiego rozwoju projektu.

Jak można było zarobić 200% w 24 godziny?

W skrócie, Enjin Coin potroił swoją wartość tylko w ciągu jednego dnia. Patrząc się dokładnie na wykres ENJ, zobaczymy wzrost w odniesieniu do BTC z 0.00000958 BTC do 0.00002943, czyli o ponad dwieście procent!

Ogromne wzrosty jedynie w 24 godziny? Enjin Coin zaskoczył nawet właścicieli ENJ, wzrastając o 200% w jeden dzień.
Warto zwrócić uwagę na wzrost wolumenu handlu Enjin Coin

Co teraz zrobić? Jeśli jesteś posiadaczem kryptowaluty Enjin i trzymasz ją od dłuższego czasu, zdecydowanie warto skorzystać z okazji i zrealizować część zysków. Jeśli masz taką możliwość, wycofaj pierwotną inwestycję i potraktuj resztę jako inwestycję bez ryzyka. Jest spora szansa, że gros wzrostów na plotkach jest już za nami… Być może, aż do ogłoszenia projektu gamingowego na smartfonach Samsunga.

Gdzie kupić Enjin?

Gdzie najtaniej kupić kryptowalutę Enjin Coin? Giełdy z najniższymi prowizjami (0.2% za całą transakcję) są zlokalizowane w Chinach: Binance, gdzie jest największy obrót tokenem ENJ i KuCoin.

Giełda kryptowalut binance to miejsce, gdzie można kupić Ethereum. Dobre opinie i wysoki obrót przemawiają za Binance.

Giełda kryptowalut Binance jest największą giełdą kryptowalut. Jej zaletami są brak weryfikacji, prosty interface, najniższe prowizje (0.075% w promocji). Dzienny obrót tokenami Enjin w lutym 2019 wyniósł nawet 80 milionów dolarów dziennie (50% całego obrotu tym coinem).

Opinie o kucoin, dużej, anonimowej giełdzie kryptowalut bez weryfikacji

Giełda kryptowalut KuCoin, która nie tylko ma niskie prowizje: 0.2% za transakcję, ale oferuje dodatkowo udziały analogiczne do dywidendy z akcji. Giełda dzieli się z inwestorami prowizjami z handlu, które inwestorzy płacą za dokonywanie transakcji.


Chcesz wejść na wyższy poziom inwestowania w kryptowaluty? Handel z dźwignią do 100x ze zniżką!

Przyłącz się do konwersacji

1 komentarz

  1. Samsung to bez wątpienia gigant w branży nowych technologii i elektroniki, więc nic dziwnego, że cena tak wzrosła. Na newsach (zwłaszcza takich) najlepiej i najprościej się zarabia :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *