Binance Coin: czy warto w nią zainwestować? (+697% w rok)

Spore wzrosty kursu od początku swojego istnienia zanotowała wewnętrzna kryptowaluta giełdy Binance, czyli Binance Coin (BNB). Kryptowaluta osiągnęła powoli pierwszą dziesiątkę według rankingu kapitalizacji CoinMarketCap, okazjonalnie wskakując nawet do pierwszej piątki. Przyczyną zysków BNB jest znakomita passa giełdy Binance, która kroczy od jednego sukcesu do drugiego.

Na giełdzie otworzyła się możliwość zakupu kryptowalut pieniędzmi z przelewu w Euro lub funtach, jak również w wielu innych walutach. Szczególną popularnością cieszą się waluty krajów rozwijających się, gdzie jest wielu użytkowników kryptowalut. W 2020 giełda kryptowalut Binance była gospodarzem ICO tokenu BitTorrent, który zakończył się… wyprzedaniem w 14 minut.

Binance napędza edukację początkująch w nowych technologiach

W kolejnym kroku giełda ogłosiła możliwość przyjmowania wpłat za pomocą kart kredytowych i debetowych, jeszcze bardziej przybliżając ludziom kryptowaluty. Wciąż otwierane są nowe usługi, takie jak handel z dźwignią, opcje czy kontrakty terminowe na coraz to nowe tokeny. Nie dziwi zatem bardzo pozytywny sentyment inwestorów w kierunku BNB, nawet patrząc na słabą sytuację szerokiego rynku. Jak będzie dalej?

Logo binance

Binance Coin (BNB) to wewnętrzna kryptowaluta giełdy Binance, funkcjonująca wcześniej na łańcuchu Ethereum, a aktualnie działająca w wewnętrznym, natywnym łańcuchu. Nazwa Binance bierze się z połączenia słów binary i finance. Podczas ICO wyemitowano miliony BNB, a ostateczna liczba tokenów szacuje się na 200 milionów: 50% zostało sprzedanych na ICO, 40% trafiło do teamu na rozwój giełdy, a 10% do wczesnych inwestorów.

Najważniejszą zachętą do kupowania Binance Coin w initial coin offering była (zrealizowana!) obietnica zniżek. Składały się na nie pięćdziesięcioprocentowa zniżka na opłaty transakcyjne, prowizje za trading, opłaty za uczestnictwo w ICO na Binance Launchpad lub opłaty za przyjęcie tokena na giełdę.

Zniżka na opłaty transakcyjne w przypadku używania BNB do zapłaty prowizji działa następująco: w pierwszym roku (2018) wynosiła 50% opłaty, w drugim (2019) 25%, w trzecim (2020) 12,5%, w czwartym (2021) 6,75%. Od piątego roku zniżka miała się skończyć. Giełda zdecydowała jednak o przedłużeniu promocji. Dodatkową zachętą jest na pewno fakt, że opłata za pomocą BNB nie pozostawia po transakcji drobnych ilości kryptowalut (tzw. dust), które później trudno spieniężyć.

Czy warto zainwestować w Binance Coin?

Czy warto zainwestować w Binance Coin? Jeśli jesteś traderem lub zamierzasz spekulować na kryptowalutach, powinieneś to zrobić ze względu na oszczędności na prowizjach (załóż nowe konto na Binance, płać najniższe prowizje dzięki BNB i otrzymaj zwrot części opłat przez całe życie!).

Nadziei na wzrosty dodaje jeszcze regularny buyback tokenów BNB za procent (chodzą słuchy, że to 20%) zysków z opłat i zniszczyć je, podnosząc wartość reszty.

Sukces Binance to dobre perspektywy BNB

Jakie są dodatkowe zalety posiadania BNB? Głównymi korzyściami są niższe, negocjowalne opłaty za korzystanie z giełd i kontraktów terminowych. Do sporych zalet można również zaliczyć wczesny dostęp do emisji odbywających się na platformie Binance Launchpad. Ostatnim wartym wspomnienia bonusem jest możliwość egzekucji smart kontraktów i walidacji płatności w systemach takich jak Binance DEX.

Trzeba jednak pamiętać o innej ważnej funkcji, którą pełni BNB i Binance Smart Chain. Jest to miejsce, do którego udają się inwestorzy i developerzy, gdy opłaty transakcyjne w sieci Ethereum są zbyt wysokie. Wysoka wycena BNB jest pochodną wysokich cen transakcyjnych ETH, a popularność DeFi wciąż rośnie. Jest spore prawdopodobieństwo, że gdy popularność wykorzystania mocy obliczeniowej smart kontraktów spadnie, to zmaleje też popyt na kryptowaluty oferujące “smart” ekosystemy.

Czy są to realne zalety czy możliwości dostępne jedynie dla zaawansowanych użytkowników? Czy wystarczy jedynie przekonanie, że sam rozwój giełdy Binance jest dobrym prognostykiem dla jej użytkowych tokenów BNB? Jest to strategia warta rozważenia i spróbowania. Odpowiadając na tytułowe pytanie, na pewno warto zainwestować w ekosystemy smart kontraktów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ważna jest okazyjna cena wejścia na rynek.

Najnowsze artykuły

spot_img

Dowiedz się więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sprawdź nas na facebooku!