cenazysk.pl

w poszukiwaniu wartości

Binance Coin kryptowaluta giełda
Binance Coin kryptowaluta giełda

Jak działa kryptowaluta Binance Coin i czy warto w nią zainwestować?

| 0 comments

Logo binance

Binance Coin (BNB) to wewnętrzna kryptowaluta giełdy Binance.com, funkcjonująca na łańcuchu Ethereum. Niewiele więcej wiadomo o szczegółach technicznych (poza wdzięczną nazwą Binance = binary + finance). Podczas ICO wyemitowano miliony BNB, a ostateczna liczba tokenów szacuje się na 200 milionów – 50% zostało sprzedanych na ICO, 40% trafiło do teamu na rozwój giełdy, a 10% do wczesnych inwestorów. Najważniejszą zachętą do kupowania Binance Coin w initial coin offering była (zrealizowana) obietnica pięćdziesięcio-procentowej zniżki na opłaty transakcyjne, prowizje za trading, opłaty za uczestnictwo w ICO na Binance Launchpad lub opłaty za przyjęcie na giełdę.

Zniżka na opłaty transakcyjne działa następująco: w pierwszym roku wynosi 50% opłaty, w drugim 25%, w trzecim 12,5%, w czwartym 6,75% – od piątego roku zniżka się kończy. Dodatkową zachętą jest na pewno fakt, że opłata za pomocą BNB nie pozostawia po transakcji drobnych ilości kryptowalut, które później trudno spieniężyć.

Czy warto zainwestować w Binance Coin? Jeśli jesteś traderem lub zamierzasz spekulować na kryptowalutach, koniecznie powinieneś to zrobić (załóż konto na Binance i dzięki BNB płać najniższe prowizje). Nadziei na wzrosty dodaje jeszcze plotka, jakby w pierwszym kwartale 2018 Binance miałoby dokonać buybacku tokenów BNB za 20% zysków z opłat i zniszczyć je, podnosząc wartość reszty – jeśli jednak chciałbyś grać pod tę informację, to niestety jest już ona w cenach, które ostatnio wzrosły.

Logo binance

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.