Inwestowanie w kryptowaluty wiąże się nie tylko z ryzykiem, ale też z koniecznością nauki poruszania się w nowej branży. Nie każdego stać na taki wysiłek, tym bardziej, że wiele informacji trzeba sobie znajdować samemu, lub czasem nawet wydzierać jak pilnie strzeżone sekrety. Nierzadko też nieuczciwi lub niekompetentni uczestnicy rynku specjalnie rozsiewają dezinformację. Jak zatem dojść do biegłości w przeszukiwaniu wartościowych informacji o rynku krypto i odnieść sukces?

Jak inwestować w kryptowaluty?

Jak inwestować w kryptowaluty to pytanie, które zadają sobie inwestorzy chętni do uczestnictwa w rozwoju technologii blockchain. Czy zostali zachęceni ogromnymi zyskami z przeszłych wzrostów cen, sięgających tysięcy procent, czy wierzą w to, że kryptowaluty i technologia rozwiąże realne problemy w finansowym świecie, takie jak przyspieszenie i obniżenie kosztów transakcji międzynarodowych. Jak zatem inwestować w kryptowaluty? Jest kilka sprawdzonych strategii, które warto znać. Ich cechy są podobne do zdroworozsądkowych zasad inwestycyjnych:

  • inwestować w sprawdzone projekty, które rozwiązują realny problem
  • zwracać uwagę na koszty inwestowania, prowizje
  • mieć plan wejścia i wyjścia z inwestycji, dostosowany do profilu inwestycyjnego

Warto również znać dobre praktyki inwestowania w kryptowaluty, z których najważniejsza to pełna kontrola nad własnymi środkami. Wiąże się to z zabezpieczeniem klucza prywatnego na bezpiecznym urządzeniu lub w portfelu.

Jak kupić kryptowaluty? Najlepiej użyć giełdy kryptowalut.

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty?

Jeśli jesteśmy już przekonani co do tego, że kryptowaluty zostają w finansowym świecie na dłużej, a zasoby przeznaczone na rozwój tej branży doprowadzą do coraz lepszych produktów i usług opartych o blockchain. Mamy więc realną motywację, żeby przeznaczyć część naszego kapitału na inwestycję w kryptowaluty. Przechodząc do meritum, jak zacząć inwestować w kryptowaluty? Instrukcja krok po kroku:

  1. załóż konto na giełdzie kryptowalut z niskimi prowizjami, ponieważ prowizje brokerów to największy koszt w długim terminie
  2. dokonaj analizy, czy projekt, który wybrałeś odpowiada Twojemu profilowi ryzyka
  3. kup wyselekcjonowane tokeny, starając się dokonywać transakcji w lokalnych dołkach i uśredniać cenę, jeśli trend jest już w fazie szybkiego wzrostu
  4. sprawdzaj stan swojego portfolio kryptowalut, kontrolując jakość projektów, newsy ze świata kryptowalut, w szczególności projektów, w które zainwestowałeś
  5. trzymaj się wytycznych, które ustaliłeś przy podejmowaniu decyzji o inwestowaniu w kryptowaluty

Inną drogą, żeby szybko zainwestować w kryptowaluty jest uczestnictwo w projekcie na wcześniejszym etapie, np. w ICO, airdropach czy zostanie udziałowcem projektu blockchain. W tym ostatnim przypadku najlepsze stopy zwrotu ma aktywne uczestnictwo, dokładając umiejętności i pracy do wspólnego celu, jakim jest powodzenie przedsięwzięcia, nie muszą być to stricte techniczne umiejętności, może być to sprzedaż, marketing, support.

Gdzie inwestować w kryptowaluty?

Inwestor, który dostrzegł szanse w inwestowaniu w aktywa cyfrowe, zastanawia się na pewno jak najprościej dodać je do swojego portfolio. Pojawia się pytani, gdzie inwestować w kryptowaluty? Jeśli nie masz dostępu do prywatnych emisji tokenów lub uczestnictwa jako wczesny inwestor w projektach emitujących tokeny lub kryptowaluty, pozostają publiczne projekty. Warto jednak pamiętać, że liczy się wiele aspektów, z których na początek warto zwrócić uwagę na koszty.

Inwestor w kryptowaluty powinien w pierwszej kolejności znaleźć balans pomiędzy niskimi kosztami inwestycji i dostępnością dużej liczby projektów z dużym potencjałem. Wcześni inwestorzy wybieraja często największe giełdy kryptowalut, które dostarczają zarówno odpowiednią liczbę atrakcyjnych tokenów, jak i zapewniają dostęp do tanich transakcji. Jeśli szukasz giełdy do zakupu najpopularniejszych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Cardano czy Lisk, najlepszym wyborem wydaje się być Binance (tam również można nabyć tokeny giełdy Binance Coin). Inne kryptowaluty z potencjałem, takie jak Maker lub token z dywidendą KuCoin Shares można dostać na giełdzie KuCoin. Giełdy kryptowalut z polskim wsparciem, takie jak BitBay oferują mniejszą liczbę tokenów, ale są przyjazne użytkownikom mówiącym po polsku.

Przyłącz się do konwersacji

1 komentarz

  1. Giełdy kryptowalut z polskim chodzi o nowa gielda patrowiczow moze jakies uwagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *