Jak działa kryptowaluta Binance Coin i czy warto w nią zainwestować?

Spore wzrosty kursu od początku swojego istnienia zanotowała wewnętrzna kryptowaluta giełdy Binance, czyli Binance Coin (BNB). Kryptowaluta osiągnęła pierwszą dziesiątkę według rankingu kapitalizacji CoinMarketCap, okazjonalnie wskakując nawet do pierwszej szóstki. Przyczyną zysków BNB jest znakomita passa giełdy Binance, która kroczy od jednego sukcesu do drugiego.

Na giełdzie otworzyła się możliwość zakupu kryptowalut pieniędzmi z przelewu w Euro lub funtach, jak również w wielu innych walutach. Następnie giełda kryptowalut Binance była gospodarzem ICO tokenu BitTorrent, który zakończył się… wyprzedaniem w 14 minut. Później Binance ogłosiła możliwość przyjmowania wpłat za pomocą kart kredytowych i debetowych, jeszcze bardziej przybliżając ludziom kryptowaluty. Wciąż otwierane są nowe usługi, takie jak handel z dźwignią czy kontrakty terminowe na coraz to nowe tokeny. Nie dziwi zatem bardzo pozytywny sentyment inwestorów w kierunku BNB, nawet patrząc na słabą sytuację szerokiego rynku. Jak będzie dalej?

Logo binance

Binance Coin (BNB) to wewnętrzna kryptowaluta giełdy Binance, funkcjonująca wcześniej na łańcuchu Ethereum, a aktualnie działająca w wewnętrznej sieci giełdy. Nazwa Binance bierze się z połączenia słów binary i finance. Podczas ICO wyemitowano miliony BNB, a ostateczna liczba tokenów szacuje się na 200 milionów: 50% zostało sprzedanych na ICO, 40% trafiło do teamu na rozwój giełdy, a 10% do wczesnych inwestorów. Najważniejszą zachętą do kupowania Binance Coin w initial coin offering była (zrealizowana) obietnica pięćdziesięcioprocentowej zniżki na opłaty transakcyjne, prowizje za trading, opłaty za uczestnictwo w ICO na Binance Launchpad lub opłaty za przyjęcie na giełdę.

Zniżka na opłaty transakcyjne w przypadku używania BNB do zapłaty prowizji działa następująco: w pierwszym roku (2018) wynosi 50% opłaty, w drugim (2019) 25%, w trzecim (2020) 12,5%, w czwartym (2021) 6,75%. Od piątego roku zniżka miała się skończyć. Giełda zdecydowała jednak o przedłużeniu promocji. Dodatkową zachętą jest na pewno fakt, że opłata za pomocą BNB nie pozostawia po transakcji drobnych ilości kryptowalut, które później trudno spieniężyć.

Czy warto zainwestować w Binance Coin?

Czy warto zainwestować w Binance Coin? Jeśli jesteś traderem lub zamierzasz spekulować na kryptowalutach, koniecznie powinieneś to zrobić (załóż konto na Binance i dzięki BNB płać najniższe prowizje). Nadziei na wzrosty dodaje jeszcze regularny buyback tokenów BNB za procent (chodzą słuchy, że to 20%) zysków z opłat i zniszczyć je, podnosząc wartość reszty. Jeśli jednak chciałbyś grać pod tę informację, to niestety jest już ona w kursie BNB, który oscyluje pomiędzy $15 i $20.

Jakie są dodatkowe zalety posiadania BNB? Głównymi korzyściami są niższe, negocjowalne opłaty za korzystanie z giełd i kontraktów terminowych. Do sporych zalet można również zaliczyć wczesny dostęp do emisji odbywających się na platformie Binance Launchpad. Ostatnim wartym wspomnienia bonusem jest możliwość egzekucji smart kontraktów i walidacji płatności w systemach takich jak Binance DEX.

Czy są to realne zalety czy możliwości dostępne jedynie dla zaawansowanych użytkowników? Czy wystarczy jedynie przekonanie, że sam rozwój giełdy Binance jest dobrym prognostykiem dla jej użytkowych tokenów BNB? Jest to strategia warta rozważenia i spróbowania.

Najnowsze artykuły

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź nas na facebooku!