Binance Coin: czy warto w nią zainwestować? (+697% w rok)

Spore wzrosty kursu od początku swojego istnienia zanotowała wewnętrzna kryptowaluta giełdy Binance, czyli Binance Coin (BNB). Kryptowaluta osiągnęła powoli pierwszą dziesiątkę według rankingu kapitalizacji CoinMarketCap, okazjonalnie wskakując nawet do pierwszej piątki. Ulokowała się stabilnie pomiędzy miejscami 3-5 i utrzymuje się tam mimo rynkowych wahań. Zasługą zysków BNB jest znakomita passa giełdy Binance, która kroczy od jednego sukcesu do drugiego.

Na giełdzie otworzyła się możliwość zakupu kryptowalut pieniędzmi z przelewu w złotówkach, euro lub funtach, jak również w wielu innych narodowych walutach. Szczególną popularnością cieszą się waluty krajów rozwijających się, gdzie jest wielu użytkowników kryptowalut. Giełda kryptowalut Binance jest dystrybutorem tokenów nowych projektow, które cieszą się popularnością wśród wczesnych inwestorów.

Binance napędza edukację początkująch w nowych technologiach

W kolejnym kroku giełda ogłosiła możliwość przyjmowania wpłat za pomocą kart kredytowych i debetowych, jeszcze bardziej przybliżając ludziom kryptowaluty. Wciąż otwierane są nowe usługi, takie jak handel z dźwignią, opcje czy kontrakty terminowe na coraz to nowe tokeny. Nie dziwi zatem bardzo pozytywny sentyment inwestorów w kierunku BNB, nawet patrząc na słabą sytuację szerokiego rynku. Jak będzie dalej?

Binance Coin to natywny token giełdy kryptowalut Binance.

Binance Coin (BNB) to wewnętrzna kryptowaluta giełdy Binance, funkcjonująca wcześniej na łańcuchu Ethereum, a aktualnie działająca w wewnętrznym, natywnym łańcuchu. Nazwa Binance bierze się z połączenia słów binary i finance. Podczas ICO wyemitowano miliony BNB, a ostateczna liczba tokenów szacuje się na 200 milionów: 50% zostało sprzedanych na ICO, 40% trafiło do teamu na rozwój giełdy, a 10% do wczesnych inwestorów.

Najważniejszą zachętą do kupowania Binance Coin była (zrealizowana!) obietnica zniżek. Składały się na nie pięćdziesięcioprocentowa zniżka na opłaty transakcyjne, prowizje za trading, opłaty za uczestnictwo w emisjach na Binance Launchpad lub opłaty za przyjęcie tokena na giełdę.

Zniżki za używanie Binance Coin

Zniżka na opłaty transakcyjne w przypadku używania BNB do zapłaty prowizji działa następująco: w pierwszym roku (2018) wynosiła 50% opłaty, w drugim (2019) 25%, w trzecim (2020) 12,5%, w czwartym (2021) 6,75%. Od piątego roku zniżka miała się skończyć. Giełda zdecydowała jednak o przedłużeniu promocji. W 2022, a dokładniej do lipca 2022, wciąż działa promocja, dzięki której użytkownicy płacą 25% opłaty mniej, jeśli używają BNB.

Dodatkową zachętą jest na pewno fakt, że opłata za pomocą BNB nie pozostawia po transakcji drobnych ilości kryptowalut (tzw. dust), które później trudno spieniężyć.

Binance Smart Chain

Binance Smart Chain, czyli BSC to środowisko smart kontraktów. Jest to bezpośrednia konkurencja dla Ethereum. BSC cieszy się zainteresowaniem programistów i inwestorów szczególnie w czasie, gdy ETH boryka się z wielkimi opłatami za transakcje.

Czy warto zainwestować w Binance Coin?

Czy warto zainwestować w Binance Coin? Jeśli jesteś traderem lub zamierzasz spekulować na kryptowalutach, powinieneś to zrobić ze względu na oszczędności na prowizjach.

Nadziei na wzrosty dodaje jeszcze regularny buyback tokenów BNB za procent (chodzą słuchy, że to 20%) zysków z opłat i zniszczyć je, podnosząc wartość reszty. Do tej pory właściciele giełdy “spalili” BNB warte setki milionów dolarów.

Sukces Binance to dobre perspektywy BNB

Jakie są dodatkowe zalety posiadania BNB? Głównymi korzyściami są niższe, negocjowalne opłaty za korzystanie z giełd i kontraktów terminowych. Do sporych zalet można również zaliczyć wczesny dostęp do emisji odbywających się na platformie Binance Launchpad. Ostatnim wartym wspomnienia bonusem jest możliwość egzekucji smart kontraktów i walidacji płatności w systemach takich jak Binance DEX.

Trzeba jednak pamiętać o innej ważnej funkcji, którą pełni BNB i Binance Smart Chain. Jest to miejsce, do którego udają się inwestorzy i developerzy, gdy opłaty transakcyjne w sieci Ethereum są zbyt wysokie. Wysoka wycena BNB jest pochodną wysokich cen transakcyjnych ETH, a popularność zdecentralizowanych finansów, czyli DeFi wciąż rośnie. Jest spore prawdopodobieństwo, że gdy popularność wykorzystania mocy obliczeniowej smart kontraktów spadnie, to zmaleje też popyt na kryptowaluty oferujące “smart” ekosystemy.

Czy są to realne zalety czy możliwości dostępne jedynie dla zaawansowanych użytkowników? Czy wystarczy jedynie przekonanie, że sam rozwój giełdy Binance jest dobrym prognostykiem dla jej użytkowych tokenów BNB? Jest to strategia warta rozważenia i spróbowania. Odpowiadając na tytułowe pytanie, na pewno warto zainwestować w ekosystemy smart kontraktów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ważna jest okazyjna cena wejścia na rynek.

Najnowsze artykuły

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Sprawdź nas na facebooku!