Spore wzrosty w 2019 zanotowała wewnętrzna kryptowaluta giełdy Binance, czyli Binance Coin (BNB). Kryptowaluta osiągnęła 11 pozycję według rankingu kapitalizacji CoinMarketCap. Przyczyną zysków BNB jest znakomita seria giełdy Binance, która kroczy od jednego sukcesu do drugiego. Na początku roku ogłoszono otwarcie spółki (noszącej znamiona powiązanej) Binance Jersey, dzięki której otworzyła się możliwość zakupu kryptowalut pieniędzmi z przelewu w Euro lub funtach. Następnie giełda kryptowalut Binance była gospodarzem ICO tokenu BitTorrent, który zakończył się… wyprzedaniem w 14 minut. Na koniec, niedawno Binance ogłosiło możliwość przyjmowania wpłat za pomocą kart kredytowych i debetowych, jeszcze bardziej przybliżając ludziom kryptowaluty. Nie dziwi zatem bardzo pozytywny sentyment inwestorów w kierunku BNB, nawet patrząc na słabą sytuację szerokiego rynku. Jak będzie dalej?

Logo binance

Binance Coin (BNB) to wewnętrzna kryptowaluta giełdy Binance, funkcjonująca wcześniej na łańcuchu Ethereum, a aktualnie działająca w wewnętrznej sieci giełdy. Niewiele więcej wiadomo o szczegółach technicznych (poza wdzięczną nazwą Binance = binary + finance). Podczas ICO wyemitowano miliony BNB, a ostateczna liczba tokenów szacuje się na 200 milionów – 50% zostało sprzedanych na ICO, 40% trafiło do teamu na rozwój giełdy, a 10% do wczesnych inwestorów. Najważniejszą zachętą do kupowania Binance Coin w initial coin offering była (zrealizowana) obietnica pięćdziesięcioprocentowej zniżki na opłaty transakcyjne, prowizje za trading, opłaty za uczestnictwo w ICO na Binance Launchpad lub opłaty za przyjęcie na giełdę.

Zniżka na opłaty transakcyjne działa następująco: w pierwszym roku (2018) wynosi 50% opłaty, w drugim (2019) 25%, w trzecim (2020) 12,5%, w czwartym (2021) 6,75% – od piątego roku zniżka się kończy. Dodatkową zachętą jest na pewno fakt, że opłata za pomocą BNB nie pozostawia po transakcji drobnych ilości kryptowalut, które później trudno spieniężyć.

Czy warto zainwestować w Binance Coin? Jeśli jesteś traderem lub zamierzasz spekulować na kryptowalutach, koniecznie powinieneś to zrobić (załóż konto na Binance i dzięki BNB płać najniższe prowizje). Nadziei na wzrosty dodaje jeszcze plotka, jakby w pierwszym kwartale 2018 Binance miałoby dokonać buybacku tokenów BNB za 20% zysków z opłat i zniszczyć je, podnosząc wartość reszty – jeśli jednak chciałbyś grać pod tę informację, to niestety jest już ona w cenach, które ostatnio wzrosły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *