Kryptowaluta Ethereum Classic logo

Kryptowaluta Ethereum Classic pochodzi od swojego starszego brata, Ethereum. Powstała na skutek hard forka blockchainu Ethereum z powodu hackingu projektu The Dao. Kryptowaluta Ethereum w ogromnej większości przeniosła się na nową odnogę łańcucha, który przyjął nazwę oryginalnej kryptowaluty Ethereum (ETH). Ci, którzy nie zgodzili się na hard fork pozostali na oryginalnym łańcuchu, który przyjął nazwę Ethereum Classic (ETC). Kryptowaluta Ethereum Classic to pełnowartościowa platforma smart kontraktów, od Ethereum odróżnia ją fakt, że skradzione z projektu The Dao środki nie zostały zwrócone (“cofnięte”). Waluta ETC funkcjonuje i jest sprzedawana na wielu giełdach. ETC ma wsparcie ludzi ideowo związanych z podejściem ewolucyjnym, akceptującym wszystkie zachowania i wydarzenia, nawet nieprzyjemne lub niezgodne z wcześniej przyjętymi zasadami. Jeśli wierzysz w potencjał Ethereum Classic, wybierz giełdy, na których możesz szybko kupić ETC: BinanceKuCoin.

Logo binance

Giełda kryptowalut Binance – zarejestruj się i wybierz parę walutową ETC/BTC. Oprócz Ethereum Classic giełda oferuje rzadkie kryptowaluty, m.in. IOTA, Cardano oraz popularne, jak Ethereum czy Monero (i forki BTC). Rejestracja jest szybka i darmowa.

Kucoin logo

Giełda kryptowalut: KuCoin – zarejestruj się bez weryfikacji i korzystaj z bardzo niskich prowizji. Założenie konta jest darmowe: rejestracja na kucoin.

Żeby kupić kryptowaluty, potrzebne do zasilenia azjatyckiej giełdy, możesz skorzystać z Bitomatów.  Ethereum Classic możesz dostać też na giełdzie z konieczną weryfikacją, takich jak BitBay, kraken.com lub poloniex.com. Ethereum Classic jest ciekawą propozycją z wielowątkową historią. Jeśli wierzysz w jej potencjał i bezkompromisowość rozwiązań, załóż konto na giełdzie bez weryfikacji: Binance lub KuCoin i kup ETC, zanim możliwość rejestracji zostanie zawieszona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *